11 nakazów i zakazów przy wyborze odpowiedniego motywu WordPress

Znalezienie idealnego motywu WordPress to trudny orzech do zgryzienia. Dzieje się tak dlatego, że opcje są nieskończone i istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego.

W tym artykule omówimy, dlaczego wybór odpowiedniego motywu ma znaczenie, i powiemy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze motywu WordPress.

Więc zacznijmy.

Co to jest WordPress i dlaczego wybór odpowiedniego motywu jest ważny?

Jest mało prawdopodobne, że nie słyszałeś o WordPressie, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem strony internetowej, czy nie.

WordPress to popularny system zarządzania treścią, w którym możesz łatwo tworzyć blogi i strony internetowe. Moc prawie 43% wszystkich stron internetowych w Internecie.

WordPress to platforma typu open source, która ma wiele wtyczek, motywów i funkcji, które mogą zaspokoić wszelkie potrzeby biznesowe. Każdy może za darmo zaprojektować z nich spersonalizowaną stronę internetową i bloga bez wcześniejszej znajomości kodowania.

Projektując piękną stronę internetową na tej platformie bierze się pod uwagę wiele czynników. Wybór idealnego motywu witryny to jeden z obszarów, którego nie można zignorować.

Motywy odzwierciedlają historię marki i są odpowiedzialne za lepsze zaangażowanie użytkowników.

Jednak większość ludzi nie wkłada wiele wysiłku w poszukiwanie idealnego motywu. Stoją za tym głównie dwa powody.

 • Albo są przytłoczeni obecnością ponad 10 000 motywów WordPress.
 • Nie mają odpowiedniej wiedzy na temat wyboru odpowiedniego motywu dla swojej witryny.
 • Oba te powody mogą w równym stopniu wpłynąć na wydajność i działalność Twojej witryny.

  Motywy sprawiają, że Twoja witryna wygląda atrakcyjnie. To idealny prezent dla osób, które chcą zaprojektować swoją stronę internetową, ale brakuje im wiedzy.

  Innym ważnym powodem używania motywów jest zapewnienie bezpieczeństwa. Korzystanie z popularnego motywu ma dobre recenzje, stale aktualizuje się i chroni witrynę przed atakami online (więcej na ten temat później).

  Teraz zrozumiałeś znaczenie motywów WordPress dla strony internetowej.

  Prawdziwa walka zaczyna się jednak, gdy trzeba wybrać właściwą. WordPress zapewnia ogromną kolekcję motywów, które mogą być przytłaczające do wyboru.

  Wybierając motyw WordPress, pamiętaj o poniższych rzeczach.

  Co robić przy wyborze odpowiedniego motywu WordPress?

  #1. Nawigacja

  Nawigacja w witrynie to pierwszy krok do uczynienia witryny przyjazną dla użytkownika.

  Według ankiety przeprowadzonej przez HubSpot, słaba nawigacja jest trzecim najczęściej głosowanym powodem opuszczania witryny przez użytkowników.

  Źródło: Hubspot

  Upewnij się, że motyw, którego używasz, jest łatwy do zrozumienia i nawigacji, zwłaszcza dla nowego użytkownika. Powinien mieć intuicyjny wygląd i sposób obsługi, który pomoże użytkownikom natychmiast znaleźć to, czego szukają.

  Zaśmiecony motyw ze złożoną nawigacją może zniechęcić użytkownika do dalszej nawigacji. A najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest przetestowanie motywu przed zakupem.

  Każdy motyw WordPress będzie miał wersję demonstracyjną, którą możesz wypróbować przed zakupem. Daje ci jasny obraz tego, jak wygląda twoje menu i czy jest łatwo nawigować, czy nie. Możesz dostosować go za pomocą wielu opcji motywu, aby zobaczyć, co działa najlepiej.

  #2. Poszukaj określonych funkcji

  Często możesz mieć pomysł na stronę internetową, która wymaga pewnych funkcji do zbudowania.

  Na przykład, jeśli budujesz witrynę e-commerce, musisz użyć motywu z odpowiednimi integracjami e-commerce. A może chcesz sprzedać kurs online. W takim przypadku będziesz potrzebować motywu, który oferuje wtyczki LMS.

  Wybierz więc motyw w oparciu o Twoje potrzeby biznesowe. Zastanów się, gdzie zobaczysz swoją firmę za dziesięć lat i uzyskaj motyw ze wszystkimi funkcjami, których potrzebujesz, aby go zrealizować.

  #3. Układ strony internetowej

  Uzyskanie motywu z dokładnym układem strony internetowej jest jak znalezienie igły w stogu siana; dlatego Twój motyw musi być wysoce konfigurowalny.

  Pomoże Ci to zmodyfikować gotowe strony i zbudować układ, który masz na myśli.

  Wszystkie motywy można w pewnym stopniu dostosować. Niektóre oferują więcej opcji niż inne, podczas gdy inne mogą ograniczać Twoją markę. Wybierz ten, który pozwala dostosować wszystkie drobne szczegóły na stronie.

  Wskazówka dla profesjonalistów: Dostosowywanie WordPress, niezbędna funkcja WordPress, pozwala dostosować układ i projekt witryny za pomocą prostego i przyjaznego dla początkujących interfejsu. Upewnij się, że wybrany motyw jest zgodny z konfiguratorem.

  #4. Bezpieczeństwo WordPress

  Wybór bezpiecznego motywu WordPress jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia.

  W 2020 roku Sucuri przeprowadził ankietę to ulżyło, że spośród 8000 zainfekowanych stron internetowych (przez złośliwe oprogramowanie, wirusy lub jakąkolwiek formę ataku online) 74% zostało zbudowanych na WordPressie.

  A większość tych ataków jest spowodowana złym motywem lub wyborem wtyczek.

  Bezpieczny motyw to:

  • Pobrane z renomowanego źródła
  • Kompatybilny z większością wtyczek WordPress
  • Regularnie aktualizuje aktualizacje

  Wybierając motyw, musisz upewnić się, że jest on w pełni zgodny z Twoją wersją WordPress. Niewykonanie tego może spowodować awarię witryny.

  #5. Reakcja na coś

  Około 72% ludzi chce witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych. Wymaga to bardziej responsywnego motywu, który sprawi, że Twoja witryna będzie wyglądać dobrze i będzie łatwa w użyciu na dowolnej platformie.

  Motyw responsywny dostosowuje się do rozmiaru przeglądarki i poprawia ogólne wrażenia z przeglądania.

  Ogólnie rzecz biorąc, większość motywów domyślnie jest responsywna. Musisz jednak to sprawdzić, aby zagwarantować, że jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, czy nie.

  Prostym sposobem oceny responsywności strony jest zmiana jej rozmiaru. Podczas zmiany rozmiaru możesz sprawdzić, czy strona modyfikuje się do układu szerokości, czy nie.

  #6. Motyw zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek

  Twój motyw WordPress odzwierciedla historię Twojej marki i ma na celu zapewnienie bogatego doświadczenia użytkownika. Ale często właściciele firm ignorują przyjazność dla SEO tematu.

  Motyw niezoptymalizowany pod kątem SEO nie będzie w stanie pomóc Ci uzyskać wyższej pozycji w SERP (strona wyników wyszukiwania). Może to utrudnić ruch organiczny i potencjalną sprzedaż, wpływając na ogólne przychody.

  Jednak zainstalowanie motywów zoptymalizowanych pod kątem SEO nie gwarantuje lepszych wyników. Musisz zrobić SEO, aby uzyskać ruch; motyw zapewni Ci tylko odpowiednie zasoby, aby to zrobić.

  7. Aktualizacje

  Będziesz potrzebować motywu, który nadąża za każdą zmianą. Nieaktualne motywy mogą spowodować poważne uszkodzenia witryny.

  Może powodować problemy z bezpieczeństwem i narażać Twoją witrynę na złośliwe oprogramowanie i ataki hakerów. Dlatego zawsze powinieneś inwestować w motyw, który regularnie aktualizuje.

  Na szczęście WordPress powiadamia o nieaktualnym motywie, gdy go prześlesz. Zobaczysz żółty komunikat, który oznacza, że ​​motyw nie został przetestowany pod kątem najnowszej wersji WordPressa.

  Uwaga: jeśli motyw nie jest aktualizowany przez ponad dwa lata, lepiej nie używaj go.

  Nie rób tego, wybierając odpowiedni motyw WordPress

  #1. Nadęty motyw

  Motyw z tysiącami funkcji może Cię przytłoczyć i skłonić do zainstalowania go.

  Jednak większość webmasterów nie zdaje sobie sprawy, że kilka niechcianych funkcji w motywie spowalnia ładowanie witryny.

  Dlatego unikaj dodawania każdej funkcji, która Twoim zdaniem wygląda modnie i fajnie. Może to sprawić, że Twoja witryna będzie wyglądać atrakcyjnie, ale negatywnie wpłynie na jej wydajność.

  Pamiętaj: modne funkcje są tymczasowe; doskonałe doświadczenie użytkownika jest trwałe.

  #2. Trudna do odczytania czcionka

  Wiele razy oddajesz się praktykom, które szkodzą doświadczeniu użytkownika. trudne do odczytania czcionki są jednym z nich i są trudne do rozpoznania.

  Istnieje duża szansa, że ​​czcionka, którą uważasz za łatwą do odczytania, może być nieprzyjemna dla odwiedzających witrynę, co powoduje gwałtowny wzrost współczynnika odrzuceń witryny.

  Zaśmiecona i nieczytelna czcionka może być frustrująca dla użytkowników podczas przeglądania lub czytania blogów w Twojej witrynie.

  Zadbaj o to, by czcionki były łatwe i łatwe do odczytania. Powoduje to efektywną komunikację i zwiększa ogólną interakcję użytkownika z marką.

  #3. Poświęcenie opcji dostosowywania

  Dostosowany motyw WordPress pozwala wyróżnić się spośród innych w Twojej niszy.

  Załóżmy, że prowadzisz sklep e-commerce w konkurencyjnej niszy.

  Wiesz, że marki, z którymi konkurujesz, to wielcy gracze, a jedyne, co możesz zrobić, aby je pokonać, to dostosować swój motyw tak, aby spersonalizować go tak bardzo, jak to możliwe.

  Dlatego uruchamiasz swoją witrynę w wielu językach, zmieniasz grafikę zgodnie z geolokalizacją i dajesz kupującym możliwość zapłaty w ich lokalnej walucie.

  Pomoże Ci to przewyższyć konkurencję, bez względu na ich wielkość.

  #4. Strona błędu 404

  Gdy wprowadzisz zły adres URL w Google, możesz zobaczyć komunikat taki jak:

  • 404 – nie znaleziono strony
  • Nie znaleziono HTTP 404

  Są one zwykle wyświetlane, gdy użytkownik dotrze do nieistniejącej strony lub strony, która została usunięta.

  Witryny muszą projektować strony 404 z tymi samymi elementami nawigacyjnymi, które wyświetlają takie komunikaty. Uprzejmie informuje użytkowników o niedostępności tej strony.

  Co więcej, takie strony umożliwiają użytkownikom zgłaszanie uszkodzonych i brakujących linków.

  Faktem jest, że te strony są frustrujące dla użytkownika i mogą go denerwować. Jednak Google zaleca każdej witrynie dodanie strony błędu w podobny sposób, w jaki zostały utworzone inne strony witryny.

  Zawijanie

  Mamy nadzieję, że masz kilka spostrzeżeń, aby zawęzić wybór.

  Motyw WordPress to element konstrukcyjny strony internetowej i nie chcesz się spieszyć z zakupem.

  Pamiętaj o wszystkich punktach wymienionych powyżej i sporządź listę kontrolną, abyś mógł wszystko odhaczyć, gdy planujesz kupić motyw dla swojej witryny.

  Sprawdź najlepsze motywy WordPress, które obsługują nieskończone przewijanie.

  x