12 najlepszych narzędzi do tworzenia niezapomnianych kolaży wideo

Niezależnie od tego, czy lubisz swobodnie dzielić się przebłyskami ze swojego życia w mediach społecznościowych, czy chcesz zostać twórcą treści, powinieneś już wiedzieć, jak ważne są treści wideo.

Jednak udostępnienie wszystkiego w jednym klipie wideo jest często niemożliwe. Przesyłając taki film, musisz trochę pójść na kompromis i pominąć niektóre dobre rzeczy. Tutaj z pomocą przychodzą kolaże wideo. Kolaże wideo to świetny sposób na podkreślenie ulubionych fragmentów z różnych filmów i połączenie ich wszystkich, tak aby żadna ważna rzecz nie pozostała w tyle.

Niezależnie od celu, czy to wyświetlania najważniejszych wydarzeń z wydarzenia, czy promowania swojego kanału YouTube, tworzenie kolaży wideo może Ci w tym pomóc. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele edytorów wideo, z których każdy twierdzi, że jest w stanie stworzyć najlepsze kolaże wideo.

Aby wyeliminować zamieszanie, wybraliśmy najlepsze narzędzia do tworzenia niezapomnianych kolaży wideo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

W jaki sposób wideo angażuje więcej odbiorców?

Wiadomo, że treści wideo mogą skutecznie zwiększać zaangażowanie odbiorców. Ale pytanie brzmi: jak? Poniżej wymienimy niektóre z tych powodów:

Ludzie są znani z tego, że mają krótki czas skupienia uwagi. Ponieważ filmy są ciekawsze, istnieje większe prawdopodobieństwo, że przyciągną uwagę widza w porównaniu z tekstem lub obrazami. Ponadto statystyki wskazują, że ludzie są 27 razy bardziej skłonni kliknąć przycisk wideo niż statyczny obraz.

Co ciekawe, według słynnego badania McQuivey’s Forrester, wideo jest warte 1,8 miliona słów na minutę. Tak, 1,8 miliona. Nic dziwnego, że filmy przemawiają do odbiorców bardziej niż inne rodzaje treści.

Ponadto wpływ filmów na retencję jest znacznie większy niż jakikolwiek inny rodzaj treści. Regresja to sytuacja, w której musisz ponownie przeczytać tekst całej strony po tym, jak właśnie skończyłeś czytać, ponieważ albo straciłeś koncentrację w połowie, albo nie pamiętasz, co czytałeś.

Regresja jest częstym zjawiskiem podczas czytania tekstów. Dla porównania, badania pokazują, że procent retencji ludzkiego mózgu podczas oglądania wideo wynosi 95%. To ogromna różnica w porównaniu z 10% retencją podczas czytania.

Ponadto ludzki mózg może lepiej przetwarzać obrazy, czyli 60 000 razy szybciej niż tekst. Dlatego zaangażowanie odbiorców wzrasta wraz z filmami. Badania wykazały, że 65% światowej populacji to wzrokowcy. Dlatego każda marka, która szuka lepszego zaangażowania odbiorców, powinna bardziej skupić się na tworzeniu treści wideo niż na treściach tekstowych lub statycznych.

Czym różni się kolaż wideo od zwykłego kolażu?

Kolaż wideo to rodzaj kolażu do wyświetlania zdjęć lub montażu wideo. W przeciwieństwie do kolażu zdjęć, czyli serii połączonych zdjęć, kolaż wideo powstaje, gdy wiele obrazów, klipów wideo, GIF-ów itp. zostanie połączonych w przyciągający wzrok sposób.

Twórcy kolaży wideo są bardziej zaawansowani pod względem funkcji w porównaniu do twórców kolaży fotograficznych. Twórcy kolaży wideo pozwalają użytkownikom wzbogacać kolaże o muzykę w tle, animacje, przejścia i nie tylko.

Kolaże obrazów są idealne tylko w przypadku treści statycznych. Z drugiej strony kolaże wideo tworzą dynamiczne treści wizualne, które wzbudzają większe zainteresowanie odbiorców i zwiększają zaangażowanie.

Zobaczmy teraz niektóre z najładniejszych twórców kolaży wideo, które mogą pomóc w tworzeniu doskonałych kolaży wideo dla odbiorców:

InVideo

InVideo pomaga użytkownikom tworzyć niesamowite kolaże wideo z ich zdjęć i filmów online. To narzędzie online zawiera wiele fajnych funkcji, takich jak artystyczne szablony wideo, muzyka, przejścia wideo, multimedia, animacje i wiele innych.

Możesz także utworzyć kilka zestawów marki i zastosować je do swoich filmów jednym kliknięciem. Użytkownicy mogą również dodawać swoje zespoły, aby współpracować z członkami zespołu. Ponadto możesz nagrywać podkłady głosowe do swoich filmów, a nawet wybrać funkcję zamiany tekstu na mowę.

Obecnie InVideo ma bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami. Osoby, które chcą uaktualnić i korzystać z większej liczby funkcji, mogą zakupić miesięczne lub roczne płatne plany, zaczynając odpowiednio od 30 USD/miesiąc i 15 USD/miesiąc.

Płótno

Canva to łatwy sposób tworzenia i dostosowywania kolaży wideo do różnych celów. Narzędzie do tworzenia kolaży wideo w serwisie Canva oferuje takie funkcje, jak bezpłatne szablony, układy, bezpłatne filmy stockowe, muzyka bez tantiem, efekty dźwiękowe, animacje itp.

Oprócz nieruchomych zdjęć i filmów możesz także używać plików GIF do tworzenia kolaży. Łatwe pobieranie i udostępnianie w serwisie Canva sprawia, że ​​wszystko staje się jeszcze prostsze. Ponadto, jeśli chcesz używać naklejek, ilustracji, ikon itp. w swoich filmach, oferują one ogromną kolekcję elementów do wyboru.

Chociaż Canva oferuje bezpłatny plan, jest on ograniczony pod względem funkcji. Aby korzystać z funkcji premium, użytkownicy muszą kupować płatne plany już od 12,99 USD/miesiąc (rozliczanie miesięczne) i 9,99 USD/miesiąc (rozliczanie roczne).

Wave.wideo

Wave.video pozwala z łatwością łączyć wiele klipów obok siebie i tworzyć przyciągające wzrok kolaże wideo. Zapewnia również kilka innych przydatnych funkcji, takich jak szablony, materiały filmowe, układ, intuicyjny interfejs użytkownika, obsługa wielu platform i wiele innych.

Poza tym Wave.video umożliwia dodawanie BGM, tekstów itp. do Twoich filmów, aby zapewnić widzom bardziej wzbogacające wrażenia.

Obecnie Wave.video ma bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami. Aby odblokować dodatkowe funkcje, użytkownicy muszą wykupić jeden z miesięcznych lub rocznych płatnych planów, zaczynając odpowiednio od 20 USD/miesiąc i 16 USD/miesiąc.

Adobe Express

Adobe Express pomaga użytkownikom tworzyć oszałamiające kolaże wideo w ciągu kilku minut. Funkcje takie jak szablony, napisy, łatwe do zastosowania efekty, łatwe udostępnianie, zdjęcia stockowe, animacje itp. mogą pomóc przenieść kolaże wideo na wyższy poziom.

Adobe Express umożliwia także wybór motywu i decydowanie o ogólnym wyglądzie i stylu treści wideo. Nie trzeba dodawać, że dzięki temu proces tworzenia kolaży jest bezproblemowy.

Adobe Express z planem darmowym i premium zaczynającym się od 9,99 USD/miesiąc, przy czym pierwszy oferuje podstawowe funkcje, a drugi wszystkie funkcje premium.

Kapwing

Kapwing pozwala łatwo tworzyć kolaże wideo lub filmy na podzielonym ekranie. Pomaga tworzyć kolaże wideo przy użyciu filmów, zdjęć, plików GIF i innych materiałów wraz z podkładem muzycznym. Kapwing to dobry sposób na tworzenie uderzających narracji z ponad 60 szablonami do wyboru.

Poza tym możesz dodawać naklejki, zwiększać/zmniejszać głośność, łączyć wiele klipów wideo, współpracować z innymi osobami itp., aby zwiększyć wydajność i produktywność.

Kapwing oferuje bezpłatny plan dla tych, którzy dopiero zaczynają, z wieloma ograniczeniami. Zaawansowane funkcje są dostępne tylko w płatnych planach już od 6 USD/miesiąc (rozliczane co roku).

Skrzynka uśmiechu

Tworzenie wspaniałych kolaży wideo jest jak bułka z masłem z Smilebox do Twojej dyspozycji. Po prostu wybierz zdjęcia lub klipy wideo, a Smilebox zajmie się resztą. To wygodne narzędzie ma wiele funkcji, w tym szablony, muzykę w tle, łatwe udostępnianie, nieograniczone miejsce na dane, sygnaturę biznesową, animacje itp.

Smilebox pozwala użytkownikom dostosowywać kolory, dodawać teksty, zmieniać tła i nie tylko, aby w ciągu kilku minut tworzyć profesjonalnie wyglądające kolaże wideo. A najlepsza część? Smilebox jest całkowicie darmowy.

VEED

Narzędzie do tworzenia kolaży wideo firmy VEED to narzędzie online, które umożliwia użytkownikom tworzenie oszałamiających kolaży wideo niezależnie od ich celu. Oprócz przydatnych szablonów, VEED zapewnia użytkownikom wiele świetnych narzędzi do edycji.

Ponadto pozwala użytkownikom ulepszać kolaże wideo za pomocą różnych filtrów, emotikonów, efektów dźwiękowych, naklejek, automatycznych napisów i nie tylko. Jego minimalistyczny, intuicyjny interfejs użytkownika to także ogromny plus.

Obecnie ograniczony plan funkcji VEED jest bezpłatny dla wszystkich. Ich płatne plany mają więcej funkcji już od 10 USD/użytkownika/miesiąc (rozliczane co roku).

Flixier

Flixier to prosty sposób na tworzenie atrakcyjnych wizualnie kolaży wideo online bezpośrednio z przeglądarki. Nie tylko to, Flixier pomaga również użytkownikom w dodawaniu tekstów, ruchomych tekstów, efektów, muzyki, animowanych tytułów, grafiki itp.

Gdy kolaż wideo jest gotowy, możesz go łatwo pobrać lub udostępnić nawet na siedmiu platformach internetowych jednocześnie.

W momencie publikacji narzędzie do tworzenia kolaży wideo firmy Flixier jest bezpłatne.

Abraja

Tworzenie kolaży wideo z muzyką stało się łatwe. Dzięki Abraia możesz bez wysiłku łączyć różne obrazy, klipy wideo itp., aby stworzyć coś olśniewającego. Skaluj, przycinaj lub zmieniaj rozmiar wideo, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Ponadto użytkownicy mogą dostosowywać czcionki, style i inne elementy, aby dostosować swoje kolaże wideo. Możesz także nagrywać podkłady głosowe i używać ich w swoich kolażach. Abraia automatycznie łączy i synchronizuje dźwięk. Tak więc zawsze możesz spodziewać się bezproblemowego procesu tworzenia kolaży.

Obecnie Abraia nie ma żadnych miesięcznych/rocznych subskrypcji. Zamiast tego oferują opcje zakupu oparte na kredytach już od 9 USD.

Fastreel

Fastreel firmy Movavi to proste narzędzie do tworzenia profesjonalnie wyglądających kolaży wideo do wykorzystania w dowolnym miejscu. Istnieje wiele szablonów do wyboru. Do twojej wiadomości, jeśli używasz wielu klipów wideo, narzędzie automatycznie zapętli krótsze klipy, aby dopasować najdłuższy klip wideo. Minimalistyczny, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika jest idealny dla osób z niewielką lub żadną wiedzą techniczną.

Kolaże utworzone przy użyciu bezpłatnego planu Fastreel zawierają znaki wodne. W przypadku materiałów wyjściowych bez znaku wodnego mają płatne plany już od 5,95 USD/wideo. Ma również najlepszy plan za 49,95 USD rocznie, dający dostęp do wszystkich szablonów i narzędzi.

Renderowy las

Korzystając z Renderforest, możesz tworzyć imponujące kolaże wideo, aby zwiększyć swoje zaangażowanie. Od mnóstwa szablonów, przez ciekawe palety kolorów, po oszałamiające style – Renderforest ma wszystko, aby stać się idealnym narzędziem do tworzenia kolaży wideo.

Dodatkowo Renderforest umożliwia dodanie chwytliwego podkładu muzycznego lub nagranego przez siebie podkładu głosowego, aby w dużym stopniu ulepszyć swoje filmy.

Obecnie Renderforest ma darmowy plan na zawsze z ograniczonymi funkcjami. Ceny planu premium z dodatkowymi funkcjami zaczynają się od 9,99 USD/miesiąc.

Typito

Typito to narzędzie online do tworzenia doskonałych kolaży wideo poprzez miksowanie różnych zdjęć i filmów oraz dodawanie podkładu muzycznego.

Uwolnij swoją kreatywność dzięki niesamowitym funkcjom Typito, w tym nakładkom, milionom materiałów premium, szybkiemu podglądowi i eksportowi, zestawowi marki, łatwemu edytorowi typu „przeciągnij i upuść” itp.

Oprócz darmowego planu, Typito oferuje różne płatne plany miesięczne i roczne z dodatkowymi funkcjami, zaczynając odpowiednio od 18 USD/miesiąc i 15 USD/miesiąc (rozliczane rocznie).

Ostatnie słowa

Podsumowując, kolaże wideo to ciekawy sposób na przyciągnięcie większej liczby widzów i zwiększenie zaangażowania w mediach społecznościowych/kanałach. Tutaj wymieniliśmy najlepsze narzędzia do tworzenia niezapomnianych kolaży wideo.

Określ swoje potrzeby i zapoznaj się z tym artykułem, aby znaleźć idealne narzędzie do tworzenia kolaży wideo. Uwolnij swoją kreatywność i pokaż, do czego naprawdę jesteś zdolny. Powodzenia!

Następnie sprawdź najlepszy program do tworzenia i edytowania wideo dla systemów macOS i Windows.