12 zasobów do nauki Pythona dla początkujących

Udostępnij teraz w social media:

Chęć nauczenia się nowego języka zabija czas początkujących. Słyszeliśmy Twój głos, a oto wyselekcjonowana lista najlepszych zasobów do nauki Pythona.

Ten artykuł pomoże Ci znaleźć przyjazne dla początkujących zasoby do nauki najpopularniejszego języka programowania – Pythona.

Dlaczego powinniśmy uczyć się Pythona?

Wiele osób chce teraz nauczyć się gorącego języka programowania, tj. Pythona. Niektóre z nich mają powód, a inne nie.

Zanim zaczniesz uczyć się jakiegokolwiek języka programowania, zadaj sobie pytanie, dlaczego masz się go uczyć? To pytanie daje ci pewną jasność. I wiedz, co możesz zrobić, jeśli nauczysz się tego języka programowania. Najprawdopodobniej te dwa pytania dają jasne wyobrażenie o planach jego nauki.

Dobrą praktyką jest poznanie cech języka programowania, których chcesz się nauczyć. A co może dla ciebie zrobić? Zobaczymy je wszystkie.

Co to jest Python?

Pyton jest językiem wysokiego poziomu, interpretowanym i open-source. Python obsługuje zarówno paradygmaty programowania obiektowego, jak i proceduralnego.

Dlaczego Python jest tak popularny?

Zobaczmy cechy Pythona, które czynią go jednym z najlepszych języków programowania.

Angielski jak składnia

Składnia Pythona jest tak wygodna dla początkujących. Jeśli przeczytasz kod Pythona, poczujesz, że czytasz po angielsku. Zmniejszyło stres związany z zapamiętywaniem składni. Jeśli mi nie wierzysz, zobacz poniższy fragment kodu.

a = 1
b = 1
if a is b:
	print("Hi")
a = 2000
print("Yeah!") if a % 2 == 0 else print("No!")

Poznasz wielkość Pythona, gdy się w niego zagłębisz.

Biblioteki

Python zawiera dużą liczbę wbudowanych modułów i bibliotek. Istnieje ocean bibliotek dla języka programowania Python. Moduły i biblioteki ułatwiają życie programistom. Pomagają rozwiązywać problemy, których nie można rozwiązać za pomocą standardowych funkcji Pythona.

Wpisywane dynamicznie

To język dynamicznie pisany. Nie musimy się martwić deklaracjami zmiennych w kodowaniu. Jeśli widzisz inne języki programowania, takie jak C, C++, Java itp., musimy zadeklarować zmienne przy użyciu dowolnego typu danych obsługiwanego przez ten język programowania. Zobacz przykładowy kod w języku C.

#include <stdio.h>

int main() {
	int a = 1;
	printf("%d", a);
	return 0;
}

Zobaczmy ten sam kod w Pythonie.

a = 1
print(a)

Python automatycznie przyjmie typ zmiennej na podstawie wartości. Skróciło to dużo czasu programistom. Nie musimy się martwić o rodzaj danych. Po prostu przypisz.

  Jak zmienić zdjęcie rozmowy grupowej w wiadomościach na iPhonie i iPadzie

Ruchliwość

Python podąża za przysłowiem programowania, tj. Code Once Run Anywhere. Możemy używać Pythona na dowolnej platformie. Potrzebujesz tylko Pythona do uruchomienia dowolnego kodu Pythona. Python nie dba o twoją platformę.

To najpopularniejsze cechy Pythona. Posiada wiele innych funkcji, które pomogą osiągnąć Twoje cele w rozwoju.

Co możemy zrobić z Pythonem?

Możemy używać Pythona w większości dziedzin oprogramowania. Zobaczmy standardowe i najczęściej używane obszary Pythona.

Uczenie maszynowe i nauka o danych

Python jest preferowany do uczenia maszynowego i nauki o danych.

Za pomocą Pythona możemy bez trudu obliczać skomplikowane równania matematyczne. Mamy biblioteki takie jak pandas, numpy, matplotlib itp., które pomagają inżynierom uczenia maszynowego i analitykom danych.

Tworzenie stron internetowych

Istnieją frameworki do tworzenia stron internetowych w Pythonie.

Najpopularniejsze frameworki internetowe dla Pythona to Django i Flask. Django jest bardziej niezawodnym frameworkiem niż Flask. Korzystając z tych frameworków, możesz stworzyć prostą stronę internetową do złożonej aplikacji internetowej. Oba frameworki są przyjazne dla początkujących i łatwe do nauczenia się dzięki dokumentacji.

Skrobanie sieci

Web scraping jest jednym z głównych obszarów Pythona.

Możemy tworzyć roboty sieciowe w Pythonie za pomocą biblioteki o nazwie scrapy, BeautifulSoup4 i wielu innych do scrapowania danych.

Skrypty

Możesz zrobić dosłownie wszystko, aby zautomatyzować powtarzające się zadania sysadmin.

  • Interakcja z systemem operacyjnym (Windows, UNIX itp.)
  • Wykonywanie konserwacji
  • Wdrażanie aplikacji
  • Testowanie strony internetowej
  • Pobieranie danych

Możemy również używać Pythona do tworzenia GUI (Graphical User Interface), tworzenia gier za pomocą PyGame, programowania sieciowego itp. Możesz uzyskać szansę poznania świata Pythona, gdy tylko zaczniesz.

Mam nadzieję, że wiesz, dlaczego Python zyskuje tak dużą popularność. Rozwijający się język, taki jak Python, będzie miał wiele zasobów (płatnych i bezpłatnych) do nauki. To problem dla początkujących, takich jak ja (kiedyś). Mamy wiele opcji do nauki Pythona. To takie mylące.

Ale nie martw się, poniższe są starannie dobrane.

Kursy wideo

Mamy wiele stron internetowych, które udostępniają kursy wideo za darmo i odpłatnie. Zobaczmy najlepsze kursy z nich.

  Jak aktywować kartę SIM TruConnect?

Udemy

Udemy to witryna oferująca kursy wideo online po symbolicznej cenie.

Znajdziesz wiele dostępnych kursów do nauki Pythona. Najbardziej przyjaznym dla początkujących i mniej kosztownym kursem jest Ukończ szkolenie w Pythonie: Przejdź od zera do bohatera w Pythonie 3.

Po ukończeniu otrzymasz świadectwo ukończenia. Ale to nie dodaje żadnej wartości do twojego CV. Liczy się wiedza zdobyta na kursie, a nie certyfikaty.

Wejdź na kurs i sprawdź treść i czego się z niego uczysz. Jeśli jesteś zadowolony ze struktury kursu i podglądu filmów, skorzystaj z niego.

edX

Wprowadzenie do programowania w Pythonie jest prowadzony przez Georgia Tech. Jest to program certyfikacji, który może zająć około pięciu miesięcy, poświęcając 9-10 godzin tygodniowo.

Oczekuje się, że poznasz podstawy, strukturę sterowania, strukturę danych, obiekty i algorytmy.

Datacamp

Datacamp oferuje wprowadzenie do Pythona do nauki o danych. Treść kursu koncentruje się na analizie danych i obliczeniach naukowych za pomocą NumPy.

Aby ukończyć ten kurs, potrzebujesz około 4 godzin i możesz go wziąć w dowolnym momencie z dowolnego miejsca. Poznasz różne narzędzia do nauki o danych do przechowywania, analizowania i manipulowania danymi. Jeśli dążysz do roli analityka danych, to jest to konieczność.

Szkolenie TalkPython

Szkolenie TalkPython to kurs, który uczy Pythona poprzez budowanie projektów.

Możesz nauczyć się robić projekty w Pythonie wraz ze składnią Pythona. Po ukończeniu tego kursu możesz pracować nad swoimi projektami w Pythonie. Kurs jest Python Jumpstart poprzez budowanie 10 aplikacji. Kurs kosztuje 69 USD za dożywotni dostęp.

Przed pójściem na jakikolwiek płatny kurs sprawdź zarys i treść kursu.

Kanał Youtube

Przyjazny dla początkujących Poradniki Pythona to jest całkowicie BEZPŁATNE.

Strony internetowe

Niektórzy z was mogą nie lubić kursów wideo. Jeśli lubisz czytać, ta sekcja jest dla Ciebie.

Szkoły W3

W3Schools słynie z tworzenia stron internetowych. Ale w ostatnim czasie dodano nowe samouczki, takie jak Python, Java, C++, C# itp… Możesz znaleźć samouczki tutaj. Samouczki są całkowicie bezpłatne i pomagają w nauce Pythona bez żadnego wysiłku.

Programowanie

Samouczki w Programiz są łatwe do zrozumienia i nauczenia się. W samouczkach znajdziemy wiele przykładów dla każdej koncepcji. Zapewnia również interpreter online do pracy z Pythonem. Możesz zobaczyć kurs tutaj.

Wychowawczy

Edukacyjna to platforma edukacyjna premium. Masz dostęp do kursu tutaj.

Poznasz wszystkie podstawy Pythona i zdobędziesz wystarczającą wiedzę, aby dalej doskonalić swoje umiejętności Pythona.

  Jak kontrolować prędkość wentylatora w systemie Windows 10

Po ukończeniu podstaw edukacji, znajdziesz wiele innych kursów, dzięki którym Twoje umiejętności Pythona staną się następne.

Książki

Jeśli lubisz czytać książki, ta sekcja jest dla Ciebie. Zobaczymy najpopularniejsze książki do nauki Pythona.

Crash kurs Pythona

Książka Python Crash Course w naturalny sposób uczy Pythona. Możesz także pracować nad niektórymi projektami w książce. Eric Matthes, autor, prowadzi cię przez różne rodzaje projektów, takie jak tworzenie gier, wizualizacja danych itp. Możesz je znaleźć na Amazon.

Najpierw głowa Pythona

Head First Python to książka, która uczy Pythona bez nudy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przyjazna dla mózgu książka do nauki Pythona. Książkę możesz dostać od Amazona.

Automatyzacja

Jeśli chcesz nauczyć się praktycznych rzeczy za pomocą Pythona, to jest to najlepsza książka dla Ciebie. Książka omawia koncepcje Pythona na praktycznych przykładach. Na koniec możesz tworzyć swoje projekty, korzystając z wiedzy, którą zaczerpniesz z książki. Możesz zamówić tę książkę w Amazon.

Ta książka jest również dostępna na Safari.

Nauka Pythona

Learning Python, 5th Edition, to jedna z najpopularniejszych książek Pythona z publikacji O’Reilly. Dzięki tej książce zdobędziesz dogłębną wiedzę. Możesz kupić książkę od Amazona.

Internetowy kompilator Pythona

Jeśli chcesz wypróbować niektóre programy Pythona bez pobierania żadnego kompilatora, mamy kompilator online wdzzwdz, który pomoże ci zdobyć kilka praktycznych ćwiczeń.

Wniosek

Przejrzyj podgląd dowolnych kursów, zanim zaczniesz. To bardzo pomaga. Jeśli podoba Ci się sposób, w jaki autor wyjaśnia rzeczy, to idź. Mamy mnóstwo opcji do nauki Pythona.

Możesz również zwrócić się do urzędnika dokumenty. Jako początkujący możesz mieć trudności z rozpoczęciem pracy z oficjalną dokumentacją. Sugeruję więc, abyś wziął kogoś z wymienionej listy w artykule.

Mam nadzieję, że znajdziesz cenne zasoby, aby rozpocząć swoją podróż jako programista Pythona.

Szczęśliwa nauka 🙂

x