13 najlepszych rodzajów prac związanych z projektowaniem graficznym, które warto zbadać w celu uzyskania lepszych zarobków

Projektowanie graficzne to dziedzina kreatywna z ogromnymi możliwościami kariery. Możesz połączyć swoje umiejętności projektowe i artystyczne z wyobraźnią i technologią, aby stworzyć piękne, wykonalne projekty, które kochają zarówno konsumenci, jak i klienci.

Praca w zakresie projektowania graficznego może przenieść Cię do różnych sektorów, takich jak produkcja, produkcja, multimedia, wydawnictwa, gry wideo, filmowanie i wiele innych.

Prawie każda branża korzysta z jakiejś formy projektowania. A wraz z rosnącą konkurencją i potrzebą wyróżnienia się, marki nieustannie poszukują grafików. Ci profesjonaliści mogą być projektantami UI/UX, projektantami produktów, projektantami gier wideo i tak dalej.

Opierając się na branży, marki zatrudniają projektantów do tworzenia unikalnych, wysokiej jakości projektów, które mogą pokonać konkurencję, prezentując swoje produkty i usługi dokładnie tak, jak sobie wyobrażali.

Tak więc, jeśli lubisz projektować i myślisz o karierze w nim, wymieniliśmy dla Ciebie różne prace związane z projektowaniem graficznym. Ale najpierw zrozummy trochę o jego dziedzinie.

Czym jest projektowanie graficzne?

Projektowanie graficzne to dziedzina, która obejmuje tworzenie grafik, wizualizacji, projektów, układów i elementów dla różnych produktów i usług w różnych branżach, od publikacji i marketingu po sklepy produkcyjne i e-commerce. Profesjonaliści tworzący te projekty to graficy.

Tworzą projekty dla towarów konsumpcyjnych i przemysłowych oraz produktów cyfrowych, takich jak strony internetowe, ebooki, instrukcje obsługi, logo, gry wideo, animacje i wiele innych. Projektanci graficzni posiadają dużą wiedzę i umiejętności w zakresie różnych zasad artystycznych, takich jak konstrukcja obrazu, teoria koloru, kształty, efekty, układy. Ponadto mają wysoce analityczne, pomysłowe i kreatywne umysły, aby urzeczywistniać złożone projekty.

Ponadto graficy wykorzystują różne rodzaje narzędzi do tworzenia projektów lub szkiców na papierze lub komputerze. Wraz z rozwojem technologii korzystanie z narzędzi programowych umożliwia im eksperymentowanie z projektami i skalowanie ich w oparciu o wymagania projektowe. Korzystają z oprogramowania CAD, takiego jak AutoCAD lub innych narzędzi, takich jak PhotoShop, Adobe Illustrator, Pakiet graficzny Corelitp. Dlatego dobra znajomość pracy z tymi narzędziami jest wymogiem dla współczesnych grafików.

Dlaczego warto wybrać projektowanie graficzne?

Bycie grafikiem niesie za sobą wiele korzyści dla Twojej kariery i na poziomie indywidualnym. Oto kilka powodów, dla których wybór projektu graficznego może być świetną opcją kariery.

  • Zarabiaj za to, co kochasz robić: Kreatywność nie może być wymuszona. Tak więc, jeśli naprawdę kochasz projektowanie i chcesz pracować jako grafik, tak naprawdę otrzymasz zapłatę za to, co kochasz robić. Nie będzie to dla ciebie ciężarem, który robisz, aby zarobić na życie. Zamiast tego będziesz się nim stale cieszyć.
  • Rosnący popyt: Projektanci graficzni cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Według IBISWorld wielkość rynku dla grafików wynosi 45,8 miliarda dolarów globalnie.
  • Robić różnicę: Dzięki swoim unikalnym pomysłom projektowym i realizacji możesz zmienić świat. Możesz brać udział w projektowaniu produktów przyjaznych środowisku, brać udział w kampaniach na rzecz ochrony środowiska, zachęcać ludzi do szczepienia się na chorobę za pomocą mocnych ilustracji i tak dalej.
  • Uzyskaj szansę na pracę z dowolnego miejsca: Do projektowania graficznego potrzebny jest laptop do pracy. Niekoniecznie potrzebujesz fizycznych nośników. W przypadku dyskusji możesz spotykać się online i otrzymywać opinie, aby ulepszyć swoje projekty.
  • Być swoim własnym szefem: Jeśli nie chcesz pracować na pełen etat, możesz pracować jako niezależny grafik, aby być swoim własnym szefem. Możesz mieć elastyczne godziny pracy i nikt inny nie będzie tobą kierował. Możesz także współpracować z wieloma markami na całym świecie bez ograniczeń geograficznych.

Tak więc, jeśli szukasz kariery w tej dziedzinie, oto wiele miejsc pracy związanych z projektowaniem graficznym, które możesz zbadać i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada, w oparciu o Twoje zainteresowania i umiejętności.

Projektant doświadczeń użytkownika (UX)

Jedną z najlepiej płatnych prac związanych z projektowaniem graficznym jest projektowanie UX. Jest idealny dla Ciebie, jeśli zajmujesz się projektowaniem graficznym i masz pewne umiejętności techniczne w zakresie tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych. Jako projektant UX będziesz pracować nad projektem mającym na celu zaprojektowanie strony internetowej, aplikacji lub usługi, zapewniając użytkownikom łatwe otwieranie i pracę z produktem cyfrowym.

Obowiązki: Projektant UX ma na celu zapewnienie doskonałego doświadczenia użytkownika (UX), gdy użytkownik otwiera stronę internetową, aplikację lub usługę internetową. Muszą bez wysiłku korzystać z produktu i poruszać się po nim. Dodatkowo trzeba zadbać o jego wygląd, aby był estetyczny.

Będziesz mógł pracować nad projektami, aby poprawić wrażenia użytkownika, wykorzystując swoje umiejętności projektowania. Ponadto projektanci UX zapewniają stały przepływ logiczny produktu, a także testują go w różnych warunkach, aby sprawdzić jego zachowanie i wprowadzić modyfikacje.

Kwalifikacja: Projektowanie UX może wymagać dyplomu z projektowania graficznego, projektowania UX lub programowania. Również inni pracodawcy mogą szukać tytułu licencjata. A ten obszar wymaga silnych umiejętności technicznych i zrozumienia psychologii klienta, aby zapewnić doskonałą przyjazność dla użytkownika.

Pensja: Średnia pensja projektantów UX wynosi 90 634 USD rocznie w USA.

Projektant interfejsu użytkownika (UI)

Projektanci interfejsu użytkownika (UI) to profesjonaliści, którzy tworzą projekty interfejsów użytkownika dla aplikacji i witryn internetowych. Czasami idą one w parze z projektowaniem doświadczeń użytkownika (UX), a co za tym idzie, wiedza na temat UX jest dodatkowym atutem. Tak więc, jeśli masz trochę wiedzy na temat kodowania i umiejętności projektowania, przejdź do projektowania interfejsu użytkownika.

Obowiązki: Projektant interfejsu użytkownika zapewnia, że ​​strony internetowe są przyjazne dla użytkownika zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Projektanci interfejsu użytkownika są odpowiedzialni za projektowanie reklam, stron internetowych i innych usług internetowych, które są łatwe w interakcji z użytkownikami końcowymi. Chociaż nie zajmują się bezpośrednim kodowaniem, opracowują projekty interfejsu użytkownika, ściśle współpracując z programistami.

Kwalifikacja: wielu pracodawców wymaga dyplomu z projektowania graficznego, projektowania interfejsu użytkownika lub kodowania dla projektantów interfejsu użytkownika lub licencjata. Jako projektant interfejsu użytkownika musisz mieć silne umiejętności kodowania, silne umiejętności projektowania i tworzenia interfejsów funkcjonalnych dla produktów internetowych.

Pensja: Projektanci interfejsu użytkownika mogą zarabiać średnio około 78 080 USD rocznie.

Projektant logo

Czy poza projektowaniem interesuje Cię marketing i branding?

Logo Designer może być dla Ciebie lukratywną opcją kariery. Ponieważ logo jest istotnym aspektem tożsamości marki, znaczące projekty pomagają różnicować firmy. Projektanci logo mogą również pracować jako projektanci tożsamości marki, aby tworzyć logo i bawić się kolorami i czcionkami, kształtami i elementami, aby tworzyć piękne projekty. Oprócz logo mogą również tworzyć projekty wizytówek, reklam itp.

Obowiązki: Projektanci logo tworzą symbole lub grafiki reprezentujące markę, usługę lub produkt. Bawią się również kształtami i kolorami, aby uzupełnić tożsamość marki. W tym celu dokładnie badają markę lub produkt, ich grupę docelową, miejsce ich obsługi oraz inne krytyczne informacje, które pomagają im stworzyć konkurencyjny wizualnie projekt.

Ponadto są również na bieżąco informowani o aktualnych standardach projektowych i innych projektach trendowych na rynku. Muszą jednak również produkować świeże i niepowtarzalne projekty, nie kopiowane nigdzie.

Kwalifikacja: Zazwyczaj projektant logo musi mieć tytuł licencjata w zakresie projektowania graficznego, ale może się on różnić w zależności od firmy. Co najważniejsze, od kandydatów poszukuje się wiedzy z zakresu reklamy i umiejętności ilustracyjnych. Możesz wybrać pracę na pełen etat w firmie reklamowej lub dużej marce poszukującej wewnętrznych projektantów. Możesz też zostać niezależnym projektantem logo i pracować z wieloma markami.

Pensja: Średnia pensja projektanta logo wynosi 50 430 USD rocznie.

Projektant mody

Jeśli pasjonujesz się modą i sztuką, możesz spróbować szczęścia w projektowaniu mody. Projektanci mody pomagają i projektują kolekcje odzieży, akcesoriów i butów. Mają oko do szczegółów i kolorów oraz silniejsze poczucie proporcji, równowagi i estetyki. Możesz pracować jako specjalista w określonej dziedzinie, takiej jak buty, odzież damska itp., lub pracować jako specjalista.

Obowiązki: Do obowiązków projektanta mody należy tworzenie projektów w oparciu o publiczność. Zwykle wykorzystują oprogramowanie do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), aby opracowywać projekty i dostosowywać je do rozmiarów odzieży.

W tym celu rozumieją bazę klientów marki i ich wymagania dotyczące tworzenia projektów, które przemawiają do ich klientów. Ponadto planują i formułują zakresy produktów, koordynują z innymi członkami zespołu, prezentują scenariusze klientom i recenzują produkty. Śledzą również najnowsze trendy w modzie, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom mody.

Kwalifikacja: Zwykle wymaga dyplomu licencjata w zakresie projektowania mody lub projektowania graficznego z wcześniejszym doświadczeniem. Te prace graficzne są oferowane przez marki odzieżowe lub akcesoria lub agencje zewnętrzne pracujące dla różnych marek.

Pensja: Wynagrodzenia projektantów mody mogą wynosić od 48 998 USD do 73 643 USD na rok.

Edytor zdjęć

Edycja zdjęć to obecnie wymagająca umiejętność. Są wymagane w firmach sprzedających szeroką gamę produktów, takich jak sklepy e-commerce, media społecznościowe, marki odzieżowe i inne. Edytor zdjęć musi mieć dobre wyczucie estetyki, kolorów, oświetlenia i efektów. Jeśli więc kochasz fotografię, możesz rozważyć tę opcję kariery.

Obowiązki: Edytory zdjęć edytują rzeczywiste zdjęcia, aby je dostosować, zrównoważyć kolory i oświetlenie, połączyć wiele obrazów itp., aby uzyskać pożądany obraz. Czasami zmieniają nawet kolory ubrań, biżuterii itp. i sprawiają, że prezentują się przed publicznością. Dodatkowo mogą umieścić na zdjęciu baner lub logo firmy, aby wyróżnić markę.

Kwalifikacja: Jeśli chcesz zostać edytorem zdjęć, potrzebujesz silnych umiejętności Photoshopa lub znajomości innych narzędzi do edycji zdjęć. Możesz się tego nauczyć podczas kursu projektowania graficznego. Niektóre marki wymagają również tytułu licencjata w zakresie projektowania produktów, projektowania graficznego lub fotografii. Firmy produkujące produkty mogą zatrudniać edytory zdjęć do pracy nad obrazami, jeśli nie reprezentują one rzeczywistych produktów. Sprawiają również, że zdjęcia są reprezentatywne, aby klienci mogli lepiej zrozumieć produkt.

Pensja: Średnia pensja fotoedytorów w USA wynosi 39 029 dolarów rocznie.

Projektant opakowań

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak pięknie wyglądają opakowania niektórych marek?

Na przykład opakowanie Apple jest eleganckie i podąża za minimalizmem.

Za to należy podziękować projektantom pakietów!

Projektowanie opakowań jest różnorodne i występuje w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Masz pudełka, butelki, torby, słoiki, puszki, opakowania i tak dalej. Projektanci opakowań to ci, którzy tworzą projekty opakowań produktów i ich owijania. Jest to bardzo kreatywna branża i wymaga znacznego poziomu wyobraźni z odpowiednią mieszanką wykonalności projektu. Musi zapewniać klientom wygodę otwierania opakowania i używania produktu.

Obowiązki: Projektanci opakowań wykorzystują oprogramowanie CAD do projektowania opakowań, dołączania szczegółów produktu za pomocą czytelnych czcionek i dodawania innych informacji, aby pomóc konsumentom w korzystaniu z produktu. Muszą również sprawić, by projekt był skalowalny, aby ten sam projekt opakowania mógł być używany dla różnych rozmiarów, na przykład butelki szamponu.

Ponadto muszą posiadać wiedzę na temat materiałów opakowaniowych, ich wpływu na środowisko i innych aspektów.

Kwalifikacja: Większość firm wymaga tytułu licencjata w zakresie projektowania produktów lub projektowania graficznego z wcześniejszym doświadczeniem.

Pensja: Projektant opakowań może zarobić średnio 33167 USD rocznie.

Dyrektor artystyczny

Dyrektorzy artystyczni to wysokiej klasy profesjonaliści zarządzający zespołem wielu projektantów, którzy pracują nad kreatywnymi projektami dotyczącymi projektów i wizualizacji zawartych w projektowaniu stron internetowych, telewizji, filmie, telewizji, marketingu, wydawnictwach itp. Nadzorują prace projektowe i znają różne formy sztuki, film produkcja, moda i inne branże związane ze sztuką.

Obowiązki: Dyrektorzy artystyczni są odpowiedzialni za zrozumienie celów i celów marki oraz kierowanie zespołem w celu stworzenia doskonałych projektów dostosowanych do konkretnego projektu. Szkolą projektantów, zatrudniają nowych i współpracują z innymi zaangażowanymi w dziale projektami przy tworzeniu elementów wizualnych. Ponadto ustalają również harmonogramy i budżety projektów, śledzą wyniki projektów oraz badają wymagania konsumentów i trendy rynkowe.

Kwalifikacja: Pracodawcy mogą szukać tytułu licencjata lub magistra w zakresie projektowania lub sztuki z udokumentowanym doświadczeniem. Dyrektorzy artystyczni muszą mieć doskonałe umiejętności społeczne i przywódcze, ponieważ stale współpracują z wewnętrznym personelem i klientami.

Pensja: Pensja dyrektora artystycznego może wynosić średnio 72 297 dolarów rocznie.

Projektant produktu

Projektanci produktów kojarzą się z projektowaniem produktów używanych w życiu codziennym. Produkty te mogą być towarami konsumpcyjnymi lub przemysłowymi. Oprócz projektowania nowych produktów, ulepszają również projekty istniejących produktów. Współpracują z zespołami produkcyjnymi, marketingowymi i inżynierskimi, aby tworzyć projekty, które mogą być najbardziej wykonalne i wartościowe dla konsumentów i firm.

Obowiązki: Projektanci produktu analizują proces rozwoju produktu i tworzą szczegółową dokumentację i projekt oraz przedstawiają je innym zespołom za pomocą szkiców, planów i scenorysów. Mogą również projektować prototypy do testowania funkcjonalności produktu i zbierania opinii klientów i zespołów poufnych.

Kwalifikacja: Projektanci produktów muszą mieć tytuł licencjata w zakresie projektowania produktów lub równoważny stopień z pewnym doświadczeniem. Mogą pracować w firmach produkcyjnych, warsztatach lub studiach projektowych.

Pensja: Projektanci produktów mogą zarobić przeciętną pensję w wysokości 62 400 $ rocznie.

Projektant gier wideo

Jeśli kochasz gry wideo, możesz zrobić w nich karierę, zostając projektantem gier wideo. Są kreatywnymi myślicielami z dużą wyobraźnią i doskonałymi umiejętnościami projektowymi z odrobiną przygody, sportu lub innych powiązanych dziedzin gier wideo.

Obowiązki: Projektanci gier wideo tworzą interaktywne efekty i wizualizacje do gier wideo. Może obejmować projektowanie postaci, środowisk, animowanie tła, krajobrazów, dzikiej przyrody, broni i wiele więcej. Możesz projektować gry przygodowe, wyścigowe i wiele innych, aby pokazać swoje umiejętności projektowania.

Oprócz ich projektowania możesz współpracować z działem pisania, aby opracowywać fabuły przy użyciu różnych funkcji i przedstawiać postacie i elementy oparte na historii.

Kwalifikacja: Pracodawcy mogą szukać tytułu licencjata w zakresie projektowania graficznego lub równoważnego stopnia. Na to stanowisko oprócz pracy z elementami dopełniającymi fabułę, musisz mieć silne umiejętności wizualizacji i projektowania. Możesz wybrać pracę jako freelancer lub dołączyć na pełny etat.

Pensja: Jako projektant gier wideo możesz zarobić średnioroczną pensję w wysokości około 57 355 USD.

Projektant multimediów

Projektanci multimediów mogą pracować jako animatorzy lub artyści, którzy wykorzystują wiele technologii do tworzenia animacji, elementów 3D, efektów specjalnych i innych wizualizacji. Mogą pracować z różnymi rodzajami mediów, takimi jak telewizja, gry wideo, filmy itp.

Obowiązki: Projektanci multimediów pracują z modelami 2D i 3D oraz opracowują złożone animacje i grafikę za pomocą ilustracji i programów komputerowych, takich jak oprogramowanie CAD, takie jak AutoCAD. Bawią się kolorami, światłami, ruchem, teksturą, cieniem i innymi aspektami obiektów, aby postać wyglądała na żywą.

Współpracują z działami artystycznymi, aby dopasować się do fabuły, tworzyć storyboardy i badać najnowsze trendy i projekty projektowe. Ponadto stale współpracują z pisarzami, aktorami, reżyserami i klientami, aby tworzyć znaczące projekty przy jednoczesnym przestrzeganiu terminów.

Kwalifikacja: Dyplom z animacji lub projektowania graficznego może być kryteriami kwalifikacyjnymi do tej pracy. Jednak pomogłoby, gdybyś miał silne wyczucie postaci, emocji, ruchów, projektowania i innych aspektów projektów multimedialnych, a doświadczenie jest zawsze dodatkową zaletą.

Pensja: Projektanci multimediów mogą tworzyć 56 351 $ średnio rocznie.

Projektant reklamy

Jeśli interesujesz się marketingiem i kochasz projektowanie, projektanci reklam mogą być dobrą opcją kariery. Możesz połączyć swoją wiedzę i techniki marketingowe z umiejętnościami projektowania, aby stworzyć doskonałe wizualizacje, które pomogą promować produkty i usługi marki w unikalny sposób i wyróżnić ją na tle konkurencji.

Obowiązki: Projektanci reklamy są odpowiedzialni za szkicowanie i projektowanie atrakcyjnych wizualnie materiałów marketingowych, takich jak banery, ulotki, menu, ebooki, broszury itp. dla marki. Mogą również wykorzystać swoje zdjęcia, aby dodać więcej smaczków do swoich projektów. Ponadto projektują także billboardy, reklamy na stronach internetowych, reklamy w czasopismach i inne materiały przeznaczone do promocji.

Projektanci reklam wykorzystują narzędzia do projektowania, takie jak Adobe, PhotoShop i niektóre zaawansowane narzędzia programowe, aby tworzyć projekty, które najlepiej przekazują przesłanie marki. Korzystając z narzędzi, skalują projekty lub szybko wprowadzają zmiany na podstawie opinii innych członków zespołu lub wyższej kadry kierowniczej, aby stworzyć ulepszoną wersję.

Kwalifikacja: Pracodawcy mogą szukać tytułu licencjata w zakresie projektowania graficznego dla tych stanowisk. A jeśli ukończyłeś certyfikowany kurs z zakresu marketingu, biznesu lub reklamy, zostaniesz wybrany dużym bonusem.

Pensja: Średnia pensja projektanta reklamy to 62 930 dolarów rocznie.

Projektant publikacji

Jeśli masz wysoki poziom kreatywności z pewną wiedzą na temat mediów drukowanych, możesz spróbować zbudować karierę jako projektant publikacji. Specjaliści ci mają naturalną umiejętność przekładania informacji pisemnych na projekty, które ludzie uważają za łatwe do zrozumienia.

Obowiązki: Projektanci publikacji są odpowiedzialni za tworzenie projektów, grafiki, wyglądu wizualnego i układów dla różnych publikacji drukowanych. Może to obejmować dodawanie grafik do książek, podręczników użytkownika, raportów, oficjalnych dokumentów, dokumentów badawczych, katalogów itp., aby marka mogła promować swoje produkty i usługi.

Jako projektant publikacji musisz skupić się na stworzeniu projektu, który pomoże dobrze opisać koncepcję, na przykład jak używać produktu w wielu krokach. Twoje projekty zostaną dodane obok tekstów wyjaśniających, ale powinny się wyróżniać i być łatwo zrozumiałe.

Kwalifikacja: Do tej pracy pracodawcy mogą szukać dyplomu z projektowania druku, projektowania graficznego, doświadczenia użytkownika lub równoważnego stopnia. Firmy poszukujące projektów publikacji to agencje wydawnicze, agencje prasowe itp.

Pensja: Projektanci publikacji mogą zarobić średnio 72 184 USD rocznie.

Artysta produkcji

Artyści produkcyjni to ludzie, którzy oceniają ostateczny projekt produktu. Mają silne umiejętności projektowe i bystre oko, aby ocenić, czy projekt powinien zostać zatwierdzony, czy nie. Praca artysty produkcyjnego wymaga zarówno umiejętności projektowych, jak i analitycznych.

Obowiązki: Artyści produkcyjni finalizują projekt. Gromadzą, przesyłają i przetwarzają pliki zawierające projekty w formacie cyfrowym, a następnie przeglądają ich ostateczne kopie. Ponadto zawsze śledzą wymagania klienta i czy ostateczny projekt spełnia te wymagania, czy nie. Jeśli tak, zatwierdza projekt i przesyła go do dalszego etapu produkcji; w przeciwnym razie pracuj nad optymalizacją projektu.

Projektanci produkcji pracują z czcionkami, kolorami i elementami, dbając o to, aby projekt odpowiadał jakości produkcji. Artyści produkcyjni wykonują również prace wykończeniowe, eliminują nadmiarowość i ustawiają układ. Ponadto muszą szukać literówek i błędów w ostatecznym projekcie i pozbyć się ich dotrzymując terminów.

Kwalifikacja: Stopień z projektowania graficznego może być dobrym początkiem. Ponadto musisz mieć umiejętności projektowe i analityczne.

Pensja: Artyści produkcyjni mogą spodziewać się średniej pensji w wysokości 56 259 $ w Stanach Zjednoczonych.

Wniosek 👨‍🏫

Kariera w projektowaniu graficznym może być satysfakcjonująca, jeśli masz pasję do projektowania i umiejętności ożywiania swoich projektów. Dlatego zapoznaj się z wyżej wymienionymi pracami związanymi z projektowaniem graficznym i kontynuuj tę, która Twoim zdaniem będzie najlepsza w oparciu o Twoje zainteresowania i umiejętności.

Interesuje Cię projektowanie UX? 12 kursów projektowania UX dla programistów i projektantów.

Chcesz nauczyć się Photoshopa? Oto 6 samouczków online.

Chcesz pracować jako freelancer? Oto kilka platform, na których możesz rozpocząć swoją karierę jako niezależny projektant graficzny.