13 najlepszych darmowych i płatnych aplikacji do aparatu na iPhone’a

iPhone wyrobił sobie markę na rynku, szczególnie dzięki jednemu z najlepszych aparatów jakości.

Wiele osób chce kupić iPhone’a wyłącznie ze względu na korzyści związane z aparatem. Choć może to brzmieć głupio, nie jest to najgorsza decyzja dla osoby, której głównym celem jest posiadanie telefonu, który może robić dobrej jakości zdjęcia i filmy.

Profesjonalna lustrzanka cyfrowa 📷 może zapewnić znacznie lepsze wyniki aparatu. Jednak nie ma lepszego uczucia niż posiadanie telefonu z dobrym aparatem, który mieści się w kieszeni, dzięki czemu możesz zabrać ze sobą ten wysokiej jakości aparat iPhone’a, gdziekolwiek się wybierasz, aby uchwycić piękne chwile.

Domyślna aplikacja aparatu dołączona do iPhone’a jest już niesamowita. Jeśli jednak chcesz przenieść sprawy na wyższy poziom, możesz wypróbować te fantastyczne aplikacje do aparatu, które możesz natychmiast zainstalować.

Pozwoli Ci to wykorzystać moc aparatu iPhone’a i osiągnąć znacznie lepszy wynik. Jeśli brzmi to interesująco, przejdźmy od razu do tego.

Halide Mark II – Pro Camera

Nie mogłem się doczekać, aż w środku listy wymienię tę fenomenalną aplikację aparatu o nazwie Halide Mark II. Jest to bezpłatna aplikacja, która oferuje najbardziej wszechstronny zestaw funkcji i elementów sterujących we wszystkich dostępnych aplikacjach aparatu iPhone.

Posiada wiele zaawansowanych funkcji, które zadowolą użytkowników na każdym poziomie. Funkcje takie jak ustawianie ostrości, histogram i tryb głębi sprawiają, że jest to jedna z najbardziej pożądanych aplikacji aparatu w sklepie z aplikacjami.

Posiada sterowanie oparte na gestach, które pozwalają obsługiwać aplikację za pomocą tylko jednej ręki. Na przykład gest przeciągnięcia w górę lub w dół dostosuje ekspozycję obrazu.

Układ i interfejs są bardzo przyjazne dla użytkownika, a co najważniejsze, jest to aplikacja, która jest z założenia prywatna. Ma zero elementów śledzących i nie udostępnia ani nie zbiera żadnych informacji, aby zapobiec niewłaściwemu wykorzystaniu danych.

Adobe Lightroom

Każde oprogramowanie wydane przez Adobe ma reputację świetnego i nie inaczej jest w przypadku Lightrooma. Jest to jedno z wiodących narzędzi do edycji na komputer, a także aplikacja, którą można bezpłatnie pobrać na iPhone’a.

W zależności od wymagań możesz wprowadzać szybkie zmiany, takie jak dostosowywanie cieni, świateł i kontrastu oraz dodawanie filtrów.

Ich funkcja aparatu ma rozbudowane funkcje, takie jak ręczna ekspozycja, kontrola ostrości, przechwytywanie RAW i wiele ustawień wstępnych.

Aparat+

Camera+ to bezpłatna aplikacja, która pozwala uchwycić chwile za pomocą UltraRes i uwydatnić każdy szczegół. Świetnie nadaje się do celów osobistych i zawodowych, ponieważ funkcje są dostosowane do wszystkich poziomów użytkowników.

Posiada funkcję aparatu i sekcję do edycji zdjęć, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów w jednej aplikacji. Ich aparat umożliwia robienie zdjęć w formacie RAW ze stabilizatorem i dobieranie czasu otwarcia migawki według potrzeb.

VSCO

Popularna aplikacja aparatu wśród użytkowników Instagrama, VSCO doskonale nadaje się do edycji i fotografii. Ma ogromną kolekcję ustawień wstępnych, w tym niektóre z najbardziej estetycznych wizualnie, które próbują wyglądać podobnie do stylów takich jak Kodak i Agfa.

Ich aparat zapewnia pełną ręczną kontrolę nad ustawieniami ekspozycji, aby uchwycić piękne ujęcia. Obsługuje również nagrywanie wideo, zapętlanie filmów i podwójną ekspozycję.

Ciemny pokój

Użytkownicy mogą cieszyć się przyjaznym dla początkujących układem w Darkroom i szeroką gamą możliwości edycji po przechwyceniu.

Nazwa może brzmieć jak dzwonek, ponieważ wygląda na produkt Adobe, ale tak nie jest. Obsługuje nieco czystszy interfejs w porównaniu do Lightroom, a wszystko jest ułożone w bardzo łatwy do zrozumienia sposób.

Funkcje edycji tej bezpłatnej aplikacji są zasilane przez sztuczną inteligencję i mają takie opcje, jak edycja wsadowa, korekty w trybie portretowym, ramka uwzględniająca zawartość itp.

Możesz także tworzyć własne ustawienia wstępne, co jest całkiem fajną funkcją, jeśli jesteś bardzo konkretny w tym, co lubisz.

RAW+

Bardzo minimalistyczna aplikacja do aparatu, która popycha aparat iPhone’a do robienia zdjęć podobnych do lustrzanek cyfrowych, RAW + musi znajdować się na twojej liście, jeśli jesteś profesjonalnym fotografem lub planujesz nim zostać.

Ta bezpłatna aplikacja obsługuje formaty RAW i ProRAW i ma kilka fantastycznych funkcji, takich jak:

 • Migawka ekranowa i elementy sterujące ISO
 • Ręczne ustawienia ekspozycji
 • Fotografowanie w JPG (opcjonalnie)
 • 8 różnych ustawień balansu bieli
 • Nakładki siatki i poziomu

Możesz przełączać każde ustawienie zgodnie z własnymi upodobaniami bezpośrednio z menu ustawień.

Focos

Dzięki dużej przysłonie i prawdziwemu efektowi bokeh, Focos to kolejna świetna darmowa aplikacja do aparatu, której możesz używać na swoim iPhonie. Możliwości przechwytywania i edycji tej aplikacji są prawie nieograniczone, a jednocześnie są intuicyjne i łatwe w użyciu.

Niektóre z wielu funkcji Focos obejmują:

 • Dodaj wiele świateł w przestrzeni 3D
 • Automatyczne obliczanie głębi ostrości przez AI
 • Importuj istniejące zdjęcia i dostosuj na nich efekty bokeh
 • Użyj rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby sprawdzić obraz portretowy w świecie rzeczywistym

Dodatkowe funkcje są bardziej niezawodne, takie jak możliwość dokładnego łatania mapy głębi na iPadzie za pomocą Apple Pencil.

FiLMiC Pierwsze światło

Od twórców niesamowitej kinowej kamery wideo FiLMiC pro, FiLMiC Firstlight oferuje zaawansowaną, niesamowitą dla oka zaawansowaną kamerę front-end. Było to możliwe dzięki połączeniu adaptacyjnego ziarna filmu, niestandardowych symulacji filmu i analiz na żywo.

Ta aplikacja jest przeznaczona tylko dla poważnych fotografów, więc funkcje mogą nie być tak proste dla osób, które nie interesują się profesjonalną fotografią.

Ma kilka fajnych funkcji, które trudno zignorować, takie jak:

 • Ekspozycja ręczna
 • Priorytet migawki i ISO
 • Histogramy
 • Linie siatki

Bardzo imponującą cechą Firstlight jest to, że używa trybu adaptacyjnego ISO zamiast kompozytu miękkiego światła, aby zapewnić, że zdjęcia wyglądają znacznie lepiej, dzięki konwersji cyfrowego szumu na ziarno o zmiennej gęstości.

ProCamera

Dzięki ProCamera uzyskujesz wysoki stopień ręcznego sterowania różnymi ustawieniami. Ta aplikacja jest doskonała dla każdego, kto łączy zainteresowanie fotografią + edycją, ponieważ dobrze wykonuje obie prace.

Ma cały pakiet do edycji, który obsługuje również tryb portretowy, a do robienia zdjęć obsługuje ProRAW, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt.

ProCamera integruje się z Adobe, co pozwala na wysyłanie zdjęć bezpośrednio do magazynu Twojego CreatiArtist.

Wizjer artysty Mark II

Wizjer Mark II Artist’s Viewfinder to świetne akcesorium do aparatu, które umożliwia wizualizację tego, co zrobisz, bez konieczności konfigurowania aparatu.

Jest to narzędzie fotograficzne, które działa jako emulator wizjera, aby pomóc filmowcom i operatorom w różnych rzeczach, takich jak wstępne wizualizacje ujęć, precyzyjne kadrowanie i rozpoznawanie lokalizacji – bezproblemowo.

Ma niesamowitą kolekcję wirtualnych kamer i obiektywów, z których możesz wybierać. Ważne jest, aby pamiętać, że ta aplikacja zapewni najlepsze wyniki, jeśli Twój iPhone obsługuje zarówno obiektywy standardowe, jak i ultraszerokokątne.

Kamera z wolną migawką

Slow Shutter Cam spełnia funkcję robienia zdjęć robionych w trybie wolnej migawki i zawsze był świetnym trikiem fotograficznym. Ta aplikacja ułatwia robienie tego z telefonu i możesz ją dodatkowo ulepszyć, edytując ją i dodając unikalne efekty.

Rozmycie ruchu, smuga światła i słabe oświetlenie to trzy główne cechy lustrzanki cyfrowej i wiecie co? Ta aplikacja ma wszystkie trzy; możesz go używać ze swojego iPhone’a.

Wśród wielu innych funkcji pozwala ustawić samowyzwalacz i zsynchronizować aplikację z Apple Watch.

Efemerydy fotografa

Podobnie jak wizjer artysty Mark II, praca fotografa Ephemeris jest podobna. Pomaga lepiej zaplanować kolejną sesję, pokazując dokładnie, skąd będzie pochodzić naturalne źródło światła, jak wyrównać ujęcia, najlepsze lokalizacje itp.

Ta aplikacja aparatu jest zorientowanym na mapę kalkulatorem słońca, księżyca i drogi mlecznej, który działa w dowolnej lokalizacji geograficznej na Ziemi.

Fakt, że jest wypełniony tak wieloma funkcjami, sprawia, że ​​trochę trudno tu o wszystkim wspomnieć, ale oto niektóre z doskonałych możliwości tej aplikacji:

 • Długość cienia wyświetlana w skali
 • Czas i lokalizacja złotej godziny
 • Nakładka na zanieczyszczenie światłem
 • Wysokość nad poziomem morza
 • Faza księżyca i jego procent oświetlenia
 • Liczba wydarzeń niebieskich, o których należy pamiętać

Ponadto istnieją dwa różne typy map offline 🗺️, z których można korzystać bez dostępu do połączenia internetowego.

Obscura 3

Aplikacja aparatu z niesamowitym designem i intuicyjnym sterowaniem, Obscura 3 to lepsza wersja poprzednich wdrożeń, a ta obejmuje wiele powodów.

Ma pięć trybów aparatu, które można wybrać w zależności od wymagań. To są:

 • Zdjęcie: Do szybkiego robienia zdjęć, kiedy chcesz
 • Pro Photo: gdy potrzebujesz dodatkowych elementów sterujących, aby dostosować się do otoczenia
 • Głębokość: odpowiednia do portretów
 • Live Photo: Gdy chcesz porzucić fotosy i robić zdjęcia na żywo
 • Wideo: idealne do filmowania z profesjonalnymi elementami sterującymi

Obscura 3 pozwala dostosować ekspozycję, zmienić tryb ostrości, dodać balans bieli i wybrać czas otwarcia migawki. Obsługuje wiele formatów zdjęć i wideo, a podczas edycji można używać ustawień wstępnych/filtrów.

Wniosek

Jako klient iPhone’a idealnie jest, jeśli możesz przetestować prawdziwą moc wyżej wymienionych funkcji i funkcji aplikacji na swoim telefonie, aby uzyskać dobrej jakości zdjęcia i filmy.

Następnie dowiedz się, jak zarządzać zdjęciami, gdy masz ich wiele.