12 najlepszych rozwiązań API do geokodowania i map dla Twoich aplikacji

W dzisiejszych czasach używanie map na naszych smartfonach stało się normą.

Każdy to robi i powinien, ponieważ niezawodnie prowadzi nas do celu. A ponieważ wiemy, że mapy są szeroko stosowane, mądrą decyzją jest zbudowanie własnej aplikacji.

Jednak budowanie aplikacji geokodującej/mapowej od podstaw może okazać się czasochłonne i dużo droższe. W takim przypadku skorzystanie z API jest świetnym rozwiązaniem.

W rzeczywistości większość aplikacji, które widzisz, działa na samym API, więc nie ma powodu, dla którego nie powinieneś go również używać. W tym artykule poznasz najlepsze API do geokodowania i map, aby z łatwością tworzyć swoje aplikacje.

Ale najpierw zajmijmy się podstawami.

Co to jest geokodowanie?

Geokodowanie to coś, z czego korzystamy cały czas, nawet gdy korzystamy z Map Google lub innych usług mapowych.

Mówiąc najprościej, jak potrafię – kiedy otwieramy naszą aplikację Mapa, wpisujemy cel podróży w pasku wyszukiwania, a on wraca z graficzną reprezentacją lokalizacji oznaczonej flagą. Ten proces nazywa się geokodowaniem. Bez względu na to, czy wpiszesz rzeczywisty adres, czy po prostu nazwę ulicy lub miejscowości, Geocoding może to wszystko rozpoznać.

Korzyści z używania API do budowania aplikacji

Przyjazny dla budżetu

Powszechnie wiadomo, że budowanie aplikacji od podstaw jest dużo droższe niż integracja API. Interfejsy API mogą również na dłuższą metę absurdalnie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ eliminuje potrzebę zatrudniania różnych programistów do samodzielnego montażu każdej funkcji. Interfejsy API są wstępnie zbudowane ze wszystkimi funkcjami.

Szybsze wykonanie aplikacji budowlanej

Dzięki interfejsom API możesz szybko skonfigurować swoją aplikację do punktu, w którym możesz zacząć oferować ją swoim klientom. Większość interfejsów API można szybko i łatwo zintegrować. Z drugiej strony zbudowanie aplikacji od podstaw zajęłoby mnóstwo czasu.

Dostosuj się do zmian

Wszystko wymaga regularnych poprawek i aktualizacji, tak samo jest w przypadku aplikacji mapowych. Aby pozostać aktualnym, musisz nadążyć za wymaganymi zmianami. Gdy używasz interfejsów API do składania aplikacji, nie musisz się martwić o wymagane zmiany, ponieważ wszystko to jest obsługiwane przez dostawcę interfejsu API.

Platforma Map Google

Domyślam się, że już wiesz dlaczego Platforma Map Google jest wymieniony na górze tutaj. Jest to firma, którą zna prawie każdy, a nie ma lepszego sposobu na zbudowanie Twojej aplikacji niż ten. To rozwiązanie jest dobrze zbudowane z wiarygodnych danych z ponad 200 krajów i terytoriów.

Przywiązują dużą wagę do dokładności, dlatego codziennie mają ponad 25 milionów aktualizacji. Trudno się z tym pomylić.

Ich produkty obejmują:

Każdy z tych produktów możesz łatwo zintegrować ze swoim systemem.

Pozycja Stos

Z geokodowaniem w przód i w tył, Stos pozycji opiera się na REST API, które może być świetnym elementem dla Twojej aplikacji. Ma ponad 2 miliardy adresów na całym świecie, co wiele mówi o tym API.

To ma:

 • Geokodowanie w czasie rzeczywistym
 • Dane na całym świecie
 • Częste aktualizacje codziennie

Możesz wysłać do 10 000 żądań geokodowania dziennie za darmo, po czym plany premium zaczynają się już od 9,99 USD miesięcznie.

Tutaj

Tutaj posiada szeroką gamę genialnych interfejsów API GPS z bogatymi danymi o lokalizacji, które mogą znacznie ułatwić życie Twoim klientom. Gromadzi dane z ponad 200 krajów i jest aktualizowane każdego dnia. Nie wspominając o tym, że jest bardzo dokładny i szczegółowy.

Ich geokodowanie jest superprecyzyjne i obejmuje ponad 300 milionów adresów z 65 różnych krajów. Gorąco polecam przetestowanie tego.

Geokoder OpenCage

API, które może bezproblemowo konwertować współrzędne do i z miejsc, Geokoder OpenCage to kolejna świetna opcja, łatwa do zintegrowania i obejmująca cały świat.

Przechodzi przez dziesiątki milionów żądań dziennie, w większości przypadków ze 100% dostępnością. Jest aktualizowany ponad 3 miliony razy dziennie, a co najważniejsze, jest niedrogi. Plany cenowe zaczynają się już od 50 USD miesięcznie, ale wcześniej możesz również skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

Mapbox

Dzięki przejrzystym danym o lokalizacji i zaawansowanym narzędziom programistycznym, Mapbox jest tutaj, aby zmienić sposób, w jaki ludzie nawigują dosłownie. Bez względu na to, czy szukasz oszałamiającej mapy do zintegrowania ze swoją witryną, czy też na jej podstawie stworzysz pełnowymiarową aplikację, są one dla Ciebie.

Dzięki ich API możesz:

 • Korzystaj z potężnych danych Mapbox
 • Dostosuj swoją mapę do swoich wymagań
 • Prześlij lub nawet utwórz niestandardowe dane
 • Zintegruj geokodowanie, kierunki, analizy przestrzenne i inne
 • Włącz oszałamiającą nawigację w rzeczywistości rozszerzonej

Jest o wiele więcej, co można odkryć dopiero po wypróbowaniu. Możesz się z nimi bezpośrednio skontaktować, aby otrzymać dostęp.

Programista Map Quest

Dzięki sieci ponad 34 000 programistów i przedsiębiorców, którzy korzystają z ich niesamowitego interfejsu API, Programista Map Quest prawdopodobnie ma wszystko, czego szukasz. Jest pełen różnych usług internetowych, takich jak:

 • Mapowanie
 • Geokodowanie
 • Wskazówki
 • Szukaj
 • Mapa statyczna
 • Ruch drogowy

Możesz zobaczyć ich narzędzia w akcji, a nawet otrzymać darmowy klucz API dla 15 000 transakcji miesięcznie.

LokalizacjaIQ

Bardzo przystępne cenowo i skalowalne rozwiązanie do geokodowania i map, LokalizacjaIQ jest tak inteligentny, jak jego nazwa. Pozyskuje dane z wielu różnych źródeł, takich jak OpenStreetMap i Open Addresses. A najlepsze jest to, że działa na całym świecie.

Zaufały mu firmy takie jak Samsung, Amazon, Uber i Harvard University. Możesz korzystać z tego interfejsu API bezpłatnie do 10 000 żądań dziennie.

TomTom

Dzięki mapom w czasie rzeczywistym i danym o ruchu drogowym, TomTom jest wyposażony w niezrównane funkcje, które obejmują zasięg na całym świecie. Od map, wskazówek i ruchu po miejsca, śledzenie i pakiety SDK — to rozwiązanie jest gotowe do Twoich potrzeb.

Przed integracją interfejsu API otrzymasz wiele przykładów kodu, samouczków i zestawów narzędzi, aby upewnić się, że proces przebiega tak płynnie, jak to tylko możliwe. Jak dobrze!

Geoapify

Geoapify może pomóc Ci zbudować niestandardową mapę bez kodowania lub rozwiązania do analizy lokalizacji z największą łatwością. Możesz wybrać projekt mapy, a nawet jeszcze bardziej dostosować go do swojej marki. Wszystkie ich mapy są hostowane w chmurze i aktualizowane każdego dnia.

Dzięki wykorzystaniu ich dokumentacji API i Playground, sprawy stają się dla Ciebie znacznie prostsze.

Pitney Bowes

Z Pitney Bowes, możesz wybierać z ogromnej biblioteki interfejsów API analizy lokalizacji, która składa się z różnych „Geo” przeznaczonych do różnych celów. Niektórzy z nich są:

 • GeoCode dla współrzędnych lokalizacji
 • GeoSearch dla paska wyszukiwania adresu autouzupełniania
 • GeoZone dla różnych stref geograficznych
 • GeoMapa dla pięknej wizualizacji lokalizacji
 • GeoRoute dla właściwych kierunków

Jest ich o wiele więcej i możesz je wypróbować, korzystając z bezpłatnego okresu próbnego.

Geokoncepcja

Geokoncepcja może robić niesamowite rzeczy, takie jak śledzenie floty pojazdów, lokalizowanie połączeń, a nawet identyfikowanie najbliższego punktu dostawy. Oczywiście były to tylko dodatkowe rzeczy. Może robić wszystkie rzeczy, które robi tradycyjny interfejs API lokalizacji.

Różne interfejsy API obejmują:

 • Mapa
 • Geokodowanie
 • Trasa
 • Optymalizacja
 • Planowanie geograficzne

Proces integracji jest prosty i możesz rozpocząć za darmo.

OpenLayers

Całkowicie darmowy i open-source API, OpenLayers sprawia, że ​​umieszczenie dynamicznej mapy na swojej stronie internetowej jest bardzo wygodne. Możesz dostosować jego wygląd, a nawet rozszerzyć funkcje, po prostu łącząc biblioteki innych firm.

Jest w 100% gotowy na urządzenia mobilne i możesz zacząć już teraz, korzystając z ich dokumentów i samouczków. Poza tym możesz nawet wskoczyć do ich warsztatu, aby poznać tajniki OpenLayers.

Wniosek

Korzystając z powyższych rozwiązań API, możesz zbudować własną aplikację opartą na GPS, jednocześnie znacznie oszczędzając pieniądze i czas

Dowiedz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o Dropped Pin w Mapach Google.