13 najlepszych programów do edycji PDF i usług online w 2022 r.

Od momentu powstania 25 lat temu, pliki PDF są nadal jednym z głównych typów dokumentów, z których korzystamy.

Niezależnie od tego, czy przeglądasz formularz podatkowy, umowę, czy nawet mały arkusz roboczy, prawdopodobnie będą one miały postać pliku PDF. Mając to na uwadze, zdarza się, że musimy edytować dokument, a nawet go podpisać.

Gdy przeglądasz umowę lub formularz podatkowy, jak podano powyżej, najprawdopodobniej będziesz musiał podać swoje informacje i zostawić podpis cyfrowy na dole. Powiedzmy, że z jakiegoś powodu chcesz również przekonwertować plik PDF z powrotem na plik DOC. Jak to robisz?

Może to brzmieć bardzo prosto i tak naprawdę jest, ale niewiele osób wie, jak się do tego zabrać.

Cóż, istnieje oprogramowanie i usługi online, które to potrafią. Polecam jednak korzystanie z tego pierwszego. Dlatego.

Chroni prywatność

Wszelkie prace wykonane przy użyciu oprogramowania PDF na Twoim komputerze pozostają między Tobą a komputerem. Bez względu na to, czy jest to szkolny zeszyt ćwiczeń, czy umowa o wartości 10 milionów, prywatność pozostaje nienaruszona. Z drugiej strony internetowe usługi PDF mogą nie być najbardziej zaufanym źródłem przesyłania poufnych dokumentów.

Nigdy nie wiesz, co stoi za systemem i nie masz nad tym kontroli.

Brak szans na wyciek danych

Dane wprowadzane do oprogramowania PDF pozostają w systemie i nie mają możliwości rozprzestrzenienia się poza niego. Chociaż oczekuję, że usługi online będą takie same, nie dzieje się tak za każdym razem i na każdej stronie internetowej.

Nie jesteś w pełni świadomy tego, w jaki sposób Twoje dane są przechowywane lub przetwarzane. Hakerzy to jedno zagrożenie, ale istnieją również inne obawy, takie jak kradzież tożsamości i oszustwa.

Chciałbym również wspomnieć, że jeśli podpisałeś i zgodziłeś się na umowę o zachowaniu poufności z firmą, absolutnie nie możesz przesyłać żadnego z tych dokumentów do tych internetowych usług PDF.

Dostępność 24/7

To może nie wydawać się wielkim problemem, ale ważne jest, aby pamiętać, że wygoda jest konieczna. Po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze/laptopie, do jego uruchomienia nie jest potrzebne aktywne połączenie z Internetem. Można to zrobić w trybie offline.

Nie ma również dosłownie żadnych szans na jego awarię lub konserwację, chyba że celowo chcesz go zaktualizować. Możesz uzyskać do niego dostęp 24/7 na żądanie.

Kiedy więc można korzystać z internetowego edytora PDF? Myślę, że prawdopodobnie wtedy, gdy twój dokument nie jest poufny. Jeśli edytujesz plik PDF, który jest łatwo dostępny w Internecie, możesz skorzystać z internetowych edytorów PDF. Lub w przypadku dokumentów prywatnych zaleca się korzystanie z oprogramowania.

Oto najlepsze zasoby dla obu tych opcji, zaczynając od oprogramowania.

Wypełniacz pdf

Wypełniacz pdf to inteligentny wybór, aby zrobić wszystko w formacie PDF, który jest dostarczany z 30-dniową bezpłatną wersją próbną i hojną 180-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Używany przez światowe marki premium, pdfFiller sprawia, że ​​Twoje dokumenty są dostępne wszędzie za pomocą tylko połączenia internetowego. Poza tym możesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione za pomocą najlepszych praktyk branżowych, takich jak szyfrowanie AES-256-bitowe.

pdfFiller zapewnia również elastyczność zarządzania dokumentami na smartfonie za pomocą aplikacji mobilnej.

Niektóre godne uwagi funkcje to:

 • Konwertuj PDF na Word, Excel, PPT, JPG.
 • Podziel, połącz, wyodrębnij i zmień kolejność
 • Konwertuj PPT i Word na PDF
 • Numeracja stron, znaki wodne, ochrona hasłem
 • czytnik PDF

pdfFiller obsługuje integrację z CRM, G-Suite i wieloma platformami chmurowymi. Możesz również umożliwić dokumentom przyjmowanie opinii od Twoich klientów. Ponadto narzędzie to daje dostęp do cennej biblioteki zawierającej 25 milionów dokumentów do wypełnienia.

Na koniec możesz dostosować dokumenty i uczynić je interaktywnymi za pomocą tego prostego, kompletnego rozwiązania do zarządzania plikami PDF.

Movavi

Super elastyczny i łatwy w użyciu, Edytor PDF Movavi pozwala zająć się wszelkimi zadaniami związanymi z plikami PDF bez narażania prywatności i bezpieczeństwa. Możesz tworzyć tabele informacyjne i wykresy, korzystać z gotowej biblioteki szablonów do tworzenia dokumentów i łączyć pliki z innego oprogramowania, aby stworzyć całość.

Możesz przeglądać, tworzyć i edytować pliki PDF. Nie tylko to, ale możesz także przekonwertować je na inny format lub przekonwertować inne formaty na PDF. To oprogramowanie jest dostępne zarówno dla systemu Windows, jak i Mac.

Element PDF

Dostępne dla systemów Windows, Mac, Android i IOS, Wondershare PDF Element to bardzo proste, ale skuteczne oprogramowanie, które zapewnia dużą funkcjonalność. Umożliwia przeglądanie, a nawet tworzenie plików PDF od podstaw. Jeśli masz już plik PDF, możesz go edytować, konwertować i dodawać do niego komentarze.

Imponujące jest to, że możesz tworzyć formularze, zbierać dane i eksportować je do arkusza kalkulacyjnego. Alternatywnie można również łączyć wiele formularzy i analizować dane.

Miej kontrolę nad swoimi dokumentami PDF dzięki PDF Extra, niesamowitemu rozwiązaniu na komputery PC, Android i iOS do sortowania wszystkich zadań PDF. Umożliwia edycję tekstu, zabawę obrazami, konwersję do różnych formatów itp. za pomocą kilku kliknięć.

Całkowicie zmienia sposób korzystania z plików PDF. Znosi kilka ograniczeń, niezależnie od tego, czy chodzi o formaty plików, edycję czy konwersję. Możesz także zebrać swój zespół do współpracy i pracować nad dokumentami jako całość, zostawiając komentarze, dodając wyróżnienia i inne działania.

To oprogramowanie ma świetne recenzje od użytkowników z całego świata i jest darmowe.

Ekspert PDF

Bardzo atrakcyjny wizualnie edytor PDF, PDFExpert, to kolejna genialna opcja do rozważenia. Nazwa jest dość podobna do drugiej wspomnianej powyżej w tym artykule, ale obie różnią się pod względem funkcjonalności.

Możesz zacząć od wybrania odpowiedniego dla siebie układu wyświetlania, a następnie przejść do czytania, opisywania i edytowania plików PDF. Pozwala także na zmianę tekstu i obrazów. Wypełnianie formularzy i podpisywanie to tylko możliwości tego rozwiązania.

Możesz wybrać różne ustawienia czytania, takie jak Dzień, Noc lub Sepia, aby cieszyć się komfortem. To wszystko jest dostępne za darmo i możesz je pobrać na Maca, iPhone’a i iPada.

Przyjrzyjmy się teraz usługom PDF online.

Nitro

Nitro PDF Pro ma możliwość zwiększenia produktywności, jednocześnie pomagając we wszystkich zadaniach związanych z plikami PDF. Ma interfejs identyczny z Microsoft Office, więc prawdopodobnie łatwo będzie zrozumieć funkcjonalność.

Możesz chronić swoje dokumenty za pomocą 256-bitowego szyfrowania i zintegrować z wieloma aplikacjami innych firm. Jeśli chcesz, możesz również ograniczyć niektóre działania współpracy, takie jak edytowanie i kopiowanie, bez Twojej zgody.

Poza tym możesz wsadowo tworzyć pliki PDF i organizować poszczególne strony zgodnie z własnymi upodobaniami. Obecnie Nitro Pro jest dostępne tylko dla użytkowników systemu Windows.

Acrobat Pro

Bezsprzecznie jedna z najpopularniejszych opcji na tej liście, Adobe Acrobat Pro, istnieje już od dłuższego czasu i nadal jest powszechnie preferowany. To rozwiązanie ma zbyt wiele funkcji do zbadania. Oprócz tradycyjnych funkcji, które już posiada, możesz:

 • Ustaw hasła i uprawnienia
 • Dodaj multimedia
 • Porównaj dwa różne pliki PDF
 • Edytuj dane w zeskanowanych tabelach
 • Obracaj strony w PDF
 • Współpracuj i śledź postępy
 • Zsynchronizuj swój podpis
 • Oznacz gwiazdką ważne pliki PDF
 • Zbierz wiele podpisów

Możesz używać programu Adobe Acrobat Pro w systemach Windows, Mac, Android i IOS.

Soda PDF

Dzięki wielu „po wyjęciu z pudełka” funkcji, Soda PDF jest świetny dla profesjonalistów, którzy preferują elegancki i nowoczesny interfejs. Wszystko w jednym rozwiązaniu, możesz łączyć dokumenty w jeden, konwertować inne formaty do formatu PDF i odwrotnie. Oto kilka innych możliwości, o których warto wspomnieć:

 • Edytuj zawartość PDF
 • Twórz niestandardowe formularze
 • Dodaj adnotacje do plików
 • Wstaw podpis elektroniczny
 • Użyj unikalnej technologii odwracania stron, aby czytać pliki PDF w wymiarze 3D
 • Przekształć zeskanowane dokumenty i obrazy w edytowalne pliki PDF

Możesz zintegrować Soda PDF z aplikacjami innych firm, takimi jak Dysk Google, OneDrive i Dropbox. Obecnie wersja oprogramowania jest dostępna tylko dla systemu Windows.

Ekspert PDF

Możesz wypełniać formularze PDF, podpisywać umowy, edytować zawartość i dodawać linki w PDFExpert firmy PDFPro. Jest znany z błyskawicznej szybkości, przejrzystego interfejsu i potężnych funkcji. W rzeczywistości możesz nawet przekonwertować wszystko do formatu PDF i znaczników podczas ich czytania.

Dostępnych jest o wiele więcej funkcji, takich jak możliwość obracania stron, łączenia plików PDF i wyodrębniania plików PDF. Jest zgodny z systemami Windows i Mac i możesz zacząć bezpłatnie.

PDFEscape

Po pierwsze, wśród usług internetowych, PDFEscape umożliwia wykonywanie różnych zadań za darmo i bezpośrednio z przeglądarki. Możesz:

 • Wyświetl pliki PDF
 • Edytować
 • Komentować
 • Wypełnij formularze
 • Twórz podstawowe formularze
 • Chroń dokumenty hasłem
 • Udostępnij online

Ich rozwiązanie online jest nieco ograniczone w porównaniu z oprogramowaniem do pobrania dla systemu Windows. Możesz to również sprawdzić, aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji.

Mały PDF

Kompleksowa usługa PDF online, Mały PDF jest całkowitym przeciwieństwem ich nazwy. Ma ogromną liczbę funkcji, których z pewnością nie można uznać za „mały”. Uważam, że to jest powód, dla którego jest to płatne narzędzie. Aby wymienić tylko kilka funkcji, możesz:

 • Kompresuj PDF
 • Konwertuj PDF
 • Wstaw numery stron
 • Usuń niektóre strony
 • Podziel się na części
 • Podpisz cyfrowo
 • Chroń hasłem, a także szyfruj

Możesz uzyskać dostęp i wypróbować wszystkie funkcje za darmo, korzystając z 14-dniowego okresu próbnego.

PDFBuddy

Dzięki entuzjastycznym recenzjom w mediach społecznościowych, PDFBuddy pozwala z łatwością edytować i podpisywać dokumenty. Jest zabezpieczony 256-bitowym szyfrowaniem AES i ma aktywny SSL, dzięki czemu Twoje pliki są dobrze chronione. W przypadku bezpłatnego abonamentu możesz edytować do 3 plików PDF miesięcznie. Możesz po prostu przejść na plan premium, jeśli Twoje wymagania są większe.

Mają kilka samouczków na określone tematy, takie jak edytowanie i podpisywanie plików PDF, i są całkiem zgrabne. Możesz pożyczyć od nich trochę pomocy, jeśli czujesz się zagubiony na jakimkolwiek etapie.

Sejda Edytor PDF

Możesz przesyłać pliki do Sejda PDF Edytor za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść”, pamięci masowej w chmurze innej firmy, a nawet bezpośrednich łączy. Wszystkie Twoje pliki pozostaną prywatne i zostaną automatycznie usunięte po 2 godzinach. Możesz wykonywać wszystko, na co pozwala normalny edytor PDF, w tym podpisywanie, dodawanie multimediów i wypełnianie formularzy. Możesz także wybielić niektóre poufne części pliku PDF, coś, czego odbiorca nie może zobaczyć.

Możesz zacząć od bezpłatnego planu na zawsze, który ma niewielkie ograniczenia, takie jak maksymalny rozmiar pliku 50 MB i tylko trzy zadania na godzinę. Oczywiście, aby znieść ograniczenia i uzyskać dostęp do większej liczby funkcji, znasz ćwiczenie.

DeftPDF

Nie mniej ważny, DeftPDF może pomóc Ci bezpłatnie edytować, wypełniać i podpisywać pliki PDF. Ma ładną ocenę 4,3/5 gwiazdek na podstawie 156 głosów na ich stronie głównej, co jest zdecydowanie dobrą liczbą. Możesz zacząć od przesłania plików, a następnie uzyskać dostęp do wielu narzędzi do edycji, białych obszarów, a nawet wyszukać określone słowa/frazy za pomocą funkcji „znajdź i zamień”.

Po zakończeniu pracy nad plikiem PDF możesz zapisać go na komputerze, wyeksportować do preferowanej pamięci w chmurze lub wysłać pocztą e-mail.

Wniosek

Bez względu na to, czy do edycji pliku PDF używasz oprogramowania, czy dowolnej usługi online, możesz mieć pewność, że praca zostanie wykonana z łatwością. Wszystko sprowadza się do Twoich wymagań i tego, jak wrażliwy jest Twój dokument.

Oprogramowanie jest odpowiednie dla plików prywatnych, podczas gdy rozwiązanie online jest odpowiednie dla plików publicznych i „na co dzień”, które nie mają żadnej poufności.

Dowiedz się, jak łatwo przekonwertować pliki EPUB na PDF tutaj.

x