12 kursów online dotyczących przetwarzania w chmurze, które wzmocnią Twoją karierę

Jestem pewien, że słyszelibyście termin – Cloud Computing.

Nie jest nowy, ale zyskuje na popularności szybciej niż kiedykolwiek. Organizacja od startupu do przedsiębiorstwa przenosi się do chmury, takiej jak AWS, Google Cloud, Microsoft Azure itp.

Jeśli wspierasz, administrujesz, zarządzasz tradycyjną infrastrukturą i chcesz poznać chmurę obliczeniową w swojej następnej pracy, poniższe kursy online Ci pomogą.

Dlaczego warto wybrać chmurę obliczeniową?

To było na pierwszym miejscu w rankingu 10 najlepszych umiejętności udostępnionych przez LinkedIn na początku tego roku.

Istnieje wiele obszarów, na których możesz skupić się na bezpieczeństwie, działaniu, rozwoju, DevOps, architekturze rozwiązań, zaawansowanej sieci, big data itp. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych kursów online.

Pierwsze kroki

Pierwsze kroki z przetwarzaniem w chmurze – poziom 1 to kurs dla tych z Was, którzy są nowicjuszami w koncepcji cloud computing i chcą zacząć od zera. Kurs obejmuje nie tylko podstawy i ewolucję od tradycyjnego IT do usług w chmurze, ale także jego główne cechy. Dowiesz się o modelach usług przetwarzania w chmurze (SaaS, PaaS, IaaS), modelach wdrażania chmury (prywatnej, publicznej, hybrydowej, społecznościowej) oraz zaletach usług chmury publicznej.

Certyfikacja AWS

Amazon Web Services (AWS) to najwyższy certyfikat dla każdego eksperta w dziedzinie chmury. Jednym z najlepszych kursów w tej dziedzinie jest Certyfikowany Architekt Rozwiązań AWS przez Paula Coady’ego.

Pomaga, jeśli masz doświadczenie w AWS, ale nawet początkujący może sobie poradzić. Materiał kursu jest aktualizowany do egzaminu 2020 AWS Certified Solutions Architect. Poznasz szczegóły platformy AWS oraz jak wykorzystać AWS do projektowania wysoce odpornych i skalowalnych aplikacji. Poznasz Route53, EC2, S3, CloudFront, automatyczne skalowanie, równoważenie obciążenia, RDS, RedShift, DynamoDB, EMR, VPC itp.

Aby przygotować się do certyfikacji, możesz również rozważyć przystąpienie do testu praktycznego przez: Whizlaby.

Przygotowanie do egzaminu Azure

Jeśli Microsoft Azure to Twoja rzecz, nie pomijaj Przygotowanie do egzaminu AZ-300 Azure Architecture Technologies 2020 kurs.

Kurs nauczy Cię, jak projektować rozwiązania na platformę Microsoft Azure. Kurs jest skierowany do techników z pewnym doświadczeniem na platformie Azure. Zaktualizowana wersja zawiera nową zawartość dotyczącą wirtualnej sieci WAN, dedykowanych hostów, dostępu RBAC do magazynu, usługi Azure Front Door, przełączania awaryjnego kont magazynu i grup zabezpieczeń aplikacji.

Chmura Google

GCP Associate Cloud Engineer – certyfikacja Google Cloud jest koniecznością dla każdego, kto poważnie myśli o Google Cloud.

Kurs rozpoczyna się od podstaw, takich jak konfiguracja środowiska Google Cloud (konta rozliczeniowe, projekty, narzędzia, dostęp i zabezpieczenia). Następnie dowiesz się, jak planować, konfigurować, wdrażać, wdrażać, monitorować i zarządzać rozwiązaniami w Google Cloud. Przygotuj się, będziesz korzystać zarówno z konsoli, jak i wiersza poleceń, zgodnie z wymaganiami egzaminu certyfikacyjnego Google Associate Cloud Engineer.

Whizlaby

Whizlaby otrzymałem wiele szkoleń certyfikacyjnych w chmurze od AWS, Microsoft Azure, Google Cloud i Alibaba. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z chmurą, polecam wziąć następujące.

Wszystkie są opłacalnymi szkoleniami online, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp z dowolnego miejsca i o każdej porze. Po ukończeniu kursu możesz również wypróbować ich testy praktyczne, które zwiększą zaufanie do egzaminów certyfikacyjnych.

Inżynieria chmury

Certyfikat Associate Cloud Engineer z Coursera to alternatywa, jeśli planujesz karierę w obszarze Google Cloud. Kurs uczy, jak skonfigurować, skonfigurować i wdrożyć rozwiązanie w Google Cloud. Jest to kurs średniozaawansowany – wymaga pewnego doświadczenia z maszynami wirtualnymi, sieciami IP i serwerami WWW. Niezbędne jest również wcześniejsze doświadczenie z GCP.

Kurs jest w języku angielskim, ale zawiera napisy w języku angielskim, francuskim, portugalskim (brazylijskim), niemieckim, indonezyjskim, hiszpańskim i japońskim.

Infrastruktura chmury

Jeśli szukasz ogólnego kursu cloud computing (z lekkim nawiązaniem do AWS i IaaS), to Infrastruktura przetwarzania w chmurzewe współpracy z University of Maryland, może być najlepszą opcją.

Kurs jest częścią programu Cloud Computing MicroMaster z UMGC. Dowiesz się, jak projektować, konfigurować i zarządzać chmurą, głównie chmurą typu Infrastructure as a Service (IaaS) wraz z jej komponentami (obsługa obliczeniowa, pamięć masowa, sieć i usługi pomocnicze). Na zajęciach omówione zostaną również najpopularniejsze architektury wdrożeniowe IaaS w chmurze.

Wprowadzenie do chmury

Jeśli wolisz wziąć udział w kursie wprowadzającym na temat technologii w chmurze z ekspertami z The Linux Foundation, to jest to Wprowadzenie do technologii infrastruktury chmury kurs jest dla Ciebie. Poznasz podstawy technologii chmury, chmury i technologii kontenerowych, takich jak Docker, Cloud Foundry, Kubernetes, OpenStack, DevOps i praktyki ciągłej integracji.

Jeśli nie potrzebujesz certyfikatu, kurs jest bezpłatny.

Odlewnia chmur

Jeśli interesuje Cię Cloud Foundry, oto specjalistyczny kurs dla Ciebie. Wprowadzenie do Cloud Foundry i architektury oprogramowania natywnego dla chmury uczy obsługi interfejsu wiersza poleceń, wdrażania aplikacji, funkcji usług w kontekście systemu oraz podstawowych praktyk debugowania.

Dowiesz się o środowisku wykonawczym, bezpieczeństwie i sieci Cloud Foundry, jak budować wsparcie środowiska wykonawczego i frameworka za pomocą pakietów buildpack, poznasz usługi i Marketplace.

Wielkie zdjęcie

Jak można się domyślić po nazwie, Przetwarzanie w chmurze: duży obraz to ponownie wprowadzenie do przetwarzania w chmurze. Kurs dotyczy głównie oprogramowania jako usługi (SaaS). Oferuje przegląd aplikacji w chmurze i SaaS, przykłady SaaS, użytkowników, dostawców oprogramowania oraz wpływ SaaS. Kurs omawia pokrótce Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud. Dowiesz się również o platformach chmury prywatnej.

Chmura dla IoT

Wykorzystanie przetwarzania w chmurze dla IoT jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z Internetu rzeczy (IoT) w połączeniu z przetwarzaniem w chmurze. Kurs obejmuje zarówno podstawy IoT i jego urządzeń, jak i sposób umieszczenia ich w chmurze. Kurs koncentruje się na narzędziach związanych z IoT z AWS i Azure.

Kursy certyfikacyjne

Ostatnim zasobem na tej liście jest zbiór Kursy certyfikacyjne Cloud Computing od Edureki!

Oferują one standardowe kursy, takie jak szkolenia certyfikacyjne AWS Architect, szkolenia certyfikacyjne Google Cloud, Microsoft Azure 103, 203, 303 Expert, Developer, Admin, AWS Development Certification Training, a także nie tak szeroko oferowane kursy z Salesforce i IoT na Lazur.

Różne kursy wymagają różnych poziomów umiejętności, dlatego przed zapisaniem się na kurs sprawdź, czy spełniasz wymagania.

Wniosek

Mam nadzieję, że powyższe kursy online pomogą Ci nauczyć się czegoś nowego w Cloud Computing, aby podnieść swoją karierę o wyższy poziom. Przecież przetwarzanie w chmurze to jeden z najgorętszych obszarów IT i pozostanie z nim w nadchodzących latach.