12 najlepszych aplikacji identyfikujących do wykorzystania aparatu w telefonie [2023]

W dzisiejszym świecie większość ludzi nosi ze sobą smartfon. A dla większości użytkowników smartfonów aparat w ich telefonie ma ogromne znaczenie.

Ludzie używają aparatów w telefonach komórkowych do różnych celów, od rejestrowania chwil w formie zdjęć po korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości.

Ma jednak inne niesamowite zastosowanie. Aparaty w smartfonach mogą służyć jako wizualna wyszukiwarka i pomóc w identyfikacji rzeczy, które napotykasz w swoim codziennym życiu.

Aby było jaśniej, jeśli kiedykolwiek natkniesz się na coś nieznanego na ulicy lub w domu, możesz wyjąć smartfon i dowiedzieć się, co to jest. Chociaż aparat telefonu może to zrobić, potrzebuje pomocy w wykonywaniu takich zadań.

Na szczęście w Sklepie Play i App Store dostępnych jest wiele aplikacji identyfikujących, które zapewniają tę pomoc. W tym artykule wymieniono niektóre z najlepszych aplikacji identyfikujących do wykorzystania aparatu w telefonie. Ale zanim to nastąpi, zrozummy aplikacje do rozpoznawania obrazu.

Czym są aplikacje do rozpoznawania obrazu?

Aplikacje do rozpoznawania obrazów to aplikacje, które pomagają użytkownikom identyfikować obrazy, obiekty, osoby, zwierzęta, lokalizacje itd. przy użyciu sztucznej inteligencji. Ten typ aplikacji wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do rozpoznawania szerokiej gamy obrazów.

Technologia rozpoznawania obrazów wskazuje obecnie na świetlaną przyszłość, a wykonywanie wielu złożonych zadań stopniowo staje się coraz bardziej możliwe do wyobrażenia z każdym mijającym dniem.

Obejmują one wyszukiwanie treści wizualnych, wdrażanie autonomicznej nawigacji i wiele innych.
Korzystając z aplikacji do rozpoznawania obrazów, użytkownicy mogą sprawić, by ich aparat w telefonie identyfikował określone obrazy z ogromnego zestawu danych, i to również bez interwencji człowieka.

Użyj przypadków rozpoznawania obrazu w życiu codziennym

Niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy, czy nie, widzisz wykorzystanie rozpoznawania obrazów w swoim codziennym życiu. Oto niektóre z tych przypadków użycia:

# 1. Hazard

Rozpoznawanie obrazu zrewolucjonizowało branżę gier. Obecnie technologia ta pozwala graczom na wykorzystanie ich rzeczywistej lokalizacji jako areny i rozpoczęcie wirtualnych przygód.

#2. Opieka zdrowotna

Rozpoznawanie obrazu okazuje się błogosławieństwem dla branży medycznej. Dzięki tej technologii roboty mogą wykonywać zabiegi mikrochirurgiczne z najwyższą precyzją.

Ponadto rozpoznawanie obrazu pomaga wykrywać emocje pacjentów w czasie rzeczywistym, aby zrozumieć, jak się czują podczas hospitalizacji lub przed wypisem.

#3. Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, czy jest to organizacja, bank czy smartfon — bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Rozpoznawanie obrazu pomaga wdrożyć urządzenia biometryczne, kamery CCTV, rozpoznawanie twarzy itp., aby zapewnić nam bezpieczeństwo, gdziekolwiek się znajdujemy.

Teraz, gdy mamy krótkie zrozumienie tego, jakie są aplikacje do rozpoznawania obrazu i ich przypadki użycia, przyjrzyjmy się teraz niektórym z najbardziej niesamowitych opcji do rozważenia:

Kaloryczna Mama AI

Calorie Mama AI to aplikacja do liczenia kalorii, która pomaga użytkownikom automatycznie liczyć kalorie, po prostu robiąc zdjęcia ich potraw. Ten identyfikator obrazu wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do oceny zdjęcia jedzenia i próby wykrycia, czym może być artykuł spożywczy.

Po wykryciu możesz potwierdzić jedzenie, aby zarejestrować spożycie kalorii. Oprócz liczenia kalorii, aplikacja zapewnia również plany treningowe, które stworzyli najlepsi trenerzy personalni. Najlepszą rzeczą w Calorie Mama jest to, że staje się bardziej precyzyjna dzięki wykrywaniu i sugestiom, im częściej z niej korzystasz.

Chociaż Calorie Mama można zainstalować za darmo, ma dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne rejestrowanie dodatkowych składników odżywczych, niestandardowe cele kalorii, cele makro/mikroelementów itp. Dla użytkowników premium. Subskrypcje są dostępne w cenie 9,99 USD miesięcznie i 29,99 USD rocznie zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Coinoscope: identyfikator monety

Coinoscope to wizualna wyszukiwarka, która identyfikuje monety za pomocą aparatu w smartfonie. Po kliknięciu zdjęcia monety aplikacja wyświetla użytkownikom listę podobnych monet.

Gdy dotkniesz monety z listy, Coinoscope uruchomi przeglądarkę i wyświetli dodatkowe informacje. Jeśli nie znasz wartości monety, dotknij opcji „Oszacuj wartość”, aby uzyskać przybliżoną wartość.

Coinoscope to darmowa aplikacja z zakupami w aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

FaceApp: Edytor twarzy

FaceApp to aplikacja, która pozwala użytkownikom edytować swoje portrety za pomocą technologii AI. Ta aplikacja pomaga zamienić Twoje selfie w fajne portrety z opcjami użycia wielu filtrów AI, efektów, tła itp. Filtry są tak fotorealistyczne, że wyniki wyglądają prawie idealnie.

FaceApp jest wyposażony w funkcje, takie jak dodawanie brody / wąsów, wygładzanie zmarszczek, filtry do makijażu, powiększanie / zmniejszanie rysów twarzy, używanie kolorowych soczewek, zmiana płci i wiele innych.

Możesz także zmienić się w swoją ulubioną gwiazdę, umieścić się w ulubionej scenie filmowej, zwiększyć/zmniejszyć swoją wagę itp.

FaceApp jest dostępny za darmo, ale funkcje są ograniczone w darmowej wersji. Aby odblokować wszystkie funkcje, użytkownicy mogą zdecydować się na zakupy w aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Obiektyw Google

Obiektyw Google to łatwy sposób wyszukiwania rzeczy i identyfikowania przedmiotów, zwierząt, miejsc itp., które możesz napotkać każdego dnia. Pomaga także użytkownikom odkrywać okoliczne punkty orientacyjne i znajdować podobne rzeczy.

Ponadto Google Lens może szybko i bezproblemowo skanować kody QR i kody kreskowe. Oprócz używania aparatu do rozpoznawania rzeczy, może również dostarczać wyniki wyszukiwania za pomocą obrazów z galerii lub Internetu. Ponadto Google Lens pomaga zeskanować tekst i przetłumaczyć go natychmiast na miejscu.

Od teraz Google Lens można zainstalować bezpłatnie zarówno w App Store, jak i Play Store.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Zestaw narzędzi do analizy obrazu – IAT

Image Analysis Toolset to aplikacja, która pomaga identyfikować i analizować obrazy. Od identyfikacji elementów obrazu, przez logo, po punkty orientacyjne – aplikacja może zrobić wszystko. Jest wyposażony w funkcję OCR, która pomaga w digitalizacji tekstu na obrazie.

Ponadto aplikacja ma kalorymetr, który pozwala wykryć wszystkie kolory na określonym obrazie i wyświetlić ich reprezentację. Ponadto oferuje również wgląd w twarz. Oznacza to, że użytkownicy mogą zidentyfikować wiele twarzy oraz ich atrybuty i emocje na zdjęciu.

Ale spośród wszystkich, być może najfajniejszą funkcją jest miernik ryzyka cenzury, który pomaga określić, czy zdjęcie może zostać poddane cenzurze, jeśli zostanie przesłane online.

Image Analysis Tool to bezpłatna aplikacja z możliwością zakupów w aplikacji na urządzenia z systemem Android.

Identyfikacja roślin LeafSnap

Identyfikacja roślin LeafSnap to idealne rozwiązanie dla wszystkich potrzeb związanych z identyfikacją roślin. Jeśli jesteś entuzjastą roślin i kiedykolwiek spotkasz nieznaną, ale piękną lub dziwnie wyglądającą roślinę, LeafSnap może ją dokładnie rozpoznać.

Obecnie LeafSnap jest w stanie zidentyfikować 90% wszystkich znanych gatunków roślin/drzew na świecie.

Oprócz rozpoznawania aplikacja umożliwia śledzenie zadań, śledzenie wszystkich roślin w kolekcji, prowadzenie dziennika/dziennika ze zdjęciami itp.

Możesz teraz bezpłatnie zainstalować LeafSnap Plant Identification, a później zdecydować się na zakupy w aplikacji, aby odblokować pełny potencjał dla urządzeń z systemem iOS i Android.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

PictureThis — identyfikator rośliny

Z bazą danych zawierającą ponad 1 000 000 roślin i współczynnikiem dokładności 98%, PictureThis to solidny wybór do identyfikacji nieznanych roślin. Oprócz tego aplikacja zawiera sugestie dotyczące roślin, ostrzeżenia o toksycznych roślinach, wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin krok po kroku i nie tylko.

PictureThis może automatycznie zdiagnozować twoją chorą roślinę i dać ci informacje o tym, jak ją leczyć. Istnieje również opcja czatu z ekspertem, jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację w dowolnym miejscu i czasie.

W momencie publikacji PictureThis można bezpłatnie zainstalować na urządzeniach z systemem iOS i Android oraz oferuje zakupy w aplikacji.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Identyfikator skały: Identyfikator kamienia

Rock Identifier to świetny sposób na wykrywanie skał, kryształów i minerałów po prostu klikając zdjęcie. W ciągu kilku sekund zobaczysz szczegółowe informacje dotyczące przechwyconej skały. Obecnie ma bazę danych zawierającą ponad 6000 rodzajów skał z pięknym, intuicyjnym interfejsem użytkownika.

Możesz zapisać swoje ulubione skały w kolekcji Rock Identifier i dodać dodatkowe informacje, takie jak miejsce produkcji, cena, rozmiar itp., wraz z lokalnymi zdjęciami. Ponadto Rock Identifier zapewnia w razie potrzeby indywidualną konsultację z ekspertem geologiem.

Użytkownicy mogą bezpłatnie zainstalować Rock Identifier zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Zakupy w aplikacji odblokowują dodatkowe funkcje, takie jak nowe skórki, pełny tekst, brak reklam itp.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Narzędzie wyszukiwania wstecznego obrazu

Reverse Image Search Tool to przydatna aplikacja, która umożliwia użytkownikom znajdowanie podobnych obrazów w Internecie. Jeśli nie masz pewności co do autentyczności lub oryginalności zdjęcia, możesz użyć tej aplikacji, aby sprawdzić, czy to zdjęcie jest już dostępne w Internecie, czy nie.

Reverse Image Search Tool umożliwia również użytkownikom edycję obrazu przed wyszukiwaniem w wyszukiwarkach Google, Yandex lub Tineye.

Obecnie Reverse Image Search Tool to bezpłatna aplikacja z zakupami w aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Snapchat

Snapchat to dobry sposób na uchwycenie wyjątkowych chwil i podzielenie się nimi z najbliższymi. Oprócz ozdabiania portretu soczewkami, filtrami itp., możesz wykorzystać soczewki AR, aby zanurzyć się w ekscytującym świecie rozszerzonej rzeczywistości.

Istnieją również funkcje, takie jak historie, czat, reflektory, mapa, wspomnienia, profil przyjaźni i inne, które poprawią Twoje wrażenia.

Snapchat to bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS, która umożliwia zakupy w aplikacji w celu odblokowania większej liczby funkcji.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Stuknij Stuknij Zobacz

TapTapSee to szlachetna inicjatywa, która ma pomóc użytkownikom niewidomym lub niedowidzącym zidentyfikować różne przedmioty. Zgodnie ze swoją nazwą, aplikacja pozwala użytkownikom kliknąć dowolne zdjęcie, po prostu dwukrotnie dotykając ekranu telefonu, a TapTapSee powie im, co to jest.

Aby jednak identyfikacja głosowa działała, funkcja Talkback musi być włączona. Poza tym użytkownicy mogą również identyfikować obrazy ze swojej galerii.

Obecnie TapTapSee jest dostępny bezpłatnie na Androida i iOS, ale z ograniczonymi funkcjami. Pełne funkcje są dostępne tylko w przypadku zakupów w aplikacji.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Vivino: Kup właściwe wino

Vivino to idealna aplikacja do identyfikacji obrazu dla koneserów wina na całym świecie, która umożliwia kupowanie wina i delektowanie się nim w pełni.

Po prostu zrób zdjęcie etykiety wina lub restauracji, a aplikacja dostarczy wszystkich niezbędnych informacji na temat tego wina, w tym ocen, bezstronnych recenzji, ceny, sugestii dotyczących parowania potraw i tak dalej.

Inne przydatne funkcje Vivino to szybkie porównywanie, skaner list win, profil smaku, charakterystyka smaku itp. Dla większej wygody możesz także kupić wino bezpośrednio z jego rynku.
Obecnie Vivino można zainstalować bezpłatnie w App Store i Play Store.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Ostatnie słowa

Jak widać, aplikacje do identyfikacji obrazów mogą ułatwić Ci życie, rozpoznając zdjęcia i dostarczając niezbędnych informacji. Tutaj przedstawiliśmy listę najlepszych aplikacji identyfikujących do wykorzystania aparatu w telefonie. Więc na co czekasz? Wypróbuj je już dziś i zobacz potęgę sztucznej inteligencji.

Teraz możesz przeczytać o najlepszych narzędziach do wyszukiwania wstecznego obrazu, aby znaleźć oryginalne źródło obrazu.

x