12 najlepszych obiektywów do aparatów telefonicznych, które zrewolucjonizują sztukę fotografii mobilnej

Aparaty w smartfonach mają dziś niewyobrażalną moc i mogą być najlepszym przyjacielem fotografa. To, że nie masz lustrzanki cyfrowej, niekoniecznie oznacza, że ​​nie możesz robić oszałamiających zdjęć.

Jeśli masz umiejętności i wizję, aparat w smartfonie może robić zdjęcia, które mogą równać się z wieloma aparatami cyfrowymi.

Chociaż aparat w smartfonie jest sam w sobie bardzo wydajny, wybór obiektywu aparatu może zwiększyć jego moc. Soczewki te pomagają zwiększyć wyrazistość, szczegółowość, długość ogniskowej itd., zapewniając profesjonalną jakość zdjęć. Poniżej wymienimy niektóre z najlepszych obiektywów do aparatów w smartfonach do wypróbowania.

Dlaczego potrzebujesz obiektywu do aparatu w smartfonie?

Parowanie aparatu w smartfonie z obiektywem zwiększa jego moc. Zapewnia większą kontrolę twórczą i umożliwia klikanie zdjęć pod różnymi kątami. Zwiększa jakość, szczegółowość, dokładność kolorów itp.

Ponadto obiektyw smartfona zwiększa zasięg aparatu, umożliwiając robienie zdjęć odległych obiektów z większą wyrazistością. Tak więc, jeśli poważnie traktujesz fotografowanie smartfonem, potrzebujesz obiektywu do aparatu w smartfonie.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem obiektywu do aparatu w smartfonie

Nie wszystkie obiektywy aparatów w smartfonach są tym, za co się podają. Dlatego przy zakupie trzeba być ostrożnym. Pamiętaj, aby sprawdzić poniższe czynniki, aby mieć pewność, że otrzymasz odpowiedni obiektyw do swojego telefonu komórkowego:

# 1. Długość ogniskowa

Chociaż nie musisz kupować obiektywów o każdej możliwej ogniskowej, musisz sprawdzić ogniskową obiektywu, aby sprawdzić, czy jest odpowiednia dla zamierzonych obiektów. Na przykład 24-35 mm to dobra ogniskowa do fotografowania scenerii, podczas gdy obiektywy makro powinny mieć ogniskową 100-200 mm.

#2. Otwór

Sprawdź przysłonę obiektywu, zanim się na to zdecydujesz. Pamiętaj, że im szerszy otwór przysłony, tym lepsza wydajność. Zwróć także uwagę na typ przysłony. Podczas gdy obiektywy o stałej przysłonie otwierają się na najszerszy otwór w całej ogniskowej, obiektywy o zmiennej aperturze zmieniają najszerszy otwór w oparciu o różne ogniskowe.

#3. Zgodność

Przed wyborem konkretnego obiektywu sprawdź, czy jest on kompatybilny z modelem smartfona, z którego korzystasz. Chociaż większość nowoczesnych obiektywów do aparatów telefonicznych obsługuje prawie wszystkie główne smartfony, najlepiej wcześniej to sprawdzić.

#4. Cena

Określ swój budżet, a następnie zacznij porównywać różne modele obiektywów do smartfonów w tym przedziale cenowym. Sprawdź, czy dana marka oferuje takie same lub nawet lepsze funkcje, ale jest tańsza.

Jednak niższa cena nie zawsze oznacza lepiej. Musisz więc przejrzeć recenzje i zobaczyć, czy to dobry wybór.

#5. Rozmiar i waga

Sprawdź, jak duży lub ciężki jest obiektyw. Nie chcesz obiektywu, który jest trudny do noszenia lub cię obciąża. Wybierz solidną konstrukcję, ale upewnij się, że jest lekka i niezbyt duża.

Zobaczmy teraz niektóre z najlepszych dostępnych obecnie obiektywów do aparatów w smartfonach:

Zestaw obiektywów Xenvo Pro

Xenvo Pro Lens Kit to świetna opcja na obiektyw do aparatu w smartfonie. Ten zestaw zawiera obiektyw makro, obiektyw szerokokątny ze światłem LED i etui podróżne.

Ciepłe światło LED można przypiąć w dowolnym miejscu urządzenia przenośnego i wybrać spośród 3 ustawień jasności.

Obiektyw makro Clarus ma 15-krotny zoom, który pomaga robić ostre jak brzytwa zdjęcia za każdym razem. A szerokokątny obiektyw TruView 0,45x jest idealny do wykonywania zdjęć panoramicznych w wysokiej jakości i bez winietowania.

Zestaw zawiera również profesjonalny samouczek wideo dla początkujących.

Leknes Ulepszony zestaw soczewek do telefonu 3 w 1

Zestaw 3 w 1 firmy Leknes składa się z obiektywu szerokokątnego 120°, obiektywu typu rybie oko 198° i obiektywu makro. Obiektyw makro ma odległość fotografowania 1,18-3,54 cala i jest idealny do zbliżeń.

Obiektyw typu rybie oko sprawia, że ​​zdjęcia są ciekawsze. A obiektyw szerokokątny rozszerza pole widzenia aparatu i mieści więcej na jednym zdjęciu.

Przypinany obiektyw aparatu telefonicznego Leknes obsługuje większość nowoczesnych smartfonów.

Zestaw soczewek do telefonu Keywing 3 w 1

Zestaw Keywing 3 w 1 zawiera makro 20x, rybie oko 198° i superszerokokątny obiektyw 120°. Jego uniwersalny klips jest kompatybilny z większością głównych urządzeń.

Jego profesjonalny obiektyw HD jest wykonany z zaawansowanego szkła optycznego z lantanowców. To szkło zmniejsza odblaski i zjawy, zapewniając za każdym razem pozbawione odblasków, krystalicznie czyste zdjęcia.

Niezależnie od tego, czy fotografujesz mniejsze obiekty, krajobrazy, czy coś innego – Keywing może być Twoim idealnym partnerem fotograficznym.

Zestaw soczewek do telefonu Mocalaca

Dzięki 13 obiektywom zestaw obiektywów telefonicznych Mocalaca może być najlepszym zestawem do fotografii mobilnej. Obiektywy obejmują teleobiektyw 2x, rybie oko 198 °, szerokokątny 0,63x, makro 15x, filtr radialny, rozbłysk gwiazd, kalejdoskop i obiektywy CPL.

Wszystkie jego soczewki są wykonane z wysokiej jakości szklanej optyki, zapewniającej trwałość. Ponadto soczewki mają wiele powłok. Redukują więc odbicie i poprawiają transmisję światła, aby zapewnić wspaniałe zdjęcia.

Zestaw obiektywów aparatu telefonicznego Godefa

Godefa jest dostarczany z zestawem obiektywów do telefonu 14 w 1, który zawiera 2x teleobiektyw, 198° typu rybie oko, 0,63x szeroki, 15x makro, filtr radialny, rozbłysk gwiazd, kalejdoskop, soczewki CPL, UV Blue, UV Purple, UV Green i UV Yellow .

Godefa wykorzystuje nowoczesne rodzaje szkła i powłoki, aby zapewnić optymalną jakość optyki. Jego uniwersalny klips i lampka do selfie pasują do większości modeli smartfonów i zwiększają wygodę użytkownika.

Zestaw soczewek Orphek 2020

Zestaw obiektywów do telefonu Orphek zawiera 4 różne obiektywy – makro, spolaryzowane CPL 37 mm, pomarańczowy 15 000 tys. i żółty 20 000 tys.

Obiektyw makro pomaga fotografom robić ostre, szczegółowe zbliżenia, a obiektyw CPL 37 mm jest idealny do robienia zdjęć pozbawionych odblasków. Poza tym soczewki pomarańczowe 15 000 tys. i żółte 20 000 tys. pomagają zachować naturalny wygląd każdego obiektu.

Możesz nawet połączyć wszystkie cztery obiektywy, aby zmaksymalizować ich potencjał.

Obiektyw aparatu w telefonie Criacr

Criacr oferuje makro 20X, superszeroki kąt 120° i rybie oko 198 stopni, które poprawiają fotografowanie smartfonem.

Ten obiektyw aparatu robi fantastyczne zaokrąglone zdjęcia i przenosi Cię do innego świata. Może być używany do YouTube, filmowania, vloga i transmisji na żywo.

Zestaw obiektywów aparatu telefonicznego Miao LAB 11 w 1

Zestaw Mio Lab 11 w 1 zawiera filtr ND32, filtr CPL, kalejdoskop, filtr gwiezdny, filtr pomarańczowy, filtr żółty, filtr niebieski, filtr szary, makro 10x, obiektyw typu rybie oko 205° i obiektyw szerokokątny 140°.

Wszystkie zdjęcia zrobione tymi obiektywami są wyświetlane w wysokiej rozdzielczości. Ponadto Miao LAB wykorzystuje aluminium zamiast taniego plastiku, co zwiększa jego trwałość.

Jego odłączany zacisk jest uniwersalny. Pasuje więc do prawie wszystkich głównych modeli smartfonów.

Profesjonalny obiektyw do makrofotografii APEXEL

Soczewki makro APEXEL z wielowarstwową powłoką ze szkła lantanowego zapewniają oszałamiającą jakość obrazu. Poprawia również przepuszczalność światła, redukuje odblaski i poprawia odwzorowanie kolorów.

Obiektyw makro 10x firmy APEXEL nie tylko powiększa obiekty, ale także zapewnia brak zniekształceń. Poza tym ma bardzo duży otwór przysłony F1.8 i równoważną ogniskową 1,9 cala/5 cm.

Ponadto jego optymalna odległość robocza wynosi do 1,5-2,7 cala/4-7 cm. W rezultacie obiektyw makro zapewnia przyciągający wzrok efekt bokeh.

APEXEL Professional Macro Photography Lens jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami i wykorzystuje wytrzymałą obudowę ze stopu aluminium.

Obiektyw do telefonu firmy Ailun

Phone Lens firmy Ailun to doskonały wybór dla każdego miłośnika fotografii. Jest to zestaw obiektywów 3 w 1, który zawiera makro 10x, rybie oko 180° i obiektyw szerokokątny 0,65x, który zapewnia wysokiej jakości zdjęcia.

Zaawansowane szkło optyczne z lantanowców redukuje odblaski, a korpus z najwyższej jakości aluminium zapewnia trwałość.

Należy używać obiektywu szerokokątnego w połączeniu z obiektywem makro. Możesz też użyć obiektywu makro osobno, aby zwiększyć szczegółowość i wyrazistość obrazu.

Użytkownicy mogą przypiąć obiektywy na przednim i tylnym aparacie w prawie wszystkich głównych modelach smartfonów.

Obiektyw makro Sirui Mc-02 10x z klipsem

Mając do dyspozycji obiektyw makro Sirui Mc-02 10x, robienie profesjonalnych zdjęć staje się łatwe. Ten niesamowity obiektyw makro jest idealny do zbliżeń, ponieważ rejestruje wszystkie szczegóły nawet najmniejszych obiektów.

Sirui wykorzystuje aluminium klasy lotniczej i niemieckie szkło optyczne Schott z wieloma powłokami. FYI, obiektyw jest znany z równomiernego rozprowadzania światła na obiekcie i zmniejsza zniekształcenia optyczne, co skutkuje zdjęciami o jakości lustrzanki cyfrowej.

Dodatkowo soczewka jest antyrefleksyjna. Dzięki temu wszystkie zdjęcia zrobione obiektywem makro Sirui Mc-02 będą wolne od odblasków.

Obiektyw szerokokątny Moment

Szerokokątny obiektyw Moment 18 mm podnosi jakość fotografii mobilnej i jest zoptymalizowany pod kątem płynnej pracy na smartfonie. Jego wspaniała soczewka asferyczna zapewnia doskonałą wyrazistość obrazu od krawędzi do krawędzi.

Wykonany z metalu klasy lotniczej obiektyw Moment Wide Lens jest nie tylko solidny, ale także zachowuje zrównoważoną wagę.

Jest znany z dostarczania możliwie najostrzejszych zdjęć i działa jak urok w warunkach słabego oświetlenia. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem fotografii nocnej, Moment Wide Lens może być Twoim idealnym narzędziem do fotografii mobilnej.

A nisko odblaskowy obiektyw z powłoką antyrefleksyjną pomaga uchwycić pozbawioną odblasków scenerię w jakości HD, kiedy tylko dusza zapragnie.

Ostatnie słowa

Jak widać, obecnie na rynku dostępnych jest wiele obiektywów do aparatów w smartfonach, które mogą pomóc w robieniu profesjonalnych zdjęć na poziomie lustrzanki cyfrowej za pomocą telefonu. W naszym artykule wymieniliśmy je, aby pomóc Ci być o krok do przodu w świecie fotografii mobilnej.

Każdy z tych obiektywów ma inny zestaw funkcji i udogodnień. Dlatego ważne jest, aby zidentyfikować swoje potrzeby i wybrać konkretny jako niezawodnego towarzysza. Miłego pstrykania!

Teraz możesz przeczytać o niesamowitych obiektywach, które przeniosą Twoje lustrzanki cyfrowe na wyższy poziom.

x