12 wtyczek do rezerwacji WordPress, dzięki którym zarządzanie rezerwacjami jest dziecinnie proste

Skuteczne zarządzanie rezerwacjami odgrywa kluczową rolę w przypadku niektórych firm internetowych. Posiadanie niezawodnego systemu rezerwacji jest niezbędne, jeśli prowadzisz hotel, restaurację, klinikę lub inną działalność usługową. Zapewnia zadowolenie klientów i znacząco zwiększa przychody.

Na szczęście WordPress oferuje ogromną różnorodność wtyczek do rezerwacji, które usprawniają cały proces zarządzania rezerwacjami. Korzystając z tych wtyczek, możesz po prostu zintegrować zaawansowane funkcje rezerwacji ze swoją witryną.

W ten sposób Twoja strona internetowa stanie się przyjazną dla klienta platformą rezerwacyjną. Ponadto będziesz mieć pełną kontrolę nad zarządzaniem rezerwacjami bez polegania na usługach stron trzecich.

Dzięki wtyczkom do rezerwacji eliminujesz problemy klientów związane z nawigacją po wielu witrynach i rozmowami telefonicznymi. Ponadto masz większe szanse na przekształcenie odwiedzających w klientów. W tym artykule podkreślimy znaczenie wtyczek do rezerwacji i przedstawimy jedne z najlepszych dostępnych wtyczek do rezerwacji.

Korzyści z używania wtyczek rezerwacji WordPress do planowania spotkań online

Nie będziesz potrzebować żadnej wiedzy na temat kodowania ani złożonego doświadczenia technicznego do obsługi wtyczki rezerwacji WordPress. Ponadto nie będziesz musiał tworzyć od podstaw złożonego systemu rezerwacji. Oto kilka godnych uwagi zalet korzystania z wtyczek rezerwacji WordPress do planowania spotkań online:

Płynna rezerwacja

Możesz zapewnić swoim klientom najprostszą obsługę rezerwacji dzięki wtyczce rezerwacji WordPress na swojej stronie. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi wtyczki te usprawniają cały proces rezerwacji.

Twoi klienci nie będą musieli wychodzić z Twojej witryny, aby zarezerwować usługę, która przyciąga ich uwagę kupujących. W rezultacie nie przegapisz możliwości zwiększenia przychodów poprzez kontrolowanie całej podróży klienta.

Dostępność przez całą dobę

Korzystając z wtyczki rezerwacyjnej, klienci mogą dokonać rezerwacji Twojej usługi w dowolnym momencie. Dzięki dostępności 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, wtyczki do rezerwacji mogą pomóc klientom nawet poza normalnymi godzinami pracy. Dzięki temu nigdy nie brakuje Ci żadnych klientów, ponieważ dzięki wtyczce Twój system rezerwacji jest zawsze aktywny.

Dokładne aktualizacje dostępności

Wtyczka rezerwacji WordPress natychmiast aktualizuje dostępność miejsca rezerwacji. Odpowiada harmonogramowi Twojej firmy, dzięki czemu klienci mogą zobaczyć dostępność w czasie rzeczywistym. W ten sposób mogą wybrać najlepsze miejsce, które preferują, a Twoja firma nie napotka żadnych konfliktów rezerwacji.

Automatyczne potwierdzenie i powiadomienie

Wtyczki do rezerwacji automatycznie wysyłają e-maile lub SMS-y do klientów po potwierdzeniu rezerwacji. Możesz także dostosować wtyczkę, aby klienci mogli otrzymywać powiadomienia w pobliżu daty i godziny spotkania. W rezultacie prawdopodobieństwo niepojawienia się gości jest zminimalizowane, a ogólna satysfakcja klienta wzrasta.

Modyfikowalne formularze rezerwacji

Możesz spersonalizować formularz rezerwacji zgodnie z rodzajem Twojej firmy i marki oraz nadać mu profesjonalny wygląd. Dzięki temu możesz łatwo zbierać wszystkie kluczowe informacje od swoich klientów, takie jak nazwiska, dane kontaktowe, preferencje dotyczące usług i inne. Ponadto oszczędza Twój czas i podnosi jakość usług, ponieważ możesz zebrać wszystkie istotne dane z góry.

Wtyczki do rezerwacji WordPress pozwolą Ci połączyć się z wieloma renomowanymi bramkami płatności online. Dzięki temu klienci mogą polegać na Twoich metodach płatności i dokonywać bezpiecznych transakcji podczas dokonywania rezerwacji. Zwiększa to przepływy pieniężne Twojej firmy, upraszcza procedurę płatności i eliminuje ręczne przetwarzanie płatności.

Pełne zarządzanie spotkaniami

Korzystając z wtyczki do rezerwacji WordPress, uzyskasz skuteczny proces zarządzania spotkaniami. Możesz przeglądać, edytować, ustawiać lub anulować dowolną rezerwację ze scentralizowanego pulpitu nawigacyjnego. Gwarantuje to bezproblemowe działanie i zwiększa zadowolenie klientów. Ponadto niektóre wtyczki oferują zmianę harmonogramu, historię spotkań i profile klientów, aby zapewnić bardziej spersonalizowaną obsługę.

Zarządzanie wieloma użytkownikami

Możesz mieć zespół członków personelu zarządzających spotkaniami za pomocą funkcji zarządzania wieloma użytkownikami. Pomoże Ci to w planowaniu dostępności pracowników, przypisywaniu ich do konkretnych spotkań i monitorowaniu ich produktywności.

Analityka i raport

Dzięki funkcjom raportowania i analizy możesz zrozumieć wzorce spotkań, preferencje klientów i generowanie dochodów. W ten sposób możesz podejmować lepsze decyzje, korzystając z tych spostrzeżeń opartych na danych. Ostatecznie możesz ulepszyć swoje usługi i przenieść je na wyższy poziom.

Kompatybilność z innymi wtyczkami

Wtyczki do rezerwacji WordPress można zintegrować z innymi wtyczkami w ekosystemie WordPress. Możesz zintegrować swój system rezerwacji z wtyczką kalendarza, narzędziami CRM, narzędziami do e-mail marketingu i nie tylko. W ten sposób ogólna funkcjonalność i efektywność Twojego systemu rezerwacji uległa poprawie.

Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych wtyczek do rezerwacji WordPress i ich podstawowym funkcjom.

System rezerwacji WP

WP Booking System to wyjątkowa wtyczka kalendarza rezerwacji dla WordPress. Zaufało mu wielu, ponieważ może pochwalić się imponującym wskaźnikiem satysfakcji i jest wysoko oceniane przez innych. Wtyczka pozwala bez wysiłku tworzyć kalendarze i formularze rezerwacji, jednocześnie efektywnie obsługując wszystkie rezerwacje.

Możesz także dostosować kalendarz rezerwacji, aby idealnie pasował do Twoich unikalnych wymagań.

Kluczowe cechy:

 • Zobacz wszystkie rezerwacje w jednym miejscu uporządkowane w zakładkach.
 • Łatwo zlokalizuj określone rezerwacje, sortując je lub korzystając z opcji wyszukiwania.
 • Ustaw ograniczenia rezerwacji na podstawie minimalnej lub maksymalnej liczby dni, zaawansowanych okresów i nie tylko.
 • Korzystaj z jednego pulpitu nawigacyjnego, aby przeglądać lub edytować szczegóły płatności, wysyłać e-maile do klientów i nie tylko.
 • Przyjmuj rezerwacje offline za pośrednictwem połączeń telefonicznych lub e-maili i dodawaj je ręcznie do kalendarza.
 • Otrzymuj szczegółowe raporty i statystyki swoich rezerwacji i zarobków.
 • Przeglądaj rezerwacje ręcznie i zachowaj je lub odrzuć zgodnie z własnymi preferencjami.
 • Eksportuj wszystkie informacje o rezerwacji w formacie pliku CSV.

Amelia

Amelia to zaufane rozwiązanie do rezerwacji, które gwarantuje użytkownikom przyjazną obsługę. Usprawnia proces umawiania wizyt i rezerwacji miejsc. Wtyczka automatyzuje system rezerwacji za pomocą najnowszych stosów technologii i zaawansowanych funkcji. Dzięki temu rozwiązaniu zarządzanie rezerwacjami na wydarzenia, firmy i osoby prywatne staje się o wiele łatwiejsze.

Kluczowe cechy:

 • Twórz formularze rezerwacji spotkań online i planowania wydarzeń za pomocą unikalnego interfejsu użytkownika i interfejsu użytkownika.
 • Idealny dla konsultantów prawnych, siłowni i sportów, prywatnych klinik, salonów i centrów naprawczych.
 • Zarówno front-end, jak i back-end są tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych.
 • Auto wykrywa globalnych klientów i ustawia spotkania i wydarzenia w oparciu o strefę czasową.
 • Wygodny widok kalendarza na zapleczu zapewnia pełny przegląd wszystkich zaplanowanych spotkań i wydarzeń.
 • Pulpit nawigacyjny zaplecza pokazuje statystyki i wskaźniki KPI, widoki kalendarza, spotkania, pracowników, usługi, zarządzanie lokalizacjami i inne.
 • Integruje się z WooCommerce, umożliwiając sprzedaż produktów i usług poprzez system rezerwacji.

BooingPress

BookingPress to wszechstronna wtyczka do umawiania spotkań i planowania dla WordPress, zaprojektowana dla branży usługowej. Jest przeznaczony dla firm każdej wielkości, a także dla osób chcących zarządzać planowaniem spotkań online.

Wtyczka jest wyposażona w łatwy proces instalacji i przyjazny dla użytkownika interfejs. Ponadto oferuje w pełni zautomatyzowane planowanie personelu, samodzielną rezerwację i prosty proces płatności.

Kluczowe cechy:

 • Idealny dla zdrowia, fitnessu, salonu, medycyny, usług profesjonalnych, edukacji, sprzętu i innych kategorii.
 • Pozwala klientom przeglądać dostępność personelu i ceny usług oraz łatwo rezerwować spotkania za pomocą pięknego widżetu rezerwacji.
 • Mnóstwo narzędzi do łatwego śledzenia rezerwacji, zarządzania klientami, obsługi płatności, monitorowania dostępności i nie tylko.
 • Zestaw narzędzi do dostosowania formularza rezerwacji, w tym schematu kolorów, tytułów i układu, za pomocą wygodnego edytora.
 • Wysyłaj terminowe powiadomienia e-mail, WhatsApp i SMS do swoich klientów w preferowanych przez nich kanałach komunikacji.
 • Efektywne planowanie pracowników przy jednoczesnym zapewnieniu indywidualnej elastyczności w zakresie dni wolnych.
 • Synchronizuje się z Kalendarzem Google i Kalendarzem programu Outlook w celu lepszego planowania i dostarczania powiadomień.
 • Scentralizowany pulpit analityczny, który zapewnia kompleksowe dane dotyczące spotkań biznesowych

Rezerwacja Webba

Wtyczka Webba Booking jest wyposażona w funkcje usprawniające cały proces zarządzania rezerwacjami. Jest to lekka i przyjazna dla użytkownika wtyczka, która daje pełną kontrolę nad rezerwacją i procesem rezerwacji. Ponadto wtyczka jest idealna dla małych firm, hoteli, kwater wakacyjnych, spa, salonów, placówek medycznych, fitness i nie tylko.

Kluczowe cechy:

 • Dostosuj całą wtyczkę, korzystając z ponad 80 opcji projektowania i 79 prezentów projektowych.
 • Użytkownicy mogą również dokonywać rezerwacji za pomocą swoich urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca.
 • Funkcje rezerwacji obejmują rezerwację grupową, rezerwację łańcuchową, reguły cenowe, grupowanie usług i inne.
 • Konfigurowalne formularze rezerwacji z nieskończoną liczbą usług, godzinami pracy i niestandardowymi polami do zbierania niezbędnych informacji
 • Integracja z bezpiecznymi opcjami płatności z ponad 100 bramkami, w tym PayPal, Stripe itp.
 • Wysyłaj powiadomienia i przypomnienia przez e-mail lub SMS.
 • Potężne integracje z renomowanymi platformami, takimi jak Kalendarz Google, WooCommerce i inne.
 • Wielojęzyczna wtyczka, która integruje się z WPML i jest idealna dla globalnych klientów.

Kalendarz rezerwacji

Kalendarz rezerwacji to jedna z pionierskich i powszechnie uznanych wtyczek do rezerwacji dla WordPress. Oferuje atrakcyjny wizualnie system rezerwacji, który pięknie przedstawia dostępność kalendarza.

Twoja witryna jest więc przygotowana do przyjmowania rezerwacji od klientów. Poza tym przejrzysty panel administracyjny rezerwacji sprawia, że ​​cały proces rezerwacji jest bardzo prosty dla klientów. Ponadto wtyczka synchronizuje się z innymi usługami, dzięki czemu Twoja rezerwacja nigdy nie powoduje konfliktów i pozostaje aktualna.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje w pełni responsywny i atrakcyjny wizualnie projekt, który świetnie wygląda na każdym urządzeniu.
 • Przyjemny i przyjazny interfejs administratora pozwala przeglądać i zarządzać rezerwacjami.
 • Akceptuje nieskończoną liczbę zasobów rezerwacji (usług lub atrybutów).
 • Wybieraj spośród wielu stylowych szablonów kalendarzy pasujących do wyglądu Twojej witryny
 • Powiadamiaj klientów e-mailem o każdej czynności związanej z rezerwacją.
 • Integruje się z najpopularniejszymi bramkami płatniczymi.
 • Akceptuje wiele rezerwacji dokonanych przez użytkowników tego samego dnia w oparciu o pojemność zasobów.
 • Ustaw kryteria wyboru na podstawie minimalnej, maksymalnej liczby dni i rezerwacji na pół dnia.
 • Ceny i opłaty mogą być ustalane na podstawie dni specjalnych, kuponów lub wpłat depozytów.
 • Dostępna jest obsługa wielu użytkowników i wielu języków.

Rezerwacja godziny spotkania

Rezerwacja godzinowa spotkań to wszechstronna wtyczka WordPress, która umożliwia tworzenie dostosowywalnych formularzy rezerwacji spotkań. Użytkownicy mogą wizualnie wybrać czasy rozpoczęcia z obliczonych opcji, takich jak godziny i czas trwania usługi.

Wtyczka jest idealna dla różnych branż i automatyzuje zarządzanie dostępnością, aby zapobiec podwójnym rezerwacjom. Ponadto to rozwiązanie jest idealne dla usług związanych z medycyną, fitnessem, eventami, rezerwacją sal, lektoratami językowymi i nie tylko.

Kluczowe cechy:

 • Łatwo konfiguruj dane kalendarza i harmonogramy za pomocą interfejsu wizualnego.
 • Zdefiniuj daty robocze, daty nieważne/święta i daty specjalne.
 • Ogranicz daty domyślne, maksymalne i minimalne.
 • Dostosuj godziny otwarcia dla wybranych terminów.
 • Ustaw różne usługi dla każdego kalendarza.
 • Ustaw cenę i czas trwania każdej usługi.
 • Automatyczne obliczanie czasu rozpoczęcia na podstawie godzin otwarcia i czasu trwania usługi.
 • Ustaw powiadomienia e-mail i spersonalizuj je dla klientów i administratorów.
 • Bezpieczna metoda walidacji formularzy z ochroną antyspamową i captcha.
 • Działa idealnie i jest dostarczany z blokami Gutenberg i Elementor.
 • Obsługuje wiele formatów dat i ponad 53 języki kalendarza

Kalendarz rezerwacji

Kalendarz rezerwacji to idealne rozwiązanie do wdrożenia systemu rezerwacji na Twojej stronie WordPress. Jest to solidna wtyczka, która umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby kalendarzy rezerwacji, formularzy i tak dalej. Klienci i administratorzy mogą korzystać z wygody powiadomień e-mail, natychmiastowego zatwierdzenia i integracji z różnymi metodami płatności.

Kluczowe cechy:

 • Twórz nieskończoną liczbę kalendarzy rezerwacji do różnych celów.
 • Uzyskaj różnorodne motywy kalendarzy, formularze i dodatki do różnych kalendarzy.
 • Konfigurowalne ustawienia e-mail do powiadamiania klientów i administratorów w różnych sytuacjach.
 • Użyj go jako widżetu rezerwacji na swojej stronie internetowej.
 • Automatycznie zatwierdzaj prośby użytkowników dotyczące rezerwacji.
 • Dostępna jest płatność gotówką i PayPalem.
 • Użytkownicy mogą tworzyć przedziały czasowe na podstawie godzin, a nawet minut na rezerwację.
 • Responsywna wtyczka, która doskonale działa na różnych urządzeniach.

Książkowy

Bookly rewolucjonizuje proces rezerwacji online dzięki bezpłatnej i wiodącej wtyczce do planowania dla WordPress. To potężne narzędzie pozwala akceptować rezerwacje online i automatyzować system rezerwacji.

Dlatego możesz bezbłędnie zarządzać swoim kalendarzem rezerwacji, usługami i bazą klientów ze scentralizowanego pulpitu nawigacyjnego. Możesz więc zwiększyć sprzedaż online, upraszczając zarządzanie spotkaniami w różnych branżach.

Kluczowe cechy:

 • Szybki system rezerwacji online, który oferuje intuicyjne i konfigurowalne formularze
 • Konfigurowalny formularz rezerwacji, który nie wymaga umiejętności kodowania.
 • Umieść nieograniczoną liczbę formularzy rezerwacji na swojej stronie.
 • Widok kalendarza oparty na miesięcznych, tygodniowych i dziennych ramach czasowych.
 • Klienci mogą wyszukiwać, sortować i filtrować utracone rezerwacje według własnego uznania.
 • Każda usługa ma zmienną długość od 5 minut do 7 dni.
 • Usługi są podzielone na kategorie dla wygody użytkownika.
 • Ustawienia SMS-ów i e-maili można zmieniać bezpośrednio z zaplecza.
 • Obsługa wielu języków jest dostępna dzięki integracji WPML.
 • Realizuj cele marketingowe za pomocą zautomatyzowanych kampanii SMS i e-mail.

Kalendarz rezerwacji wizyt

Wtyczka kalendarza rezerwacji spotkań zapewnia najwyższą jakość rezerwacji online. Został zaprojektowany z myślą o różnych branżach i działaniach, takich jak konsultacje medyczne, sale lekcyjne, imprezy, transport i inne. Twoi klienci mogą łatwo wybrać żądany przedział czasowy z zestawu dostępnych opcji za pomocą wygodnego formatu kalendarza.

Kluczowe cechy:

 • Konsumenci mogą zarezerwować przedział czasowy z listy dostępnych terminów.
 • Opcja płatności PayPal jest powiązana z formularzem rezerwacji.
 • Dla każdego przedziału czasowego możesz wybrać liczbę spotkań, które można umówić.
 • Po zakończeniu płatności powiadomienia e-mail są wysyłane na podaną listę e-mailową.
 • E-mail z potwierdzeniem zawierający informacje o spotkaniu jest wysyłany do klientów.
 • Użytkownik może otrzymać dostęp do kalendarza w celu umawiania spotkań. Dlatego użytkownicy z „Poziomem dostępu edytora” mają dostęp tylko do obszaru planowania.
 • Spotkania są eksportowane do Outlooka, formatu Kalendarza Google (iCal).
 • Zapobiega spamowi z formularza kalendarza spotkań za pomocą sprawdzania poprawności captcha.
 • Administratorzy mogą definiować dni robocze, dokładne dostępne przedziały czasowe, pojemność spotkań itp.

StartRezerwacja

Wtyczka StartBooking tworzy wysoce angażujące środowisko rezerwacji i rezerwacji na Twojej stronie internetowej. Pomaga osobom i organizacjom sprzedawać swoje usługi za pośrednictwem usług rezerwacji w chmurze.

Będziesz potrzebował minimalnych aktualizacji dowolnego motywu swojej witryny WordPress, aby wdrożyć profesjonalny kalendarz rezerwacji. Wtyczka oferuje jednak szeroką gamę narzędzi, którymi można sterować bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Kluczowe cechy:

 • Elastyczne procesy rezerwacji umożliwiają klientom łatwe planowanie spotkań.
 • Integruje się z renomowanymi platformami kalendarzy, w tym Kalendarzem Google, w celu precyzyjnego planowania.
 • Obsługuj różne usługi o różnym czasie trwania, cenach i dostępności.
 • Zautomatyzowane powiadomienia, aby informować klientów o potwierdzeniach i aktualizacjach harmonogramów.
 • Dystrybuuj i utrzymuj zasoby dla pracowników lub pomieszczeń, aby zagwarantować efektywne planowanie i wykorzystanie.
 • Bezpieczne i elastyczne metody płatności online, takie jak Stripe.
 • Szczegółowe raporty i funkcje analityczne zapewniają wgląd w wydajność Twojej witryny.
 • Synchronizuje się z Twoim CRM, aby efektywniej obsługiwać relacje z klientami
 • Łączy się z ponad 5000 aplikacji i usług za pośrednictwem Zapier.

Po prostu zaplanuj spotkania

Simply Schedule Appointments to wtyczka do rezerwacji spotkań, idealna dla konsultantów i małych firm. Ta wtyczka WordPress jest wyposażona w intuicyjny interfejs, który doskonale integruje się z Twoją witryną i zapewnia doskonałe wsparcie. Założenie kalendarza umawiania spotkań i zaakceptowanie pierwszej rezerwacji zajmuje mniej niż 5 minut.

Kluczowe cechy:

 • Niezliczone kalendarze rezerwacji są dostępne ze spersonalizowanymi powiadomieniami.
 • Wykorzystaj daty wyłączenia i zaawansowane opcje planowania, aby całkowicie dostosować swój harmonogram.
 • Wykorzystaj edytor bloków, widżety Elementor, moduły Beaver Builder i moduły Divi, aby osadzić kalendarze planowania spotkań.
 • Stwórz i dostosuj kalendarz rezerwacji, który odzwierciedla Twoją markę i stronę internetową.
 • Dostępne w kilku językach, w tym hiszpańskim, niemieckim, francuskim i nie tylko!
 • Dostępny Kalendarz Google, Google Analytics, Menedżer tagów i śledzenie (Pro).

Rezerwacja Ultra Pro

Booking Ultra Pro oferuje pakiet funkcji, które pomogą Ci w całodobowej obsłudze spotkań. Wtyczka zminimalizuje Twój wysiłek, nawet jeśli prowadzisz ogromny instytut i planujesz masowych ludzi. Możesz zarządzać wszystkimi procesami związanymi z rezerwacjami ze swojej strony internetowej i zapewnić swoim klientom wyjątkowe doświadczenie rezerwacji.

Kluczowe cechy:

 • Obsługa różnych typów rezerwacji, takich jak spotkania, wydarzenia, zajęcia i inne
 • Przyjmuj płatności za rezerwacje za pośrednictwem popularnych bramek płatniczych, takich jak PayPal, Stripe i Authorize.net.
 • Konfigurowalne formularze rezerwacji do zbierania odpowiednich informacji podczas procesu rezerwacji.
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs kalendarza, który umożliwia przeglądanie i zarządzanie rezerwacjami, dostępnością i harmonogramami.
 • Konfigurowalne e-maile i powiadomienia, aby aktualizować informacje zarówno dla klientów, jak i administratorów.
 • Efektywnie zarządzaj zasobami, takimi jak pomieszczenia, sprzęt czy personel.
 • Opcje obsługi spotkań online zarówno dla klienta, jak i administratora
 • Pozwala na obsługę godzin i dni pracy firmy i personelu.
 • Możliwości integracji z popularnymi wtyczkami WordPress i obejmują dodatki

Wniosek

Wspomnieliśmy o niektórych wiodących wtyczkach do rezerwacji, które ułatwiają ogólny proces zarządzania rezerwacjami. Teraz Twoja kolej, aby przekształcić swoją witrynę WordPress w generującą zyski witrynę biznesową, która zawiera funkcje rezerwacji. Ale przed zainstalowaniem wtyczki dokładnie przejrzyj funkcje i wybierz tę, która idealnie pasuje do Twojej firmy.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi wtyczkami WordPress CRM w celu zwiększenia wydajności biznesowej.

x