11 najlepszych zakrzywionych monitorów do gier, które możesz kupić

Udostępnij teraz w social media:

Czy szukasz najwyższej klasy zakrzywionego monitora do gier online, który poprawi rozgrywkę?

Na rynku dostępna jest szeroka gama monitorów do gier. W tej szerokiej gamie unikalna konstrukcja zakrzywionych monitorów jest w centrum uwagi entuzjastów gier na całym świecie. Jednak w kupie zakrzywionych monitorów dostępnych na rynku gorączkowo wybiera się odpowiednią opcję.

Dostępne są różne opcje rozmiaru, wyglądu, kształtu, funkcji, budżetu itp. Monitory te nie tylko oferują graczom wyjątkowe wrażenia, ale są idealne do tworzenia treści, produktywności, a nawet oglądania filmów. Oferują wciągające wrażenia wizualne podczas rozgrywki, stając się pierwszym wyborem graczy.

Dlaczego warto wybrać zakrzywione monitory zamiast płaskiego ekranu?

Monitory z zakrzywionym ekranem oferują wiele zalet, które czynią je obowiązkową opcją w porównaniu z płaskimi ekranami. Oto główne zalety zakrzywionych monitorów.

Wciągające wrażenia wizualne

Zakrzywione monitory do gier są zaprojektowane w taki sposób, aby odtwarzały prawdziwe życie. W rezultacie zapewniają wciągające wrażenia wizualne. Grając w gry lub oglądając filmy, czujesz się otoczony tymi elementami gry w prawdziwym życiu. Możesz cieszyć się wszystkimi zaletami trójwymiarowej rozgrywki na zakrzywionych monitorach.

Mniejsze zniekształcenie

Znasz irytujące uczucie, gdy na ekranie pojawiają się rozmyte obrazy. Co więcej, bardziej frustrujące jest uświadomienie sobie, że to rozmycie jest problemem sprzętowym. Po drugie, na płaskim ekranie jakość nie pozostaje taka sama, gdy powiększasz zdjęcie lub wideo. Dzięki zakrzywionemu monitorowi odczujesz znacznie mniej zniekształceń.

Większe pole widzenia

Zakrzywione monitory kierują światło do oczu widza ze wszystkich stron. Ułatwia to oczom pokrycie większego pola widzenia bez żadnego stresu. W rezultacie zakrzywione ekrany wydają się większe niż ekrany płaskie.

Funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zakrzywionego monitora

Oto kilka rzeczy, o których możesz pamiętać, szukając zakrzywionego monitora do gier online.

Wysoka rozdzielczość

Aby uzyskać wyjątkowe wrażenia z gry, zaleca się poszukać monitora o wysokiej rozdzielczości. W dzisiejszych czasach znalezienie monitora poniżej rozdzielczości 1080p jest trudne. Tak więc może to być twój minimalny limit rozdzielczości. Niektóre z najnowszych monitorów mają rozdzielczość do 4K. Im wyższa rozdzielczość monitora, tym ostrzejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia.

  Jak naprawić ciągłe miganie wskaźnika baterii firmy Dell

Rozmiar

Rozmiar ekranu to funkcja, której nie można zignorować. Zależy to jednak od dostępności miejsca, budżetu itp. Rozmiar ekranu decyduje o rozdzielczości monitora. Wraz ze wzrostem rozmiaru musisz również zwiększyć rozdzielczość, aby uzyskać szczegółowy widok gry.

Częstotliwość odświeżania

Aby cieszyć się spójną rozgrywką, bardzo ważne jest uwzględnienie częstotliwości odświeżania. Częstotliwość odświeżania jest mierzona w hercach (Hz) i reprezentuje liczbę odświeżeń ekranu monitora w ciągu jednej sekundy. Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym wyższa będzie wydajność. Aby zapewnić dobre wrażenia w grach, częstotliwość odświeżania 60 Hz jest koniecznością i może znacznie wykraczać poza to.

Czas odpowiedzi

Dla entuzjastów gier czas reakcji zakrzywionego monitora do gier powinien być krótki. Dłuższy czas reakcji powoduje rozmycie ruchu podczas grania w szybkie gry. Najwyższy czas reakcji, jaki może mieć monitor do gier, to 5 ms. Jednak różne szybkie monitory mają czas reakcji tylko 0,5 ms, który jest dość niski.

Typ panelu

Odmiany zakrzywionych monitorów do gier obejmują IPS (In-Plane Switching), TN (Twisted Nematic) i VA (Vertical Alignment). Panele IPS charakteryzują się jednolitym kontrastem kolorów i krótkim czasem reakcji, dzięki czemu są idealne dla graczy. Chociaż dzięki zaawansowanym funkcjom, z którymi są dostarczane, stają się one droższe niż inne opcje.

Panele TN są stosunkowo tańsze i mają dobry czas reakcji i częstotliwość odświeżania. Jednak w ich przypadku konieczne może być do pewnego stopnia pogorszenie renderowania kolorów. Panele VA zapewniają dobry kontrast, ale tracą wydajność podczas krytycznej rozgrywki. Tak więc, aby uzyskać lepsze wrażenia w grach, IPS i TN to świetne opcje.

Spójrzmy na różne najwyższej jakości zakrzywione monitory do gier dostępne w sprzedaży online.

Monitor do gier SAMSUNG 28″ Odyssey G70A

Zakrzywiony 28-calowy monitor LED Odyssey G70A firmy Samsung to wspaniała opcja dla graczy, którzy chcą cieszyć się płynną rozgrywką. Posiada zakrzywiony ekran 28”, czas reakcji 1 ms, częstotliwość odświeżania 144 Hz i rozdzielczość ekranu UHD 4K oraz HDMI 2.1.

Jest wyposażony w oświetlenie Odyssey Infinity Core, które można w pełni dostosować, oraz obsługę premium FreeSync i G-Sync. Dwa przednie panele świetlne, które nosi, zapewniają lepsze wrażenia z gry.

Samsung Odyssey G70A oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne dzięki rozdzielczości 4K UHD oraz głębi HDR400. Możesz łatwo dostosować go do żądanej pozycji, na przykład pochylenia, obrotu, obrotu itp. Maksymalna rozdzielczość ekranu, jaką oferuje, to 3840 x 2160 pikseli.

Zakrzywiony monitor ASUS TUF Gaming 32″ 1080P

Zakrzywiony monitor ASUS TUF Gaming 32″ 1080P ma 31,5-calową krzywiznę, która zapewnia doskonałe efekty wizualne. Posiada częstotliwość odświeżania 165 Hz, która pozwala cieszyć się grami na najwyższych ustawieniach wizualnych. Czas reakcji 1 ms i ekstremalnie niskie rozmycie ruchu sprawiają, że rozgrywka jest bardziej responsywna i ostrzejsza.

Poza tym jest wyposażony w technologię FreeSync Premium, która eliminuje niestabilną liczbę klatek na sekundę i zrywanie ekranu. Jego technologia wzmocnienia cieni poprawia szczegóły obrazu w ciemniejszych obszarach.

  Jakie są wymagania dotyczące laptopa Valorant?

Sceptre Curved 30-calowy monitor LED do gier 21:9

Sceptre Curved 30-calowy monitor LED do gier 21:9 ma rozdzielczość 2560 x 1080P. Ten monitor ma czas reakcji ruchomego obrazu 1 ms, który zmniejsza rozmycie lub zjawy obrazu. Oferuje dwa złącza HDMI i jeden port DisplayPort, który oferuje częstotliwość odświeżania do 85 Hz. Jest wyposażony we wbudowane głośniki, które zapewniają płynną i solidną jakość dźwięku.

Nie znaleziono produktów.

Ten zakrzywiony monitor jest wyposażony w świecące diody LED na tylnej pokrywie, które oświetlają tylną część monitora. Jego odchylany wyświetlacz może przechylać się o 3 stopnie do przodu i 10 stopni do tyłu. Jest wyposażony w bezramkową konstrukcję, która zapewnia wrażenie grania w czasie rzeczywistym na monitorze.

AOC C27G2Z 27-calowy zakrzywiony, bezramkowy ultraszybki monitor do gier

The Zakrzywiony monitor do gier AOC C27G2Z 27″ jest wyposażony w rozdzielczość 1920 × 1080 Full HD, czas reakcji 0,5 ms i częstotliwość odświeżania 240 Hz. Wszystkie te cechy sprawiają, że ten monitor LED jest idealny dla profesjonalnych graczy. Jego panel VA jest w stanie oddać światowej klasy kolory i szerokie kąty widzenia. Ponadto oferuje 2 złącza HDMI i jeden DisplayPort.

Ten monitor ma odchylaną, smukłą i bezramkową konstrukcję, która również dodaje klasy do Twojej przestrzeni. Posiada stojak z regulacją wysokości, który pozwala cieszyć się grami w najwygodniejszej pozycji. Krzywizna panelu 1500R pozwala zagłębić się w rozgrywkę i uzyskać wyjątkowe wrażenia.

Zakrzywiony monitor do gier LG 34GP83A-B 34″ 21:9 UltraGear

Monitor do gier LG 34GP83A-B 34″ UltraGear umożliwia stworzenie profesjonalnego zestawu do gier. Ten monitor jest wyposażony w 34-calowy wyświetlacz o proporcjach ekranu 21:9. Jest to pierwszy na świecie monitor z ultraszerokim zakrzywionym wyświetlaczem QHD nano IPS. Ma czas reakcji 1 ms i częstotliwość odświeżania 165 Hz.

Ten zakrzywiony monitor do gier firmy LG oferuje niestandardowe sterowanie grami w bezramkowej konstrukcji. Możliwe jest dostosowanie wysokości ekranu do wymagań komfortu podczas gry.

Ultraszeroki monitor do gier Alienware 120 Hz

Monitor do gier Alienware UltraWide 120 Hz to 34-calowy, zakrzywiony monitor do gier z antyodblaskowym wyświetlaczem 3440 x 1440. Dzięki zakrzywieniu wyświetlacza 1900R możesz całkowicie zanurzyć się w grze i wygrać z konkurencją.

Wyświetlacz WQHD zapewnia ostry i krystalicznie czysty obraz i grafikę. W rezultacie będziesz mógł widzieć rzeczy bardziej żywo.

System oświetlenia AlienFX wzbogaca wrażenia z gry dzięki dynamicznym efektom świetlnym. Oferuje pokrycie kolorów na poziomie 98% DCI-P3. Technologia G-sync pomaga w synchronizacji monitora i GPU. W rezultacie pomaga w zminimalizowaniu zniekształceń grafiki.

Zakrzywiony monitor ASUS TUF Gaming 23.6″ 1080P

Monitor do gier ASUS TUF jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 23,6 cala i maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Krzywizna ekranu 1500R zapewnia wyjątkową jakość obrazu pod każdym kątem.

Posiada częstotliwość odświeżania 165 Hz, dzięki czemu możesz wygodnie grać nawet w szybkie gry. Jego czas reakcji 1 ms i ekstremalnie niskie rozmycie ruchu sprawiają, że rozgrywka jest responsywna i wolna od zniekształceń.

  Jak blokować wiadomości e-mail od określonych nadawców w programie Microsoft Outlook

Zawiera dynamiczne oprogramowanie wzmacniające cienie, które automatycznie rozjaśnia ciemne obszary, dzięki czemu możesz zobaczyć ukrytych wrogów. Jest również wyposażony w technologię ultra-niskiego niebieskiego światła, która zapobiega uszkodzeniom oczu.

AOC C24G1A 24-calowy zakrzywiony bezramkowy monitor do gier

24-calowy monitor do gier AOC C24G1A to idealny wybór, jeśli szukasz mniejszego wyświetlacza o przekątnej 24 cali. Jego 24-calowy wyświetlacz Full HD ma kopię zapasową z częstotliwością odświeżania 165 Hz i czasem reakcji 1 mm. To z kolei poprawia wrażenia użytkownika do bezproblemowego poziomu.

Posiada panel VA, który oferuje szeroki kąt widzenia, co zapewnia fantastyczny kontrast kolorów. Posiada jedno złącze VGA, jedno złącze DisplayPort i 2 porty HDMI.

Ma elegancką i bezramkową konstrukcję z możliwością przechylania i regulacji wysokości. Jego wyświetlacz ma krzywiznę 1500R, skutecznie otaczając wzrok.

Zakrzywiony 27-calowy monitor firmy Dell

Dell oferuje ten zakrzywiony monitor do gier z 27-calowym wyświetlaczem i maksymalną rozdzielczością QHD 2560 x 1440. Posiada częstotliwość odświeżania 165 Hz, która pozwala wyraźnie zwizualizować szybko poruszającą się grafikę w grach.

Oferuje czas reakcji 1 mm, dzięki czemu ten monitor jest niesamowicie responsywny i interaktywny. Jego krzywizna 1500R zapewnia wciągające wrażenia przy minimalnych zniekształceniach. Zakrzywiony 27-calowy monitor Dell jest wyposażony w regulację nachylenia i wysokości.

Asus ROG Strix XG49VQ 49″ zakrzywiony monitor do gier FreeSync

Ten ultraszeroki monitor ASUS ROG Strix XG49VQ jest wyposażony w 49-calowy wyświetlacz DFHD o rozdzielczości 3840 x 1080. Oferuje częstotliwość odświeżania 144 Hz i krzywiznę 1800R. Jego 90% pokrycie DCI-P3 zapewnia kinową jakość kolorów. Jest wyposażony w uchwyt VESA oraz opcje regulacji pochylenia, obrotu i wysokości. Pomaga cieszyć się rozgrywką w najwygodniejszej pozycji.

Technologia ASUS Eye Care oferuje filtry światła niebieskiego i podświetlenie bez migotania, które pomaga wyeliminować zmęczenie oczu.

Zakrzywiony 24-calowy monitor do gier SAMSUNG CRG5 144 Hz

24-calowy zakrzywiony monitor do gier SAMSUNG CRG5 ma krzywiznę 1800R, aby zapewnić wciągające wrażenia z gry. Częstotliwość odświeżania 144 Hz pozwala cieszyć się szybkimi grami na konkurencyjnym poziomie. Jego AMD Radeon FreeSync pomaga wyeliminować rozrywanie obrazu.

Wzmacnia ciemne sceny twojej gry dzięki panelowi VA i współczynnikowi kontrastu 3000:1. Tryb oszczędzania oczu pozwala zapobiegać uszkodzeniom oczu spowodowanym emisją niebieskiego światła.

Wniosek

Jeśli więc szukasz zakrzywionego monitora do gier, te opcje mogą być dla Ciebie idealne. W zależności od rozmiaru, budżetu i preferencji możesz wybrać odpowiedni monitor do swoich potrzeb w grach.

Możesz również rozważyć zakup wygodnych foteli do gier.

x