12 Open Source i komercyjny menedżer haseł dla zespołów

Udostępnij teraz w social media:

Lepszy sposób na zarządzanie hasłem zespołu!

Jak zarządzasz swoim hasłem? Nadal utrzymujesz arkusz Excela i udostępniasz go w całym zespole?

Rozumiem, że udostępnianie poświadczeń za pomocą arkusza programu Excel działa, ale ma dużo złożoności i nie jest wystarczająco bezpieczne.

Istnieje lepszy i bezpieczniejszy sposób udostępniania hasła zespołu dzięki następującym fantastycznym narzędziom. Ale zanim przejdziesz do listy narzędzi, dlaczego potrzebujesz menedżera haseł?

Kiedy pracujesz w zespole i zarządzasz wieloma produktami, aplikacjami, serwerami i infrastrukturą, istnieje duża szansa, że ​​będziesz mieć pewne ogólne poświadczenia. Każdy z członków zespołu będzie używał poświadczeń. A zabawa zaczyna się, gdy ktoś zmienia hasło i nie komunikuje się z resztą członków.

Czy miałeś taką sytuację?

Aby lepiej zarządzać ogólnymi danymi uwierzytelniającymi, dostępnych jest wiele BEZPŁATNYCH i komercyjnych narzędzi do zarządzania hasłami typu open source.

Zbadajmy je.

KeePass

KeePass to narzędzie typu open source, bezpieczne hasłem, łatwe w użyciu i lekkie. Możesz przechowywać wszystkie rodzaje (FTP, SMTP, konsola, zapora, strona internetowa, członkowie itp.) hasła.

Wszystkie hasła są przechowywane w jednej bazie danych chronionej unikalnym hasłem głównym lub plikiem klucza. Kluczem jest więc zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony hasła głównego, ponieważ pozwoli to odblokować wszystkie hasła przechowywane w bazie danych.

Baza haseł jest zaszyfrowana algorytmami AES i Twofish, więc wiesz, że jest bezpieczna. Oficjalne pobieranie jest dostępne dla systemu Windows i urządzeń przenośnych. Jednak wiele nieoficjalnych plików do pobrania jest dostępnych na różne platformy, takie jak Linux, Android i Mac OSX.

Wersja przenośna znacznie ułatwia życie, ponieważ możesz jej używać na dysku USB i podłączać ją do dowolnego komputera z systemem Windows, kiedy tylko chcesz. Niektóre z wartych wspomnienia funkcji to:

 • Eksportuj wpisy haseł w formacie CSV, XLS, TXT, XML i HTML
 • Importuj z TXT i CSV
 • Generuj hasło losowo
 • Wyszukaj hasło
 • Dowiedz się, kiedy został utworzony, zmodyfikowany i wygaśnie

Paszport

Najlepszy lokalny menedżer haseł dla Twojej firmy.

Paszport zapewnia zaletę efektywnej pracy zespołowej z hasłami firmowymi w całkowicie bezpiecznym środowisku. Pracownicy mogą szybko uzyskać dostęp do wszystkich swoich haseł, a prawa i czynności są ściśle nadzorowane i zarządzane przez lokalnych administratorów systemu.

  Jak tworzyć animowane wykresy kołowe w programie PowerPoint

Wszystkie dane są szyfrowane za pomocą algorytmu AES-256, a jednocześnie są bezpiecznie przechowywane na Twoim serwerze i zarządzane tylko przez administratorów systemu. Passwork działa na PHP i MongoDB, podczas gdy można go zainstalować w systemach Linux i Windows z lub bez Dockera.

Kilka dodatkowych funkcji:

 • Przejrzystość. Stwórz wygodną strukturę opartą na folderach do przechowywania haseł
 • Efektywność. Dodaj ręcznie hasła z dowolnych zasobów lub zaimportuj je z pliku
 • Kierownictwo. Skonfiguruj integrację LDAP, uwierzytelnianie SSO i automatyzację audytu bezpieczeństwa
 • Praca zespołowa. Zapraszaj współpracowników do folderów współdzielonych, zarządzaj uprawnieniami użytkowników i otrzymuj raporty ze wszystkich działań
 • Wygoda. Szybkie i łatwe znajdowanie prawidłowych haseł za pomocą tagów tekstowych i kolorowych etykiet

Passwork jest odpowiedni dla firm każdej wielkości i jest dostępny za pośrednictwem przeglądarek internetowych, urządzeń mobilnych i rozszerzeń przeglądarki.

Opiekun

Z zadziwiającymi funkcjami, Strażnik bezpieczeństwa przenosi zarządzanie hasłami na zupełnie inny poziom. Jest to świetne narzędzie do przechowywania haseł i unikania kolejnego cyberataku. I nie tylko to zmyślam. Keeper Security cieszy się zaufaniem marek takich jak Google, Samsung i Amazon. To sprawia, że ​​jest to dość oczywiste!

To narzędzie dosłownie eliminuje ryzyko naruszenia danych dzięki funkcjom takim jak:

 • Skarbce prywatne dla każdego użytkownika
 • Automatycznie generuje silne hasła
 • Łatwe i bezpieczne udostępnianie folderów
 • Chronione przechowywanie plików
 • Elegancki panel administracyjny
 • Bogate w informacje raporty i wyniki audytów dla kontroli bezpieczeństwa

Kolejną fajną rzeczą w tym narzędziu jest to, że jest dostępne dla prawie wszystkich urządzeń, w tym laptopów, komputerów PC, urządzeń mobilnych i tabletów. Wersja biznesowa kosztuje 2,50 USD miesięcznie za użytkownika i jest dostępna z bezpłatną wersją próbną.

1Hasło

Za jedyne 7,99 USD/użytkownika miesięcznie możesz zdobyć jeden z najbezpieczniejszych menedżerów haseł dla Twojej firmy. 1Hasło pozwala zabrać swój zespół na pokład i natychmiast rozpocząć zabezpieczanie jego aktywów w ciągu zaledwie kilku minut.

Jest wyposażony w doskonały panel administracyjny, który pomoże Ci zobaczyć wszystko, co wymaga Twojej uwagi, takie jak obawy dotyczące bezpieczeństwa i przegląd tego, w jaki sposób Twoja firma wykorzystuje 1Password. To znacznie pomaga również w zwiększeniu poziomu produktywności członków Twojego zespołu.

Poza tym niektóre główne cechy tej usługi obejmują:

 • Możliwość tworzenia grup i przypisywania uprawnień określonym członkom
 • Generuj wnikliwe raporty
 • Sprawdź każdą firmową pocztę e-mail pod kątem ewentualnych naruszeń
 • Wymuszaj uwierzytelnianie wieloskładnikowe
 • Ustaw zasady bezpieczeństwa i dodaj reguły, aby lepiej zapobiegać
  Jak ukryć prywatne zdjęcia i filmy na swoim iPhonie lub iPadzie

1Password ma świetny zespół wsparcia, który natychmiast rozwiąże wszelkie Twoje wątpliwości i wątpliwości. Należy również wspomnieć, że jest całkowicie zgodny z RODO i zaufany przez firmy takie jak IBM, Dropbox i Slack.

Możesz na nią wskoczyć za darmo, aby samemu sprawdzić, czy jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Hiperkrypt

Idealnie zbudowany dla zespołów IT. Hiperkrypt umożliwia przechowywanie nie tylko użytkownika i hasła, ale wszelkiego rodzaju odpowiednich pól – portu, serwera, szczegółów połączenia, licencji itp.

Niektóre funkcje są.

 • Ponad 50 szablonów haseł do popularnych usług
 • Wiele zabezpieczeń – 2FA, Salt, PBKDF2, Iteracje itp.
 • Kategoryzuj poświadczenia

Dashlane

Czy wiesz Dashlane masz biznesplan?

Możesz używać wielu urządzeń do tworzenia i udostępniania poświadczeń oraz zarządzania nimi. Dashlane to rozwiązanie oparte na SaaS, a ceny zaczynają się od 4 USD miesięcznie. Sprawdźmy niektóre z jego funkcji.

 • Wbudowany generator haseł do tworzenia unikalnego i bezpiecznego hasła
 • Bezpiecznie udostępniaj hasła członkom zespołu lub grupie
 • Integracja 2-FA
 • Autouzupełnianie

Zaletą korzystania z menedżera haseł opartego na chmurze, takiego jak Dashlane, jest to, że wszystkie dane uwierzytelniające są synchronizowane, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca — z systemem Android, iOS, Linux, MAC, Windows. Śmiało i spróbuj zobaczyć, jak to działa.

Enpass

Przechowuj wszystkie poufne informacje (hasło, konto, licencja, notatki, kod PIN itp.) lokalnie na swoim urządzeniu. Enpass to rozwiązanie wieloplatformowe, które działa na urządzeniach do noszenia, takich jak Zegarek Apple i Android Wear.

Enpass otrzymał opcjonalną funkcję synchronizacji danych z dostawcą chmury, takim jak Dysk Google, Box, One Drive, iCloud. Ale nie martw się; wszystkie dane są szyfrowane przy użyciu AES-256 do synchronizacji. Oto niektóre z jego funkcji.

 • Importuj z innych menedżerów haseł
 • Bądź zorganizowany za pomocą folderów i podfolderów
 • Wbudowany audyt informujący o słabym lub silnym haśle
 • Obsługuj receptury haseł, aby wygenerować wymawialne hasło

Dzięki rozszerzeniu przeglądarki nie musisz ręcznie wpisywać użytkownika i hasła; zamiast tego użyj autouzupełniania.

Przepustka

Rozwiązanie typu open source i samoobsługowe. Przepustka jest stworzony dla zespołów, a poniższe zdjęcie wyjaśnia, jak to działa!

Jeśli nie chcesz samodzielnie zarządzać instalacją i administracją, możesz skorzystać z ich hostowane w chmurze rozwiązanie.

Alternatywnie możesz spróbować Kamatera lub DigitalOcean, który oferuje serwery Passbolt na rynku.

  4 najlepsze narzędzia Samsung FRP Bypass do wypróbowania

Bitwarden

Użyj go dla osoby, zespołu lub całej organizacji. Bitwarden korzysta z algorytmów wielu zabezpieczeń i jest dostępny jako samoobsługowy lub SaaS.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne hostowanie, możesz to zrobić w systemach Windows, Linux, macOS i Docker. Sprawdźmy niektóre z ich funkcji.

 • Ścieżka audytu działań użytkownika
 • Zezwól użytkownikowi na dostęp do hasła w zależności od potrzeb z listą ACL i grupami użytkowników.
 • Udostępnij innym członkom zespołu.
 • Duo Security dla większego bezpieczeństwa

Rozpocznij z DARMOWYM planem, aby zobaczyć, jak łatwo jest z niego korzystać.

Psono

Psono to gotowy do użycia w przedsiębiorstwie menedżer haseł typu open source z następującymi funkcjami.

 • Uwierzytelnianie wieloskładnikowe z obsługą Duo, Google Authenticator i Yubikey
 • Synchronizacja hasła do użycia na wielu urządzeniach
 • Wiele poziomów szyfrowania
 • Wbudowany audyt

Wersja Enterprise obsługuje integrację LDAP, rejestrowanie audytu i nie tylko.

Bezpieczne hasło

Darmowe oprogramowanie typu open source z ponad 4 milionami pobrań. Bezpieczne hasło jest jednym z popularnych i jest dostępny w wielu językach.

Hasło główne chroni bazę haseł.

LastPass

Popularny wybór do użytku osobistego lub biznesowego. LastPass dla biznesu to świetny sposób na zabezpieczenie wszystkich haseł związanych z IT.

LastPass oferuje rozwiązanie na poziomie przedsiębiorstwa, takie jak federacyjna integracja LDAP i AD, ułatwiając pracownikowi korzystanie z istniejących poświadczeń. Wszystkie poświadczenia są zarządzane centralnie. Zaufało im ponad 40 000 organizacji na całym świecie i oferują wersję próbną.

Wniosek

Przechowywanie haseł może być koszmarem podczas pracy w dużym zespole i mam nadzieję, że powyższe narzędzia ułatwią ci pracę. Nie pozwól nikomu ukraść Twojego hasła; używaj odpowiednich narzędzi do ochrony i zarządzania.

BTW, gdzie przechowujesz sekrety aplikacji, takie jak klucz API, klucz prywatny itp.?

GitHub?

Nie!

Wypróbuj to oprogramowanie tajnego menedżera do zarządzania poświadczeniami w aplikacjach.

x