13 najlepszych gier przygodowych na PS4, w które powinieneś zagrać w 2023 roku

Ty też chcesz przygody w życiu, prawda? Cóż, możesz wypróbować te najlepsze gry przygodowe na PS4, aby dobrze się bawić.

Gry przygodowe zapewniają graczom wciągającą i wciągającą rozgrywkę, która pozwala im odkrywać nowe światy, rozwiązywać zagadki i cieszyć się dogłębną narracją.

Czym są gry przygodowe?

Gry wideo z gatunku przygodowych silnie kładą nacisk na rozwiązywanie zagadek, fabułę i eksplorację. W grach przygodowych gracze często wcielają się w bohatera, który musi poruszać się po wymyślonym świecie, wchodzić w interakcje z różnymi postaciami i rozwiązywać zagadki, aby posunąć fabułę do przodu.

Definicja przygody w słowniku nie dotyczy gier przygodowych. Podczas gdy niektórzy tak robią, wielu wybiera spokojniejsze, bardziej przemyślane przedsięwzięcia zamiast ryzyka i dreszczyku emocji. Brakuje im również gier fabularnych z intensywnymi bitwami, pracą zespołową i zarządzaniem punktami. Fabuła gier przygodowych jest często kluczowa.

Istnieją różne rodzaje gier przygodowych, takie jak gry typu „wskaż i kliknij”, przygody tekstowe i powieści wizualne. Najpopularniejszy typ gier przygodowych polega na klikaniu postaci i przedmiotów, aby połączyć się z nimi i pokonywać przeszkody.

Cele i rozgrywka gier przygodowych

Gry przygodowe często mają fascynującą narrację i wciągające aspekty budowania świata, które zachęcają graczy do eksploracji i rozwiązywania zagadek, aby posunąć fabułę. Głównym celem gier przygodowych jest rozwiązywanie zagadek, zbieranie dowodów i zapoznawanie się z fabułą.

Gracze często wcielają się w bohatera, który musi komunikować się z postaciami, których nie można grać, aby dowiedzieć się więcej, rozwiązać zagadki i pokonać wyzwania, aby osiągnąć swój cel.

Gracze mogą potrzebować logiki, krytycznej analizy i pomysłowości, aby pokonać przeszkody i przejść przez grę. Chociaż niektóre gry przygodowe mają również elementy akcji, w tym skradanie się lub walkę, są one zwykle drugorzędne w stosunku do elementów narracyjnych i rozwiązywania zagadek.

Gry przygodowe na ogół zapewniają bogate i wciągające wrażenia, które zmuszają graczy do kreatywnego myślenia i odkrywania otoczenia.

Oto kilka najlepszych gier przygodowych na PS4, w które możesz grać, aby uzyskać najlepszą i najbardziej wciągającą rozgrywkę.

Wyjście

W tej przygodowej grze akcji A Way Out korzysta z widoku trzeciej osoby. Jest przeznaczony do interaktywnego multiplayera na podzielonym ekranie, który wymaga gry z partnerem, podczas gdy ich ekrany są wyświetlane obok siebie. Możesz to zrobić lokalnie lub online.

Leo i Vincent, dwaj główni bohaterowie gry, to więźniowie próbujący uciec z więzienia, by dokonać zemsty na wspólnym wrogu. Fabuła gry jest opowiedziana poprzez sekwencje filmowe i interaktywną rozgrywkę, w której gracze podejmują decyzje mające wpływ na przebieg gry. Gra zawiera szereg ustawień, w tym stocznie więzienne, farmy i szpitale.

Gracze muszą współpracować, aby rozwiązywać zagadki, brać udział w walce fizycznej i przeżywać ekscytujące chwile pościgu. Innym charakterystycznym aspektem gry jest to, że jeden gracz musi posiadać grę, aby zaprosić znajomego do wspólnej gry za darmo. Ogólnie rzecz biorąc, A Way Out zapewnia wciągającą historię, wściekłą rozgrywkę i wciągającą kooperację.

Assassin’s Creed Valhalla

Różne główne wątki fabularne i mnóstwo opcjonalnych zadań pobocznych, znanych jako World Events, składają się na strukturę gry wideo Assassin’s Creed Valhalla. Gracze wcielają się w Eivora, najeźdźcę wikingów, który prowadzi swój klan z Norwegii do wybrzeży Anglii w pogoni za nowym domem w dziewiątym wieku gry.

Podczas podróży Eivor i jego plemię muszą negocjować klimat polityczny średniowiecznej Anglii i walczyć z konkurującymi klanami i angielską armią. Gra ma rozległy obszar, w którym gracze mogą łowić ryby, polować i tworzyć.

Gracze mogą zmieniać wygląd, broń i talenty Eivora, aby dopasować je do swojego stylu gry. Gra zawiera również elementy RPG, takie jak różne zakończenia i opcje dialogowe.

Gra ma różne misje poboczne i działania oprócz głównego wątku. Pozwala to graczom lepiej dotrzeć do lokacji i jej postaci.

Ostatni z nas zremasterowany

Akcja The Last of Us Remastered jest osadzona w perspektywie trzeciej osoby, dzięki czemu możesz cieszyć się tą przygodową grą akcji. Gracz podróżuje po postapokaliptycznych krajobrazach, takich jak wioski, budynki, lasy i kanały, aby rozwijać fabułę.

Gracz może używać broni palnej, broni prowizorycznej, walki wręcz i skradania się, aby bronić się przed wrogimi ludźmi i kanibalistycznymi stworzeniami dotkniętymi zmutowaną formą grzyba Cordyceps.

Edycja Remastered zawiera całą wcześniej dostępną zawartość do pobrania, zaktualizowany dźwięk i lepszą grafikę. Częścią gry jest także nowa opcja robienia zdjęć i możliwość grania w grę w wysokiej rozdzielczości przy 60 klatkach na sekundę.

Agresywni ludzie w grze mają system sztucznej inteligencji, który kontroluje ich reakcje na walkę.

Bóg wojny Ragnarok

Przygodowa gra akcji God of War Ragnarök rozgrywana jest z perspektywy trzeciej osoby. Podczas prezentacji gry nie ma żadnych cięć kamery ani okien ładowania. Aby zapobiec zagładzie Ragnarok, gra podąża za Kratosem, legendarnym greckim bogiem, i jego synem Atreusem, podczas podróży przez nordycką mitologię. Gracze mogą spodziewać się ulepszonej mechaniki walki, zupełnie nowych narzędzi i umiejętności oraz większego otwartego świata do odkrycia.

Dla każdej broni są zazwyczaj łagodne i ciężkie ataki. Mają miejsca zarówno na poważne, jak i lekkie ataki magiczne. Można je modyfikować za pomocą run, aby umożliwić magiczne ataki runiczne, dając graczom szereg opcji dostosowanych do ich stylu gry.

Komponenty gier fabularnych z wersji 2018 są nadal obecne w grze. Obejmuje to system rzemieślniczy, który wykorzystuje wiele takich samych zasobów do produkcji nowego sprzętu lub ulepszania zalet już istniejącej zbroi i broni. Poza głównym wątkiem gry czeka na Ciebie wiele zadań pobocznych.

Batman Arkham Asylum

Przygodowa gra akcji Batman: Arkham Asylum rozgrywana jest z perspektywy trzeciej osoby. Grająca postać jest widoczna na ekranie, a kamera może swobodnie się wokół niej obracać. Gracz kontroluje Batmana podczas podróży przez Arkham Asylum, więzienie dla obłąkanych przestępców u wybrzeży Gotham City.

Gracz kontroluje Batmana, który porusza się po wyspie, odpierając armie wrogów i rozwiązując zagadki, aby posunąć fabułę do przodu. Gra oferuje wiele walk z bossami przeciwko dobrze znanym złoczyńcom, w tym Strachowi na Wróble i Trującemu Bluszczowi. Posiada również szereg narzędzi i technik walki, które można ulepszać w miarę postępów gracza.

Gra posiada również element ukrywania się, który pozwala graczom eliminować wrogów potajemnie i bez bycia widocznym. Przerywniki filmowe i dzienniki głosowe rozrzucone po wyspie służą do opowiedzenia fabuły, nadając postaciom i uniwersum Batmana więcej niuansów. Gra ma wciągającą historię i jest obowiązkową grą dla wszystkich fanów Batmana.

Przeminęło dni

Days Gone to trzecioosobowa przygodowa gra akcji osadzona w otwartym, postapokaliptycznym świecie. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym Oregonie w USA, gdzie choroba przekształciła większość ludzi w stworzenia przypominające zombie i znane jako Freakers. Deacon St. John, były bandyta, który stał się włóczęgą i łowcą zemsty, szuka swojej żony Sarah. Zniknęła, a ty wcielasz się w postać św. Jana w grze.

Gra ma cykl dnia i nocy, system efektów pogodowych i spory otwarty obszar do eksploracji przez graczy. Gracze mogą używać różnych broni do walki z wrogami ludzi i świrusów, takich jak broń palna i broń biała. Mogą ukrywać się przed wrogami lub zastawiać na nich zasadzki, używając skradania się i pułapek.

Oprócz zadań głównych gra oferuje szereg pobocznych misji, takich jak niszczenie gniazd Świrusów, ratowanie zakładników, niszczenie wrogich obozów czy łapanie łowców nagród.

Diabeł może płakać 5

Dante, Nero i zupełnie nowa postać o imieniu V to grywalne postacie w grze Devil May Cry 5. Podobnie jak w innych grach z serii Devil May Cry, rozgrywka skupia się na szybkiej, eleganckiej akcji. Gracze przejmują kontrolę nad jednym z tych bohaterów i walczą z demonami oraz innymi nadprzyrodzonymi wrogami, aby przejść przez fabułę gry.

Historia gry koncentruje się na demonicznym łowcy Dante, Nero i rekrutu o imieniu V, którzy wspólnie pracują nad powstrzymaniem potężnego demona o imieniu Urizen. Odbywa się jakiś czas po wydarzeniach z Devil May Cry 4.

The Bloody Palace, opcja dla wielu graczy w Devil May Cry 5, pozwala graczom walczyć z falami wrogów, walcząc o wysokie wyniki. Gra ma doskonałą grafikę i grywalność, co czyni ją obowiązkową dla wszystkich fanów przygód.

Duch Tsushimy

Przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby o nazwie Ghost of Tsushima jest dość znana. Gracz może wybierać spośród różnych alternatyw gier, aby osiągnąć określone cele. Mogą użyć swojej katany, aby zaangażować się w starcie, bezpośredni konflikt z przeciwnikami, który może prowadzić do serii śmiertelnych ciosów przeciwko różnym wrogom.

Gracze mogą eksplorować wyspę Tsushima i osiągać różne cele w otwartym świecie gry. Gracze mogą angażować się w szlachetne walki samurajów lub bardziej tajne taktyki podczas walki skupionej wokół samurajskiego miecza Jina oraz innej broni i umiejętności.

W grze są postacie niezależne, z którymi gracz może porozmawiać, a także kilka ciekawych zadań pobocznych. Gracze mogą uwolnić wioski i obozy pod kontrolą Mongołów, usuwając wszystkich znajdujących się tam przeciwników.

Jin może używać różnych pozycji bojowych, jeśli obserwował lub zabijał mongolskich przywódców. Małe talizmany i prezenty są przyznawane graczom za ukończenie misji pobocznych lub pomoc NPC; przedmioty te można zbierać na ołtarzach.

Straż pożarna

W 1989 roku Wyoming w Stanach Zjednoczonych było miejscem akcji pierwszoosobowej gry przygodowej Firewatch . Bohaterem gry jest Henry, strażnik ognia stacjonujący na wieży w Shoshone National Forest. W miarę rozwoju fabuły gracze będą mieli dostęp do większej liczby lokacji, a określone wydarzenia będą miały miejsce w różnych porach dnia.

Wcielając się w Henry’ego, gracze przemierzają rozległy i zapierający dech w piersiach las narodowy Shoshone, komunikując się ze swoją szefową, Delilah, przez radio. Gdy Henry i Delilah współpracują, aby rozwiązać zagadkę związaną z dziwnymi wydarzeniami w lesie, ich rozmowy stanowią większą część fabuły gry.

Dzięki żywej kolorystyce i realistycznemu projektowi środowiska gra ma charakterystyczną estetykę wizualną. Grę polecamy każdemu graczowi, który szuka przygód w najlepszych grach Play Station.

Horyzont zero świtu

Horizon Zero Dawn wykorzystuje perspektywę trzeciej osoby do grania w fabularną grę akcji. Gracz kontroluje Aloy, łowczynię, która przemierza postapokaliptyczny świat rządzony przez sztuczne stworzenia. Aloy ma różne techniki eliminowania wrogów, w tym przebijanie ich włócznią, używanie materiałów wybuchowych, zastawianie pułapek, takich jak potykacze za pomocą Tripcastera, i strzelanie do nich strzałami.

Gra ma spory otwarty świat z różnymi krajobrazami i wciągającą fabułę, która rozwija się dzięki ujmującym postaciom i zapierającej dech w piersiach estetyce. Każdy gatunek robotów w Horizon Zero Dawn ma inne mocne i słabe strony. Dlatego walka obejmuje stosowanie szeregu broni i strategii w celu ich pokonania. Aby przejąć kontrolę, gracze mogą również ćwiczyć skradanie się i rozstawiać pułapki.

Podczas gdy główna opowieść rozgrywa się na całym świecie, struktura misji rozwija się, aby umożliwić badanie plemion. Aloy angażuje się w obowiązki podczas misji pobocznych, takie jak pozyskiwanie zasobów, ratowanie ludzi w niebezpieczeństwie, przejmowanie kontroli nad obozami bandytów, eliminowanie przestępców i coraz bardziej złożonych maszyn oraz pokonywanie innych przeszkód.

Wymaga dwóch

Gry platformowe są częścią przygodowej gry akcji It Takes Two. Ponieważ została stworzona głównie z myślą o interaktywnym trybie wieloosobowym na podzielonym ekranie, aby grać, trzeba znaleźć innego gracza lokalnie lub online.

Cody i May, para zamieniona w lalki dzięki magii ich dziecka, musi współpracować, aby naprawić swój związek i wrócić do swoich standardowych ciał w grze. Gracze kontrolują Cody’ego i Maya poprzez różne ustawienia, z których każde ma mechanikę i trudności. Gra zawiera różnorodne elementy rozgrywki, takie jak platformówki, walka i rozwiązywanie zagadek.

Jedną z jego charakterystycznych cech jest płynna lokalna lub internetowa opcja kooperacji w grze, w której gracze muszą współpracować, aby przejść przez grę. Gracze muszą współpracować, aby rozwiązywać zagadki i walczyć z przeciwnikami, ponieważ każdy gracz ma unikalny zestaw uzupełniających się umiejętności.

Spiderman Marvela

Marvel’s Spider-Man to przygodowa gra akcji z otwartym światem, której akcja rozgrywa się na Manhattanie, fikcyjnym obrazie współczesnego Nowego Jorku. W sztuce występuje Peter Parker, znany również jako Spider-Man, który stara się zrównoważyć swoje osobiste i nadludzkie obowiązki. Co więcej, zastosowany w grze system walki umożliwia pokonywanie wrogów za pomocą gadżetów, kombinacji i obiektów otoczenia.

Drzewko talentów to kolejny element gry, który pozwala graczom ulepszyć zdolności bojowe Spider-Mana i odblokować nowe moce. Oprócz eksploracji otwartego świata i wykonywania zadań pobocznych, gracze mogą znaleźć wiele ukrytych rzeczy w mieście. W grze pojawia się także nowa grupa postaci, w tym dr Octavius, mentor i kumpel Petera, oraz złowroga szóstka.

Za żetony możesz kupować kombinezony, modyfikacje kombinezonów, gadżety i wszelkie ulepszenia, które im towarzyszą. Realizacja poszczególnych celów zapewni ci więcej żetonów. Gra jest szczególnie polecana miłośnikom przygód, które dostarczają graczom dreszczyku emocji.

The Elder Scrolls V: Skyrim to fabularna gra akcji. Możesz grać w nią w pierwszej lub trzeciej osobie. Akcja gry toczy się w Skyrim, północnej prowincji wyimaginowanego kontynentu Tamriel, rozległego i otwartego wszechświata. Dragonborn, bohater, który potrafi walczyć ze smokami i konsumować ich moc, to postać, którą gracze wcielają się w tę grę.

Gracze mogą wybrać swoją rasę, płeć, talenty i umiejętności, korzystając z zaawansowanego systemu dostosowywania postaci w grze. Gracze mogą eksplorować szeroką gamę scenerii, od imponujących gór po gęste lasy i stare ruiny, a świat oferuje szereg zadań i trudności. Na trasie napotkają kilka grup, w tym Towarzyszy, Mroczne Bractwo i Gildię Złodziei.

Gracze w Skyrim mogą podejmować decyzje, które mają wpływ na zakończenie gry. Głęboka fabuła i wciągająca rozgrywka są głównym powodem popularności gry. Ponadto gra ma sporą społeczność modderów, która umożliwia użytkownikom zmianę i personalizację rozgrywki.

Wniosek

Gracze przygodowi na PS4 mogą odkrywać fascynujące środowiska, brać udział w ekscytującej mechanice rozgrywki i śledzić ciekawe historie, tworząc ekscytujące i wciągające wrażenia z gry. Gry przygodowe są dostępne w wielu gatunkach, oferując coś dla każdego gracza i oferując godziny rozrywki.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi grami wieloosobowymi na PS4.