12 najlepszych interfejsów API giełdowych do tworzenia produktów finansowych

W ostatnich latach branża giełdowa była świadkiem ogromnego przyjęcia technologii.

Ta zmiana w obliczu branży giełdowej postępuje tak szybko, że stworzyła zmianę paradygmatu, wpływając na nowoczesne instytucje finansowe. Innowacyjne technologie, takie jak oparty na chmurze interfejs programowania aplikacji (API), pojawiają się w krajobrazie ze wszystkich dobrych powodów.

Ale dlaczego wszyscy nagle mówią o interfejsach API Stock?

Aby to zrozumieć, pomniejszmy znaczenie interfejsów API giełdowych dla konsumentów danych z rynków finansowych.

Zrozumienie interfejsów API giełdy

Interfejsy API giełdowe są dobrodziejstwem dla traderów, inwestorów i programistów. Dzieje się tak, ponieważ interfejsy API giełdowe mogą bez wysiłku łączyć tych odbiorców danych z dokładnymi i odpowiednimi źródłami danych. Ponadto pozyskiwanie danych giełdowych za pośrednictwem API jest proste, spójne i przewidywalne w odpowiednio ustrukturyzowanym formacie.

Stock API mają na celu ułatwienie udostępniania danych, dostępu i transakcji płatniczych. W razie potrzeby możesz pobierać dane finansowe, udostępniać dane między interfejsami API dla konsumentów, partnerów biznesowych, pracowników firmy i dostawców zewnętrznych. Poza tym możesz łatwo synchronizować dane za pomocą tych interfejsów API w różnych aplikacjach.

Co więc dzieje się bez standardowego API?

W takim przypadku konsumenci danych giełdowych musieliby pisać skomplikowane kody, aby analizować surowe dane bezpośrednio z giełd. A jest to trudny proces ze względu na dużą dostępność giełd, z których każda ma inny proces transmisji danych.

Jak wykorzystać dane giełdowe do budowy produktów finansowych?

W tym przypadku przydatne są interfejsy API giełdowe, które sprawiają, że wszystko jest gładkie jak ser, analizując surowe dane rynkowe i prezentując je w przystępnym i czystym formacie.

Jeśli tworzysz swoje produkty finansowe, takie jak aplikacja do prognozowania transakcji, interfejs API akcji może okazać się bardzo pomocny. Możesz wykorzystać te interfejsy API, aby poznać najnowszą cenę rynkową i śledzić historyczne trendy, aby nadążyć za instrumentami, takimi jak akcje, waluty, produkty o stałym dochodzie i nie tylko.

Bardzo ważna jest znajomość najnowszych cen i trendów w czasie rzeczywistym, aby móc wykorzystać je maksymalnie i obliczyć związane z nimi ryzyko.

Dane rynkowe potrzebne do konkretnego instrumentu obejmują najnowszą ofertę, kod giełdy, system obrotu i identyfikator instrumentu. Może również dodawać inne dane, takie jak rozmiary ofert, wolumen obrotu i tak dalej.

Interfejsy API giełdowe pomagają uzyskać te ważne dane, dzięki czemu można uzyskać przydatne informacje na temat tworzenia produktów finansowych.

Istnieją jednak pewne pułapki związane z interfejsami API, ponieważ nie wszystkie z nich są sobie równe. Tak więc, pomimo magii analizowania surowych danych giełdowych, oto kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Dostępne typy API 🔑

Interfejsy API mogą być różnych typów – Rest API, FTP, TCP itp. Mądrze byłoby wybrać ten zgodny z wymaganiami dotyczącymi danych i szybkością.

Podczas gdy standardowy interfejs API Rest pomaga uzyskiwać dane w czasie rzeczywistym i jest stosunkowo szybki, jeśli nie chcesz zadowalać się standardową prędkością i zamiast tego potrzebujesz szybszej alternatywy, TCP może być Twoją opcją. W przypadku TCP nie ma potrzeby żądania pobrania danych, w przeciwieństwie do Rest API.

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko standardowej szybkości transmisji danych, możesz skorzystać z FTP, który zapewnia dane pod koniec dnia. W ten sposób możesz również zaoszczędzić kilka dolców.

Wywołania API 🗓️

Wielu dostawców danych ogranicza częstotliwość wywołań interfejsu API, które kupujący może wykonać w ciągu minuty w celu uzyskania danych. Robią to, aby zachować przewagę konkurencyjną.

Dlatego musisz zastanowić się, jakiej częstotliwości chcesz i odpowiednio zacytować. Na przykład, jeśli poprosisz o jedną rozmowę/minutę, będą aktualizować dane tylko co minutę.

Opóźnienie 🚄

Pomiędzy aktualizacjami danych mogą wystąpić pewne opóźnienia. Opóźnienie może wynosić od kilku milisekund do sekund.

Dlatego przed zakupem API upewnij się, że wyczyściłeś ten aspekt; w przeciwnym razie mogą przemycić niektóre dane i nigdy się nie dowiesz.

Teraz nadszedł czas, aby znaleźć niektóre z interfejsów API giełdowych w następnej sekcji!

Stos rynkowy

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz historycznych danych rynkowych, danych w ciągu dnia czy danych w czasie rzeczywistym, Stos rynkowy jest dla Ciebie!

Uzyskaj łatwy w użyciu interfejs API REST, aby uzyskać dane giełdowe. Dla uproszczenia umożliwia żądanie danych przez HTTP GET i uzyskanie danych odpowiedzi w formacie JSON. Tutaj masz swobodę korzystania z bezpłatnej lub płatnej wersji w zależności od potrzeb.

Dzięki Marketstack możesz uzyskać ponad 30 lat dokładnych danych historycznych, aby uzyskać znaczące informacje. Zintegruj ten interfejs API z łatwością i korzystaj z ponad 125 000 notowań giełdowych na całym świecie z 72 giełd, w tym NYSE, Nasdaq, ENX, TYO, ASX i innych.

Interfejs API REST Marketstack jest prosty, ale skalowalny i niezawodny, zapewniając do 100% czasu pracy bez przestojów. Po prostu zacznij w ciągu 5 minut i kontynuuj odkrywanie nowych horyzontów. Jeśli chcesz korzystać z bezpłatnego abonamentu, nie potrzebujesz karty kredytowej, płatności ani umowy. Możesz uzyskać natychmiastowy dostęp do API i cieszyć się do 1000 zapytań miesięcznie z danymi giełdowymi na koniec dnia, nawet w ramach darmowego abonamentu.

Marketstack wykorzystuje najnowocześniejsze technologie z dużą skalowalnością infrastruktury chmury, aby zbudować podstawowy interfejs API. W rezultacie może bez wysiłku obsłużyć różnego rodzaju żądania – od setek do milionów w ciągu jednego dnia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Marketstack oferuje zabezpieczenia na poziomie banku, szyfrując każdy bajt za pomocą 256-bitowego szyfrowania HTTPS na poziomie branżowym. Dzięki obszernej dokumentacji, takiej jak przykłady kodu i żądania demonstracyjne dostępne w API, możesz zacząć z niego korzystać bez żadnych kłopotów.

Finnhub

Wykorzystaj potężny interfejs API giełdy API giełdy Finnhub do pozyskiwania danych do budowy Twoich produktów finansowych. Zapewnia interfejsy API WebSocket i RESTful w czasie rzeczywistym dla danych giełdowych, kryptowalut i walut fiducjarnych.

Finnhub dostarcza szczegółowe sprawozdania finansowe dla firm na całym świecie z ostatnich 30 lat. Możesz uzyskać pełną listę wszystkich akcjonariuszy podzielonych na kategorie na podstawie instytucji i osób.

Dają również powiadomienia o zarobkach w czasie rzeczywistym, uaktualnieniach lub obniżkach, cenach docelowych i historycznych niespodziankach, które możesz wykorzystać do dalszego kształtowania swoich produktów finansowych. Poza tym otrzymujesz również dane o dywidendach z 30 lat.

Uzyskaj historyczne dane z 25 lat dla amerykańskiego rynku akcji w czasie rzeczywistym, połącz się z ponad 10 brokerami Forex i uzyskaj dostęp do ponad 15 brokerów kryptograficznych. Daje również kompletną, wstępnie obliczoną analizę techniczną, rozpoznawanie wzorców, poziomy wsparcia lub oporu oraz wskazania zagregowane. Możesz uzyskać dostęp do transkrypcji połączeń z ponad 20 lat zarobków i pobierania dźwięku.

Chcesz poznać historię przejęć i fuzji?

API to umożliwia!

Dostarcza aktualnych wiadomości giełdowych, aby zrozumieć wszystkie obecne wydarzenia. Przeanalizuj zakłócenia pandemii związane z COVID-19 na rynku dzięki statystykom pandemii w czasie rzeczywistym. Ponadto Finnhub obiecuje 99,99% czasu pracy bez przestojów, a także umowę SLA i automatyczną skalowalność.

Barchart

Twórz swoje produkty dzięki głębszemu wglądowi w rynek akcji za pomocą Wykres słupkowy na żądanie. Zapewnia elastyczne i oparte na chmurze interfejsy API, które usprawniają przepływy pracy, produkty i aplikacje.

Dzięki Barchart możesz uzyskać wykresy mocy przedstawiające dane rynkowe w czasie rzeczywistym i historyczne. Integracja danych ze stroną internetową jest prosta i możesz wykorzystać te dane do ukształtowania obecnej strategii biznesowej. Ponadto możesz bez problemu tworzyć dynamiczne narzędzia i aplikacje.

Dzięki wbudowanej skalowalności w chmurze możesz przyspieszyć przepływy pracy. Barchart korzysta z usług Amazon Web Services (AWS) w celu utrzymania centrów danych w Stanach Zjednoczonych i zapewnia maksymalną redundancję i niezawodność danych.

Oprócz chmury Barchart utrzymuje również fizyczne centra danych, aby spełnić określone wymagania klientów. Są to centra oparte na Equinox z małymi opóźnieniami i fizycznymi kopiami zapasowymi. Dzięki temu masz swobodę wyboru dowolnego modelu centrum danych, który chcesz.

Wykorzystując wbudowane systemy bezpieczeństwa i wirtualizację serwerów, Barchart pomaga błyskawicznie skalować swoje usługi. Obsługuje zarówno żądania POST, GET, jak i SOAP i może dostarczać dane w kilku formatach, w tym CSV, JSON, XML, a także obsługuje WebSockets.

Barchart OnDemand jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi, takimi jak Linux, Windows, Android i iOS. Działa również w różnych językach programowania, takich jak Java, Python, PHP, ASP.NET i R.

Jeśli chodzi o ceny, Barchart nalicza opłaty na podstawie wykorzystania danych. Oferuje wszechstronne plany, które możesz wybrać w zależności od skali Twojej firmy i płacić tylko za to, z czego korzystasz.

Przygotowanie do modelowania finansowego

Ulepsz swoje aplikacje dzięki Modelowanie finansowe Dane Prep’s (FMP) sięgają 30 lat wstecz. Może dostarczyć prawidłowe dane, takie jak sprawozdania finansowe, kalendarze zarobków, wiele giełd i wiele innych. Jego interfejs API obsługuje ponad 15 000 akcji na wielu giełdach, takich jak XETRA, TSX, SEHK, SEDAR, EURONEXT, cały rynek amerykański i wiele innych.

Każdy punkt końcowy znajdziesz w formacie JSON, a także w formacie CSV. Do tej pory ma 50 punktów końcowych i co tydzień dodaje nowe. Poza tym otrzymasz niestandardowy punkt końcowy. Wszystkie dane pochodzą z zgłoszeń SEC po ustaleniu przez FMP serii, a FMP ma cenę akcji w czasie rzeczywistym.

FMP obejmuje wszystkie podstawowe dane, dostarczając zestawienia bilansowe, roczne lub kwartalne zestawienia przepływów pieniężnych oraz rachunki zysków i strat. Posiada 1 minutę, 15 minut, 30 minut, 1 godzinę i dzienne dane historycznych cen akcji.

Korzystaj z FMP za darmo i otrzymuj 250 wniosków dziennie. Idealnie nadaje się do testowania Twoich pomysłów. Wybierz płatny plan, który jest najlepszy dla badaczy za jedyne 14 USD/miesiąc i uzyskaj 100% pokrycia rynku, 300 wywołań API na minutę i więcej.

Dane historyczne EOD

Uzyskaj dane giełdowe, korzystając z niedrogich i elastycznych usług Dane historyczne EOD. Oferuje dane historyczne i opóźnione, dane na koniec dnia, techniczne, fundamentalne, dywidendy i podziały.

Obecnie obsługuje ponad 60 giełd na całym świecie. W przypadku danych fundamentalnych obsługuje główne giełdy papierów wartościowych, zarówno z siedzibą w USA, jak i poza Stanami Zjednoczonymi, i dostarcza dane z ponad 20 lat. Posiadają również dane z dziesięciu lat lub ostatnich 20 kwartałów należących do niektórych mniejszych giełd.

Dzięki bogatej ponad 30-letniej historii EOD obejmującej indeksy, ponad 45 tys. funduszy inwestycyjnych, akcje amerykańskie i fundusze ETF, możesz przeprowadzać lepszą analizę danych. Dostarcza dokładnych i wiarygodnych danych z ponad 15 źródeł, obejmujących dużą liczbę giełd.

Aby przetestować integralność danych, używają również kilku źródeł do porównywania danych i dostarczają tylko to, co najlepsze. Uzyskaj superszybkie wsparcie w dowolnym momencie za pośrednictwem czatu i poczty e-mail na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Zwykle rozwiązują 99,99% problemów w ciągu 24 godzin lub krócej.

Dane historyczne EOD ułatwiają elastyczne ceny, w których musisz płacić za usługi, z których korzystasz. Jego ceny zaczynają się od 19,99 USD miesięcznie za 100 000 żądań API dziennie, ponad 1000 par Forex, ponad 100 indeksów i więcej.

Alfa Vantage

Alfa Vantage jest głównym dostawcą historycznych i działających w czasie rzeczywistym interfejsów API giełdowych wraz z plikami danych kryptowalut, Forex, ETF, funduszy inwestycyjnych wraz z ponad 50 wskaźnikami technicznymi. Jest wspierana przez Y Combinator, koncentruje się na demokratyzacji dostępu do danych i jest zorientowana na produkty i oparta na technologii.

Alpha Vantage zapewnia płynną integrację API bez tarcia. Obsługuje Python, PHP, Java, Javascript i inne. Otrzymasz również oficjalne dodatki, których możesz używać w Arkuszach Google i Excelu, jeśli wolisz uzyskać dostęp do danych za pomocą arkuszy kalkulacyjnych.

Masz również możliwość uzyskania danych w formatach JSON. Rozpocznij i zacznij tworzyć swoje produkty finansowe, korzystając z surowych i dokładnych danych, które oferuje Ci Alpha Vantage. Możesz przeglądać dokumentację API, aby zrozumieć ich bibliotekę API i kontynuować eksplorację.

IEX Cloud API

Tworzenie produktów finansowych i ich skalowanie jest łatwe dzięki IEX Cloud API ponieważ zapewnia proste sposoby uzyskiwania i wykorzystywania dokładnych danych rynkowych. Zapewnij swoim programistom odpowiednie dane na poziomie instytucjonalnym, w tym dane w czasie rzeczywistym, informacje podstawowe, akcje międzynarodowe, własność, fundusze inwestycyjne i inne dane.

Otrzymujesz pełne pokrycie rynku amerykańskiego z ponad 95 000 papierów wartościowych, ponad 100 walutami i z ponad 20 giełd. Umożliwia szybki dostęp do danych, więc możesz skupić się na budowaniu interfejsu API z nienagannymi funkcjami przydatnymi dla użytkowników.

Płać dokładnie za to, z czego korzystasz, korzystając z elastycznego i skalowalnego modelu cenowego IEX Cloud bez konieczności zawierania długoterminowej umowy lub ogromnych płatności z góry. Zintegruj narzędzia, których już używasz, z interfejsem API, aby nie musieć zaczynać od innej metody.

Dzięki IEX Cloud API otrzymujesz ponad 2 miliardy wiadomości dziennie ze średnim opóźnieniem 28 ms. Wszystkie Twoje dane są ściśle zabezpieczone dzięki zgodności z PCI i DSS. Jego platforma jest niezawodna, z 99,95% SLA, co pozwala na tworzenie produktów bez obaw.

Partnerzy premium IEX Cloud stale dostarczają potężne dane na poziomie przedsiębiorstwa. Możesz również uzyskać wsparcie premium, uaktualniając swój plan.

Tiingo

Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym deweloperem, firmą technologiczną, czy posiadasz fundusze hedgingowe, Tiingo może zasilać Twoje produkty finansowe.

Aby zapewnić precyzyjne ceny na koniec dnia, wykorzystuje zastrzeżone ramy do sprawdzania błędów w celu gromadzenia czystych danych. Ta struktura pomaga im również w przypadku brakujących zdarzeń i tworzeniu zbędnych kanałów. Kanały Tiingo News zawierają 16 milionów przydatnych artykułów wybranych na podstawie wieloletnich badań.

Te artykuły to skarb z historycznymi danymi rynkowymi z ponad 20 lat. Kanał informacyjny jest źródłem otagowanych treści zawierających wiadomości finansowe i nietradycyjne. Crypto API Tiingo obejmuje wiele giełd ze strumieniem cennych danych, zarówno historycznych, jak i bieżących.

Możesz segmentować giełdy i waluty, aby lepiej wykorzystywać dane. Dzięki kanałom Forex i FX możesz uzyskać dostęp do banków poziomu 1 wraz z płynnością na poziomie instytucjonalnym. Uzyskaj dostęp do ich połączenia krzyżowego, aby uzyskać dostęp do API giełdowego IEX w czasie rzeczywistym, wykazując wysoką wydajność i minimalne opóźnienia.

Tiingo wdraża szybkie serwery i spójny czas pracy dzięki zoptymalizowanemu buforowaniu pamięci. Ponadto stale przeprowadza audyty danych, aby zapewnić nieprzerwane dostarczanie danych.

Uzyskaj dostęp do danych historycznych i bieżących dzięki najświeższym aktualizacjom za pośrednictwem interfejsów API REST, podczas gdy w przypadku danych w czasie rzeczywistym z najnowszymi aktualizacjami skorzystaj z WebSockets.

Intrinio

Intrinio dostarcza dane na koniec dnia, dane historyczne, dane w ciągu dnia oraz dane w czasie rzeczywistym, które można wykorzystać w tworzeniu produktów finansowych. Pozwala na pobranie dokładnych historycznych danych rynkowych z ostatnich 5-50 lat.

Jeśli szukasz danych rynkowych na zasadzie subskrypcji do kształtowania strategii inwestycyjnych i budowania aplikacji, oferta Intrinio jest zróżnicowana. Możesz uzyskać dane cenowe związane z różnymi klasami aktywów, informacje i analizy sprawozdań finansowych, szacunki, prognozy i oceny.

Ponadto otrzymujesz dane zagregowane, przemysłowe i ekonomiczne. Uzyskaj dane dotyczące zasobów, metadanych i analiz dotyczących funduszy ETF.

Ale jeśli potrzebujesz tylko raz pobrać historyczne dane rynkowe, aby wesprzeć swoje teorie testowania historycznego lub algorytmy uczenia maszynowego, Intrinio ma również funkcje dla Ciebie.

Poza tym otrzymujesz dane finansowe Gminy USA za 2017 r., które obejmują identyfikator podmiotu, nazwy, przedmioty i tak dalej. Oferuje również ponad 18-letnie dane Forex, w tym wszystkie działania rynkowe i ceny.

Quandl

Użyj jednego API z Quandl i bezproblemowo otrzymuj ponad 20 milionów danych giełdowych z ponad 500 źródeł. Prostota tego interfejsu API ułatwia zbieranie danych w formacie pliku CSV.

Co tydzień stale dodają nowe dane. Daje również możliwość żądania danych, wysyłając je e-mailem. Możesz nawet zmienić formaty danych z CSV lub JSON na XML. Poza tym możesz ustawić datę rozpoczęcia i zakończenia, zażądać dokładnej liczby kolumn lub wierszy.

Spróbuj wstępnie przetworzyć dane, takie jak sortowanie danych giełdowych szeregów czasowych według daty, zmiana częstotliwości próbkowania i wykonywanie podstawowych obliczeń danych. Uzyskaj klucz API i uzyskaj dostęp do bezpłatnych zbiorów danych, bezpłatnych wersji próbnych do testowania wszystkich usług premium oraz nieograniczonego korzystania z interfejsu API. Skorzystaj z pełnej dokumentacji, aby zrozumieć, jak działa Quandl.

Wielokąt

Daj więcej mocy swoim programistom dzięki Wielokąt API, aby pomóc im w dostarczaniu surowych i dokładnych danych finansowych, w tym kryptowalut, rynku Forex i danych giełdowych.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz danych historycznych, czy danych w czasie rzeczywistym, możesz uzyskać do nich nieograniczony dostęp. Polygon oferuje ponad 24 000 symboli i pełne pokrycie rynku, WebSockets w czasie rzeczywistym, w tym agregaty, transakcje, kwotowania, wstrzymanie handlu i limity w górę/w dół.

Uzyskaj dane referencyjne RESTful API dla rynków, lokalizacji, statusu rynkowego i świąt, podziałów akcji, dywidend i finansów; tickery z jego rodzajami, nowościami i szczegółami.

Polygon zapewnia również walutowe interfejsy API, które zawierają dane z ponad 1000 par Forex i dziesięciu organizacji bankowych.

Możesz tworzyć aplikacje w wielu językach, takich jak Java, C, C++, Javascript, Python itp. Oszczędza to czas poświęcony na rozwój, który możesz zainwestować w integrację. Aby uprościć sprawę, Polygon oferuje przykładowe kody w różnych językach.

Polygon zapewnia niezawodne i szybkie dane z bardzo niskim opóźnieniem poniżej jednej milisekundy. Oferuje szybkie centra danych Equinix NY z wieloma nadmiarowościami i możliwością wysyłania ponad miliona wiadomości w ciągu sekundy.

W przypadku 100% pokrycia rynku giełdowego, w tym 16 giełd amerykańskich i ciemnych puli, kosztuje 199 USD miesięcznie do użytku osobistego. Podobnie kosztuje 49 USD miesięcznie za ponad 1000 par Forex plus aktualizacje tick-by-tick i 49 USD miesięcznie za dostęp do danych kryptograficznych poziomu 1 i 2 z dużych instytucji bankowych i giełd.

Alpaka

Wykorzystaj bezprowizyjny interfejs API firmy Alpaka budować swoje produkty finansowe. Twoi programiści mogą łatwo zarządzać akcjami, algorytmami i kapitałem za pomocą jednego zintegrowanego systemu. Jego trade API to interfejs REST łączący aplikacje z usługą brokerską w czasie rzeczywistym.

Uzyskaj dostęp do danych kont, zamówień, aktywów, pozycji i wielu innych. Jest to API do handlu papierami, które pozwala również testować kody, resetowanie algorytmów itp., a także oferuje API do przesyłania strumieniowego, które wykorzystuje WebSockets do dostarczania aktualizacji w czasie rzeczywistym dotyczących transakcji.

Oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby zabezpieczyć cały interfejs API. Możesz również skorzystać z krótkiej sprzedaży i marż dzięki zaawansowanym opcjom inwestycyjnym, a także obsługuje strategie handlowe. Korzystając ze środowiska testowego, możesz sprawdzić swoje kody i pracować przed wdrożeniem produktu lub wprowadzeniem zmian w życie.

Alpaca ułatwia efektywny handel, umożliwiając handel bezpośrednio z wykresu TradingView, który nie wymaga przełączania zakładek ani dodatkowych kliknięć. Oferuje potężne narzędzia do zwiększenia produkcji, takie jak zaawansowane typy zamówień, takie jak OCO, MOO, IOC i MOC.

Wniosek

Pozyskiwanie danych rynkowych za pośrednictwem interfejsów API giełdowych jest łatwe, proste i przewidywalne. Ale musisz również upewnić się, że otrzymujesz aktualne i dokładne dane we właściwym czasie. Wspomniane powyżej interfejsy API są przydatne, aby spełnić ten wymóg i kształtować produkty finansowe zgodnie z oczekiwaniami.

Jeśli tworzysz produkty finansowe, powinieneś również rozważyć integrację wiadomości za pomocą tych interfejsów API Global News.
Oto kilka świetnych aplikacji do inwestowania w akcje i fundusze ETF.

x