12 najlepszych gier symulacyjnych zapewniających wciągające i wciągające wrażenia

Chcesz doświadczyć więcej życia, prowadząc zwykłe życie? Wypróbuj te gry symulacyjne życia, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Jeśli jesteś zmęczony codziennością i chcesz doświadczyć lepszego życia, gry Life Simulation są dla Ciebie najlepszym ratunkiem. Kiedyś mój przyjaciel powiedział, że gracz może przeżyć tysiąc żyć w jednym życiu dzięki grom, i te słowa zmieniły moje spojrzenie na gry.

Gry symulacyjne życia oferują ogromne i obfite opcje, ale nie każda gra może być twoją filiżanką herbaty. Oprócz niekończących się gier symulacyjnych i regularnie pojawiających się nowych dodatków, wybór najlepszej gry może być wyzwaniem. Oto niektóre z najlepszych gier symulacyjnych, które zapewniają wciągające i wciągające wrażenia.

Czym są gry symulacyjne życia?

Gry symulacyjne życia to te, które przenoszą Cię do wirtualnego świata, w którym musisz utrzymywać i rozwijać się zgodnie z fabułą gry. Te gry dają graczom moc kontrolowania życia kilku osób i stworzeń w grze.

Decyzja gracza wpływa na fabułę większości gier Life Simulation. Dlatego te gry nie ograniczają się tylko do naciśnięcia spacji lub innych klawiszy. Zamiast tego gracz powinien mieć silną przytomność umysłu i podejmować ważne decyzje. Gry symulacyjne życia to najlepszy sposób na przeżycie kolejnego wirtualnego życia z łóżka lub wygodnego miejsca.

Korzyści płynące z grania w gry symulacyjne życia

Gry są powszechnie postrzegane w negatywnym kontekście. Jednak gry wideo mogą być również ekscytującą i zabawną alternatywą dla nauki. Gry Life Simulation pomagają graczowi rozwijać się emocjonalnie i rozwijać lepsze umiejętności.

Gry Life Simulation oparte są na rzeczywistych sytuacjach odtworzonych za pomocą technologii symulacyjnej. Gry te pomagają graczowi uczyć się nowych umiejętności lub wykonywać różne zadania w wirtualnym świecie. Poza tym te gry nie ograniczają się tylko do jednej typowej fabuły. Dlatego możesz wybierać gry zgodnie z własnymi preferencjami. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoją pamięć, czy koncentrację, gry Life Simulation mogą Ci pomóc.

Przejdźmy więc bezpośrednio do listy najlepszych gier symulacyjnych życia.

Dolina Gwiezdnej Rosy

Stardew Valley to symulacyjna gra fabularna z otwartym światem. Opiera się na wiejskim życiu i przygodach, które się z nim wiążą. Ta gra jest w całości oparta na rolnictwie i codziennych czynnościach, które inspirują współobywatele. Akcja rozgrywa się w tajemniczym wiejskim miasteczku o nazwie „Miasto Pelikanów”, w którym rozpoczynasz swoją podróż jako mieszkaniec i dziedziczysz starą działkę rolną swojego dziadka.

Fabuła tej gry kręci się wokół rolnictwa, ale jej częścią są również inne zadania, takie jak zbieractwo, wydobycie, łowienie ryb i kontakty towarzyskie z różnymi mieszkańcami miasta. Ta gra zawiera mnóstwo zadań pobocznych i wydarzeń, które nagradzają gracza za każde ukończenie.

Stardew Valley to gra, którą wielu uwielbia za relaksujące wrażenia, wyjątkową, spokojną, kojącą ścieżkę dźwiękową i oldskulową pikselową grafikę. Różnorodność postaci jest zdumiewająca, a jeśli uwielbiasz spędzać godziny na dostosowywaniu swojej postaci, jest to gra stworzona specjalnie dla Ciebie!

Wydanie – luty 2016 r

Wydawca/programista — ConcernedApe

Platformy — PC, PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One

Simsy 4

Załóżmy, że jesteś zagorzałym fanem symulacyjnych gier wideo. W takim razie na pewno słyszałeś o serii gier „Sims”, która zrewolucjonizowała ideę gier symulacyjnych i wyniosła ją na wyższy poziom. Jest to czwarta część serii Sims.

W grze Sims 4 musisz stworzyć własną, unikalną wirtualną postać i kontrolować ją przez całą grę, zwaną także „Simami”. Gracze muszą zarządzać swoim życiem, związkami i karierą, aby cieszyć się tym arcydziełem. Ta gra zapewnia szeroką gamę opcji dostosowywania wyglądu, osobowości, zachowania, domu i sąsiedztwa Simów.

Ta gra oferuje szeroką gamę trybów rozgrywki, w tym „Tryb życia”, w którym gracze kontrolują swoich Simów w czasie rzeczywistym, „Tryb budowania”, w którym gracze mają dostęp do budowania własnych domów, oraz tryb „Stwórz Sima”, w którym gracze mogą tworzyć swoich nowych Simów od podstaw.

Gra zawiera szeroką gamę pakietów, takich jak dodatki i dodatki, które dodają nowe funkcje do Twojej rozgrywki.

Wydanie – wrzesień 2014 r

Wydawca/Programista – Maxis, The Sims Studio

Platformy — PlayStation 4, Xbox One i PC

Szpital Dwupunktowy

Czy kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, co dzieje się w szpitalu na profesjonalnym poziomie? Oto gra Twoich marzeń! Two Point Hospital to gra symulacyjna, w której gracze są odpowiedzialni za budowanie i zarządzanie własnymi szpitalami w celu leczenia różnych dziwnych chorób, które z pewnością doprowadzą cię do szału! Ta gra zawiera różne szpitale, z których każdy ma swoje zadania.

Gracze muszą zarządzać personelem szpitala, obiektami i finansami, aby zachować płynność gry.

Zadania, takie jak zatrudnianie ludzi do personelu, szkolenie ich, badanie nowych technologii i odkrywanie nowych metod leczenia oraz ulepszanie szpitala dla zadowolenia pacjentów, a także dla ogólnej optymalizacji gry, to tylko kilka atutów, o których warto wspomnieć. Ta gra zawiera szereg szalonych postaci z szalonymi problemami, z różnymi odniesieniami do popularnych kultur i klasycznych dramatów szpitalnych.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to wciągająca i zabawna gra symulacyjna, która ma wiele do zaoferowania — od wyjątkowego sarkazmu po rozgrywkę opartą na strategii. Kreskówkowa grafika i beztroskie, zrelaksowane podejście sprawiają, że jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wydanie – sierpień 2018 r

Wydawca/Programista – Two Point Studios

Platformy — Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One i PC

Przejście dla zwierząt

Animal Crossing to dobrze znana fikcyjna gra symulacyjna życia, opracowana i opublikowana przez Nintendo. Został wydany po raz pierwszy w 2001 roku, a następnie przez wiele sequeli.

W tej grze gracze muszą przenieść się do miasta pełnego antropometrycznych zwierząt (dla tych, którzy nie wiedzą, co to pojęcie oznacza, odnosi się ono do zwierząt posiadających ludzkie cechy i charaktery, w tym zachowanie) i wieść spokojne życie jako mieszkaniec .

Gracze mogą eksplorować miasto, podczas którego mogą również wchodzić w interakcje ze zwierzętami i brać udział w różnych zajęciach, takich jak polowanie na skamieliny, łowienie ryb itp. Jest to gra wideo obsługiwana w czasie rzeczywistym z różnymi zajęciami i wydarzeniami w ciągu dnia, miesiąc i rok w zależności od lokalizacji gracza.

Ta gra znana jest z relaksu i spokoju, które przynosi, a także z uroczej i uroczej grafiki, która nie ma sobie równych. Gracze mają dostęp do odwiedzania miast innych graczy, lokalnie/online.

Wydanie – kwiecień 2001

Wydawcy/programiści — Nintendo, Nintendo of America Inc.

Platformy – Nintendo Switch

Mój czas w Portii

My Time At Portia to oparta na symulacji gra fabularna, której cała historia kręci się wokół miasta o nazwie „Portia”. Historia zaczyna się, gdy trafiasz do Portii jako nowicjusz i odkrywasz postapokaliptyczny świat, w którym zasiedlono to miasto.

Tam, gdzie ludzkość odbudowała swoją cywilizację po niefortunnej katastrofie, jako główny bohater odziedziczyłeś warsztat swojego ojca. Musi być używany do wytwarzania, budowania i ulepszania różnych przedmiotów, takich jak maszyny, narzędzia i broń.

W tej grze występuje szeroka gama materiałów i zasobów, które mogą być gromadzone przez graczy, w tym metale, skały, kamienie, skóry i futra. Podczas postępów w tej grze można wchodzić w interakcje z różnymi postaciami niezależnymi, a wiele z nich oferuje zadania, które odblokowują historię miasta i przeszłość gracza w małych fragmentach po ukończeniu każdego z nich.

Możesz budować romantyczne relacje wzdłuż historii, ostatecznie przekształcając się w małżeństwo z jednym z wielu NPC.

Dzięki oszałamiającej grafice oraz uzależniającej i wciągającej rozgrywce ta gra oferuje różnorodne zajęcia — od wydobycia i rolnictwa, przez eksplorację świata, po ekscytującą walkę! Gracze mogą eksperymentować, łącząc akcesoria, aby stworzyć unikalny przedmiot.

Wydanie – styczeń 2019 r

Wydawcy/programiści – Pathea, Team17

Platformy — Nintendo Switch, Android, PlayStation 4 i Xbox One

Wyspa Koralowa

Zastanawialiście się kiedyś, jak się żyje na wyspie? Jeśli tak, to ta gra spełni wszystkie Twoje pragnienia. Coral Island to gra wideo symulująca rolnictwo i życie na tropikalnej wyspie. Podobnie jak w przypadku większości gier, historia tej gry toczy się wokół podupadłego rancza na pięknej wyspie. Ta gra ma na celu przywrócenie farmy do jej poprzedniego stanu i zbudowanie dobrze prosperującego społeczeństwa na wyspie!

Gracze mogą uprawiać rośliny, oswajać i hodować zwierzęta, a także angażować się w inne czynności, takie jak łowienie ryb, aby zdobyć pieniądze i poprawić kondycję swojej farmy. To gra, która kręci się wokół ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Gracze muszą chronić zasoby naturalne swojej wyspy i mieć dostęp do działań, takich jak recykling i korzystanie ze źródeł odnawialnych.

Gracze mogą wchodzić w interakcje z ludźmi z całej wyspy, a także angażować się w romantyczne związki z innymi mieszkańcami. Ta gra zawiera różnorodne postacie o unikalnych osobowościach i historiach.

Wydanie – październik 2022 r

Wydawcy/programiści – Stairway Games, Humble Bundle

Platforma – Steam

Gildia 3

Zanurz się w średniowieczu i zobacz, jak dobrze mogłeś sobie radzić w tamtych czasach! Guild 3 to gra strategiczna osadzona w Europie późnego średniowiecza. Gracze muszą budować swoją dynastię, poruszając się w złożonym systemie gospodarczym i politycznym w tej grze.

Gracze mogą grać, wybierając jedną z kilku profesji, w tym kupców, polityków, rzemieślników itp. Gracze mogą również używać każdej profesji jako atrybutu i atutu, aby odnieść sukces w tej grze.

Oprócz tego gracze muszą również zarządzać zasobami, w tym bogactwem, żywnością i materiałami, aby prowadzić swoje interesy i zdobywać wpływy i władzę w społeczeństwie. Możliwe jest angażowanie się w dyplomację, a także zawieranie sojuszy z innymi graczami. Ta gra ma dynamiczny świat wypełniony postaciami AI z planami.

Wydanie – czerwiec 2022 r

Wydawcy/Programiści – GolemLabs

Platformy – Steam

Dolina Dreamlight

Ludzie kochają tę grę za jej kolorowe postacie i tętniący życiem świat, pełen sekretnych, ukrytych skarbów. Dreamlight Valley to kolejna gra symulacyjna oparta na rolnictwie. Gracze mogą być zmuszeni do radzenia sobie z klęskami żywiołowymi, takimi jak trzęsienia ziemi, burze i powodzie, oraz zarządzać swoimi finansami i zasobami, aby rozwijać swoje farmy.

W miarę postępów w tej grze gracze mogą odblokowywać nowe obszary doliny i rozbudowywać swoją farmę o dodatkowe dekoracje i budynki. Mogą także handlować z innymi graczami i brać udział w mnóstwie zajęć i zadań pobocznych, aby zdobyć dodatkowe nagrody.

To mądrze zbudowane arcydzieło jest uzupełnione czarującą i żywą grafiką oraz relaksującym tłem, które jest wisienką na torcie.

Wydanie – wrzesień 2022 r

Wydawcy/Programiści – Gameloft

Platformy — Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4 i Xbox One

Historia twórcy gry

Game Dev Story to gra symulacyjna, w której gracze prowadzą własną firmę zajmującą się tworzeniem gier wideo, tworząc, rozwijając i wypuszczając gry wideo, zarządzając swoim zespołem i płynnie prowadząc biznes.

Gracze muszą badać nowe technologie i tworzyć gry wideo, wybierając pożądane platformy i gatunki. Możesz także zatrudniać pracowników o różnych zestawach umiejętności. Może to zapewnić lepszą produktywność i pomóc w rozwoju firmy. Gracze mogą również brać udział w różnych wydarzeniach i otrzymywać dodatkowe nagrody za każde dokonane osiągnięcie.

To, co czyni tę grę wyjątkową, to pikselowa grafika w stylu retro oraz unikalny projekt i swobodny ton, dzięki czemu jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli więc chcesz zostać twórcą gier, ale nie masz wystarczającego budżetu, aby zacząć, możesz tutaj spełniać swoje fantazje, dopóki nie zaczniesz robić tego w prawdziwym życiu.

Wydanie – 1997 (początkowo)

Wydawcy/Programiści – Kairosoft

Platformy — Nintendo Switch, Android, PlayStation 4 i Steam

Mój czas w Sandrock

Oto legendarna kontynuacja fantastycznej gry. My Time at Sandrock to kontynuacja przebojowej symulacji życia z 2022 roku, My Time at Portia. Historia zaczyna się w mieście Sandrock, do którego gracze wkraczają jako nowicjusz, surowe miasto na pograniczu w epoce postapokalipsy.

Gracz musi budować i utrzymywać relacje z mieszkańcami oraz zarządzać ich farmą, eksplorując dziką przyrodę i odkrywając tajemnice miasta. Ta gra ma cykl dnia i nocy i oferuje wiele aktywności, w których gracz może uczestniczyć, w tym zbieranie zasobów i wytwarzanie towarów.

W miarę postępów gracz odblokowuje nowe umiejętności, ulepsza swój sprzęt i uzyskuje dostęp do rozbudowy swojej farmy. Ogólnie rzecz biorąc, My Time at Sandrock oferuje wciągającą i głęboką rozgrywkę z kojącymi ścieżkami dźwiękowymi, które wyzwalają wrażenia z gry.

Wydanie – maj 2022 r

Wydawcy/programiści – Pathea

Platformy — Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Steam

Pozwolenie na mikstury

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ludzie leczyli swoje choroby na długo przed tym, jak lekarze siedzieli w klinikach i czekali na przybycie pacjentów? Uzyskaj odpowiedź w tej grze symulacyjnej życia, Potion Permit. Historia zaczyna się w miasteczku „Moonbury”, które odrzuca wszelkie nowoczesne normy i preferuje tradycyjne metody leczenia/leczenia chorób.

W tej grze gracze wcielają się w aptekarzy z małego miasteczka, którzy leczą mieszkańców miasta z ich chorób i dolegliwości. Zabawa polega na opiece nad chorymi mieszkańcami, diagnozowaniu objawów dolegliwości i znajdowaniu na nią konkretnego lekarstwa.

W całym tym procesie gracz musi również zbierać składniki ze świata, czasami napotykać potwory i zdobywać od nich materiały na przyszłość. Uspokajająca ścieżka dźwiękowa i żywa, pikselowa grafika sprawiają, że gra jest interesująca.

Wydanie – wrzesień 2022 r

Wydawca/Programista – MassHive Media, PQube

Platformy — Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4 i Xbox One

Dobre życie

The Good Life to gra przygodowa obejmująca rozwiązywanie zagadek, eksplorację i mechanikę związaną z fotografią. Historia zaczyna się w fikcyjnym miasteczku Rainy Woods w wiejskiej Anglii. Gracz wciela się w Naomi, fotografkę, która opuściła dom i przeniosła się do miasta, by spłacić długi.

Ta gra składa się z wielu unikalnych mechanik, w tym funkcji „Szczęście”, która wymaga od gracza utrzymania paska szczęścia poprzez udział w różnych wydarzeniach, kontakty towarzyskie z mieszkańcami, robienie zdjęć ekscytujących wydarzeń, obiektów itp.

Jeśli nie uda się utrzymać poziomów szczęścia, gra staje się znacznie trudniejsza, co prowadzi do złożonej i niekorzystnej rozgrywki. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wciągająca i charyzmatyczna gra, która jest mieszanką grafiki 3D z ręcznie rysowanymi grafikami i dziwaczną niezależną ścieżką dźwiękową.

Wydanie – październik 2021 r

Wydawcy/programiści – White Owls, Playism

Platformy — Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One i Steam

Konkluzja

Rozwój technologii sprawił, że spełniło się kilka marzeń. Możesz przeżyć swoje wymarzone życie dzięki grom VR. Ale nie są w stanie dorównać poziomowi gier symulacyjnych.

Dzięki powyższej liście zauważyłbyś, że gatunek Life Simulation ma wiele opcji, które mogą ci służyć. Możesz doświadczyć tysięcy żyć, podejmować decyzje, kontrolować postać i cieszyć się grą, relaksując się w swojej osobistej przestrzeni. Musisz po prostu spróbować niektórych z powyższej listy.

x