13 najlepszych aplikacji do rysowania na iPada w 2022 r

Poznaj najlepsze aplikacje do rysowania na iPada, aby rozpocząć swoją karierę.

Kiedy artysta zabiera się do przeniesienia swojej wyobraźni na papier, przybiera to formę sztuki. Ta sztuka może w niezwykły sposób ukazać najgłębsze pragnienie lub historię, która wymaga dbałości o szczegóły, aby ją zrozumieć.

Żyjemy jednak w erze cyfrowych gadżetów i aplikacji, które skłoniły artystów do wyboru jednego zamiast papieru, długopisu i farby. Supernarzędzia lub aplikacje do rysowania to najlepsze rozwiązania dla doświadczonych technicznie artystów, którzy chcą czerpać korzyści z digitalizacji.

Zaawansowane narzędzia do rysowania są wyposażone w takie funkcje, jak możliwość tworzenia obrazów rastrowych lub wektorowych, efektów specjalnych i modelowania 3D. Kilka narzędzi jest dostępnych w aplikacjach do szkicowania, malowania, grafiki i rysowania przeznaczonych do naśladowania ręcznego rysowania i manipulacji obrazami.

Istnieje wiele aplikacji opartych na sztuce na telefony komórkowe, tablety i komputery stacjonarne. Wcześniej iPady ograniczały się do podstawowych czynności obliczeniowych i przesyłania strumieniowego, ale teraz eksplorują prawie wszystkie dziedziny. iPad obsługuje Apple Pencil, stając się idealnym sposobem, aby artyści mogli zadowolić się projektowaniem.

Zdarzają się jednak przypadki, gdy Apple Pencil nie wystarcza artyście i wymagają czegoś konkretnego, aby rozpocząć sztukę cyfrową. Istotne jest rozróżnienie narzędzi dla profesjonalistów i amatorów planujących tworzenie sztuki.

Mając to na uwadze, oto najlepsze aplikacje do rysowania na iPada, które pomogą Ci rozpocząć karierę.

Płodzić

Uzyskaj kreatywne wrażenia z odpowiednim studiem sztuki cyfrowej, Procreate. Oprogramowanie działa w zupełnie nowych wymiarach dla artystów, ułatwiając im tworzenie czegoś niezwykłego. Artyści mogą używać Płodzić tworzyć, szkicować i malować piękne animacje i ilustracje.

Narzędzie jest pełne intuicyjnych, kreatywnych i unikalnych funkcji, które pozwalają użytkownikom na ręczne rozwijanie wyobraźni. Zawiera bibliotekę pędzli składających się z atramentu, ołówków, węgli i innych rzeczy, które nadają pędzlom artystycznym malarskie tekstury. Artyści mogą malować i rysować z harmonią kolorów, dynamiką i historią, dając kilka możliwości wyboru kolorów i bezprecedensową kontrolę.

Opcja towarzysząca kolorom pozwala również użytkownikom wybrać idealny kolor, który pasuje do ich wymagań. Gesty dotykowe lub wielodotykowe ułatwiają tworzenie przepływu pracy i interfejsu do minimum. Obejmuje malowanie modeli 3D, stabilizację uderzeń i asystenta stron, a także silnik Valkyrie i wydajność 120 Hz.

Adobe Illustrator

Adobe to popularne narzędzie do projektowania do tworzenia zdjęć i wideo, w tym Adobe Illustrator na iPada, narzędzie do rysowania dla artystów. Adobe Illustrator pozwala artystom w naturalny sposób wciągnąć swoją wyobraźnię do tabletu za pomocą gładkich krzywych i wyraźnych linii za pomocą Apple Pencil.

Artyści mogą tworzyć piękne wzory i wybijać kolory z gradientami za pomocą prostego dotyku, wskazywania lub stukania. W projekt można również przekształcić monogramy, znaki słowne i inny tekst. Oprogramowanie zawiera 17 000 czcionek, aby odkryć więcej opcji projektowych i przedstawić je w ilustratorach. Artyści mogą korzystać z kreatywnych bibliotek w chmurze, aby uzyskać dostęp do palet kolorów.

W programie Adobe Illustrator dostępnych jest kilka funkcji, takich jak łatwe wektoryzacja, optymalizacja dla Apple Pencil, zmiana narzędzi, krzywe Beziera, pędzle kaligraficzne, pędzel kropelkowy i łatwe nakładanie warstw na rysunek. Dzięki plikom Adobe Illustrator Template (AIT) artyści mogą zacząć od ilustracji, aby ożywić postacie i stworzyć kapryśne otoczenie.

Adobe Fresco

Innym podstawowym narzędziem Adobe jest Fresco, które umożliwia artystom natychmiastowe malowanie ulubionej przestrzeni i rysowanie. Adobe Fresco łączy artystów z płótnem z urządzeniami dotykowymi i najnowszym rysikiem. Zapewnia dostęp do wszechstronnych pędzli rastrowych i wektorowych oraz zapewnia realistyczne malowanie i rewolucyjne nowe pędzle aktywne.

Każdy może skorzystać z narzędzia Adobe, aby odkryć radość z malowania i rysowania, od animatorów po ilustratorów, od szkiców po artystów. Pędzle mogą pomóc w wygładzeniu olejków i akwareli, wykorzystując moc Sensei. Przynosi wygląd i charakter ręcznie wykonanego rysunku, mieszając i kwitnące kolory. Aby uzyskać efekt 3D, może rozmazywać i wirować kremowe oleje na płótnie na grubość.

Dzięki temu oprogramowaniu artyści mogą izolować części i używać selekcji warstw i masek, aby dostosować interfejs użytkownika. Wyeliminuje rozpraszacze w trybie pełnoekranowym i zapewni lepszy dotyk rysikiem. Dzięki dokumentom w chmurze projekty będą automatycznie synchronizowane z łatwą integracją z czcionkami, pędzlami i zapasami.

śnieżnyCanoe

Jeśli chcesz się zainspirować, snowCanoe Inspire Pro na iPada może być świetną platformą. SnowCanoe Inspire Pro oferuje szybkie i realistyczne wrażenia z rysowania, malowania i szkicowania, oferując inspirację do uderzenia. Platforma pozwala artystom projektować fascynującą i intuicyjną sztukę za pomocą intrygujących funkcji i niezliczonych godzin bez konieczności korzystania z instrukcji.

Narzędzie jest łatwe do nauczenia, aby tworzyć sztukę bez żadnych wyzwań wpływających na jej jakość. Łatwo jest osiągnąć wyższy poziom dzięki najwyższej jakości pędzlom i pociągnięciom, które dodają miękkiego rozmycia i dopasowują się do płótna, tworząc nowe projekty. Ultraszybkie renderowanie utrzymuje się z prędkością 30 klatek na sekundę dzięki pociągnięciom pędzla 120 FPS.

Inspire Pro umożliwia użytkownikom zapisywanie obrazów w ich galerii, nadawanie im chwytliwego tytułu, nagrywanie odtwarzania wideo i przewijanie miniatur. Artyści mogą zacząć od wybrania rozmiaru płótna lub jego dostosowania, importowania obrazu z różnych źródeł oraz skalowania, obracania i umieszczania go na płótnie.

Studio Astropad

Zacznij od profesjonalnego tabletu do rysowania za pomocą Astropad Studio, które oferuje pełne funkcje dostosowywania. Studio Astropad pomaga artystom natychmiast dostosować się do ich unikalnego przepływu pracy dzięki w pełni konfigurowalnym gestom stukania i narzędziom do zmiany.

Oferuje również skróty przed aplikacją, wykorzystuje elementy dla każdego pociągnięcia, niestandardowe krzywe nacisku w celu dostosowania do stylu rysowania i gładkie projekty. Artyści mogą korzystać z bezpłatnych wersji próbnych przez 30 dni, zanim zdecydują się na wersję płatną. Narzędzie jest przeznaczone dla umysłów, które można dostosowywać, umożliwiając artystom personalizację przestrzeni roboczej i tworzenie funkcji w celu uzyskania wyników.

Uruchom aplikację, połącz komputer i tablet przez USB i Wi-Fi i wykonaj kopię lustrzaną pulpitu na tablecie, aby bezpośrednio rysować w narzędziu. Technologia LIQUID zapewnia responsywność i jakość obrazu z rozdzielczością Retina i korekcją kolorów. Zapewnia krystalicznie czyste obrazy, kontrolę prędkości, GPU, 60 klatek na sekundę i nieograniczone aktualizacje.

Szkic Linea

Uzyskaj lepsze rezultaty dzięki Linea Sketch, która zapewnia kontrolę przy bezproblemowym rysowaniu i zapewnia równowagę ze sztuką cyfrową. Jest wyposażony w funkcje premium, które pozwalają artystom wybierać spośród szerokiej gamy predefiniowanych kolorów, generować odcienie lub odcienie, używać uproszczonych zestawów łupieżców i rozpocząć pracę z doładowanym szkicownikiem.

Szkic Linea pozwala artystom dostosowywać, scalać i zmieniać układy projektów, aby uzyskać elastyczność projektu. Działa na regułach ZipShade, co ułatwia rysowanie kształtów i wprowadzanie wymaganych zmian w ostatecznych położeniach bez użycia szablonów lub linijek. Artyści mogą zmieniać rozmiar, ponownie wykorzystywać i umieszczać sztukę, aby przekształcać warstwy.

Organicznie artyści mogą wypełniać szkice lub malować płótno malarskimi pociągnięciami, prostymi teksturami i teksturowanymi ikonami. Dodawanie etykiet i tekstu do obrazu jest łatwe, dzięki dynamicznemu skalowaniu tekstu, czcionkom, ustawianiu kolorów, dostosowywaniu wyrównań i wielu innych. Może również rejestrować proces twórczy, jeśli chcesz go opublikować na platformach społecznościowych.

ArtRage Vitae

Dzięki realistycznej aplikacji do malowania ArtRage Vitae możliwe jest rysowanie realistycznych rysunków. Jest wypełniony teksturowanym płótnem przy użyciu farb olejnych, wykorzystuje realistyczny papier z pastelami lub ołówkami oraz delikatny gradient z mieszanymi akwarelami. Narzędzia cyfrowe obejmują tryby mieszania, warstwy, odniesienia, szkolenia i narzędzia ustawień wstępnych, które są idealne dla profesjonalistów i dzieci.

ArtRage Vitae obsługuje ekspresyjne funkcje rysika Apple Pencil i Samsung S-Pen. Zawiera większe płótna, narzędzia, nowy kloner, mieszanie kolorów, warstwy, niezliczone odmiany, aerografy, narzędzia do efektów specjalnych, narzędzia użytkowe i wiele innych. Możliwe jest przechowywanie ustawień jako niestandardowych ustawień wstępnych, stosowanie tekstury, efektów warstw, mieszanie kolorów i używanie pędzla cyfrowego w celu uzyskania idealnych rezultatów.

Projektant powinowactwa

Nie tylko rysuj; przenieś swoją wyobraźnię do rzeczywistości i poza nią, korzystając z Affinity Designer. Jest bogaty w funkcje, które pozwalają profesjonalistom tworzyć branding, ilustracje, projekty UI/UX, ikony, grafiki koncepcyjne, typografię i projekty do druku, żeby wymienić tylko kilka.

Projektant powinowactwa to aplikacja dla profesjonalistów bez abonamentu, ale z koniecznością zakupu produktu. Artyści mogą tworzyć doskonałe wektory za pomocą złożonych operacji logicznych i łączyć kształty/obiekty w celu utworzenia solidnych projektów. Za pomocą narzędzia konturowego można tworzyć ścieżki offsetowe i abstrakcyjne kształty.

Obejmuje wszystko, od roślin izometrycznych do nakładania siatki, skali szarości do CMYK i trybów mieszania do warstw. Oprogramowanie pozwala użytkownikom szybko dodawać wiele pociągnięć, wypełniać obiekt i organizować obszar roboczy. Używając OpenType, można włączyć do miksu funkcje tekstowe, nadając marketingowi projektu zupełnie nowy wygląd.

Jezioro

Bądź kreatywny, ale nie zwracaj uwagi na relaksujące otoczenie. Lake pozwala artystom pokolorować projekty i odprężyć się od stresu i napięcia. Jezioro to pierwszy krok naprzód, jeśli chcesz złagodzić niepokój, ćwiczyć uważność i ustalić rutynę przed snem.

Kolorowanie może pomóc ci ćwiczyć uważność i rozluźnić mózg, podobnie jak medytacja, aby utrzymać napięcie i stres. Zapewnia, że ​​użytkownicy mogą skupić się na obecnym scenariuszu bez osądu. Zanurza i angażuje zmysły w doświadczenia mózgowe i proces kolorowania, przyciągania uwagi i uczenia się stanu przepływu.

Potraktuj to jako społeczność utalentowanych ludzi, którzy oferują dzieła sztuki, które pozwolą użytkownikom je namalować i odkryć wyjątkową historię. Obejmuje wszystkie motywy kolorystyczne, takie jak zabawne, piękne domy, fantazyjne i inne ponad 800 ilustracji. Opłaty za subskrypcję trafiają do artystów Lake jako tryb, który pomaga im zarabiać.

Papier WeTransfer

Pomyśl nieszablonowo i zacznij tworzyć najlepsze projekty na wyciągnięcie ręki. Jest to możliwe dzięki WeTransfer Paper, który dopracowuje pomysły za pomocą machnięcia, stukania i szczypania, odzwierciedlając naturalne gesty. Interakcje 3D oferują użytkownikom najwyższej jakości wrażenia, wraz z realistycznymi dziennikami.

Papier WeTransfer, jedna z najlepszych aplikacji do rysowania na iPada, działa z prostymi wyrażeniami, które pozwalają idealnie dostosować projekt do pisania, szkicowania, rysowania i malowania pomysłów. Oferuje sztuczki i wskazówki dotyczące tworzenia rysunków, które mogą pomóc w rozpoczęciu kariery. Daje nowy obraz pustym stronom bez żadnych złożonych warstw, aby umożliwić przepływ pomysłów.

Narzędzie umożliwia artystom urzeczywistnienie pomysłów na papierze poprzez pisanie, szkicowanie, rysowanie i malowanie. Może obejmować wszystko, na przykład storyboardy i moodboardy, aby umożliwić przepływ pomysłów. Można również organizować strony z funkcjami dziennika, dzięki czemu można spisywać pomysły, gdy pojawi się inspiracja.

Pixelmator

Jeśli chcesz rozpocząć karierę w sztuce cyfrowej, musisz znaleźć jedną z najlepszych aplikacji do rysowania na iPada. Najlepiej zacząć od Pixelmatora, który pomaga artystom błyskawicznie projektować w pełni funkcjonalne obrazy. Artyści mogą teraz edytować, tworzyć i ulepszać obrazy na swoich tabletach.

Pixelmator obsługuje gładzik, klawiaturę Magic i mysz z istotnymi funkcjami i ponad 70 nowymi skrótami klawiaturowymi. Jest to potężne narzędzie, które zawiera wstępnie zaprojektowane ustawienia wstępne regulacji kolorów. Narzędzie zawiera funkcje, takie jak krzywe, poziomy i inne dostosowania kolorów, i może dodawać zapierające dech w piersiach efekty.

Wzbogać wrażenia dzięki wstępnie zaprojektowanym szablonom, aby tworzyć unikalne kolaże oraz dodawać efekty i ramki. Niektóre z najważniejszych funkcji tego narzędzia to innowacyjne pędzle do wybierania kolorów, pędzle z podwójną teksturą, pędzel pikselowy i ołówek Apple Pencil.

Biurko do rysowania

Nadaj swojej inspiracji nowy wygląd dzięki biurku do rysowania, składającemu się z ponad 3500 stron do kolorowania i ponad 30 narzędzi do szkicowania, i nadaj swojej kreatywności zupełnie nowy wygląd. Jest to jedna z najlepszych aplikacji do rysowania na iPada, która oferuje najlepsze funkcje na wyciągnięcie ręki.

Biurko do rysowania zawiera funkcje takie jak:

  • Ponad 100 biblioteka natychmiastowych kształtów
  • Potężny Apple Pencil do tworzenia precyzyjnych prac
  • Nieograniczone warstwy z zaawansowanym systemem
  • Zupełnie nowe aktualizacje pędzli 3D
  • Świeży zestaw znaczków i naklejek

Aplikacja rządzi rynkiem dzięki najwyższej klasy funkcjom, które pozwalają użytkownikom tworzyć realistyczne wrażenia z rysowania.

Koncepcje

Zacznij od elastycznego i nieskończonego szkicowania, aby błyskawicznie udostępniać najlepsze pomysły za pomocą aplikacji Concepts. Pomoże szybko wprowadzać nowe projekty, które z czasem będą się rozwijać, używając papieru do szkicowania do sztuki cyfrowej. Naturalne narzędzie działa jak tradycyjny szkicownik, przyspieszając tworzenie kreatywnych, elastycznych dzieł sztuki.

Koncepcje mają kilka funkcji, takich jak:

  • Wysokowydajny wyświetlacz 120 Hz wykorzystujący pióro Surface Pen i Apple Pencil zapewnia wrażenia zbliżone do papieru
  • Renderowanie wielowątkowe i ostre pociągnięcia dzięki hybrydowemu silnikowi wektorowo-rastrowemu Fluid Engine
  • Niezobowiązujące szkicowanie, które może kopiować pomiary i zmieniać kolor oraz grubość linii za pomocą tradycyjnych narzędzi i potężnego narzędzia wektorowego

Koncepcje umożliwiają artystom rozpoczęcie szkicowania w celu stworzenia najwyższej jakości sztuki cyfrowej dzięki potężnym dodatkom, precyzyjnym narzędziom, zaawansowanym przekształceniom, wysokiej rozdzielczości i nieskończonym warstwom.

Zacznij od najlepszych aplikacji do rysowania na iPada

Teraz znasz najlepsze dostępne na rynku aplikacje do rysowania na iPada, które spełnią wszelkie istotne wymagania. Nauka nowych aplikacji, aby rozpocząć sztukę cyfrową, jest zabawą i dobrą zabawą z czasem. Znajomość doskonałych aplikacji do tworzenia osobistych i profesjonalnych projektów jest niezbędna. Więc zabierz się do uwolnienia swojego potencjału i kreatywności.

Dowiedz się więcej dzięki tym najlepszym kursom rysowania online i ćwicz w tych najlepszych aplikacjach do rysowania na iPada.