12 najlepszych gier Unreal Engine 5, na które należy uważać

Unreal Engine 5 to znaczący skok w możliwościach tworzenia gier i wizualizacji filmów.

Dzięki Unreal Engine 5 zauważysz gry z realistycznymi terenami, lepszymi ludzkimi twarzami, naturalnym oświetleniem i kilkoma innymi udoskonaleniami.

Innymi słowy, ułatwia to twórcom gier i dodaje wizualne ulepszenia po stronie użytkownika.

Jeśli jesteście ciekawi, możecie obejrzeć film demonstracyjny Unreal Engine 5 po jego ogłoszeniu:

Podsumowując wideo, oto dlaczego Unreal Engine 5 to wielka sprawa:

Powody, dla których Unreal Engine 5 jest imponującym wyczynem

Unreal Engine 5 (UE 5) zawiera pewne dodatki, które wpłyną na rozwój całej branży gier i filmów. Niektóre z funkcji obejmują:

  • Lumen: Lumen to technologia globalnego oświetlenia w czasie rzeczywistym, szybsza niż śledzenie ścieżki (zwykle używana w filmach) i lepsza niż jakakolwiek inna istniejąca technika oświetlenia dla wizualizacji w grze. Spowoduje to realistyczną refleksję, minimalizując jednocześnie pracę potrzebną, aby to zrobić dobrze.
  • Nanite: Za pomocą nanite twórcy gier mogą teraz dodawać wysokiej jakości zasoby wykorzystywane w filmach, nie martwiąc się o problemy z wydajnością. Nanity zapewniają stosowanie tej samej koncepcji poziomu szczegółowości bez wpływu na pierwotną jakość zasobów.
  • Megascans: Unreal Engine 5 zawiera ogromną bibliotekę obiektów 3D, powierzchni, obiektów modułowych, roślin i innych obiektów, takich jak drzewa. Obiekty te są ręcznie skanowane z całego świata, aby uzyskać fotorealistyczne obiekty za darmo.
  • MetaHumans: Animacja postaci, twarz i efekty wizualne uległy poprawie, ale dzięki MetaHumans w UE 5 masz dostęp do różnych opcji dostosowywania/tworzenia postaci i łatwego dodawania jej do gry. Z tym wszystkim postać będzie wyglądać bliżej prawdziwego życia.
  • Łatwa migracja do UE 5 z UE 4: Unreal Engine 5 uwzględnia możliwości i funkcje Unreal Engine 4 i nie narusza kompatybilności. Tak więc każdą grę zbudowaną na silniku Unreal Engine 4 można przekonwertować na silnik Unreal Engine 5, aby poprawić grafikę. Powinno to zachęcić deweloperów do tworzenia lepszych remasterów klasycznych gier.

Teraz, gdy masz już dobre pojęcie o możliwościach Unreal Engine 5. To naturalne, że ekscytujesz się nadchodzącymi grami, które wykorzystują Unreal Engine 5. Więc jakie gry możesz umieścić na liście życzeń?

Niektóre z najlepszych gier, w których potwierdzono wykorzystanie silnika Unreal Engine 5, obejmują:

Tomb Raider

Tomb Raider to jedna z najpiękniejszych przygodowych gier akcji dostępnych na wielu platformach.

Począwszy od ponownego uruchomienia oryginalnej gry Tomb Raider do jej najnowszego tytułu, Shadow of the Tomb Raider, wszystko zostało zbudowane przy użyciu ich wewnętrznego silnika Foundation. Nawet bez Unreal Engine zdołali zapewnić imponujące wrażenia w tamtym czasie.

Jednak w kolejnej odsłonie serii, twórca gier Crystal Dynamics ogłosił, że będzie korzystać z silnika Unreal Engine 5.

Biorąc pod uwagę, że wcześniej ustalili wizualne benchmarki w grze, powinno być ekscytujące zobaczyć, jak wykorzystują Unreal Engine 5 w następnej grze Tomb Raider. Niestety, nie ujawniono jeszcze daty premiery ani żadnych powiązanych szczegółów.

Przebudzenie matrycy

Matrix Awakens to fantastyczne podejście do tego, do czego zdolny jest silnik Unreal Engine 5. Gra koncentruje się na zapewnieniu jak dotąd najlepszych wciągających wrażeń kinowych.

Udostępniony materiał filmowy budzi nasze nadzieje i powinien podnieść standard gier nowej generacji, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Fabuły tej gry nie trzeba przedstawiać; zanurkujesz w świat Matrix, w którym masz również Neo (Keanu Reeves) stworzony przy użyciu MetaHumans. Nie ogłoszono daty premiery gry, ale potwierdzono, że zostanie wydana na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Redfall

Redfall to interesujący nadchodzący tytuł Bethesdy po nabyciu go przez Microsoft. Chociaż potwierdzono, że używa Unreal Engine 5, data premiery została przesunięta do 2023 roku.

Fabuła to niezbyt zaskakujące „przetrwanie zombie” i walka z nimi drużyną ocalałych.

Jednak nie spotkasz zwykłego typu zombie. Będziesz więc czekał na ciekawą przejażdżkę i walkę, która powinna być czymś więcej niż tylko przetrwaniem apokalipsy.

Jest to strzelanka FPS w trybie współpracy z otwartym światem i najlepiej jest grać ze znajomymi, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Premiera będzie dostępna wyłącznie na konsolach Xbox Series X/S oraz komputerach PC i będzie dostępna pierwszego dnia w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Prześladowca 2

Strzelanka pierwszoosobowa osadzona w postapokaliptycznym świecie z elementami horroru. Jest to kontynuacja klasycznej gry STALKER.

Nie jesteś tu ścigany, ale jesteś myśliwym, ciekawy? Poczekam na mecz.

Możesz spodziewać się, że będzie to duża gra FPS z otwartym światem, w której twoja decyzja wpłynie na świat. Więc powinno być fascynujące zobaczyć, dokąd Cię zaprowadzi.

Zgodnie ze zwiastunem rozgrywki, gra wygląda imponująco i korzysta z silnika Unreal Engine 5. Data premiery została potwierdzona na 8 grudnia 2022 roku.

Wiedźmin

Potwierdzono, że jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów, Wiedźmin 4, wykorzystuje silnik Unreal Engine 5, aby zapewnić wciągające wrażenia z nowej sagi.

Geralta (bohatera) możemy zobaczyć ponownie w kolejnej odsłonie, biorąc pod uwagę, że poprzednią grą nie kończyli historii postaci. Jednak fabuła nie została jeszcze potwierdzona. Możesz więc mieć oko na niespodzianki.

Biorąc pod uwagę rozczarowującą premierę gry Cyberpunk 2077, CD PROJEKT RED prawdopodobnie dwa razy się zastanowi, zanim ogłosi datę premiery Wiedźmina 4.

Królestwa Serca 4

Piękna gra Square Enix, Kingdom Hearts, doczeka się kontynuacji z podobną scenerią i znajomymi postaciami.

Grafika powinna ulec poprawie dzięki wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5, w tym projektowi postaci. W chwili pisania tego nie ogłoszono daty premiery. Ciekawie będzie zobaczyć, jak gra zmienia wygląd (co nie było jednym z najmocniejszych punktów).

Błąd kwantowy

Quantum Error to nadchodząca gra grozy podążająca śladami izolacji Obcych. Oczywiście nie możemy powiedzieć, czy będzie tak dobrze, ale zwiastun pokazuje ekscytujące pierwsze spojrzenie na broń, stworzenia i pojazdy.

Opracowuje ją niezależne studio gier. Jeśli więc to się poprawi, twórcy będą udowadniać swój potencjał dla przyszłych tytułów.

Deweloperzy potwierdzili, że udostępnią go do końca 2022 r., ale podczas publikacji nie podano daty. Potwierdzono jednak, że rozwój zostanie przeniesiony na Unreal Engine 5.

Saga Senuy: Piekielne Ostrze 2

Jeden z najbardziej lubianych tytułów niezależnych, Hellblade, powraca z sequelem pod parasolem Microsoftu.

Jeśli jesteś ciekawy, Hellblade to psychologiczna gra logiczno-zręcznościowa, w której bohaterka walczy z piekłem Wikingów, by walczyć o duszę swojego zmarłego kochanka.

Może nie być idealnym rozwiązaniem dla każdego gracza. Jeśli jednak jesteś zainteresowany wypróbowaniem czegoś innego, co zapewni Ci wyjątkowe wrażenia psychologiczne z dobrą grafiką, Senua’s Saga: Hellblade Sacrifice to dobry początek.

Nie podano oficjalnej daty premiery Hellblade II. Oczekiwano jednak, że gra zostanie uruchomiona pod koniec 2022 roku w momencie pisania tego.

Efekt masowy

Klasyczna strzelanka sci-fi autorstwa BioWare wreszcie doczekała się nowoczesnej kontynuacji. Chociaż nie ogłoszono daty premiery, Mass Effect użyje Unreal Engine 5, jak sugerują niektóre z jego ofert pracy, aby dokonać zmiany w rozwoju.

Oczekuje się, że gra pojawi się w 2023 lub 2024 roku.

Echa końca

Echoes of the End to nowy tytuł niezależnego studia jako pierwszy z trzech zaplanowanych w serii.

Jest to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, która koncentruje się na opowiadaniu historii (narracji). Gra ma fantasy, które wygląda dobrze w początkowej odsłonie.

Dzięki tej grze możesz spodziewać się wciągających wrażeń z interakcjami postaci, interakcjami z NPC i sposobem interakcji z elementami w grze. Powyższy film wyjaśnia wszystkie szczegóły, jeśli jesteś ciekawy.

Dragon Quest XII: Płomienie Przeznaczenia

Kolejna odsłona serii Dragon Quest została zapowiedziana zwiastunem. Gra nie była specjalnie benchmarkiem pod względem wizualnym, ale potwierdzono, że korzysta z silnika Unreal Engine 5.

Powinno to być więc interesujące ujawnienie, gdy materiał z rozgrywki zostanie upubliczniony.

Dreamhouse: Gra

Jeśli lubisz gry symulacyjne do budowania/tworzenia rzeczy, Dreamhouse powinien być fascynującym dodatkiem do Twojej biblioteki.

Ma on na celu stworzenie i zaprojektowanie Twojego domu jak w rzeczywistości. Nie ogłoszono daty premiery, ale materiał filmowy i dostępne zdjęcia wyglądają wyjątkowo.

Jeśli chcesz tylko doświadczyć realistycznej grafiki możliwej dzięki Unreal Engine 5, może to być idealny kandydat.

Unreal Engine 5 utoruje drogę dla gier nowej generacji

Wrażenia z gry stają się coraz bardziej wciągające i bliższe rzeczywistemu wyglądowi z każdym pokoleniem.

Im bardziej skomplikowane stają się rzeczy, tym trudniejsze staje się ich wdrożenie przez studia gier. Dlatego niektóre tytuły AAA rozwijają się latami.

Ponadto Unreal Engine 5 jest znaczącym krokiem we właściwym kierunku, aby zminimalizować wysiłek, jednocześnie pozwalając twórcom gier maksymalnie wykorzystać obecną technologię. Innymi słowy, Unreal Engine 5 ma na celu usprawnienie przepływu pracy przy tworzeniu gier.

Nie każda gra może pokazać pełny potencjał Unreal Engine 5, ale niektóre nadchodzące gry wspomniane powyżej mogą być intrygujące, na które należy uważać.

Możesz rozważyć zakup jednego z tych najlepszych biurek do gier, zanim spróbujesz swoich sił w powyższych grach.

x