12 poprawek dla gry Minecraft Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez błąd zdalnego hosta

Minecraft to bez wątpienia bardzo popularna gra online dla wielu graczy. I tak, jego serwer jest zawsze zajęty, co powoduje, że gracze od czasu do czasu zmagają się z kilkoma problemami i błędami. Minecraft Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez zdalnego hosta, co oznacza, że ​​wystąpił problem z połączeniem internetowym i nie można połączyć się z serwerem Minecraft. Wielu użytkownikom udaje się naprawić problem Connection Lost Internal Exception: java.io.IOException poprzez wyłączenie programów zabezpieczających zainstalowanych na ich komputerach. Istnieje jednak kilka innych sposobów rozwiązywania problemów, które pomagają naprawić istniejące połączenie, które zostało przymusowo zamknięte przez błąd zdalnego hosta Minecraft na twoim komputerze.

Jak naprawić Minecraft Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez błąd zdalnego hosta

Możesz nie mieć pojęcia, dlaczego na komputerze z systemem Windows 10 może wystąpić wyjątek wewnętrzny utraty połączenia. Przed zastosowaniem jakichkolwiek metod rozwiązywania problemów należy wiedzieć, dlaczego występuje problem. Oto kilka możliwych przyczyn, które powodują omawiany problem.

  • Niepotrzebne programy działające w tle są w konflikcie z Minecraftem
  • Problemy z łącznością z serwera
  • Zapora systemu Windows Defender blokuje adres URL lub program
  • Przestarzałe lub wadliwe sterowniki karty graficznej
  • Uszkodzone pliki pamięci podręcznej w pliku hosta
  • Konflikty w ramach działań związanych z konserwacją aplikacji i serwera

Teraz znasz powody, dla których istniejące połączenie Minecrafta zostało przymusowo zamknięte podczas uruchamiania. Przejdź do następnej sekcji, aby znaleźć metody rozwiązywania problemów.

Podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Oto kilka podstawowych metod rozwiązywania problemów, które pomogą Ci naprawić błędy gry Minecraft za pomocą prostych hacków.

1. Użyj oficjalnego programu uruchamiającego Minecraft

W przypadku, gdy używasz programu uruchamiającego innej firmy do otwierania Minecrafta, może to powodować problem z połączeniem z Minecraftem. Zawsze używaj tzw oficjalny program uruchamiający aby zalogować się do Minecrafta. Upewnij się też, że używasz zaktualizowanej wersji gry Minecraft, aby uniknąć błędów.

2. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Jeśli spotkasz Minecrafta Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez zdalny host Problem z systemem Windows 10 w dowolnej przeglądarce, spróbuj użyć innej przeglądarki. Otwórz nową kartę w innej przeglądarce i przejdź do Minecraft.net. Zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń. Jeśli nie napotkałeś żadnych błędów w nowej przeglądarce, wyczyść historię przeglądania i pamięć podręczną w podstawowej przeglądarce.

3. Sprawdź stan serwera

Mimo że Minecraft nie ma żadnej oficjalnej strony ze statusem, możesz sprawdzić jego status na koncie pomocy technicznej na Twitterze. Jeśli występuje jakikolwiek problem z problemem wyjątku wewnętrznego utraty połączenia, możesz go znaleźć na tej stronie. Ponadto, jeśli są jakieś czynności związane z konserwacją serwera, możesz napotkać ten sam problem.

1. Odwiedź Strona stanu Mojang na Twitterze.

2. Sprawdź, czy nie ma problemów związanych z Minecraftem.

3. Sprawdź również Reddit i Minecraft.net i sprawdź, czy wszyscy inni użytkownicy zgłosili problem.

4. Jeśli znajdziesz jakieś działania związane z serwerem lub konserwacją, nie masz innego wyjścia, jak tylko czekać.

4. Uruchom ponownie program uruchamiający Minecraft

Jako podstawową metodę rozwiązywania problemów spróbuj ponownie uruchomić program uruchamiający Minecraft. Oznacza to wylogowanie się z konta Minecraft, a następnie ponowne zalogowanie po chwili. To obejście jest dość proste i oto kilka kroków, aby ponownie uruchomić program uruchamiający.

1. Najpierw kliknij WYLOGUJ się na swoim koncie Minecraft, jak pokazano.

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań.

4. W zakładce Procesy okna Menedżera zadań wyszukaj i wybierz zadania Minecraft, które działają w tle.

5. Następnie kliknij Zakończ zadanie w prawym górnym rogu okna.

6. Uruchom ponownie komputer.

7. ZALOGUJ SIĘ ponownie przy użyciu swoich danych uwierzytelniających.

Teraz sprawdź, czy rozwiązałeś problem z wymuszonym zamknięciem istniejącego połączenia.

5. Ponownie zaloguj się do konta Microsoft

Aby uniknąć Minecrafta Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez problem z hostem zdalnym, ponowne zalogowanie się na konto Microsoft może ci bardzo pomóc. To rozwiąże wszystkie problemy z synchronizacją kont i możesz spróbować wykonać poniższe instrukcje, aby zrobić to samo.

1. Przejdź do menu wyszukiwania i wpisz Microsoft Store. Następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz kliknij ikonę swojego profilu, a następnie wybierz opcję Wyloguj się.

3. Teraz kliknij Zaloguj się, jak pokazano.

4. Teraz wybierz swoje konto Microsoft i kliknij przycisk Kontynuuj.

5. Wpisz dane logowania i zaloguj się z powrotem na swoje konto Microsoft.

6. Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Innym możliwym powodem, który powoduje omawiany problem z Minecraftem, jest twój pakiet bezpieczeństwa. Kiedy twoje programy antywirusowe wykryją pliki i foldery Minecrafta jako zagrożenie, napotkasz kilka konfliktów. Przeczytaj więc nasz przewodnik na temat tymczasowego wyłączenia programu antywirusowego w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Po naprawieniu omawianego problemu z grą Minecraft na komputerze z systemem Windows 10 pamiętaj o ponownym włączeniu programu antywirusowego, ponieważ system bez pakietu zabezpieczającego zawsze stanowi zagrożenie.

7. Wyłącz serwer proxy

Jeśli jakiekolwiek nieodpowiednie ustawienia sieci przyczyniają się do wyjątku wewnętrznego utraty połączenia, można je rozwiązać, resetując sieć. Niewielu użytkowników korzysta z serwerów proxy, aby ukryć swoją tożsamość sieciową. Może to jednak przyczynić się do kilku problemów z aplikacjami i programami na komputerze.

Przeczytaj nasz przewodnik Jak wyłączyć VPN i serwer proxy w systemie Windows 10 i wykonaj czynności opisane w artykule.

Po wyłączeniu klienta VPN i serwerów proxy sprawdź, czy rozwiązałeś omawiany problem na swoim koncie. Mimo to, jeśli nie uzyskałeś żadnej naprawy, spróbuj połączyć się z mobilnym hotspotem.

8. Zaktualizuj system operacyjny Windows

Wszystkie błędy i wadliwe aktualizacje na komputerze można naprawić za pomocą aktualizacji systemu Windows. Firma Microsoft wydaje częste aktualizacje, aby rozwiązać wszystkie te problemy.

Dlatego upewnij się, czy używasz zaktualizowanej wersji systemu operacyjnego Windows i czy jakieś aktualizacje oczekują na działanie, skorzystaj z naszego przewodnika Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Windows sprawdź, czy problem z połączeniem Minecraft został rozwiązany.

9. Zaktualizuj sterowniki GPU

Ponieważ gra wymaga intensywnej grafiki, sterownik karty graficznej jest zasadniczo ważny dla wrażeń z gry. Jeśli sterowniki są nieaktualne lub wadliwe, zaktualizuj je. Możesz wyszukiwać najnowsze wersje sterowników na oficjalnych stronach internetowych lub aktualizować je ręcznie.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby zaktualizować sterownik i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

10. Przywróć sterowniki GPU

Czasami bieżąca wersja sterowników GPU może powodować jakiekolwiek konflikty podczas uruchamiania iw takim przypadku musisz przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Ten proces nazywa się przywracaniem sterowników i możesz łatwo przywrócić poprzedni stan sterowników komputera, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

11. Ponownie zainstaluj sterowniki GPU

Jeśli nadal masz do czynienia z Minecraftem Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez zdalnego hosta po zaktualizowaniu sterowników GPU, a następnie ponownie zainstaluj sterowniki urządzeń, aby naprawić wszelkie problemy z niekompatybilnością. Istnieje kilka sposobów ponownej instalacji sterowników na komputerze. Możesz jednak łatwo ponownie zainstalować sterowniki graficzne zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10.

Po ponownej instalacji sterowników GPU sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do gry Minecraft bez żadnych błędów.

Metoda 1: Uruchom Minecraft jako administrator

Musisz mieć uprawnienia administratora, aby uzyskać dostęp do kilku funkcji gry Minecraft. Dlatego zaleca się uruchomienie gry Minecraft z uprawnieniami administratora zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Minecraft na pulpicie lub przejdź do katalogu instalacyjnego i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

2. Teraz kliknij Właściwości.

3. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Zgodność.

4. Teraz zaznacz pole Uruchom ten program jako administrator.

5. Na koniec kliknij Zastosuj i OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 2: Zakończ niekompatybilne procesy w tle

Jeśli jest tak wiele niekompatybilnych programów, takich jak AVG Antivirus, BitDefender, ByteFence, Comcast Constant Guard, Comodo Internet Security, ESET Antivirus, Kaspersky Internet Security, Lavasoft Ad-aware Web Companion, McAfee Anti-virus / Intel Security, Norton Antivirus, PCKeeper / MacKeeper, Reason Security, Webroot SecureAnywhere, ZoneAlarm Firewall, które będą kolidować z Minecraftem. Jeśli masz na swoim komputerze którąkolwiek z tych aplikacji, spróbuj ją wyłączyć zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10.

Metoda 3: Usuń pamięć podręczną Sklepu Windows

Usunięcie pamięci podręcznej Microsoft Store naprawi istniejące połączenie, które zostało przymusowo zamknięte przez błąd zdalnego hosta Minecraft. Można to wykonać, wykonując proste polecenie. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wdrożyć to samo.

1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom.

2. Teraz wpisz wsreset.exe i naciśnij Enter.

Upewnij się, że omawiany problem został rozwiązany.

Metoda 4: Wyłącz funkcję trybu wyświetlania 3D (NVIDIA)

Mimo to, jeśli denerwuje Cię Minecraft. Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez zdalnego hosta, może to być spowodowane niezgodnymi ustawieniami związanymi z Twoją kartą graficzną. Jeśli używasz kart graficznych wyższej klasy, zobaczysz ustawienia trybu wyświetlania 3D. Zaleca się wyłączenie tej funkcji zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz kliknij System, jak pokazano.

3. W lewym okienku kliknij Wyświetl i przewiń w dół do prawego ekranu. Następnie kliknij Zaawansowane ustawienia wyświetlania, jak pokazano.

4. Teraz poszukaj funkcji Zaawansowane ustawienia wyświetlania i wyłącz tę opcję. Sprawdź, czy możesz rozwiązać omawiany problem. Jeśli nie, przejdź do następnej metody rozwiązywania problemów.

Metoda 5: Wyłącz tryb SLI (NVIDIA)

Scalable Link Interface (SLI) został opracowany przez firmę NVIDIA w celu łączenia dwóch kart graficznych w celu uzyskania pojedynczego wyjścia. Zwiększa to moc obliczeniową komputera, ale powoduje również błędy na komputerze z systemem Windows 10. Gdy w komputerze są włączone dwie lub więcej kart graficznych, napotkasz problem wyjątku wewnętrznego utraty połączenia. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wyłączyć tę funkcję.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce na pulpicie, a następnie wybierz Panel sterowania NVIDIA.

2. Na następnym ekranie sprawdź łącze Ustaw konfigurację SLI, które znajduje się w menu ustawień 3D.

Metoda 6: Wyłącz stereoskopowe 3D (dla grafiki NVIDIA)

Kilka kart graficznych w Twoim komputerze może być wyposażonych w funkcje stereoskopowego 3D, ale Twoje gry mogą nie być z nimi kompatybilne. W rezultacie możesz napotkać błąd Connection Lost Internal Exception: java.io.IOException. Oto kilka instrukcji, jak wyłączyć tę funkcję.

1. Wyłącz program antywirusowy na komputerze z systemem Windows 10 zgodnie z powyższymi instrukcjami.

2. Teraz przejdź do menu wyszukiwania i wpisz Panel sterowania. Następnie naciśnij Enter.

3. Teraz kliknij Odinstaluj program, jak pokazano.

4. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Stereoscopic 3D i kliknij Odinstaluj, jak pokazano.

5. Poczekaj, aż program zostanie odinstalowany z komputera i uruchom ponownie komputer. Upewnij się również, że ta opcja została usunięta z Panelu sterowania NVIDIA.

Metoda 7: Ustaw wartości antyaliasingu na domyślne

Jeśli przypadkowo zmieniłeś ustawienia antyaliasingu z ich wartości domyślnych, staniesz twarzą w twarz z Minecraft. Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez problem z hostem zdalnym. Możesz jednak łatwo przywrócić ustawienia do wartości domyślnych, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Wyjdź z procesów Minecrafta i naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksploratora Windows.

2. Następnie wklej następującą ścieżkę do ścieżki nawigacji i naciśnij Enter.

%LocalAppData%PackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangminecraftpe

Uwaga: jeśli system Windows nie może znaleźć wspomnianej lokalizacji, przejdź do następnej metody rozwiązywania problemów.

4. Teraz otwórz plik options.txt.

5. Na koniec znajdź następujący wpis i ustaw wartość na 4 jako gfx_msaa:4

Sprawdź, czy rozwiązałeś problem z wyjątkiem wewnętrznym utraty połączenia.

Metoda 8: Zmień adres DNS

Kilku użytkowników zasugerowało, że przejście na adresy Google DNS może pomóc naprawić istniejące połączenie, które zostało przymusowo zamknięte przez błąd zdalnego hosta Minecraft. Jeśli poprawnie uruchomisz Minecrafta i zobaczysz czarny pusty ekran, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zmienić adres DNS. Pomoże Ci to rozwiązać wszystkie problemy z DNS (Domain Name System), dzięki czemu będziesz mógł uruchomić grę bez żadnych problemów.

Po zmianie adresu DNS sprawdź, czy możesz uruchomić istniejące połączenie, które zostało przymusowo zamknięte, czy nie.

Metoda 9: Usuń wpisy Minecrafta z pliku Hosts

Jeśli plik hosts zawiera edytowane wpisy domeny Minecraft.net lub Mojang, napotkasz problem z wewnętrznym wyjątkiem utraty połączenia. Dlatego musisz usunąć wpisy, aby rozwiązać ten sam problem. Oto kilka instrukcji usuwania wpisów Minecraft.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksploratora Windows.

2. Teraz przejdź do zakładki Widok i zaznacz pole Ukryte elementy w sekcji Pokaż/ukryj.

3. Teraz skopiuj i wklej następującą ścieżkę do ścieżki nawigacji Eksploratora plików.

C:WindowsSystem32driversetc

4. Teraz wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy plik hosts i wybierz opcję Otwórz za pomocą, jak pokazano.

5. Teraz wybierz opcję Notatnik z listy i kliknij OK, jak pokazano.

6. Teraz plik hosts zostanie otwarty w Notatniku w następujący sposób.

7. Teraz kliknij klawisze Ctrl + F, aby otworzyć okno Znajdź. Tutaj wpisz Minecraft na karcie Znajdź i kliknij Znajdź następny, jak pokazano.

8. Jeśli nie otrzymałeś żadnych wyników wyszukiwania, oznacza to, że nie masz uszkodzonych plików Minecraft na swoim komputerze. Jeśli znajdziesz sekcję Minecraft, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i usuń je.

9. Teraz zapisz plik, klikając jednocześnie klawisze Ctrl + S.

10. Wyjdź z Notatnika i sprawdź, czy rozwiązałeś problem z Minecraftem.

Metoda 10: Zresetuj Microsoft Store

Wyczyszczenie wszystkich danych i uszkodzonej pamięci podręcznej związanej z grą Minecraft jest możliwe dzięki zresetowaniu Microsoft Store. Ta metoda jest znacznie bardziej drastyczna niż wyczyszczenie pamięci podręcznej Microsoft Store (zgodnie z instrukcją w metodzie 3), ale nie usuwa żadnych zainstalowanych aplikacji i gier.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Microsoft Store.

2. Teraz wybierz podświetloną opcję Ustawienia aplikacji.

3. Teraz przewiń w dół ekran Ustawienia i kliknij podświetloną opcję Resetuj.

Uwaga: Twoje dane aplikacji zostaną usunięte podczas resetowania Microsoft Store.

4. Teraz potwierdź monit, klikając Resetuj i ponownie uruchamiając komputer.

Metoda 11: Zainstaluj ponownie Minecraft

Jeśli żadna z metod ci nie pomogła, w ramach ostatniej szansy odinstaluj oprogramowanie, uruchom ponownie komputer, a następnie zainstaluj ponownie później. Oto kilka kroków dotyczących tego samego.

1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz kliknij Aplikacje.

3. Teraz wyszukaj i kliknij Minecraft Launcher i wybierz opcję Odinstaluj.

4. Teraz potwierdź monit, jeśli taki istnieje, i uruchom ponownie komputer po odinstalowaniu gry Minecraft.

5. Odwiedź Oficjalna strona Minecraft Launchera i kliknij przycisk POBIERZ DLA WINDOWS 10/11, jak pokazano.

6. Teraz przejdź do Moje pliki do pobrania i uruchom plik instalacyjny MinecraftInstaller.

7. Kliknij przycisk Dalej w oknie Microsoft Launcher Setup.

8. Następnie kliknij przycisk Dalej po wybraniu folderu docelowego.

9. Na koniec kliknij przycisk Instaluj.

Tutaj ponownie zainstalowałeś program uruchamiający Minecraft na swoim komputerze. Naprawiłoby to wszystkie problemy związane z aplikacją.

Metoda 12: Przełącz się na stary program uruchamiający Minecraft

Ta metoda to sprawdzone obejście problemu Minecraft. Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez zdalnego hosta na komputerze z systemem Windows 10. Wiąże się to z instalacją starszej wersji Minecrafta, a instrukcje jej implementacji są wymienione poniżej.

1. Przejdź do urzędnika Strona pobierania Minecrafta.

2. Teraz kliknij Pobierz dla Windows 7/8 w sekcji POTRZEBUJESZ INNEGO SMAKU? menu, jak pokazano.

3. Teraz poczekaj, aż oprogramowanie zostanie pobrane na twoje urządzenie i uruchom plik instalacyjny w sekcji Moje pobrane pliki, aby je zainstalować.

4. Anuluj wszelkie monity i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować poprzednią wersję gry Minecraft.

Możesz także podnieść bilet aby skontaktować się z pomocą techniczną Minecraft.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się naprawić Minecraft. Istniejące połączenie zostało przymusowo zamknięte przez zdalnego hosta na Twoim urządzeniu. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam znać, jaki temat chcesz, abyśmy zgłębili w następnej kolejności.

x