13 najlepszych robotów mopujących do skrzypiących, czystych podłóg

Często kończy Ci się czas i masz trudności z utrzymaniem czystości w domu? Dzięki robotom mopującym, które umożliwiły zautomatyzowanie procesu mopowania.

Robot mop to zrobotyzowana maszyna, która mopuje. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli szukasz małego pomocnika domowego, który zaspokoi Twoje potrzeby związane z mopem. Te roboty mopujące pracują systematycznie i cicho oraz mogą usuwać drobny kurz z podłogi.

Najnowsze modele na rynku łączą z nim również technologię odkurzania. Dlatego te odkurzacze-roboty z mopami mogą zapewnić dodatkowy poziom sprzątania.

Jak działa robot mopujący?

Robot mop wykorzystuje dołączone podkładki do czyszczenia podłogi na mokro lub na sucho. Jeśli jest drobna warstwa kurzu, ale goście przychodzą do Ciebie, wystarczy czyszczenie chemiczne.

Z mopem zazwyczaj otrzymujesz przykładowy produkt do czyszczenia podłogi. Jeśli chcesz wyczyścić podłogę przez zwilżenie, połącz wodę ze środkiem myjącym w zbiorniku. Pomoże to usunąć nawet uporczywe plamy za pomocą tego mopa.

Jeśli mówimy o odkurzaczu robota z mopem, najpierw odkurza on podłogę, a następnie funkcję mopowania.

Dlaczego robot mopy są popularne

Ponieważ mycie jest niezbędnym zadaniem, które każdy musi wykonać, aby utrzymać dom w higienicznej czystości. Jednak niewiele osób naprawdę cieszy się z tego niezbędnego zadania. W rezultacie ewolucja tych robotów mopujących okazała się błogosławieństwem dla tych ludzi. Jako robot mop może pracować dla Ciebie bez żadnych skarg.

Może również pomóc nawet w warunkach takich jak blokada, dzięki czemu możesz pracować w domu bez obaw o sprzątanie. Są popularne, ponieważ mogą pracować dowolną ilość razy w ciągu dnia bez zmęczenia. Odkurzacz automatyczny z mopem może nawet poprawić sytuację, usuwając bałagan z sierści zwierząt domowych, kurz i wszystko inne.

Niektóre głośne funkcje robotów mopujących

Cechy robotów mopujących różnią się w zależności od modelu. Istnieją jednak pewne cechy, które pozostają podobne w prawie każdym lepszym robocie mopującym. Przyjrzyjmy się takim fajnym funkcjom.

Kamera wspierana złożonym algorytmem

Kamera to najważniejsza rzecz, którą nosi każdy robot mopujący. Kamera pomaga mu dostrzec przeszkody, takie jak ściany lub przedmioty na swojej drodze. Złożony algorytm przetwarza klipy nagrywane przez kamerę. Dzięki temu ten robot jest w stanie poruszać się po Twoim domu.

Nawigacja laserowa

Niektóre zaawansowane roboty są obecnie wyposażone w nawigację laserową. Wykorzystują one laserowy radar do skanowania przeszkód, takich jak ściany i inne obiekty. Ta nawigacja jest znacznie dokładniejsza niż ta oparta na kamerze.

Umiejętność zapamiętania, gdzie się skończyło

Załóżmy, że prowadzisz proces mopowania i po wyczyszczeniu połowy domu jego bateria się wyczerpuje. Większość robotów mopujących jest na tyle inteligentna, że ​​wiedzą, gdzie ostatnio skończyły. Dzięki temu mogą kontynuować od tego momentu po naładowaniu akumulatora.

Aplikacje towarzyszące

Większość robotów mopujących w dzisiejszych czasach jest dostępna z aplikacjami towarzyszącymi na urządzenia z systemem Android i iOS. Te aplikacje pozwalają skutecznie przejąć kontrolę nad pilotem z każdego zakątka domu. Dzięki nim możesz łatwo planować, kontrolować i ustawiać swoje preferencje.

Teraz przyjrzyjmy się najlepszym robotom do mopów.

Robot odkurzający i mop NOISZ by ILIFE S5 Pro

NOISZ by ILIFE S5 Pro Robot mop to ulepszona wersja S5, która oprócz odkurzania oferuje funkcje mopowania.

Składa się z nieplączącego się kanału ssącego, który ma możliwość dokładnego zbierania sierści zwierząt domowych. Jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 300 ml zainstalowany wewnątrz tego robota mopującego. Możesz użyć wody w tym zbiorniku do nawilżenia podłogi.

Możesz łatwo przełączyć się z trybu odkurzania na tryb mopowania. Zastosowana w nim technologia ElectroWall emituje promienie podczerwone, które robot może wykryć. Służy do przypisywania robotowi ograniczeń w określonym obszarze. Jest to gadżet zasilany bateryjnie.

Roborock S7 MaxV Ultra Robot Odkurzacz i Mop

S7 MaxV Ultra to jeden z najmądrzejszych robotów mopujących z funkcją odkurzania. Zawiera ReactiveAI 2.0, technologię unikania przeszkód, która pomaga w nawigacji bez zagrożeń w całym domu. Jest to mop samozapełniający się i samoopróżniający, który automatycznie napełnia i opróżnia zbiornik na wodę.

Ma dużą moc ssania i może generować moc do 5100Pa. Może natychmiast zbierać brud, zanieczyszczenia, włosy i inne rzeczy z podłogi i dywanów.

Robot Odkurzacz i Mop Combo 2 w 1

Odkurzacz robot G8000 Pro jest wyposażony w najnowszą technologię mopowania. Jest wyposażony w pompę wodną, ​​która jest sterowana elektronicznie. Trzystopniowa regulacja strumienia wody pozwala skutecznie sprzątać dom. Posiada silne ssanie 4500 PA. Może zbierać i czyścić kurz, zanieczyszczenia i nie tylko w jednym przejściu.

Jego bateria ma 150 minut pracy. Może automatycznie uruchomić się do stacji ładującej w przypadku niskiego stanu baterii. Może sprzątać Twój dom nawet po zygzakowatej ścieżce, co z kolei zwiększa wydajność czyszczenia o około 30%.

iRobot Braava Jet 240 Superior Robot Mop

iRobot Braava Jet 240 jest dostarczany z baterią litowo-jonową, ładowarką, 2 mokrymi nakładkami mopowymi, 2 suchymi nakładkami do zamiatania i 2 wilgotnymi nakładkami do zamiatania. Przeznaczony jest do czyszczenia twardych powierzchni, płytek, twardego drewna, a nawet kamienia. Posiada precyzyjny strumień, który pomaga usunąć plamy i zabrudzenia.

Potrafi skutecznie rozpoznawać przeszkody na swojej drodze, a tym samym zapewnia ochronę mebli, ścian, dywaników i nie tylko. Jego wibrująca głowica czyszcząca delikatnie szorowała powierzchnię. Systematyczny schemat czyszczenia pomaga utrzymać kuchnię, łazienki, a nawet mniejsze powierzchnie w czystości.

BR151 Robot Odkurzacz i Mop

Jest to automatyczny odkurzacz do mopa o mocy 1400 Pa, który może szybko usunąć skrawki papieru, kurz itp. z powierzchni. Posiada elektryczny zbiornik na wodę o pojemności 230 ml, który jest idealny do mopowania na mokro. Ten odkurzacz umożliwia inteligentne aplikacje i sterowanie głosowe. Umożliwia zmianę trybu sprzątania, zaplanowanie sprzątania i podanie wskazówek dotyczących sprzątania.

Jego bateria 2500 mAh zapewnia czas pracy około 100 minut. Może automatycznie przejść do stacji ładującej w przypadku rozładowania baterii. Posiada 4 różne tryby czyszczenia, które można przełączać za pomocą pilota lub aplikacji.

Odkurzacz i mop Coredy R750

Coredy R750 obsługuje systemy sterowania głosem i aplikacjami. Może wydajnie współpracować z Asystentem Google i Amazon Alexa.

Dzięki inteligentnej aplikacji możesz monitorować proces czyszczenia i sterować tym zrobotyzowanym urządzeniem. Technologia Boost-Intellect umożliwia automatyczne zwiększanie mocy ssania, gdy tylko wykryje dywan. Ma maksymalną moc ssania 2200 Pa.

Jest wyposażony w automatyczny monitor i elektronicznie sterowaną pompę wodną. Automatycznie utrzymują poziom wody w zbiorniku zgodnie z poziomem suchości podłogi. Jest kompatybilny z nowym wyspecjalizowanym czujnikiem, wirtualną granicą. Dzięki temu ten mop czyści tylko wybrane przez Ciebie obszary.

SAMSUNG Jetbot Mop

Jest to bezprzewodowy mop robota, który został zaprojektowany tak, aby proces czyszczenia był bezproblemowy. Posiada dwie obrotowe podkładki, które umożliwiają obracanie, przesuwanie i czyszczenie urządzenia, co zapewnia wydajne czyszczenie. Automatyczny dozownik wody jest obsługiwany przez podwójne zbiorniki na wodę, które utrzymują nawilżenie podpasek. Wydłuża to czas pracy do 50 minut.

Inteligentny czujnik umożliwia precyzyjne czyszczenie każdego obszaru domu, unikając przeszkód, takich jak ściany, meble, przedmioty itp.

Robot odkurzający i mop Tikom G8000

Tikom G8000 to robot zamiatający i mopujący dwa w jednym. Wyposażony jest w elektronicznie sterowaną pompę i 3-stopniowy wydatek wody.

Inteligentna nawigacja żyroskopowa pozwala mu podążać nawet zygzakowatą ścieżką czyszczenia. Ma maksymalną moc ssania do 2700 PA. Ma możliwość automatycznego uruchomienia do stacji ładującej, jeśli bateria jest słaba.

Obsługuje aplikacje, głos i piloty. Możesz to wygodnie połączyć z Google Home lub Alexa. Pochodzi z 13l2 miesięcy gwarancji.

Robot odkurzający i mopujący XIEBro BR151

XIEBro BR151 składa się z dwóch dużych kółek, które umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie się z miękkich na twarde powierzchnie. Jest wyposażony w czujnik podczerwieni, który pomaga rozpoznać meble, przedmioty i przeszkody na ścieżce. Czujnik ten jest również wspierany przez technologię drop-sensing, która zapobiega jego upadkowi ze schodów.

Możesz wybrać zygzak lub korzeń czyszczący w kształcie litery Z. Trasa czyszczenia w kształcie litery Z ma stosunkowo wysoki zasięg. Obsługuje 4 różne tryby czyszczenia. Jego funkcja automatycznego ładowania pozwala wyczuć bazę ładującą i automatycznie pobiec w jej kierunku.

Robot i odkurzacz Bissell SpinWave Expert

Opiera się na dwóch systemach zbiornikowych. System czyszczenia o potrójnym działaniu wykorzystuje podwójne szczotki z obracającymi się krawędziami. Jego potężne ssanie ma maksymalną moc 1500 Pa. Ponadto obrotowe nakładki mopa mogą czyścić i szorować powierzchnie, w tym płytki, drewno i bardziej uszczelnione twarde powierzchnie.

Jego czujniki automatycznie wykrywają miękkie powierzchnie, takie jak dywany i wykładziny, i unikają ich podczas mycia. Jest wyposażony w baterię litowo-jonową, która zapewnia 100 minut pracy. Może się naładować w 4-5 godzin.

EVERYBOT Trójobrotowy robot mopujący

Robot mopujący EVERYBOT charakteryzuje się niskim poziomem hałasu 43 dB, dzięki czemu jest cichym robotem sprzątającym. Posiada technologię dynamicznego wirowania, która prezentuje unikalną strukturę bez kół.

Ta struktura zawiera trzy okrągłe nakładki mopa do czyszczenia. Ten robot mopujący może czyścić nawet trudno dostępne miejsca, takie jak pod łóżkiem, kanapą, stołem i nie tylko.

Zawiera 11 precyzyjnych inteligentnych czujników, które z łatwością wykrywają obiekty, zapobiegając w ten sposób kolizji. Czujnik Anti-drop zapobiega upadkowi ze schodów. Jego bateria 2150 mAh zapewnia czas pracy 120 minut.

Robot do mopowania ILIFE Shinebot W400s

ILIFE Shinebot W400 wykorzystuje 4-etapową metodę czyszczenia podłogi w wielu pokojach. Maksymalna powierzchnia czyszczenia dla tego robota mopującego wynosi 600 stóp kwadratowych. Jest wyposażony w system natychmiastowego zbierania brudnej wody, który zapewnia mycie czystą wodą. Posiada oddzielną konstrukcję zbiornika na wodę do oddzielania brudnej i czystej wody.

Ten robot mopujący nadaje się tylko do twardych podłóg, takich jak płytki, marmur, laminat lub drewno. Z tym produktem otrzymujesz 1 bazę ładującą, zasilacz sieciowy, 1 pilot, 2 baterie AAA itp. Otrzymasz również 12-miesięczną gwarancję na ILIFE Shinebot W400s.

eufy firmy Anker, RoboVac G30 Hybrid

Inteligentna dynamiczna nawigacja 2.0 tego eufy RoboVac G30 Hybrid umożliwia szybszą nawigację. Jego moc ssania 2000 Pa umożliwia zbieranie wszelkich zanieczyszczeń ze wszystkich rodzajów powierzchni. Możesz przejąć pełną kontrolę nad tym robotem mopem ze swojego smartfona. Możesz zaplanować czyszczenie, przeglądać czyszczenie, przełączać się między różnymi trybami i nie tylko.

Wykorzystuje wyspecjalizowane czujniki dual-hall do wykrywania ustawionych granic. Jego wyjątkowo smukły korpus umożliwia sprzątanie pod łóżkiem, kanapą lub w innych niedostępnych miejscach.

Wniosek

Dzięki tym inteligentnym i najnowszym robotom odkurzającym z mopem odkurzanie i mycie nie sprawia kłopotów. Możesz rozważyć te opcje i wybrać najlepszą, która odpowiada Twoim wymaganiom.

Możesz także odkryć najlepsze roboty osobiste, które możesz kupić w 2022 roku.

x