12 najlepszych twórców gadających awatarów AI do Twoich filmów [2023]

Sztuczna inteligencja (AI) wpłynęła na nasze życie na różne sposoby i znacznie ułatwiła złożone zadania. Jeśli jesteś właścicielem firmy, być może już wiesz, że treści wideo są koniecznością.

Wideo jest najbardziej preferowaną formą treści dla większości ludzi. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć zasięg i zaangażowanie, musisz zdecydować się na tworzenie treści wideo.

Twórcy gadających awatarów AI doskonale się do tego nadają, ponieważ pozwalają tworzyć profesjonalne treści wideo w ciągu kilku minut bez zatrudniania prawdziwego prezentera. Awatary wyglądają, poruszają się i mówią jak prawdziwi ludzie, eliminując potrzebę stosowania kamer internetowych lub aktorów. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych twórców awatarów mówiących przez sztuczną inteligencję do Twoich filmów.

Co to są awatary mówiące przez AI?

Mówiące awatary AI to generowane komputerowo wirtualne postacie, które potrafią mówić za pomocą danych wprowadzanych przez użytkownika. Ta zdolność do generowania mowy przy użyciu danych wejściowych użytkownika jest tym, co wyróżnia mówiące awatary AI, ponieważ nie zawiera nagranych dialogów.

W wielu przypadkach programiści tworzą te mówiące awatary na podstawie prawdziwych osób. Głosy i wygląd tych osób/aktorów służą jako model dla tych mówiących awatarów. To rodzi bardziej naturalnie wyglądającą postać w przeciwieństwie do sztucznych, pozbawionych życia postaci generowanych komputerowo.

Biznesowe przypadki użycia mówiących awatarów AI

Obecnie awatary mówiące przez sztuczną inteligencję znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach i do różnych celów. Poniżej znajdują się niektóre z ich najbardziej znanych przypadków użycia:

# 1. Zwiększenie zaangażowania

Firmy używają mówiących awatarów, aby zwiększyć zaangażowanie odbiorców. Wszyscy wiemy, że treści wideo bardziej przemawiają do odbiorców. Dodanie hiperrealistycznego awatara AI do miksu humanizuje treść i skuteczniej przyciąga uwagę odbiorców.

#2. Wirtualni asystenci

Duże firmy używają mówiących awatarów jako wirtualnych asystentów, którzy pomagają użytkownikom w łatwym poruszaniu się po ich usługach. Ponadto udzielają odpowiedzi na zapytania klientów i zapewniają spersonalizowaną pomoc w celu wzbogacenia doświadczenia użytkownika. Większość z tych wirtualnych asystentów mówi wieloma językami. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać pomoc w swoich lokalnych językach.

#3. Cyfrowe usługi zdrowotne

Awatary AI znalazły zastosowanie w cyfrowych usługach zdrowotnych. Wiele organizacji opieki zdrowotnej używa mówiących awatarów, aby odpowiadać na pytania pacjentów dotyczące zdrowia. Odpowiadają również na pytania związane z ubezpieczeniami i rozliczeniami. Ponadto mówiące awatary zapewniają również wsparcie administracyjne.

Używanie mówiącego awatara AI w porównaniu z prawdziwym prezenterem w swoich filmach/samouczkach

Oto niektóre z łatwo zauważalnych zmian, gdy wybierzesz prezentera AI zamiast prawdziwego człowieka:

• Używając mówiących awatarów AI do prezentacji wideo, eliminujesz potrzebę angażowania aktorów, ekip, studiów itp. Nie tylko zmniejsza to koszty produkcji, ale także oszczędza Twój cenny czas.

• Możesz łatwo zaktualizować lub poprawić wideo wygenerowane przez sztuczną inteligencję w ciągu kilku minut. Jest to niemożliwe w przypadku prawdziwych ludzi, ponieważ wprowadzenie niezbędnych zmian wymaga czasu i pieniędzy.

• Używając mówiących awatarów AI, możesz łatwo wybierać spośród mnóstwa języków i głosów, aby Twoje treści były bardziej atrakcyjne.

• Postprodukcja lub edycja wideo to męczące zadanie. Ale mając do dyspozycji gadające awatary, wprowadzanie poprawek i tworzenie różnych wersji tego samego filmu to prawie bułka z masłem.

Teraz, gdy już wiesz, kim są ci twórcy awatarów posługujący się sztuczną inteligencją, wymieńmy teraz niektóre z najlepszych dostępnych opcji:

synteza

Synthesia to świetne narzędzie do tworzenia hiperrealistycznych, mówiących awatarów do Twoich filmów bez zatrudniania profesjonalnego aktora. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać tekst, a narzędzie bez problemu utworzy z niego wideo profesjonalnej jakości w zaledwie kilka minut.\

Synthesia pozwala użytkownikom wpisać tekst w ponad 120 językach i stworzyć awatara, który odczyta ich scenariusz. Do wyboru jest ponad 85 awatarów.

Najnowocześniejsza sztuczna inteligencja firmy Synthesia tworzy awatary na podstawie prawdziwych aktorów. Dlatego wszystkie awatary generowane przez to narzędzie mają ludzką mimikę i ruchy. Eliminuje to sztuczność i sprawia, że ​​filmy są o wiele bardziej naturalne, co może rezonować z widzami.

Aby korzystać z fajnych funkcji Synthesii, należy wykupić jej płatne plany, zaczynając od 30 USD/miesiąc.

Elai.io

Elai.io pozwala swoim użytkownikom wybierać spośród wielu prezenterów generowanych przez sztuczną inteligencję ze swojej biblioteki i tworzyć profesjonalne filmy. Jeśli chcesz osobistego awatara, możesz do nich podejść, a oni spełnią twoje życzenie. Obecnie narzędzie zawiera ponad 25 awatarów.

Po prostu wklej swój skrypt tekstowy i obserwuj, jak dzieje się magia. Bez względu na to, jaki jest twój cel, czy to tworzenie filmów marketingowych, samouczków, czy coś innego, hiperrealistyczne awatary AI Elai.io z pewnością przyciągną uwagę widzów.

Ponadto narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu. Możesz więc korzystać z jego funkcji, nawet jeśli nie masz merytorycznej wiedzy technicznej.

Elai.io pozwala użytkownikom przetestować narzędzie przez 1 minutę za darmo. Jeśli Ci się spodoba, możesz kupić jeden z planów premium Elai.io, zaczynając od 29 USD/miesiąc.

Animuj

Animaze to świetny sposób na tworzenie animowanych awatarów do swoich filmów i wyróżnianie się z tłumu. Narzędzie działa dobrze z kamerami internetowymi lub iPhone’ami i obsługuje Discord, Zoom, OBC itp. Po utworzeniu wideo możesz łatwo udostępniać je na wielu platformach, takich jak Twitch, YouTube i tak dalej.

Animaze umożliwia użytkownikom wybieranie z dużej kolekcji gotowych modeli podstawowych, w tym zwierząt, ludzi, przedmiotów i innych. Dzięki Animaze Twoja kreatywność nie będzie miała granic.

Obecnie Animaze ma bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami dla początkujących. Aby uzyskać więcej funkcji, możesz wybrać płatne plany miesięczne i roczne, zaczynając odpowiednio od 3,99 USD/miesiąc i 19,99 USD/miesiąc.

Scena.ai

Tworzenie najwyższej jakości treści wideo to bułka z masłem dzięki ponad 45 wbudowanym awatarom AI Scena.ai. Użytkownicy mogą po prostu wpisać swój skrypt w ponad 60 językach, a narzędzie stworzy syntetyczny film za pomocą algorytmu AI w ciągu minuty. Poza tym możesz z łatwością zamienić nieruchomą fotografię w poruszającego się, mówiącego awatara.

W momencie publikacji Scena.ai ma bezpłatny plan „Projekt skryptowy” z ograniczonymi funkcjami. Jeśli chodzi o zaawansowane funkcje, mają plany „Director Project” i „Camera Project” (od 75 EUR/miesiąc).

ZROBIŁ

D-ID pozwala użytkownikom łatwo tworzyć fotorealistyczne awatary AI za pomocą wprowadzania tekstu lub dźwięku. Narzędzie obsługuje ponad 100 języków. Dzięki temu prezentowanie treści wideo w lokalnym języku staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dysponując D-ID, możesz bez wysiłku generować wysokiej jakości treści wideo, korzystając z artykułów, badań i materiałów marketingowych produktów i tak dalej. Ponadto możesz poprawiać lub aktualizować swoje treści bez konieczności powrotu do procesu produkcji wideo.

Obecnie D-ID oferuje 5-minutowy bezpłatny okres próbny przez 14 dni, po którym można kupić jeden z jego płatnych planów, już od 5,99 USD/miesiąc.

Hej Gen

HeyGen to platforma do generowania wideo AI, która umożliwia bezproblemowe tworzenie angażujących treści wideo za pomocą tekstu lub dźwięku. Jako użytkownik masz swobodę wyboru spośród ponad 100 dostosowywanych awatarów. Możesz także wybierać spośród ponad 300 głosów w ponad 40 językach. Co ciekawe, HeyGen pozwala użytkownikom łączyć wiele scen w jeden film i dzielić się nimi ze światem.

Obecnie HeyGen oferuje bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami i 1-minutowym kredytem. W przypadku zaawansowanych funkcji i kredytów użytkownicy mogą wybrać miesięczne lub roczne płatne plany, zaczynające się odpowiednio od 30 USD/miesiąc i 24 USD/miesiąc (rozliczane rocznie).

Yepic.ai

Korzystając z Yepic.ai, możesz łatwo generować treści wideo profesjonalnej jakości z fotorealistycznymi awatarami AI w ponad 50 językach. Istnieje również 100 różnych dialektów w 500 głosach do wyboru.

Użytkownicy mogą tworzyć własne awatary, nagrywając tylko 10-sekundowy film, a algorytm sztucznej inteligencji zajmie się resztą. Po zatwierdzeniu otrzymasz realistyczny cyfrowy awatar, aby zacząć używać swoich filmów.

Yepic.ai oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym można kupić płatne plany, zaczynając od 29 EUR/miesiąc (miesięcznie) lub 24 EUR/miesiąc (rocznie).

Kreator Demo

Jak sama nazwa wskazuje, DemoCreator to przydatne narzędzie do tworzenia wersji demonstracyjnych, które umożliwia dzielenie się pomysłami ze światem za pomocą prezentacji wideo. Dzięki wbudowanemu edytorowi wideo i efektom wideo tworzenie profesjonalnie wyglądających treści wideo staje się bułką z masłem.

Niezależnie od tego, czy są to samouczki, filmy marketingowe, czy filmy o grach – DemoCreator pozwala ożywić Twoje pomysły i uwolnić Twoją kreatywność.

Ceny DemoCreator zaczynają się od 9 USD/miesiąc i 45 USD/rok.

Voki

Voki to przydatne narzędzie do tworzenia wideo AI, które pomaga uczniom w odrabianiu lekcji, pracach domowych lub zadaniach. Oprócz uczniów narzędzie jest idealne także dla nauczycieli.

Korzystając z Voki, nauczyciele mogą monitorować swoich uczniów i pracę klasową, a nawet stworzyć środowisko do debaty/rozmowy w celu wzbogacenia procesu uczenia się. Narzędzie ma ogromną kolekcję awatarów, w tym ludzi, zwierząt, postaci z anime itp.

Obecnie Voki ma bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami. Aby uzyskać dodatkowe funkcje, użytkownicy mogą wybrać płatne plany, zaczynając od zaledwie 5,99 USD/miesiąc i 49,99 USD/rok.

Sztuczna inteligencja DeepBrain

Z kolekcją ponad 100 natywnych awatarów AI w ponad 80 językach, DeepBrain AI jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich potrzeb związanych z tworzeniem wideo AI. Narzędzie pozwala tworzyć realistyczne, naturalnie wyglądające filmy AI ze skryptu tekstowego w ciągu 5 minut. Ponadto DeepBrain AI jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nawet początkujący mogą się po nim poruszać bez żadnych problemów.

Dla twojej informacji, ceny DeepBrain AI zaczynają się od 30 USD/miesiąc (miesięcznie) i 24 USD/miesiąc (rocznie).

SitePal

SitePal pozwala użytkownikom tworzyć oszałamiające treści wideo z wirtualnymi postaciami AI w celu zwiększenia zaangażowania. Dzięki temu możesz zapewnić odbiorcom bardziej spersonalizowane wrażenia. Ponadto do wyboru jest ponad 250 awatarów.

Ponadto możesz wykorzystywać skrypty tekstowe, dźwięk, mikrofon, talent głosowy i tak dalej, aby generować filmy AI i wzbogacać komunikację online.

Po 15-dniowym bezpłatnym okresie próbnym możesz wybrać jeden z płatnych planów SitePal, zaczynając od 9,96 USD/miesiąc.

Aivo

Aivo to świetny sposób na humanizację treści poprzez tworzenie ludzkich awatarów, a następnie tworzenie z nich profesjonalnie wyglądających filmów. Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, Aivo pozwala użytkownikom zautomatyzować zapytania wideo za pomocą fotorealistycznych awatarów. Video Conversational AI firmy Aivo ułatwia komunikację online dzięki spersonalizowanej usłudze.

Obecnie ceny Aivo zaczynają się od 99 USD miesięcznie.

Wniosek

Teraz, gdy znasz najlepszych twórców awatarów mówiących przez sztuczną inteligencję do swoich filmów, nie czekaj dłużej. Zasznuruj swoje kreatywne buty i oszałamiające treści wideo w ciągu kilku minut. Powodzenia!

Teraz możesz przeczytać o najlepszych twórcach animowanych postaci dla Twojej firmy.

x