12 najlepszych indyjskich programów płacowych zapewniających płynne wypłaty w 2023 r

W dzisiejszym dynamicznym krajobrazie biznesowym zarządzanie operacjami płacowymi w Indiach stało się uciążliwe.

Na szczęście pojawienie się oprogramowania płacowego zrewolucjonizowało ówczesny sposób działania.

Dzisiaj wszystko, co musisz zrobić, to nadzorować cały proces, podczas gdy oprogramowanie wykona za Ciebie ciężkie prace. 🏋️

W tym artykule przyjrzymy się wyborowi najlepszych indyjskich rozwiązań programowych do obsługi płac, które umożliwią firmom usprawnienie i optymalizację operacji płacowych.

Co to jest oprogramowanie płacowe?

Oprogramowanie płacowe to zaawansowane narzędzie, które ma pomóc organizacjom usprawnić i zautomatyzować złożony proces administrowania płacami, taki jak:

 • Obliczenia wynagrodzeń
 • Monitorowanie obecności
 • Obliczenia podatkowe
 • Tworzenie i dystrybucja faktur

I wiele więcej.

Ponadto firmy mogą zapewnić bezbłędne i terminowe płatności, oszczędzając czas i zasoby dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i solidnym funkcjom narzędzia.

Według ostatnich badań, sektor oprogramowania kadrowo-płacowego stale rósł w tempie 5,5% rocznie od 2018 do 2023 roku.

Źródło

Oprogramowanie do listy płac skraca czas przetwarzania, będąc jednocześnie mniej podatnym na błędy i zachowując zgodność z prawem i podatkami.

Korzyści z używania oprogramowania płacowego

Oszczędność czasu

Oprogramowanie płacowe obsługuje czasochłonne zadania, takie jak obliczanie wynagrodzeń, potrącenia podatków i generowanie odcinków wypłat. Automatyzacja tych procesów administracyjnych pozwala zespołom kadrowo-płacowym skoncentrować się na pilnych inicjatywach i działaniach niezbędnych do rozwoju organizacji.

Dokładność i zgodność

Narzędzia te eliminują ryzyko błędów i problemów ze zgodnością, które zwykle występują w ręcznych obliczeniach listy płac.

Oprogramowanie płacowe może pomóc firmom zautomatyzować obliczenia w oparciu o zasady firmowe i rządowe przepisy podatkowe, zapewniając dokładne wypłaty wynagrodzeń, potrącenia podatkowe i zgodność z wymogami prawnymi.

Usprawnione raportowanie

Oprogramowanie płacowe generuje kompleksowe raporty, które zapewniają wgląd w wydatki płacowe, zobowiązania podatkowe i zarobki pracowników.

Raporty te upraszczają sprawozdawczość finansową i ułatwiają dokładną analizę danych w celu podejmowania strategicznych decyzji. Poza tym oprogramowanie pomaga generować gotowe raporty podatkowe, dzięki czemu czas podatkowy jest dziecinnie prosty.

Ścieżka audytu i zapisy historyczne

Dzięki oprogramowaniu płacowemu firmy mogą prowadzić kompleksową ścieżkę audytu działań płacowych. Śledzi i dokumentuje:

 • Zmiany w aktach pracowniczych
 • Korekty wynagrodzeń
 • Odliczenia podatkowe
 • Raporty z audytów i zapytań

I wiele więcej, zapewniając przejrzystość i zgodność.

Jednak wybierając oprogramowanie płacowe w Indiach, musisz szukać kilku kluczowych funkcji.

Funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do obsługi płac w Indiach

# 1. Automatyzacja

Upewnij się, że oprogramowanie automatyzuje większość zadań administracyjnych, takich jak obliczanie wynagrodzeń, potrąceń podatkowych, premii, potrąceń jednorazowych, urlopów i obecności. Poszukaj funkcji automatyzacji, aby usprawnić przetwarzanie listy płac i zmniejszyć wysiłek ręczny.

#2. Zgodność z indyjskimi przepisami podatkowymi

Sprawdź, czy oprogramowanie działa zgodnie z indyjskimi przepisami podatkowymi, takimi jak TDS (Tax Deducted at Source), PF (Provident Fund), podatek od działalności zawodowej (PT), państwowe ubezpieczenie pracownicze (ESI) i podatek dochodowy.

Większość oprogramowania płacowego automatycznie aktualizuje i odzwierciedla zmiany w indyjskim prawie pracy i przepisach podatkowych.

Co więcej, większość oprogramowania płacowego w Indiach obsługuje wymagania dotyczące składania zeznań podatkowych podczas generowania niezbędnych raportów.

#3. Samoobsługowy portal pracowniczy

Najlepsze globalne rozwiązania płacowe obejmują funkcje ESS (Employee Self-Service). Korzystając z tego, pracownicy mogą polegać na portalach samoobsługowych lub aplikacjach mobilnych, aby uzyskiwać dostęp do informacji o płacach, przeglądać potrącenia z wynagrodzeń i bezproblemowo pobierać dokumenty podatkowe pod jednym dachem.

Poza tym umożliwia pracownikom samodzielne wykonywanie wielu zadań związanych z płacami, oszczędzając w ten sposób czas i energię na bieganie tam iz powrotem do biura HR lub biura administracyjnego w każdej drobnej sprawie.

#4. Integracje

Najpierw sprawdź, czy oprogramowanie jest wystarczająco dobre, aby obsłużyć przesyłanie danych przez arkusze Excela lub z dowolnego innego oprogramowania.

Następnie musi mieć wbudowaną integrację z innymi narzędziami HR, takimi jak Quickbooks, systemy zarządzania czasem i frekwencją i nie tylko.

Na przykład, jeśli chcesz zintegrować go z zegarem lub maszyną biometryczną, zadanie powinno zostać wykonane z łatwością i nie zajmuje dużo czasu.

Widzisz, bezproblemowa integracja z niezbędnymi narzędziami i funkcjami sprawia, że ​​proces ten jest zdrowym doświadczeniem.

#5. Raportowanie i Analityka

Oprogramowanie płacowe musi mieć solidne możliwości raportowania, aby generować kompleksowe raporty płacowe, podsumowania finansowe i dokumenty podatkowe.

Poza tym narzędzie musi zawierać zaawansowaną analitykę, aby zapewnić wgląd w trendy płacowe i pomóc w podejmowaniu strategicznych decyzji.

#6. Skalowalność i dostosowywanie

Upewnij się, że plany rozwoju Twojej organizacji są zgodne z potencjałem skalowalności oprogramowania. Często skalowalność wiąże się z wysokimi opłatami premium. Wybierz więc oprogramowanie, które skaluje się wraz z Tobą, nie obciążając Twojej kieszeni.

Ponadto poszukaj opcji dostosowywania, aby dostosować oprogramowanie do konkretnych wymagań płacowych.

Oto lista niektórych z najlepszych indyjskich programów płacowych. Firmy mogą wybrać oprogramowanie, które najlepiej odpowiada ich potrzebom i budżetowi, aby usprawnić procesy płacowe i usprawnić operacje kadrowe.

Lista płac Zoho

Zoho Payroll, popularne w Indiach oprogramowanie płacowe, to kompleksowe rozwiązanie do administrowania płacami.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zarządzanie pracownikami, śledzenie obecności, przetwarzanie wynagrodzeń czy zapewnianie zgodności – Zoho Payroll obejmuje to wszystko.

Kluczowe cechy

 • Prowadź listę płac za pomocą kilku kliknięć i automatycznie generuj odcinki wypłat online, w tym podatki, dodatki i zestawienie potrąceń
 • Przelewaj pensje bezpośrednio na konta bankowe pracowników, zapewniając terminowe wypłaty i udzielając porad bankowych
 • Wbudowane integracje z Zoho People i Zoho Books na potrzeby HR i księgowości
 • Zadbaj o zgodność z przepisami dla PF, PT, ESI, LWF i IT oraz uprość raportowanie podatkowe w celu łatwego wypełniania
 • Umożliwiaj bezproblemową współpracę i ograniczaj prośby pracowników za pośrednictwem portali samoobsługowych dla pracowników
 • Włącz zarządzanie oparte na rolach, aby kontrolować dostęp do krytycznych informacji

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy średnią firmę w Indiach, Zoho Payroll to idealny wybór, który uprości zarządzanie listą płac. Rozpoczęcie korzystania z oprogramowania jest bezpłatne i umożliwia pracę do 10 pracowników.

Lista płac RazorpayX

RazorpayX Payroll (wcześniej Opfin) to oparte na chmurze oprogramowanie oferujące zestaw funkcji zaprojektowanych w celu uproszczenia zarządzania płacami w firmach. Oprogramowaniu zaufało ponad 5000 szybko rozwijających się firm, w tym Inc42, Dukaan, Stoa i inne.

Kluczowe cechy

 • Usprawnij zarządzanie urlopami dzięki łatwemu procesowi składania wniosków dla pracowników i scentralizowanemu zatwierdzaniu dla administratorów za pośrednictwem usługi Slack
 • Przetwarzanie listy płac jednym kliknięciem i bezpośrednie przelewanie wynagrodzeń na konta bankowe pracowników
 • Efektywnie zarządzaj pracownikami od wdrożenia do wyjścia, korzystając z narzędzi takich jak generowanie listów i kalkulator CTC
 • Oferuje intuicyjny pulpit nawigacyjny dla użytkowników do zarządzania odcinkami wypłaty, formularzami 16, deklarowania inwestycji i żądania płatności
 • Zachowaj zgodność z indyjskim prawem pracy i przepisami podatkowymi, automatyzując ustawowe zgodności, takie jak TDS, PF, PT, ESIC i wypełnienia

RazorpayX Payroll jest najbardziej odpowiedni dla startupów, ponieważ jest niezwykle opłacalny i łatwy w użyciu. Oferuje bezpłatny plan na zawsze bez żadnych warunków. W międzyczasie możesz również poprosić o plany dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Keka

Keka oferuje szereg inteligentnych narzędzi HR, które usprawniają proces zarządzania personelem. Jeden z jej podstawowych produktów, Keka Payroll, eliminuje kłopoty z tworzeniem, zarządzaniem i wypłacaniem list płac.

Kluczowe cechy

 • Uruchom podgląd okresu listy płac, porównaj zmiany i przejrzyj każdy aspekt przed sfinalizowaniem i zwolnieniem
 • Udostępniaj odcinki wypłat w różnych formatach za pośrednictwem aplikacji mobilnej, e-maila lub SMS-a; masowe drukowanie odcinków wypłat za pomocą jednego kliknięcia
 • Wbudowana zgodność listy płac z automatycznymi obliczeniami dla PF, ESI, TDS i innych
 • Rozszerz system zarządzania wydatkami o narzędzia, takie jak skanowanie paragonów, śledzenie przebiegu i tworzenie niestandardowych zasad dotyczących wydatków zespołu
 • Zintegruj Keka Payroll z oprogramowaniem księgowym QuickBooks i Tally w celu wydajnego i dokładnego przesyłania danych oraz usprawnienia procesów zarządzania płacami i finansami

Keka cieszy się zaufaniem ponad 6500 osób, w tym niektórych czołowych marek, takich jak OnePlus, Hyundai, Oppo, eBay i innych. Ponadto możesz rozpocząć bezpłatną wersję próbną oprogramowania.

greytHR

greytHR to kompleksowe oprogramowanie do zarządzania płacami, które oferuje szybsze przetwarzanie i dokładne wypłaty. Eliminuje uciążliwe arkusze Excela i błędy w naliczaniu płac, zapewniając 100% zgodność z przepisami prawa i terminową wypłatę wynagrodzeń.

Kluczowe cechy

 • Efektywnie zarządzaj pożyczkami pracowniczymi, w tym śledzeniem spłat i obliczaniem odsetek
 • Oferuje portale ESS (Samoobsługa pracownicza), które zapewniają światowej klasy obsługę pracowników, większą przejrzystość i mniejszą liczbę zapytań
 • Polecenie zapłaty umożliwiające przelewanie wynagrodzeń i płatności bezpośrednio na konta bankowe pracowników
 • Usprawnij procesy pełnych i ostatecznych rozliczeń dla odchodzących pracowników; śledzić zaległości wynikające z rewizji lub korekty wynagrodzeń
 • Wbudowana analityka listy płac umożliwiająca podejmowanie trafnych i terminowych decyzji
 • Uzyskaj gotowe raporty MIS i raporty dotyczące zgodności lub twórz niestandardowe raporty dotyczące zgodności z przepisami, wyciągów płacowych lub zapytań ad hoc

GreytHR Payroll cieszy się zaufaniem ponad 20 000 firm i 20 Lakh+ pracowników. Platforma oferuje również dedykowaną aplikację mobilną dla pracowników umożliwiającą dostęp do niezbędnych dokumentów, zbieranie zgłoszeń do wsparcia i ubieganie się o urlopy.

księgi płac

Paybooks to kompleksowe oprogramowanie kadrowo-płacowe przeznaczone dla firm do zarządzania listą płac i zgodnością w podróży. Platforma jest wyposażona w samoobsługową aplikację mobilną i solidne funkcje automatyzacji, dzięki którym czas płatności jest dziecinnie prosty.

Kluczowe cechy

 • Szybko obliczaj pensje i przelewaj je bezpośrednio na konta bankowe pracowników.
 • Automatycznie obliczaj podatek i generuj gotowe raporty podatkowe dla Provident Fund, Professional Tax, ESI, Income Tax i innych
 • Skonfiguruj zaawansowane polityki urlopowe i ciesz się bezproblemową synchronizacją danych urlopowych i płacowych
 • Włącz automatyczną synchronizację z urządzeniami biometrycznymi, aby rejestrować frekwencję, nadgodziny i urlopy w czasie rzeczywistym, aby zapewnić płynną obsługę płac
 • Bezproblemowo integruj się z Zoho, QuickBooks, Oracle, Securax i innymi w celu zwiększenia funkcjonalności.

Poza tym Paybooks ma wbudowane narzędzie do planowania podatkowego, które pomaga i edukuje pracowników w zakresie odliczeń podatkowych i działań zgodnych z prawem. Paybooki nie mają darmowej wersji. Możesz jednak zdecydować się na 30-dniowy okres próbny bez ryzyka.

Empxtrack

Łatwe w użyciu oprogramowanie płacowe Empxtrack upraszcza przetwarzanie listy płac i składanie zeznań podatkowych dla firm każdej wielkości. Oprogramowanie jest dostarczane ze wstępnie skonfigurowanymi opcjami, ale ma wiele dostosowań i niestandardowych opcji konfiguracji w celu konfigurowania i modyfikowania procesów zgodnie z biznesowym przepływem pracy.

Kluczowe cechy

 • Zapewnij zgodność z przepisami podatkowymi, automatycznie obliczając i odliczając podatki, generując gotowe raporty podatkowe i składając deklaracje podatkowe.
 • Usprawnij śledzenie urlopów, zatwierdzanie i obliczenia, w tym różne rodzaje urlopów i rozliczenia międzyokresowe
 • Śledź działania poza granicami listy płac, takie jak prowizje, nagrody, zachęty i inne; tworzyć raporty specyficzne dla celu dla wszystkich działań związanych z listą płac w celu prowadzenia dokumentacji
 • Łatwa integracja z wieloma aplikacjami HR i księgowymi dzięki wbudowanej integracji API

Empxtrack oferuje wielopoziomowy workflow, zapewniający pełną kontrolę nad naliczeniami płac przed ostateczną wypłatą.

Uwielbiane przez firmy takie jak WarnerBros, HCL i ponad 15 500 innych, oprogramowanie płacowe Empxtrack może zautomatyzować proces płacowy, zapewnić zgodność z przepisami ustawowymi oraz zaoszczędzić czas i wysiłek.

FaktoHR

FactoHR to oprogramowanie płacowe, które zapewnia terminowe i dokładne przetwarzanie listy płac. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi i scentralizowanemu zarządzaniu danymi upraszcza cały proces płacowy.

Kluczowe cechy

 • Skonfiguruj proces płacowy z nieograniczonymi składnikami zarobków lub potrąceń dla dowolnego rodzaju struktury wynagrodzeń
 • Ponad 15 formatów odcinków wypłaty, które mają różne układy i sekcje, które możesz wybrać zgodnie z potrzebami swojej organizacji
 • Wbudowane funkcje bezpieczeństwa zapewniające poufność i ochronę danych płacowych
 • Gotowe integracje z narzędziami innych firm, takimi jak systemy zarządzania frekwencją, aplikacje księgowe

Poza tym FactoHR pozwala na grywalizację wyników pracowników poprzez powiązanie ich celów z określonymi zachętami. Możesz także zdecydować się na dodatki, takie jak rozpoznawanie twarzy, geo-ogrodzenie, samoobsługa i inne, aby promować samoobsługową kulturę.

Fala

Oprogramowanie płacowe Wave jest przeznaczone dla małych firm, freelancerów i pracowników koncertowych. Oprogramowanie sprawia, że ​​rozliczanie podatków jest dziecinnie proste, a jednocześnie integruje się z narzędziami Wave Accounting, Invoicing i Payments w celu stworzenia ujednoliconego środowiska administracyjnego.

Kluczowe cechy

 • Bezproblemowo obliczaj i przetwarzaj listy płac dla pracowników i kontrahentów; zapłacić bezpośrednio na swoje konta bankowe w ciągu kilku kliknięć
 • Automatycznie obliczaj, odejmuj i przesyłaj niezbędne podatki, aby zachować zgodność z przepisami podatkowymi
 • Zobacz zestawienie wydatków na wynagrodzenia według pracownika, rodzaju wydatku i nie tylko
 • Zapewnij swoim pracownikom dostęp do odcinków wypłat i dokumentów podatkowych za pośrednictwem portalu samoobsługowego.
 • Zajmuje się rozliczeniami podatkowymi, w tym formularzami W-2 i 1099 na koniec roku, oszczędzając czas i wysiłek.

Dzięki Wave Payroll możesz skupić się na rozwoju swojej firmy, zapewniając jednocześnie płynne i wydajne zarządzanie płacami. Oferuje 30-dniowy okres próbny bez ryzyka, z którego możesz skorzystać w dowolnym momencie.

PocketHRMS

PocketHRMS to zaawansowane inteligentne rozwiązanie płacowe, które upraszcza zarządzanie listą płac poprzez automatyzację obsługi zgodności.

Kluczowe cechy

 • Automatyczne obliczanie wynagrodzeń, generowanie formularzy i przetwarzanie list płac; użyj projektanta odcinków wypłat klienta, aby utworzyć markowe odcinki wypłat
 • Automatycznie obsługuj wymagania ustawowe, takie jak PF, ESI, PT, TDS i inne, zmniejszając liczbę błędów i minimalizując kary.
 • Umożliwiaj pracownikom przeglądanie odcinków wypłat i informacji podatkowych oraz wnioskowanie o urlopy za pośrednictwem mobilnych i stacjonarnych portali ESS
 • Zapewnij poufność i bezpieczeństwo poufnych danych płacowych dzięki solidnym środkom bezpieczeństwa, kontroli dostępu użytkowników i szyfrowaniu danych.
 • Ponad 100 szablonów raportów i Super Data Wizard z przestawnymi do generowania niestandardowych raportów

Dzięki PocketHRMS przetwarzanie F&F jest procesem bezstresowym. Obsługuje płynne wyjścia z automatycznymi obliczeniami napiwków, ewakuacją liści i odzyskiwaniem aktywów.

Lista płac

SumoPayroll to nowoczesne rozwiązanie kadrowo-płacowe przeznaczone dla małych i średnich firm. Jest to łatwy w użyciu interfejs, a intuicyjne przetwarzanie listy płac pomaga zapewnić w pełni zgodny proces listy płac w działaniu.

Kluczowe cechy

 • Wbudowane rozwiązanie do zarządzania obecnością i czasem do śledzenia zaangażowania pracowników poprzez pracę zdalną lub w biurze
 • Ułatwiono pracownikom zgłaszanie wydatków, pobieranie odcinków wypłat i składanie wniosków o urlop za pośrednictwem samoobsługowej aplikacji mobilnej
 • Uzyskaj dostęp do różnych raportów dotyczących zobowiązań z tytułu podatku od wynagrodzeń, rozproszonych płatności, informacji o pracownikach i nie tylko
 • Usprawnij planowanie pracowników dzięki konfigurowalnym zasadom zmian, zapewniając zoptymalizowane harmonogramy pracy i eliminując konflikty harmonogramów dla pracowników

SumoPayroll cieszy się zaufaniem setek firm w Indiach. Najlepsze jest to, że jest bezpłatne, jeśli masz mniej niż 10 pracowników.

HRO jeden

HROne to wiodące w Indiach oprogramowanie kadrowo-płacowe, które zapewnia w 100% bezbłędne i zgodne z przepisami zarządzanie listą płac.

Kluczowe cechy

 • Automatycznie twórz strukturę wynagrodzeń dla nowych stolarzy; automatyczne kopiowanie CTC do bazy danych listy płac z listu ofertowego pracownika w celu bezbłędnych płatności
 • Automatyczne potrącenia ustawowe i generowanie rozliczeń dla PF, ESI, podatku profesjonalnego i innych w formatach gotowych do opodatkowania
 • Ma inteligentne algorytmy błędów, które porównują różnice w składnikach wynagrodzenia i podświetlają je na liście błędów
 • Portale samoobsługowe dla pracowników z osobistą pomocą w zakresie pożyczek, łatwymi EMI i szybkim przeglądaniem dokumentów
 • Uzyskaj wgląd w czasie rzeczywistym w miesięczne wahania wypłat, trendy CTC i zobowiązania biznesowe pod jednym dachem
 • Ponad 15 integracji z platformami finansowymi, takimi jak SAP Business One, Microsoft Navision, Tally, niestandardowe systemy ERP i inne

Dzięki HROn możesz doświadczyć inteligentnych, zintegrowanych i uproszczonych procesów kadrowo-płacowych, eliminując ryzyko pomyłek i minimalizując straty wysiłku.

Saral PayPack

Saral PayPack to kompleksowe oprogramowanie płacowe z najnowocześniejszymi funkcjami bezpieczeństwa i wysoce konfigurowalnymi opcjami, aby dostosować się do potrzeb firm dowolnej wielkości, segmentu i branży.

Kluczowa cecha

 • Z łatwością przechwytuj bazę danych pracowników i zarządzaj nią, korzystając z ponad 400 różnych informacji i samoobsługowej aplikacji mobilnej
 • Kompleksowe zarządzanie wynagrodzeniami, począwszy od zdefiniowania struktury wynagrodzeń, a skończywszy na dokładnych kalkulacjach wynagrodzeń i generowaniu pasków płacowych
 • Dostosuj struktury wynagrodzeń, aby uwzględnić różne dodatki, potrącenia i składniki premii, spełniając unikalne wymagania biznesowe.
 • Włącz Saral Intelligent Assistant (SIA), chatbota opartego na sztucznej inteligencji, aby prosić o urlopy, przeglądać odcinki wypłat, wykonywać obliczenia TDS i nie tylko

Niezależnie od tego, czy chodzi o dokładne i terminowe przetwarzanie wynagrodzeń, czy śledzenie obecności pracowników, Saral PayPack to jedyne w swoim rodzaju oprogramowanie kadrowo-płacowe dla firm do łatwego zarządzania przetwarzaniem listy płac.

Końcowe przemyślenia

Wybór odpowiedniego oprogramowania płacowego ma kluczowe znaczenie dla płynnych wypłat w Indiach.

Dzięki tym najlepszym opcjom oprogramowania płacowego w Indiach automatyzacja obliczeń, zapewnianie zgodności z przepisami podatkowymi, oferowanie pracownikom samoobsługi i dostarczanie solidnych raportów stało się proste i łatwe.

Skorzystaj z wygody i wydajności tych najwyższej klasy rozwiązań programowych do obsługi płac, aby zapewnić bezproblemową obsługę płac.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi globalnymi rozwiązaniami płacowymi dla swoich międzynarodowych pracowników zdalnych.