11 Oprogramowanie Open Source dla projektantów stron internetowych i grafiki

Darmowe oprogramowanie do projektowania stron internetowych i grafiki…

Dostępnych jest wiele oprogramowania typu open source, które może wyjątkowo wspierać Cię jako projektanta stron internetowych i grafiki. Open source jest cenny ze względu na zerową cenę, a wspierająca społeczność rozprzestrzenia się na całym świecie. W obecnych warunkach ekonomicznych narzędzia open source są doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań.

W świecie designu nie jest łatwo utrzymać karierę zawodową jako grafik tylko z aplikacjami open source. Być może dostępnych jest wiele ulepszonych aplikacji o otwartym kodzie źródłowym, które pomogą Ci zostać doskonałym grafikiem i projektantem stron internetowych. Termin open source oznacza, że ​​jest on dostępny bezpłatnie i dostępny dla każdego.

Spis treści:

Krita

Krita to potężny twórca grafiki wektorowej, skupiający się na malarstwie cyfrowym i ilustracji. Służy głównie do projektowania komiksów. Jest to darmowe oprogramowanie z zaawansowanymi szablonami i funkcjami.

Artyści zaprojektowali Krita dla najwyższej jakości oprogramowania do rysowania, które jest dostępne dla każdego. Może pomóc w projektowaniu komiksów, rysowaniu, takich jak gładkie kształty, znikające punkty, zaawansowane funkcje zaznaczania, maski warstw itp. Jeśli chcesz wejść do świata ilustracji, Krita jest najlepszym wyborem w kategorii open source.

Obłęd

Obłęd to darmowe, superszybkie oprogramowanie graficzne do UI, UX i projektowania stron internetowych. Ma wszystko, do czego jesteś przyzwyczajony w innych podobnych aplikacjach i wykracza poza to. Dzięki Lunacy zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który zwykle spędzasz na wyszukiwaniu grafiki w Google. Tysiące ikon, ilustracji i zdjęć są dostępne bezpośrednio w aplikacji.

Co więcej, Lunacy jest wyposażony w przydatne narzędzia oparte na sztucznej inteligencji do automatyzacji rutynowych zadań: usuwanie tła, skalowanie obrazu, awatar i generatory tekstu. W przeciwieństwie do Figmy, Lunacy nie jest uzależniony od internetu, a większość jego funkcji działa w trybie offline. Jeśli wolisz współpracę online z innymi projektantami, jest to również możliwe. W przeciwieństwie do Sketch, który działa tylko na macOS, Lunacy natywnie obsługuje pliki .sketch na wszystkich podstawowych platformach. Interfejs aplikacji jest dostępny w 21 językach.

 • Działa na:

 • Okna

 • Linux

 • System operacyjny Mac

Kordonek

Gimp oznacza program do obróbki obrazów GNU.

Kordonek to jedno z najpopularniejszych i open-source’owych narzędzi do projektowania grafiki i edycji zdjęć. Jest to bogaty w funkcje pakiet do projektowania graficznego i edytor obrazów. To narzędzie jest takie samo jak układ Adobe Photoshop. Fantastyczne narzędzie dla każdego początkującego lub zaawansowanego projektanta, który pracuje przede wszystkim ze zdjęciami.

GIMP to wysokiej jakości platforma do kierowania skryptami obrazów wśród języków, w tym C, Perl, C ++, Python itp.

Jest odpowiednikiem Adobe Photoshop. Jeśli tworzysz obraz cyfrowy lub dopasowujesz zdjęcia i komponujesz różne elementy, jest to fantastyczne. Oczywiście nie ma wszystkich funkcji, takich jak Photoshop, ale ktokolwiek stworzył to oprogramowanie, ma ogromną liczbę wolontariuszy z całego świata.

Przegląd najważniejszych wydarzeń

 • Zawiera filtry, maski, warstwy i pędzle
 • Rozszerz funkcje za pomocą rozszerzeń
 • Zaawansowane funkcje edycji zdjęć
 • Powstają naprawdę inspirujące projekty. Oznacza to elastyczność umożliwiającą przekształcanie obrazów tak, jak lubisz.
 • Ogromna ilość elementów graficznych, logotypów, komponentów interfejsu. Przyczynia się również do najwyższej klasy funkcji zarządzania kolorami, aby zapewnić zarządzanie kolorami o wysokiej wierności.

Inkscape

Inkscape jest bardzo podobny do programu Adobe Illustrator i Corel Draw. Jest to również jedno z potężnych narzędzi dostępnych bezpłatnie dla wszystkich. Znany jest również jako odpowiednik kreatora grafiki wektorowej Adobe Illustrator.

Podstawowym i domyślnym formatem plików Inkscape jest Scalable Vector Graphics (SVG). Inkscape jest dostępny dla systemów operacyjnych Linux, Mac i Windows.

Przegląd najważniejszych wydarzeń

 • Stylizacja obiektów
 • Obsługuje różne typy formatów plików
 • Działanie zależy od ścieżki.
 • Manipulacje w obiekcie można wykonywać skutecznie.
 • Łatwość dokumentacji
 • Elastyczny interfejs użytkownika

Synfig Studio

Dostępne w systemach Windows, OSX i Linux, Synfig Studio to oprogramowanie do animacji 2D dla wszystkich kreatywnych entuzjastów, które ożywia swoje projekty. W zależności od stylu rysowania będziesz w stanie osiągnąć niemal każdy rodzaj animacji, do której dążysz.

Sprawdź jedną ze złożonych animacji stworzonych za pomocą tego oprogramowania:

Możesz także stworzyć coś beztroskiego i prostego, jeśli to twoja mocna strona. Jak powiedziałem, wszystko sprowadza się do tego, co chcesz stworzyć, i uważaj to za ukłon od Synfig Studio.

Mówiąc o funkcjach, zapewnia pełną kontrolę nad grafiką wektorową od importu do eksportu gotowego produktu. Możesz powielać kształty, pracować z ponad 50 warstwami, dodawać filtry i stosować gradienty.

Poza tym możesz całkowicie przejąć system kości, aby dokładnie ustrukturyzować swój projekt, aby ich ruchy wyglądały tak, jak chcesz. Można to łatwo osiągnąć, wykorzystując warstwę zniekształceń szkieletowych, która pomaga zastosować złożone deformacje do grafiki bitmapowej.

Do wyboru są dwie różne wersje – Stabilna i Rozwojowa. Ten pierwszy to ten, który jest dobrze przetestowany i sprawdzony, podczas gdy ten drugi to nowszy, który ma eksperymentalne funkcje i dodatkowe poprawki błędów. Oba z nich można pobrać bezpłatnie, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source.

Dia

Dia został zbudowany na interfejsie pojedynczego dokumentu (SDI) podobnym do Inkscape i GIMP. Stosowany jest głównie do tworzenia sieci typu obwodów elektronicznych, schematów blokowych itp. Jest zintegrowany z wieloma zaawansowanymi funkcjami, np. pomaga rysować modele relacji w strukturach baz danych, UML, proste obwody elektryczne. Obsługiwane są formaty plików SVG i XML.

Za pomocą Dia możesz eksportować SVG, EPS, DXF, PNG, JPEG do wszystkich innych znanych formatów.

Mikser

Mikser to oprogramowanie do tworzenia rysunków 3D. Najsłynniejsi animatorzy używają Blendera do tworzenia filmów krótkometrażowych, filmów fabularnych, programów telewizyjnych itp.

Jego interfejs jest na początku dość złożony, ale kiedy przejdziesz do projektowania, to jest to łatwe. Ma wiele konfigurowalnych funkcji; oczywiście możesz również tworzyć swoje rozszerzenia i funkcje, które chcesz zaprojektować.

Używając Blendera, możesz poradzić sobie z fotorealistycznym renderowaniem, rzeźbieniem (różne rodzaje pędzli), tworzeniem gier i szybkim rigowaniem.

Jeśli chcesz wydać, powinieneś wypróbować oprogramowanie premium do projektowania animacji 3D.

Ołówek2D

Ołówek2D to oprogramowanie do rysowania; umożliwia projektowanie ręcznie rysowanych animacji z wykorzystaniem grafiki bitmapowej i wektorowej. Jest prosty w użyciu, zintegrowany z bardziej przejrzystym interfejsem i wyposażony w wysokiej klasy narzędzia do animacji.

Tak więc narzędzie do rysowania Pencil2D może być najlepszym sposobem na poznanie podstawowych zasad grafiki wektorowej i animacji rysunkowej.

Scencil

Scencil to aplikacja do rysowania wektorów. Jest dostępny w systemach operacyjnych typu Linux/Unix/GNU. Umożliwia nam tworzenie świetnych diagramów i ilustracji oraz przydatnych rysunków. Skencil jest zbudowany w języku interpretowanym, np. Pythonie, i jest zorientowany obiektowo na bardzo wysokim poziomie.

Przegląd najważniejszych wydarzeń

 • Łatwość użycia.
 • Wypełnienia gradientowe
 • Zapisz pliki EPS
 • Grupy mieszane
 • Przekształcone obrazy i tekst
 • Zaawansowane prostokąty i krzywe itp.

Forge czcionek

FontForge to edytor czcionek, który obsługuje wiele formatów czcionek dla projektantów. Jest lekki i umożliwia tworzenie płynnych projektów własnego typu, true-type i postscriptu. Jest to darmowe oprogramowanie opracowane przez George’a Williamsa i napisane w języku programowania C.

Używa kreacji czcionek renderujących FreeType na ekranie.

Edycja SVG

Edycja SVG może pomóc w tworzeniu grafiki wektorowej w przeglądarce bez dodatkowej instalacji oprogramowania w systemie. Jest to narzędzie do projektowania graficznego JavaScript w różnych przeglądarkach.

SVG-Edit składa się z dwóch interfejsów, w tym svgcanvas.js i svg-editor.js. Te dwa komponenty współpracują ze sobą, tworząc efektywną grafikę wektorową.

Wniosek

Wraz ze wzrostem cyfryzacji na całym świecie na przestrzeni lat wyraźnie widać, że zapotrzebowanie na branżę graficzną i projektowanie stron internetowych będzie wysokie. Wybór odpowiedniego narzędzia, które odpowiada Twoim potrzebom biznesowym, zapewni Ci najlepsze wyniki.

Alternatywnie, jeśli nie wolisz pobierać i chcesz to zrobić online, możesz zapoznać się z tymi narzędziami do projektowania online.

x