12 najlepszych samoobsługowych platform serwerów poczty e-mail do użycia [2022]

Jeśli cenisz sobie prywatność i priorytetowo traktujesz dostępność, samoobsługowy serwer poczty e-mail jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

E-mail to najpopularniejszy sposób komunikacji w świecie zawodowym. Chociaż istnieją różni dostawcy usług hostingu poczty e-mail, wiele firm poszukuje alternatywy, takiej jak samoobsługowe serwery do obsługi poczty e-mail.

Dowiedzmy się więcej o samoobsługowych serwerach poczty e-mail i najlepszych platformach oferujących tę usługę.

Co to jest samohosting?

E-maile z własnym hostingiem to serwery, które mogą być hostowane w sieci lokalnej lub na serwerze. Jeśli chcesz, zawsze możesz z niego korzystać, integrując się z kontami e-mail innych firm. Jednak jego podstawową funkcją jest umożliwienie stworzenia własnego serwera poczty e-mail.

Korzyści z korzystania z samoobsługowych platform serwerów poczty e-mail

Gdy masz samoobsługowy serwer pocztowy, cała komunikacja e-mail będzie miała idealną prywatność. Nie będzie już ofiarą podsłuchiwania przez osoby trzecie i udostępniania Twoich danych osobowych reklamodawcom.

Tacy klienci poczty e-mail są dostępni przez Internet lub sieć lokalną po zintegrowaniu ich z usługami poczty e-mail innych firm.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z serwera poczty e-mail o otwartym kodzie źródłowym, możesz utworzyć dowolną liczbę aliasów, bez płacenia żadnych pieniędzy. Możesz także wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości e-mail z tych serwerów.

Co więcej, możesz cieszyć się 100% kontrolą nad swoimi skrzynkami pocztowymi i ich ustawieniami. Daje możliwość ustawiania zasad i dostosowywania ustawień, które odpowiadają wymaganiom Twojej organizacji.

Korzystanie z samoobsługowego serwera poczty e-mail: uwagi

Twoja decyzja o skonfigurowaniu i skonfigurowaniu samoobsługowego serwera pocztowego dla Twojej organizacji powinna być przemyślana.

Zanim przejdziesz do niego z tradycyjnego klienta poczty, powinieneś sprawdzić:

  • Jeśli serwer ma agenta przesyłania poczty (MTA) do wysyłania wiadomości e-mail od różnych użytkowników.
  • Niezależnie od tego, czy obsługuje IMAP i POP3, dwa najpopularniejsze protokoły poczty e-mail.
  • Aby blokować spam przychodzących wiadomości e-mail, powinien istnieć skuteczny filtr spamu.
  • Jeśli zawiera program antywirusowy, aby zabezpieczyć skrzynki pocztowe przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.
  • Agent dostarczania poczty powinien również być obecny, aby wysyłać wiadomości e-mail na skrzynkę odbiorczą.

Przyjrzyjmy się teraz najlepszym samoobsługowym serwerom pocztowym.

Modoboa

Modoboa to serwer poczty e-mail typu open source, który kładzie nacisk na Twoją prywatność. Działa jako doskonała alternatywa dla innych opcji usług e-mail, ponieważ utworzenie serwera pocztowego zajmuje tylko około 10 minut.

Tutaj otrzymujesz jedne z najlepszych narzędzi do instalacji, konfiguracji i zabezpieczeń serwera poczty e-mail typu open source. Ta platforma oferuje wszystkie podstawowe gesty e-mail, w tym pocztę internetową, zarządzanie listą kontaktów, zarządzanie kalendarzem, organizację poczty e-mail za pomocą filtrów, automatyczne odpowiadanie na e-maile oraz nieograniczoną liczbę skrzynek pocztowych, aliasów i domen.

Ponadto oferuje różne narzędzia administracyjne, takie jak narzędzie do migracji danych i statystyki. Nie musisz przechodzić przez żmudny proces indywidualnego instalowania każdego komponentu, ponieważ jego instalator wykonuje 95% pracy.

Największą zaletą korzystania z Modoboa jest bezpieczeństwo danych i prywatność. Dostawca usług poczty e-mail używa protokołu TLS do szyfrowania wszystkich transmisji danych między serwerem poczty e-mail a światem zewnętrznym. Protokoły SPF, DKIM i DMARC to inne podejścia, których używa do ochrony Twojej reputacji online.

Mailu

Jeśli szukasz bogatego w funkcje, ale prostego w obsłudze, samoobsługowego serwera poczty e-mail, wybierz Mailu. To bezpłatne oprogramowanie ma na celu zapewnienie użytkownikom serwera, który można łatwo skonfigurować i konserwować. Nie zawiera zbędnych funkcji, które można znaleźć w wielu programach do pracy grupowej.

Platforma umożliwia korzystanie ze standardowych serwerów i protokołów poczty e-mail, takich jak IMAP, IMAP+, SMTP i Submission. Oprócz dostępu do Internetu oferuje funkcje, takie jak wiele poczty internetowej, aliasy domen, niestandardowy routing i interfejsy administracyjne.

Użytkownicy mogą łatwo używać aliasów, automatycznego przekazywania dalej, automatycznej odpowiedzi i pobieranych kont, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Administratorzy globalni, delegowanie na domenę, ogłoszenia i limity to tylko niektóre z jego atrybutów administracyjnych, które umożliwiają bezproblemowe zarządzanie tym serwerem poczty e-mail.

Ponadto platforma wykorzystuje TLS, Letsencrypt! certyfikat, wychodzący DKIM, szara lista, skaner antywirusowy, antyspam, autouczenie, DMARC i SPF w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

Docker MailSerwer

Docker MailSerwer to serwer pocztowy typu open source z pełnym stosem, który obsługuje usługi poczty e-mail za pośrednictwem SMTP, LDAP i IMAP. To gotowe do produkcji rozwiązanie zawiera tylko pliki konfiguracyjne, które zapewniają prostotę i wersjonowanie. Serwer nie ma bazy danych SQL i można go łatwo wdrożyć i uaktualnić.

Obsługuje również tworzenie niestandardowych reguł dla SpamAssassin i ClamAV, w tym automatyczne aktualizacje. Serwer używa LetsEncrypt i samopodpisanych certyfikatów w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Użytkownicy otrzymują również funkcje, takie jak skrypt instalacyjny do konfiguracji i konserwacji serwera, podstawową obsługę Sieve za pośrednictwem Dovecot, trwałe dane i stan oraz ograniczniki rozszerzeń.

Twoje urządzenie powinno mieć 1 rdzeń wirtualny i 512 MB pamięci RAM, aby uruchomić ten serwer. Należy jednak dezaktywować usługi, takie jak ClamAV, aby działały na hoście zawierającym 512 MB pamięci RAM. W celu uzyskania optymalnej wydajności zalecana konfiguracja obejmuje procesor 1-rdzeniowy, 2 GB pamięci RAM i możliwość wymiany dla kontenera.

Poste.io

Za pomocą Poste.io, możesz uzyskać dostęp do internetowej poczty e-mail i funkcji, takich jak antyspam, antywirus i administrowanie siecią na swoim serwerze w mniej niż 5 minut. Ten w pełni funkcjonalny serwer pocztowy przechowuje dane użytkownika i konfigurację oddzieloną od plików binarnych. Ponieważ przechowuje dane użytkownika w plikach bazy danych SQLite, możesz używać tej platformy z pamięcią zewnętrzną.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z tego samoobsługowego serwera poczty e-mail, procesy takie jak aktualizacja, tworzenie kopii zapasowych i migracja staną się bezproblemowe. Koncentruje się na bezpieczeństwie danych, dlatego Poste.io jest wyposażony w potężne nowoczesne środki bezpieczeństwa zamiast przestarzałych metod uwierzytelniania.

Administrator może przydzielić różne uprawnienia administratorom systemu, administratorom domeny i właścicielom poczty e-mail. Możliwe jest również przypisanie limitu liczby wiadomości e-mail i przechowywania skrzynki pocztowej. Wbudowany filtr antyspamowy i silnik antywirusowy wykrywają wirusy, złośliwe oprogramowanie i trojany, aby chronić Twoją skrzynkę pocztową.

Inne godne uwagi funkcje to przekierowywanie wiadomości e-mail, automatyczna odpowiedź, filtrowanie wiadomości e-mail i szyfrowanie danych. Co więcej, ma wbudowane automatyczne wykrywanie zgodne z Microsoft365 i Thunderbirdem.

iRedMail

Osoby zainteresowane budową serwera pocztowego z rozwiązaniami open-source powinny wybrać iRedMail. Jest to serwer pocztowy typu open source, którego można używać z systemami Red Hat, Ubuntu, CentOS, Debian, OpenBSD i FreeBSD.

Wszystkie elementy iRedMail są open source, a użytkownicy otrzymają aktualizacje i poprawki błędów od zaufanych dostawców Linuksa/BSD. Możesz filtrować wiadomości e-mail i organizować je w folderach za pomocą intuicyjnego interfejsu internetowego opartego na poczcie internetowej Roundcube.

iRedMail zapewnia, że ​​wiadomości e-mail są wymieniane za pomocą bezpiecznych połączeń (POP3, IMAP i SMTP) i szyfrowane podczas przesyłania, dzięki czemu żadna osoba trzecia nie uzyska dostępu do treści wiadomości e-mail.

Możesz stworzyć nieograniczoną liczbę użytkowników, administratorów, domen i list mailingowych na tej platformie, nie martwiąc się o koszty. Ponieważ dane osobowe pozostają na własnym dysku twardym, masz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem poczty e-mail, które możesz sprawdzić w dzienniku transakcji.

Poczta w pudełku

Poczta w pudełku to łatwy do wdrożenia, samoobsługowy serwer poczty e-mail, na którym możesz mieć pełną kontrolę nad swoimi wiadomościami e-mail. Korzystając z tej platformy, możesz zmienić się we własnego dostawcę usług pocztowych. Jeśli weźmiesz pod uwagę aspekt techniczny, platforma ta przekształca komputer w chmurze w funkcjonalny serwer pocztowy.

Jednak nie musisz być osobą znającą się na technologii, aby to skonfigurować. Ta platforma oferuje pocztę internetową i serwer IMAP/SMTP, do którego użytkownicy mogą uzyskać dostęp za pomocą narzędzia komputerowego i urządzeń mobilnych.

Tutaj znajdziesz wszystkie standardowe funkcje poczty e-mail, w tym reguły filtrowania poczty, filtrowanie spamu, szarą listę, automatyczną konfigurację i automatyczne kopie zapasowe. Oprócz tego możesz również zsynchronizować z nim kontakty i kalendarze.

Ta platforma obsługuje hosting wielu nazw domen i użytkowników, co jest przydatną funkcją dla dużych firm i przedsiębiorstw. Jego internetowy panel sterowania umożliwia dodawanie kont e-mail, aliasów i niestandardowych rekordów DNS.

hMailServer

Użytkownicy Microsoft Windows powinni wybrać hMailServer za darmowy, samoobsługowy serwer poczty e-mail. Możesz go używać w większości komercyjnych scenariuszy, ponieważ jego rozszerzalny kod źródłowy jest dostępny na GitHub. Z hMailServer można używać dowolnego systemu poczty internetowej obsługującego protokoły IMAP i SMTP.

Instalacja i konfiguracja hMailServer są bezproblemowe i szybkie. Jego łatwe w użyciu narzędzie administracyjne pozwala użytkownikom dodawać konta i domeny, dostosowywać ustawienia i włączać skanowanie antywirusowe.

Biblioteka COM tej platformy obsługuje integrację z innym oprogramowaniem, np. istniejącymi systemami IT. Jego wstępnie skonfigurowane narzędzia bezpieczeństwa zapewniają, że Twój serwer nigdy nie jest używany do wysyłania wiadomości spamowych.

Apache James

Apache James jest agentem przesyłania poczty typu open source z obsługą SMTP i POP3. James to skrót od Java Apache Mail Enterprise Server. Składa się z modułowej architektury pełnej solidnych i nowoczesnych komponentów.

Serwer jest kompatybilny z protokołami poczty elektronicznej, takimi jak SMTP, LMTP, POP3, IMAP, ManageSieve i IMAP. Do implementacji pamięci masowej wykorzystuje MySQL, HSQLDB, Cassandra i PostgreSQL. Niektóre z jego innych funkcji to Mailbox API, rozszerzalne agenty przetwarzania poczty e-mail, administrator wiersza poleceń itp.

Gołębnik

Gołębnik to bezpieczny serwer IMAP, którego można używać w małych i dużych instalacjach. Jest uważany za jeden z najbardziej wydajnych serwerów IMAP, które obsługują standardowe formaty plików MBOX i Maildir.

Serwer indeksuje skrzynki pocztowe z pełną przejrzystością i oferuje kompatybilność z obecnymi narzędziami do zarządzania skrzynkami pocztowymi. Samooptymalizujące się indeksy zawierają dokładnie to, czego potrzebują klienci.

Dovecot jest wyposażony w elastyczne tryby uwierzytelniania użytkowników, które akceptują różne bazy danych i mechanizmy uwierzytelniania. Umożliwia także migrację danych poczty e-mail z różnych serwerów IMAP i POP3. Projekt i wdrożenie tej platformy zorientowane na bezpieczeństwo oznacza, że ​​nie musisz się martwić o prywatność swoich danych.

Będąc serwerem przyjaznym dla administratorów, generuje zrozumiałe komunikaty o błędach. Jego obecne funkcje można dodatkowo rozszerzyć za pomocą wtyczek. Na przykład możesz przydzielać limity, w tym obsługę ACL, dodawać inne nowe polecenia i edytować istniejące za pomocą wtyczek.

Jeśli serwer ulegnie awarii z jakiegokolwiek powodu, naprawi przyczynę. Korzystając z tego serwera poczty e-mail, użytkownicy mogą jednocześnie modyfikować skrzynki pocztowe i indeksy z różnych urządzeń. Jest to możliwe, ponieważ Dovecot dobrze radzi sobie z klastrowymi systemami plików.

Serwer pocztowy WildDuck

Jeśli chodzi o wybór nowoczesnego oprogramowania serwera poczty dla POP3 i IMAP, ludzie często polegają na Serwer pocztowy WildDuck. Ten serwer jest całkowicie skalowalny, nadaje priorytet Unicode i jest kontrolowany przez API. Łącząc go z Haraka i ZoneMTA, użytkownicy mogą stworzyć kompletny serwer pocztowy.

Oferuje najwyższej klasy wsparcie dla IMAP, dlatego nie powinieneś mieć problemów z używaniem go z dowolnym klientem poczty e-mail. Klaster MongoDB jest używany zamiast systemu plików do przechowywania wszelkich danych e-mail. Co więcej, masz swobodę konfigurowania tak dużego klastra, jak chcesz.

Do pisania tego serwera poczty e-mail używany jest język bezpieczny w pamięci. Ponadto nie musisz zapewniać żadnych uprawnień administratora ani dostępu do systemu plików.

PocztaSlurper

PocztaSlurper jest użytecznym serwerem pocztowym SMTP, który można wykorzystać do tworzenia aplikacji lokalnych i zespołowych. Ten lekki serwer jest odpowiedni dla indywidualnych programistów lub małych zespołów, które chcą przetestować funkcjonalność poczty e-mail, bez kłopotów z pełną instalacją serwera poczty e-mail.

Jego prosty interfejs użytkownika umożliwia szybkie wyszukiwanie i sprawdzanie wiadomości e-mail wysyłanych za pomocą aplikacji. Niezależnie od tego, czy używasz laptopa, zwykłego sprzętu, czy małej maszyny wirtualnej, ten serwer będzie działał bezproblemowo na każdym z tych urządzeń.

Co więcej, jest w stanie obsłużyć tysiące jednoczesnych połączeń i działać z bazami danych, w tym SQLite, MySQL i MSSQL. Konfiguracja tego serwera poczty e-mail jest łatwa i ma responsywny interfejs sieciowy.

Możesz uruchomić MailSlurper w systemach Windows, OSX i Linux. Oprócz umożliwienia wyszukiwania wiadomości e-mail według tematu, nadawcy, odbiorcy i treści wiadomości e-mail, zapisuje często wyszukiwane terminy.

Demon serwera Magma

The Demon serwera Magma to system poczty e-mail typu open source, który wykorzystuje szyfrowanie, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Serwer obsługuje protokoły POP, HTTP, SMTP, IMAP i MOLTEN. Dodatkowo wkrótce rozszerzy obsługę DMTP i DMAP.

Twórcy tego komercyjnego serwera poczty e-mail zbudowali go pierwotnie w 2004 roku. Obecnie serwer obsługuje wszystkich użytkowników, w tym MŚP i przedsiębiorstwa.

Zawijanie 📧

Firmy, które muszą tworzyć wiele adresów e-mail i mieć pełną kontrolę nad serwerem poczty e-mail i danymi, uznają samoobsługowe serwery poczty e-mail za bardzo korzystne. Co więcej, wybierając dowolne platformy e-mail z powyższej listy, możesz zapewnić prywatność i dodać personalizację.

Ponieważ interesuje Cię samoobsługa, możesz chcieć dowiedzieć się o samoobsługowych platformach do marketingu e-mailowego, aby promować swoją firmę i pozyskiwać lepsze leady.