12 najlepszych gier o zombie, w których sprawdzisz swoje umiejętności przetrwania [2023]

Graj w najbardziej ekscytujące gry o zombie, sprawdź swoje umiejętności przetrwania i daj się ponieść emocjom hardcorowej gry w niektóre z tych gier o zombie.

Czym są gry zombie?

Podgatunek gier wideo typu survival horror, gry zombie często wymagają od graczy walki z hordami chodzących trupów zombie. Te gry wideo często obejmują postapokaliptyczne scenariusze i motywy survivalowe, takie jak zbieranie materiałów i budowanie schronienia.

Najlepsze gry wideo o zombie są zarówno doskonałe, jak i odrażające. Sprawią, że w jednej sekundzie złapiesz prawdziwą torbę chorych, aw następnej sięgniesz po wirtualną torbę o wymiarach dwa na cztery. Dotarcie do bezpiecznego miejsca może być równie trudne, co intuicyjne, a często jest tak samo ważne, jak przebijanie czaszek ociężałych zombie.

Te gry mogą być dla jednego gracza lub dla wielu graczy, z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Obejmują one przygodowe gry akcji, survival i survival horror.

Dreszcz emocji związany z graniem w Gry Zombie

Gra w zombie może być ekscytująca i intensywna. Zazwyczaj celem jest ukończenie różnych obowiązków lub celów podczas przetrwania fal zombie. Rozgrywka łączy walkę z poszukiwaniem zapasów, narzędzi i amunicji.

Aby przetrwać, gracze muszą szybko myśleć i działać. Pełna napięcia atmosfera oraz realistyczne efekty dźwiękowe i wizualne potęgują wrażenie całkowitego zanurzenia.

W zależności od gry i poziomu trudności liczba zombie może się zmieniać. Granie w gry z zombie może być ekscytującym i wymagającym doświadczeniem, które wystawia umiejętności przetrwania graczy na próbę. Aby sprawdzić swoje umiejętności przetrwania i poczuć dreszczyk emocji, kiedy tylko chcesz, oto lista najlepszych gier o zombie.

Słońce w Arizonie

Arizona Sunshine to strzelanka pierwszoosobowa stworzona specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości, która przenosi cię do postapokaliptycznej południowo-zachodniej Ameryki oblężonej przez zombie. Gracze muszą wykorzystywać różne wyposażenie i broń, aby żyć w grze dla jednego gracza i w wersji kooperacyjnej.

Narracja podąża za graczem, który szuka dodatkowych ocalałych i być może sposobu na ucieczkę przed zombie. Gracze muszą stale uważać na niebezpieczeństwa podczas polowania na zasoby i wykonywania zadań w tej szybkiej, wciągającej grze.

Dodatkowo obsługuje VR, dzięki czemu gra jest bardziej wciągająca. Pozwala także na swobodną eksplorację, w tym głębokie kopalnie i kaniony.

Gra jest wysoce zalecana z realistyczną grafiką, wymaganiem wyszkolonych instynktów przetrwania i wymagającą rozgrywką. Dzięki temu będziesz na bieżąco do momentu rozpoczęcia gry.

Opracowane przez: Vertigo Games

Data wydania: 6 grudnia 2016 r

Platformy: PlayStation.VR, Windows, Steam VR, MetaQuest2

Umierające światło 2

Gracze wcielają się w postać Aidena Caldwella, survivalowca ze specjalnymi umiejętnościami parkour, w otwartym świecie gry. Główny wątek gry Dying Light 2 obraca się wokół poszukiwań przez Aidena lekarstwa na zombie i odrodzenia społeczeństwa.

Akcja gry to rozległy miejski, otwarty świat Villedor, który gracze mogą swobodnie eksplorować. Gracze mogą szukać gruzu i zasobów podczas przemierzania miasta, aby tworzyć nowe narzędzia i broń. Gra oferuje kooperacyjny multiplayer dla czterech graczy, podobnie jak jej poprzedniczka.

Rozgrywka koncentruje się na bitwach, parkourze i eksploracji, a wpływ na nią ma cykl dnia i nocy. W nocy zombie są potężniejsze i bardziej agresywne, co utrudnia graczom przetrwanie. Gra ma również unikalną strukturę narracyjną, w której decyzje graczy wpływają na fabułę i świat gry.

Opracowany przez: Techland

Data wydania: 4 lutego 2022 r

Platformy: PlayStation 4&5, Nintendo Switch, XONE

wojna światowa Z

Czterech graczy walczy z ogromnymi hordami zombie w siedmiu różnych lokalizacjach w tej kooperacyjnej strzelance z perspektywy trzeciej osoby w World War Z. Gang ocalałych jest śledzony, gdy próbują uciec przed epidemią zombie i przedostać się przez kilka miejsc, w tym Nowy Jork, Moskwie i Jerozolimie.

W tej szybkiej, pełnej akcji grze gracze muszą współpracować, aby odeprzeć chmary zombie, używając różnych rodzajów broni i strategii. Gracze mogą współpracować z innymi graczami online z różnych klas, aby uciec przed apokalipsą zombie, z których każda ma swoje specjalne moce.

Gdy gracze przechodzą przez opowieść, system postępów w grze umożliwia im zdobycie dodatkowej broni i korzyści. Gracze mogą zbierać różne towary na polu bitwy, ale ich pozycje są tworzone proceduralnie. Gracze muszą wykonać kilka misji, takich jak eskortowanie ocalałych w każdej lokalizacji i zabijanie zombie.

Opracowane przez: Sabre Interactive

Data wydania: 16 kwietnia 2019 r

Platformy: PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Xbox One

Niebiański pył 2

Pierwszoosobowa strzelanka z motywem apokalipsy zombie nazywa się Heaven Dust 2 Zombies. Historia zaczyna się w postapokaliptycznym społeczeństwie, w którym epidemia wirusa w dużej mierze przekształciła ludność w zombie. Uczestnik wciela się w ocalałego, który musi przemierzać niebezpieczne ulice i odpierać chmary zombie, aby przeżyć.

Rozgrywka koncentruje się na zaciętej walce, w której gracz walczy z zombie za pomocą szeregu broni. Aby żyć, gracz może również polować na towary oraz wytwarzać narzędzia i broń. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i tryb kooperacji, w którym gracze mogą łączyć się ze znajomymi, aby przetrwać zombie.

Dodatkowo gra posiada system progresji, który pozwala graczom przechodzić przez grę poprzez zdobywanie punktów doświadczenia (XP) oraz odblokowywanie nowych narzędzi i umiejętności. Szalona rozgrywka i ciasna oprawa gry Heaven Dust 2 wyróżniają ją, czyniąc ją dostępną na platformie Steam.

Opracowane przez: One Gruel Studio

Data wydania: 5 stycznia 2022 r

Platformy: Nintendo Switch, Steam PC

Lewy 4 Martwy 2

Epidemia zombie jest przedstawiona w pierwszoosobowej strzelance Left 4 Dead 2. Trener Ellis, Nick i Rochelle to czwórka ocalałych, którzy są śledzeni, gdy próbują uciec przed rojami zombie i przedostać się przez kilka miejsc, w tym ulice Savannah i bagna Luizjany w poszukiwaniu schronienia.

Gra zawiera zarówno tryb narracyjny, jak i tryb przetrwania zombie. W trybie kampanii gracze przechodzą przez kolejne etapy. Gracze mogą łączyć się w pary, aby przechodzić kolejne poziomy w trybie wieloosobowym.

W tej szybkiej, pełnej akcji grze gracze używają rozmaitych rodzajów broni, w tym pistoletów, systemów uzbrojenia i granatów, aby odeprzeć zombie. Dodatkowo gra ma specjalnego dyrektora AI, który modyfikuje zachowanie zombie w oparciu o to, jak dobrze radzą sobie gracze, dzięki czemu każda rozgrywka jest wyjątkowa.

Opracowany przez: Valve

Data wydania: 17 listopada 2009

Platformy: Windows, Xbox 360, MacOS, Steam PC

Rośliny vs zombie wojny w ogrodzie

Gra wideo typu shooter z perspektywy trzeciej osoby Plants vs. Zombies: Garden Warfare została stworzona przez PopCap Games i wydana przez Electronic Arts. W grze dostępny jest zarówno kooperacyjny, jak i konkurencyjny tryb wieloosobowy.

W trybie kooperacji uczestnicy wcielając się w rośliny chronią swój ogród przed falami zombie. Gracze, którzy chcą grać w trybie rywalizacji, walczą w szalonych pojedynkach wieloosobowych jako rośliny lub zombie. Liczne postacie roślin i zombie w każdej grze mają unikalne umiejętności i zalety.

Dodatkowo gra oferuje szereg różnych rodzajów rozgrywki, takich jak klasyczny styl drużynowego deathmatchu oraz opcja przechwytywania flagi. Oryginalna gra Plants vs. Zombies znacząco wpłynęła na estetykę i komedię tej gry, która jest ulubienicą fanów serii.

Opracowane przez: PopCap Games

Data wydania: 25 lutego 2014 r

Platformy: Windows, Xbox 360, PlayStation 3 i 4, Xbox One

Projekt Zomboid

Gra Project Zomboid rozgrywa się w wymyślonym mieście Muldraugh w stanie Kentucky. Posiada również otwartą piaskownicę, w której gracze muszą gromadzić zapasy, tworzyć schronienia i chronić się przed hordami zombie.

Głównym celem gracza jest żyć jak najdłużej. Gra zawiera wiele innych osób, z którymi gracz może się kontaktować, a także unikalny cykl dnia i nocy oraz system pogodowy, który wpływa na przetrwanie gracza.

Gra posiada również system rzemieślniczy, który umożliwia graczom wytwarzanie narzędzi i broni. Do dyspozycji gracza oddano możliwość zabawy w pojedynkę lub w trybie kooperacji. Pobierz grę na Steam i ciesz się emocjami.

Gra ma kilka gotowych ustawień trudności i opcję piaskownicy, która pozwala graczom zmieniać parametry gry, takie jak liczba zombie, rozprzestrzenianie się wirusów i rzadkość przedmiotów.

Opracowany przez: The Indie Stone

Data wydania: 8 listopada 2013 r

Platformy: Windows, OS X, Steam PC

Resident Evil 2

Gra wideo typu survival horror Resident Evil 2 zawiera te same podstawowe elementy rozgrywki, co Resident Evil. Rozwiązując zagadki i zabijając potwory, gracz eksploruje wyimaginowane miasto.

Walka, rozwiązywanie zagadek i eksploracja to główne mechaniki gry. Gracze muszą unikać lub pokonywać roje zombie i innych potworów, aby przedostać się przez miasto. Gracze mogą przejść przez historię, gdy Claire i Leon, bohaterowie, są świadkami, jak ich wybory wpływają na fabułę, dzięki systemowi przełączania w grze.

Oprócz głównego wątku, gra oferuje również liczne zadania poboczne i odblokowane rzeczy. W 2019 roku gra doczekała się remake’u z nową oprawą graficzną i elementami rozgrywki.

Opracowany przez: Capcom

Data wydania: 21 stycznia 1998

Platformy: Windows, PlayStation 4, Steam PC, Xbox One

Stan rozkładu

Otwarta gra survivalowa State of Decay toczy się w postapokaliptycznym świecie najechanym przez zombie. Fabuła gry koncentruje się na grupie ocalałych postaci, które muszą gromadzić zapasy, budować bazę i bronić się przed rojami zombie oraz innymi niebezpieczeństwami i frakcjami.

Rozgrywka koncentruje się na zarządzaniu zasobami, konstruowaniu baz i toczeniu walk z zombie oraz innymi ocalałymi. Gracze muszą podejmować te strategiczne decyzje, aby zarządzać swoją społecznością ocalałych, efektywnie alokować zasoby i znaleźć równowagę między wymaganiami swojej bazy a przetrwaniem.

Cykl dnia i nocy oraz centralny system klimatyczny to dodatkowe cechy gry, które mogą mieć wpływ na rozgrywkę. State of Decay to wymagająca, złożona gra łącząca przetrwanie, strategię i akcję.

Opracowane przez: Undead Labs

Data wydania: 5 czerwca 2013 r

Platformy: Windows, Steam PC, Xbox One, Xbox 360

Chodzące trupy

Oparta na znanej serii komiksów o tym samym tytule gra The Walking Dead to zbiór epizodycznych gier przygodowych. Narracja gry podąża za grupą ocalałych podróżujących przez postapokaliptyczny świat opanowany przez „wędrowców” lub zombie.

Gra jest podzielona na kilka odcinków, z których każdy ma swoją fabułę i obsadę postaci.

W świecie opanowanym przez nieumarłych skazany przestępca Lee Everett otrzymuje drugą szansę na odkupienie. Gracze wcielają się w tę rolę. Eksploracja, rozwiązywanie zagadek i podejmowanie decyzji stanowią większość rozgrywki.

Gra posiada również system opcji moralnych, w którym wybory i działania gracza będą miały wpływ na przebieg fabuły i sposób interakcji z innymi postaciami.

Opracowane przez: gry Telltale

Data wydania: 5 czerwca 2013 r

Platformy: Windows, PlayStation 3 i 4, Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch, Android i iOS.

Ostatni z nas część 2

Opowieść toczy się pięć lat po wydarzeniach z oryginalnej gry w docenionej przez krytyków kontynuacji The Last of Us. W The Last Of Us Part 2 Ellie przemierza surowe krajobrazy, walczy z zainfekowanymi i wrogimi ludzkimi wrogami oraz podejmuje moralne decyzje, które mają wpływ na przebieg opowieści. Rozgrywka jest mieszanką skradania się, przetrwania i walki.

Gra jest chwalona za dogłębne potraktowanie tematów takich jak miłość, smutek, zemsta, opowiadanie historii i rozwój postaci. Ze względu na wrażenia wizualne i emocjonalne gra jest uważana za najlepszą.

Opracowany przez: Naughty Dog

Data wydania: 19 czerwca 2020 r

Platformy: PlayStation 3, 4 i 5.

Call of Duty: Black Ops Zimna wojna

Call of Duty: Black Ops Cold War zawiera tryb gry typu survival-horror o nazwie „Zombie”. Akcja dzieje się na początku lat 80. Gracze przejmują kontrolę nad jedną z czterech postaci, eksplorując różne poziomy i walcząc z falami zombie, jednocześnie dowiadując się więcej o tajemniczej organizacji zwanej Requiem.

Gracze mogą używać różnych broni i dodatków do walki z zombie. Mogą również zbierać punkty, aby zwiększać swoje umiejętności, kupować nowe bronie i bonusy oraz odblokowywać nowe regiony gry.

Gra jest wszechstronnym, szybkim, pełnym akcji trybem, który zapewnia graczom charakterystyczne i ekscytujące wrażenia. Dodatkowo w grze zadebiutował zupełnie nowy tryb rozgrywki o nazwie Fireteam, który może pomieścić do 40 osób.

Opracowane przez: Treyarch i Raven Software

Data wydania: 13 listopada 2020 r

Platformy: PlayStation 4&5, Windows, Xbox One, Xbox Series X/S.

Wniosek

Gry z zombie zapewniają graczom wyjątkowe i ekscytujące wrażenia, jednocześnie sprawdzając ich zdolność do przetrwania. Ponieważ gracze muszą zawsze mieć się na baczności przed nieubłaganymi hordami nieumarłych, gry o zombie mogą wywoływać uczucie napięcia i niepokoju.

Te gry często mają systemy wyborów moralnych, które pozwalają graczom badać konsekwencje swoich wyborów w świecie, w którym każda opcja może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Granie w gry zombie to zabawna i złożona metoda ćwiczenia umiejętności przetrwania.

Następnie sprawdź niektóre z najlepszych gier Battle Royale.

x