YouTube to bez wątpienia najpopularniejsza aplikacja, z której korzystają użytkownicy w każdym wieku. Niezależnie od motywacji – czy to edukacja, rozrywka, czy gaming – dla wielu osób jest to pierwsza aplikacja, którą otwierają. Jedną z zalet YouTube jest jego dostępność na niemal każdym urządzeniu. Możesz bez trudu odtwarzać filmy z YouTube na laptopie, komputerze, tablecie, iPhonie oraz telefonie z Androidem. Przy dobrym połączeniu internetowym, oglądanie nieograniczonej liczby filmów na smartfonie staje się bardzo proste. Mimo że wielu użytkowników korzysta z urządzeń z systemem Android do oglądania filmów, mogą wystąpić problemy z działaniem aplikacji. Jednym z częściej spotykanych problemów podczas otwierania strony głównej YouTube jest błąd 400. Jeśli doświadczasz tego błędu, podczas próby uruchomienia aplikacji, jesteś we właściwym miejscu, aby znaleźć rozwiązanie. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się błędowi 400, jego przyczynom oraz metodom jego naprawy. Zatem bez zbędnej zwłoki, przejdźmy do rozwiązania tego problemu na Twoim smartfonie.
12 Sposobów na Naprawę Błędu 400 w YouTube na Androidzie
Błąd 400 podczas uruchamiania YouTube na Androidzie może być spowodowany wieloma czynnikami. Jeżeli problem ten występuje od dłuższego czasu, przyczyna może leżeć w jednej z poniższych kwestii:
- Błąd 400 może pojawić się, gdy aplikacja YouTube jest uszkodzona.
- Kolejną znaczącą przyczyną problemu może być niestabilne połączenie internetowe, uniemożliwiające połączenie z serwerem YouTube.
-
Pamięć podręczna aplikacji YouTube również może powodować błąd 400 na telefonie.
- Korzystanie z VPN może zakłócić prawidłowe działanie YouTube, wywołując błąd.
- Błędy w systemie Android lub samej aplikacji YouTube mogą również być źródłem błędu 400.
Chociaż błąd 400 może mieć różne przyczyny, na urządzeniach z Androidem można go łatwo naprawić, wykonując kilka prostych kroków. Poniżej znajdziesz sprawdzone metody, które zebraliśmy:
Uwaga: ustawienia urządzeń z Androidem mogą się różnić. Sprawdź ustawienia swojego urządzenia, a następnie wykonaj kolejne kroki. Poniższe metody przedstawiono na przykładzie urządzenia Vivo 1920.
Metoda 1: Podstawowe Rozwiązywanie Problemów
1. Uruchom ponownie aplikację
Jednym z pierwszych działań, jakie możesz podjąć, jest ponowne uruchomienie aplikacji YouTube. To bardzo pomocny krok, który pozwala wyeliminować drobne usterki, mogące powodować problemy z działaniem aplikacji. Aby to zrobić, zamknij YouTube z listy aplikacji działających w tle. Po zamknięciu odczekaj chwilę i ponownie otwórz aplikację na Androidzie.
1. Na swoim telefonie z Androidem dotknij ikony z trzema pionowymi kreskami u dołu ekranu, aby zobaczyć aplikacje działające w tle.
2. Teraz dotknij ikony „X”, aby zamknąć aplikację YouTube działającą w tle.
3. Po kilku sekundach uruchom aplikację YouTube ponownie i sprawdź, czy działa bez problemów.
2. Napraw problem z połączeniem internetowym
Jeżeli ponowne uruchomienie aplikacji nie pomogło, a błąd 400 wciąż się pojawia, powinieneś sprawdzić połączenie internetowe na swoim urządzeniu. Błąd 400 jest często związany z problemami z połączeniem, dlatego jakiekolwiek zakłócenia w łączności mogą uniemożliwić oglądanie treści na YouTube. Upewnij się, że twoje połączenie internetowe jest stabilne. Możesz sprawdzić swoje połączenie internetowe, wykonując poniższe kroki:
1. Otwórz Ustawienia w menu aplikacji na swoim urządzeniu z Androidem.
2. Jeżeli korzystasz z sieci Wi-Fi, dotknij opcji Wi-Fi.
3. Następnie wyłącz Wi-Fi i ponownie połącz się z siecią.
Jeśli podejrzewasz, że masz słabe połączenie internetowe w sieci komórkowej, możesz spróbować zwiększyć prędkość internetu, korzystając z naszego poradnika „Jak zwiększyć prędkość internetu na telefonie z Androidem”.
3. Uruchom ponownie urządzenie z Androidem
Możesz także spróbować ponownie uruchomić swoje urządzenie z Androidem, jeżeli problem nie ustąpi, po ponownym uruchomieniu aplikacji lub konfiguracji połączenia internetowego. Dzięki temu możesz wyeliminować różnego rodzaju usterki techniczne i inne drobne problemy w urządzeniu. Pomimo że ponowne uruchomienie smartfona jest prostym zadaniem, możesz zapoznać się z naszym poradnikiem dotyczącym ponownego uruchamiania telefonu z Androidem, aby poznać różne sposoby na wykonanie tego zadania.
4. Zaloguj się ponownie przy użyciu identyfikatora Gmail
Ostatnia z metod, którą dziś omówimy, polega na wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu za pomocą identyfikatora Gmail na Androidzie. Aby to zrobić, musisz najpierw usunąć konto z telefonu, a następnie dodać je ponownie.
1. Otwórz aplikację Ustawienia, dotknij opcji „Konta i synchronizacja”.
2. Teraz dotknij swojego identyfikatora Gmail, na którym jesteś zalogowany.
3. Następnie dotknij swojego konta Google.
4. Na koniec wybierz „Usuń konto” na dole ekranu.
5. Teraz ponownie otwórz Ustawienia i dotknij „Google”.
6. W tym miejscu dotknij swojego profilu i wybierz opcję „Dodaj kolejne konto”.
7. Po wykonaniu tych czynności uruchom ponownie YouTube na telefonie i sprawdź, czy błąd został rozwiązany.
Metoda 2: Ustaw poprawną datę i godzinę
Chociaż nie jest to częsta przyczyna błędu 400 w YouTube na Androidzie, to nieprawidłowe ustawienia daty i godziny w telefonie mogą spowodować pojawienie się błędu. Z tego powodu, musisz dostosować ustawienia daty i godziny na automatyczne, aby rozwiązać problem.
1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim smartfonie.
2. Teraz dotknij opcji „Zarządzanie systemem”.
3. Następnie dotknij „Data i godzina” z listy opcji.
4. Włącz opcję automatycznej zmiany daty i godziny.
Metoda 3: Wyczyść pamięć podręczną YouTube
Kolejną metodą, którą możesz wypróbować, aby pozbyć się błędu 400, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej YouTube. Usunięcie tych danych pomoże wyczyścić wszystkie zapisane pliki na twoim urządzeniu. Ta metoda pomoże również usunąć błędy i inne podobne problemy.
1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na swoim telefonie i otwórz ją.
2. Teraz otwórz „Aplikacje i uprawnienia”.
3. Następnie dotknij „Menedżer aplikacji” z listy opcji.
4. Teraz znajdź YouTube na liście i otwórz go.
5. Następnie dotknij opcji „Pamięć” w informacjach o aplikacji.
6. W tym miejscu, dotknij najpierw „Wyczyść dane”, a następnie „Wyczyść pamięć podręczną”.
Metoda 4: Zaktualizuj aplikację YouTube
Nieaktualna aplikacja może być również jedną z głównych przyczyn błędu 400. Jeżeli najnowsza aktualizacja aplikacji czeka na pobranie, możesz ją zaktualizować, wykonując następujące kroki:
1. Uruchom Sklep Play na swoim urządzeniu z Androidem.
2. Następnie w pasku wyszukiwania, u góry, wpisz „YouTube”, aby go otworzyć.
3. Jeżeli aktualizacja jest dostępna, dotknij „Aktualizuj”, aby pobrać najnowszą wersję.
Metoda 5: Zaktualizuj urządzenie z Androidem
Jeżeli aktualizacja YouTube nie pomogła, możesz spróbować zaktualizować swój telefon z Androidem. Korzystanie z przestarzałego systemu operacyjnego może również prowadzić do różnych błędów i problemów z aplikacją YouTube. Z tego powodu powinieneś regularnie aktualizować swoje urządzenie, aby rozwiązywać błędy i usterki. Możesz sprawdzić nasz poradnik dotyczący ręcznej aktualizacji Androida do najnowszej wersji, aby kontynuować rozwiązywanie tego problemu.
Metoda 6: Odinstaluj aktualizacje YouTube
Możesz również spróbować odinstalować aktualizacje aplikacji, aby rozwiązać błąd 400. Jeżeli wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych nie pomogło, musisz przywrócić aplikację do jej domyślnej wersji, cofając jej aktualizacje. Możesz dowiedzieć się więcej o odinstalowywaniu aktualizacji, czytając nasz poradnik „Jak obniżyć wersję aplikacji na Androidzie bez odinstalowywania”.
Metoda 7: Wymuś zatrzymanie aplikacji YouTube
Jeżeli problem występuje nadal, nawet po wykonaniu poprzednich metod, powinieneś spróbować wymusić zatrzymanie aplikacji YouTube na swoim urządzeniu. Ta metoda jest znana z rozwiązywania problemów z aplikacjami, takich jak awarie i problemy z ładowaniem treści. Aby naprawić te usterki, wykonaj poniższe kroki:
1. W Ustawieniach swojego telefonu z systemem Android, otwórz „Aplikacje i uprawnienia”.
2. Następnie dotknij „Menedżer aplikacji”, aby otworzyć YouTube z listy.
3. Na koniec dotknij opcji „Wymuś zatrzymanie” u góry ekranu.
4. Teraz dotknij „OK”, aby potwierdzić działanie.
Metoda 8: Wyłącz VPN
Jak wspomniano wcześniej, YouTube może powodować błąd 400 z powodu włączonej sieci VPN, takiej jak ProtonVPN, NordVPN, itp. Wirtualna sieć prywatna (VPN), jeżeli jest włączona, tworzy inny adres IP niż rzeczywisty, co może zakłócać połączenie z serwerem YouTube. Z tego powodu musisz wyłączyć VPN na swoim telefonie, wykonując następujące kroki:
1. W aplikacji Ustawienia swojego Androida, dotknij opcji „Inne sieci i połączenia”.
2. Teraz dotknij „VPN”.
3. W tym miejscu dotknij opcji wyłączenia VPN, aby rozwiązać błąd YouTube 400.
Metoda 9: Zresetuj ustawienia sieciowe
Kolejną metodą, którą można wypróbować, aby naprawić błąd 400, jest zresetowanie ustawień sieciowych telefonu z Androidem. Aby uzyskać dostęp do filmu w YouTube, adres IP wysyła żądanie do serwera aplikacji. Jeżeli występuje problem z siecią twojego urządzenia, musisz zresetować ustawienia sieciowe, co spowoduje przywrócenie poprzednich i obecnych ustawień do wartości domyślnych.
1. W tym celu otwórz Ustawienia swojego urządzenia i dotknij „Zarządzanie systemem”.
2. Następnie dotknij opcji „Kopia zapasowa i resetowanie”.
3. W kolejnym oknie dotknij opcji „Resetuj ustawienia sieciowe”.
4. Poniżej dotknij „Resetuj ustawienia”.
5. Potwierdź proces, ponownie dotykając „Resetuj ustawienia”.
***
Mamy nadzieję, że nasz poradnik dotyczący naprawy błędu YouTube 400 na Androidzie okazał się dla Ciebie pouczający, wyczerpujący i szczegółowy. Przybliżył Ci on zagadnienie błędu 400, jego przyczyn i przedstawił wiele sposobów na jego rozwiązanie. Jeżeli masz do nas jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.
newsblog.pl