12 aplikacji z białym szumem do zasypiania [Android and iPhone]

Udostępnij teraz w social media:

Czy czujesz się trudno zasnąć lub masz ataki paniki, które powodują, że nagle budzisz się w środku nocy? Wszystko, czego potrzebujesz, to korzystać z aplikacji z białym szumem, które pomogą Ci lepiej spać.

Wyobrażanie sobie, że dźwięki mają różne kolory, może wydawać się niezwykłe, ale częstotliwość hałasu decyduje o ich kolorze. Szum biały odnosi się do szumu, który obejmuje wszystkie częstotliwości w całym spektrum odczuwalnego dźwięku w równych proporcjach. Szum biały jest czasami nazywany szumem szerokopasmowym, ponieważ obejmuje kilka różnych częstotliwości dźwięku.

Jak biały szum pomaga lepiej spać?

Przez wiele lat naukowcy badali, w jaki sposób biały szum wpływa na ludzi, znajdując dowody na to, że może on zmniejszyć płacz niemowląt, zwiększyć produktywność w pracy, a być może nawet zmniejszyć skutki zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Kilku naukowców badało również, w jaki sposób biały szum może wpływać na sen człowieka. Biały szum może pomóc w odpoczynku, odcinając dźwięki zewnętrzne i zasłaniając problematyczne dźwięki.

Według ostatnich badań dorośli, którzy słuchali białego szumu, zasypiali o 38% szybciej. W najnowszych badaniach stwierdzono, że biały szum poprawia sen. Na przykład ludzie, którzy mieszkają w głośnym otoczeniu, spali spokojniej i w rezultacie spędzali więcej czasu w łóżku.

Inne badanie wykazało, że zapewnienie pacjentom w stanie krytycznym białego szumu w hałaśliwym oddziale szpitalnym do słuchania przez słuchawki poprawia jakość ich snu.

Powszechną techniką łagodzenia problemów ze snem jest korzystanie z aplikacji z białym szumem. Generatory białego szumu mogą pomóc Ci zasnąć i zachęcić do zdrowych nawyków snu, wytwarzając dźwięki otoczenia. Twój umysł może zostać WYŁĄCZONY za pomocą białego szumu i możesz spać bez negatywnych myśli.

Biały szum vs. Brązowy Szum

Jeśli wolisz uciszyć rozpraszacze w pracy dźwiękiem pracującego wentylatora, być może jesteś już przyzwyczajony do białego szumu. Szum brązowy, znany również jako szum Browna lub czerwony, jest inną częstotliwością do przetestowania, ponieważ podkreśla szumy o niższej częstotliwości. Przypomina dudnienie i ma niesamowitą intensywność ze wszystkich dźwięków.

Szum brązowy obejmuje wszystkie częstotliwości, podobnie jak szum biały. Jednak bardziej podkreśla niższe częstotliwości, dzięki czemu niskie tony są głośniejsze, a wyższe cichsze. Ze względu na bardziej zaokrąglone, bardziej miękkie właściwości, szum brązowy brzmi nieco mniej ostro niż szum biały. Grzmoty, ulewny deszcz i przelotne opady to przykłady brązowego hałasu.

Jakie dźwięki zalicza się do białego szumu?

Wszystkie słyszalne częstotliwości są obecne w białym szumie. Rozkład energii pomiędzy tymi częstotliwościami jest równy. Stałe buczenie wynika z równomiernego rozkładu. Dźwięk obracającego się wentylatora, szum w radiu lub telewizorze, hałaśliwe grzejniki i klimatyzatory to tylko niektóre przykłady białego szumu.

Biały szum może zakryć intensywne dźwięki, które aktywują Twój mózg, ponieważ obejmuje wszystkie częstotliwości z odpowiednią intensywnością. Z tego powodu jest często zalecany przy bezsenności i innych zaburzeniach snu.

Jak wybrać aplikację z białym szumem?

Maszyny z białym szumem są pomocne, ale proste aplikacje z białym szumem na twoim urządzeniu są znacznie wygodniejsze i mają o wiele więcej ustawień. Niektóre aplikacje z białym szumem są wyposażone w spokojne kolorowe ekrany lub prezentacje obrazów, więc możesz skorzystać z zalet chromoterapii i zrelaksować się przy relaksujących widokach i dźwiękach.

Ponadto niektóre aplikacje oferują pełne spektrum opcji szumów otoczenia, w tym szum biały, różowy i brązowy oraz inne odgłosy natury i uspokajające ścieżki dźwiękowe. Niektóre aplikacje koncentrują się na różnych hałasach otoczenia.

  Jak wyłączyć tryb awaryjny w systemie Android

Kiedy używasz aplikacji z białym szumem, aby zwiększyć produktywność w pracy, zamiast zasypiać, możesz polubić odgłosy w tle, takie jak szum tętniącego życiem biura lub kawiarni.

Wiele aplikacji z białym szumem ma wbudowany alarm lub minutnik, więc możesz ich używać do cichego wstawania o poranku, ustawiania minutnika na drzemkę lub obu.

Ponieważ nie musisz zabierać ze sobą żadnych dodatkowych gadżetów, korzystanie z aplikacji może być bardziej praktyczne podczas podróży. Aby dowiedzieć się, co inni klienci mówią o jakości dźwięku elementów z białym szumem, które rozważasz, sprawdź recenzje.

Przejdźmy dalej, aby spojrzeć na niektóre z najlepszych aplikacji z białym szumem, aby łatwo i szybko zasnąć.

Generator białego szumu

Gdy szukasz najdelikatniejszych aplikacji z białym szumem do tworzenia własnych dźwięków, Generator białego szumu jest doskonałym wyborem dla urządzeń z systemem Android. Wybieraj spośród różnych dźwięków, takich jak deszcz na oknie, grzmot, samochody, wiatr, liście, ciemność, zawsze niezawodny wentylator i biały szum.

Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika i bezproblemowa, z dobrze zorganizowanymi bibliotekami dźwięków. Możesz wybierać spośród wielu dźwięków, aby bezproblemowo zaprojektować idealną ścieżkę dźwiękową na dzień lub podczas snu, ponieważ wszystkie dostępne dźwięki zostały wybrane specjalnie ze względu na ich zdolność miksowania.

Dzięki urządzeniu z Androidem możesz z łatwością korzystać z tej aplikacji w dowolnym miejscu i jest ona stworzona specjalnie po to, aby zapewnić użytkownikom tylko biały szum. Dzięki temu nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi treściami. Jest to kompleksowa aplikacja do białego szumu.

Ciemny Szum

Otoczenie i jedna z najpopularniejszych aplikacji z białym szumem na iOS o nazwie Dark Noise jest prosta i łatwa w użyciu. Jest to dobrze zaprojektowane oprogramowanie, w tym ponad 40 różnych dźwięków otoczenia, które integrują się z systemem widgetów Apple i skrótami dla łatwego dostępu.

Wykorzystuje wiele interfejsów API firmy Apple, aby dostęp do Dark Noise był niezwykle łatwy. Funkcja Dark Noise może być wygodnie dostępna za pośrednictwem Siri, dodając skróty. Zamiast być zmuszonym do przejścia przez program, umożliwia to użytkownikowi dostosowanie sposobu pozyskiwania ciemnego szumu do ich przepływu pracy.

Ta prosta aplikacja ma mnóstwo eleganckich animacji, szybki i intuicyjny interfejs użytkownika, możliwość wyboru spośród kilku schematów kolorów i różne ikony aplikacji. Zawiera około 40 dźwięków w różnych gatunkach, w tym zwyczajowe odgłosy bieli, różu, brązu i szarości, a także różne dźwięki wody, urządzeń, przyrody, ognia i miasta.

Maszyna dźwiękowa

Sound Machine to kolejna w kategorii aplikacji z białym szumem. Ta aplikacja jest przełomowa. Pozwala na miksowanie własnych zestawów dźwięków tła do wykorzystania podczas snu i medytacji oraz działa jako doskonałe tło dla różnych aktywności.

Oprócz pokaźnej kolekcji opowiadań, biblioteka jest zaopatrzona w klipy muzyczne i dźwięki z natury, rytmy harmoniczne, nagrania z przestrzeni międzygwiezdnej, pojedyncze dźwięki akustyczne i wiele innych. Jest to prosta i intuicyjna w obsłudze aplikacja stworzona z myślą o wygodzie użytkownika.

Doceniając i odrzucając utwory za pośrednictwem aplikacji, możesz zmieniać stacje i wzorce utworów, aby słyszeć je częściej odtwarzane i nie lubić utworów, których nie chcesz już słuchać. Dzięki zaktualizowanej nawigacji możesz łatwo przeglądać całe kategorie lub kompletny ekwipunek.

Biały szum

Aplikacja White Noise ma nieco ponad 40 dźwięków. Zapętlenie dźwięków jest bezbłędne. Możesz używać własnych dźwięków, nagrywając je i zapętlając. Możesz łączyć swoje ulubione dźwięki i dostosowywać głośność, balans i wysokość tonu do swoich preferencji.

Dodatkowo, konfigurowalne opcje alarmu i timera z pojawianiem się i zanikaniem są włączone, aby kontynuować naturalne cykle snu. Po stworzeniu swojego arcydzieła za pomocą White Noise możesz je zapisać w wybranym miejscu. Opcja miksera pozwala użytkownikowi na jednoczesne odtwarzanie kilku dźwięków.

Opcja korektora jest fantastyczna i niesamowite jest to, że możesz łączyć różne dźwięki, aby stworzyć spersonalizowany dźwięk medytacyjny. Sprawia, że ​​zasypiasz w mgnieniu oka po uderzeniu w worek, oferując mnóstwo dźwięków do wyboru. Ma również doskonałą jakość dźwięku dla smartfona i należy do niezbędnych aplikacji.

  Edytuj liczby i funkcje w połowie obliczeń i dodaj stałe [Android]

Dźwięki głębokiego snu z białym szumem

Ty lub Twoje dziecko zaśniecie dzięki kojącym i relaksującym dźwiękom White Noise Deep Sleep Sounds. Zainstalowanie aplikacji sprawi, że poczujesz się spokojny, swobodny i spokojny, ustawiając rutynę, którą dziecko rozpozna nawet w dziwnym otoczeniu.

Dźwięki głębokiego uśpienia białego szumu można dostosować na ponad 25 sposobów w systemie Android. Funkcja autoodtwarzania sprawia, że ​​jest ona bardziej rozpowszechniona w systemie Android. Gdy ktoś ponownie uruchomi aplikację, ostatnio odtwarzany dźwięk zostanie ponownie odtworzony. Darmowa wersja aplikacji odtwarza dźwięki przez 8 godzin. Posiada wspaniałą bibliotekę kojących dźwięków, które pomogą Ci się zrelaksować.

Możesz używać dowolnej innej aplikacji, gdy ta aplikacja działa w tle. Musisz subskrybować, jeśli chcesz zmienić swój krajobraz dźwiękowy. Dodaj więcej miksów po tym i dołącz godzinną ekstra-długą fazę wyciszania z subskrypcją w iOS. Istnieją również specyficzne białe szumy dla niemowląt, z widżetami i obsługą Airplay 2.

Atmosfera

W aplikacji Atmosphere możesz wybierać spośród ponad 100 różnych dźwięków. Dodatkowo oprogramowanie pozwala ustawić timer, aby zapobiec rozładowaniu baterii. Dźwięki otoczenia przypominają ludziom o ich ulubionych miejscach, takich jak plaża, wieś, miasto, a nawet domy.

Aplikacja wykorzystuje dźwięki izochroniczne i dudnienia różnicowe, aby stymulować mózg, jednocześnie łagodząc napięcie. Możesz połączyć swoje spersonalizowane listy odtwarzania ze wszystkimi ulubionymi utworami i zmienić poziom każdej z nich z osobna, zanim zapiszesz całą listę odtwarzania do wykorzystania w przyszłości.

Możesz cieszyć się wyborem uspokajających i spokojnych dźwięków posortowanych według ustawień z doskonałymi funkcjami dostosowywania. Jedną z atrakcyjnych funkcji tej aplikacji jest to, że możesz uzyskać wszystkie dźwięki naraz dla określonego typu środowiska. Mają do niego dostęp zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS.

mój hałas

myNoise posiada niektóre z unikalnych dźwięków, jakie może mieć aplikacja, które są kompatybilne zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS. W tym darmowym oprogramowaniu jest 20 różnych dźwięków, w tym biały szum, a także odgłosy deszczu, oceanu i grzmotów.

Biały szum jest specjalnie dostosowany do Twoich progów słyszenia. W rezultacie możesz generować głośniejsze dźwięki o różnych kolorach, takich jak biały, różowy i brązowy. Aplikacja posiada również wyłącznik czasowy, aby wyłączyć muzykę i alarm, aby łagodnie się obudzić.

Pomysł jest prosty, niezwykle skuteczny i nie wymaga drogich akcesoriów, takich jak aktywne słuchawki z redukcją szumów. Każda publiczność może na co dzień wykorzystywać odgłosy tła na różne sposoby. Są pomocne w przypadku bezsenności, a także pomagają skoncentrować się podczas pracy w hałaśliwym miejscu pracy lub uspokoić niepokój.

Sleep Sounds by Sleep Pillow

Wykazano, że aplikacje z białym szumem poprawiają sen. Możesz się zrelaksować i zasnąć, słuchając dźwięków natury i snu. Dzięki tej aplikacji będziesz spać spokojnie. Jest to najlepsza i najskuteczniejsza dostępna aplikacja do snu.

Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden dźwięk, możesz zmiksować ze sobą wiele swoich ulubionych dźwięków, użyć jednego z dźwięków do ustawienia alarmu i ustawić zegar wskazujący, kiedy hałas się skończy. Pasuje zarówno do urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Odcinają cię, sprzyjają spokojnej atmosferze i stopniowo prowadzą do cyklicznego wzorca snu.

Aplikacja zawiera również wysokiej jakości obrazy przyrody, które wprowadzają w nastrój. Najlepsze jest to, że oprogramowanie działa w tle, nawet jeśli używasz innej aplikacji lub urządzenie jest zablokowane.

Biały szum

White Noise dla Androida i iOS ma ponad 20 dźwięków alarmowych, które obudzą Cię z poczuciem nastroju. Zapewnia również obsługę dźwięku w tle, dzięki czemu możesz korzystać z innych aplikacji podczas słuchania. Możesz profesjonalnie nagrywać i zapętlać dźwięk, nie stając się inżynierem dźwięku.

Ta aplikacja pomaga podwoić koncentrację i zwiększa wydajność, aby zapewnić najwyższy poziom swoich możliwości. Odtwarzacz multimedialny obsługuje gesty przesuwania, a przyciski głośności na ekranie służą do nawigacji po zbiorach dźwięków.

  Napraw Android rozpoczyna optymalizację aplikacji 1 z 1

Aplikacja White Noise umożliwia również przesyłanie i udostępnianie miksów i nagrań. Korzystając z zakupu w aplikacji generatora, aby tworzyć spersonalizowane dźwięki, dudnienia różnicowe i kolorowe dźwięki, pomóż sobie spać spokojnie.

Biały Szum Lite

Dzięki White Noise Lite możesz wybierać spośród 40 różnych dźwięków lub połączyć kilka z nich, aby pomóc w zasypianiu. Jest to jedna z najlepszych aplikacji z białym szumem na Androida. Oprogramowanie jest proste w użyciu. Aby przejść między wszystkimi dźwiękami, po prostu przesuń kciukiem po ekranie, tak jak w przypadku rolki aparatu urządzenia z systemem iOS.

Wykorzystywane są realistyczne i uspokajające dźwięki. Niektóre z najlepszych opcji to burze z piorunami, wiejący wiatr, rozbijające się fale na morzu, ognisko i krople deszczu na dachu samochodu.

Podczas korzystania z innych aplikacji na urządzeniu dźwięki odtwarzają się również w tle. Interfejs programu jest ciemny, co jest pomocne podczas snu. Przesuwanie umożliwia przeglądanie dźwięków lub sprawdzanie listy wszystkich dostępnych dźwięków. Możesz także nagrywać swoje dźwięki, aby dodać je do listy odtwarzania lub nakładać dźwięki, aby tworzyć miksy.

Wachlarz przed snem

Użyj aplikacji Fan na dobranoc na urządzenia z systemem Android i iOS, aby spać szybciej i z lepszą jakością. Wiele osób korzysta z dźwięku wentylatora, aby pomóc w zasypianiu. Ale wadą jest to, że nie zawsze można podróżować z wentylatorem. Jeśli pobierzesz tę aplikację, będziesz mieć do dyspozycji ten sam dźwięk, kiedy tylko będziesz go potrzebować.

Wybierz spośród wielu gotowych medytacji, które są dostępne dla kilku celów, w tym snu i relaksu, jeśli nie masz nastroju, aby je tworzyć. Wygodnie jest włączyć aplikację przed snem podczas podróży.

Aplikacja Bedtime Fan ma piękny interfejs, a sekcja snu używa ciemniejszych kolorów. Ma jedną z najwyższych cech hałasu i dźwięków wentylatorów wśród aplikacji z białym szumem.

Noisli

Interfejs Noisli jest najbardziej precyzyjny i najprostszy w użyciu na urządzeniach z Androidem i iOS. Proste symbole graficzne na jednolitym tle z miękko zmieniającymi się kolorami nadają projektowi pogodny charakter.

Możesz ustawić timer, tworzyć kombinacje i odtwarzać jeden lub więcej dźwięków jednocześnie. Tworzy wysokiej jakości dźwięki otoczenia, aby pomóc w koncentracji i zwiększyć produktywność. Noisli służy głównie do blokowania rozpraszających dźwięków w celu poprawy wydajności i koncentracji lub stworzenia spokojnego lub spokojnego środowiska audio.

Dostępnych jest wiele dźwięków dla deszczu, burzy, wiatru, lasów, strumieni, ognisk, świerszczy, pociągów i kawiarni. Jakość dźwięku w Noisli jest na najwyższym poziomie, z doskonałymi zmianami koloru tła.

Wybór pisarza

Z całej listy aplikacji z białym szumem White Noise Lite jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Mogę powiedzieć, że jest godna uwagi, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a także pomaga w prawidłowym spaniu. Aplikacja pozwala odtwarzać dźwięki w tle, nawet gdy wykonujesz inną pracę. Co więcej, ta aplikacja umożliwia również nagrywanie własnego dźwięku i dodanie go do listy odtwarzania.

Wniosek

Ustaw najbardziej sprzyjającą atmosferę w miejscu pracy, podczas snu, jogi lub treningu, korzystając z powyższych aplikacji z białym szumem, aby zwiększyć produktywność i wydajność pracy. Aplikacje pomogą Ci wyeliminować wszystkie zakłócenia, które kosztują Twój sen. Możesz uzyskać dostęp do tych aplikacji białego szumu z dowolnego miejsca, które pomogą Ci osiągnąć pożądany stan koncentracji i świadomości.

x