14 działań integracyjnych do wypróbowania w pracy zdalnej

W przypadku małych i średnich firm oraz dużych korporacji elastyczne, ale skuteczne zdalne budowanie zespołu ma kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Dlaczego zdalne budowanie zespołu jest ważne?

Generalnie w ciągu tygodnia spędzamy w przestrzeni biurowej osiem godzin dziennie; dlatego rozwija się silny zespół. Regularnie wpadamy na siebie przy ich biurkach na rozmowy, przerwy, a czasami nawet na formalne dyskusje, ponieważ dobrze znamy swoje osobowości.

Dlatego te ludzkie kontakty tworzą solidne połączenie, które prowadzi do łatwej współpracy w celu uzyskania bardziej ekscytujących wyników w organizacjach.

Jeśli jednak zespół pracuje zdalnie, fizyczna odległość między członkami może szybko doprowadzić do całkowitego poczucia separacji, co może sprawić, że pracownicy zdalni poczują się oderwani od swoich współpracowników i bez wsparcia.

W ostatecznym rozrachunku może to prowadzić do większej rotacji pracowników i gorszego samopoczucia pracowników.

Z psychologicznego punktu widzenia praca zdalna i mieszkanie w pojedynkę może zapewnić niezależność i elastyczność. Ale nadal może to również prowadzić do wypalenia, samotności, dłuższych godzin pracy i innych problemów, które mogą prowadzić do problemów zdrowotnych, depresji i stresu.

Zatem kontakt międzyludzki, komunikacja i więź ze współpracownikami zmniejszyłyby wpływ i pomogłyby prowadzić zrównoważone i zdrowe życie.

W swojej najbardziej podstawowej formie zdalne budowanie zespołu tworzy powiązania między zdalnymi pracownikami, które przypominają fizyczne zespoły. W rezultacie ogólne wyniki, produktywność, zaangażowanie i morale wzrosłyby.

Aby promować dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, w poniższym poście przyjrzymy się najbardziej atrakcyjnym sposobom nawiązywania kontaktów ze zdalnymi zespołami lub pracownikami.

Wirtualne pokoje rozmów

Chociaż komunikacja jest kluczowym elementem komunikacji między pracownikami i odbywa się naturalnie w biurze, zdalne zespoły mogą czuć się nieco samotne.

Aby ominąć tę przeszkodę, konieczne jest utworzenie wirtualnego pokoju rozmów, do którego pracownicy mogą wejść w dowolnym momencie i kontynuować rozmowę, zwłaszcza podczas przerw lub lunchu.

Zadaniem kierownika jest zachęcenie personelu do uczestnictwa w tej społeczności czatów online i sprawienie, by korzystanie z niej stało się codziennym nawykiem.

Platformy takie jak Slack, Asana, Flock, Zoho Cliq, Microsoft Teams, Discord, Skype itp. ułatwiają wdrożenie wirtualnych pokojów rozmów.

Zainicjuj wirtualny zdrowy tryb życia

Potrzeba wspierania dobrostanu pracowników przez firmy nigdy nie była większa niż w dobie pracy zdalnej. Wprowadź program wyzwań zdrowotnych, jeśli szukasz działań integrujących zespół, które obejmują również dobro pracowników zdalnych.

Takie programy pomogą im uporać się z izolacją i wyczerpaniem po długich dniach pracy, jednocześnie tworząc skuteczną strategię budowania zespołu.

Treningi grupowe online, codzienne wyzwania krokowe, porady żywieniowe, lekcje zdrowego gotowania, terapia grupowa, coaching życia i warsztaty zdrowia psychicznego to doskonałe miejsca do rozpoczęcia.

Aplikacja do oddychania Spiro byłaby dobra do rozpoczęcia tego programu.

Wirtualne wydarzenia firmowe

Organizacje lub interesariusze mogą planować wydarzenia firmowe praktycznie tak, jak odbywa się to w biurze. Najlepiej byłoby, gdybyś zarządzał wirtualnymi wydarzeniami biznesowymi w taki sam sposób, jak prawdziwym wydarzeniem. Uwzględnij agendę, gospodarza, grupę mówców, rozrywkę, szansę na uczestnictwo itp.

Cały zespół odnosi z tego znaczne korzyści i czuje się zadowolony i entuzjastyczny. Możesz korzystać z różnych aplikacji do spotkań wideo, w tym Zoom, Webex, Google Meet, Microsoft Teams i Zoho Meeting.

Wirtualne gry

Praca w pojedynkę może być stresująca, przez co zadania mogą być nużące i demotywujące. Ale gry i rozrywka mogą sprawić, że będzie to bardziej zabawne. Zabawa sprawi, że Twoi pracownicy będą mniej zestresowani, kreatywni i zaangażowani.

Poniżej znajduje się kilka zabawnych i ekscytujących gier, od których możesz rozpocząć swój zespół;

 • Alice Escapes Wonderland: Wspólna praca nad łamigłówkami, labiryntami i innymi zadaniami połączy różnych członków zdalnego zespołu.
 • Doskonałym ćwiczeniem dla Twojego zdalnego zespołu może być wirtualne polowanie na padlinożerców.
 • Skorzystaj z internetowego pokoju ewakuacyjnego, aby zmierzyć się z ograniczeniami swojego zespołu i rozwiązać zagadkę.
 • Wirtualne bingo to prosta i przyjemna gra, która angażuje cały zespół i wymaga skupienia i uwagi.
 • Próbując rozwiązać wyzwalającą zagadkę, Murder Mysteries to ukochana gra fabularna.
 • War of the Wizards to genialna i wciągająca gra online przeznaczona do budowania zespołu dla pracowników zdalnych.
 • Gingerbread Wars to fantastyczna alternatywa, jeśli organizujesz wirtualne zajęcia integracyjne na święta.

Zachęcaj do uznania

Platforma nagród i uznania może być wspaniałym podejściem do zagwarantowania, że ​​uznanie zostanie zakorzenione w codziennym życiu, gdy nie jesteśmy fizycznie obecni, aby to zrobić.

Uznanie pracowników może być cennym narzędziem rozwoju zespołu i komunikacji, gdy wszyscy są oddzieleni geograficznie i pracują z odległych lokalizacji.

Zachęcanie zespołu i świętowanie jego osiągnięć to jedna z głównych zalet bycia docenionym. Perkbox zapewnia platformę jako system nagród w tym przypadku.

Omów testy osobowości

Ustawianie testów osobowości i omawianie wyników to jedna z metod określania mocnych i słabych stron oraz stylu pracy pracownika zdalnego.

Każdy członek zespołu wnosi inne cechy osobowości, zdolności, style pracy i sposoby myślenia. Korzystanie z ocen osobowości podczas zdalnych działań integracyjnych może pomóc w stworzeniu zespołu o lepszych wynikach.

Każda z tych indywidualnych różnic między członkami zespołu jest powodem do świętowania, ponieważ właśnie pomagają zachować oryginalność i osiągać wyniki.

Niektóre testy osobowości, które mogą pomóc w tym scenariuszu, to badanie siły charakteru, Enneagram, Myers-Briggs, 5-minutowy test osobowości DiSC i wiele innych.

Zdalne uczucie piątku

W piątki wszyscy w biurze są zajęci planowaniem weekendu, ale zdalne zespoły są zwykle odcięte od takich działań. Zajęcia w Virtual Fun Friday pozwalają rówieśnikom na interakcję i relaks na odległość.

Polityka nieodbywania spotkań w piątki niewątpliwie odciążyłaby Twój personel.

Zawsze możemy zamówić lunch z pobliskich restauracji, dostarczyć go do domów pracowników, a następnie połączyć zespół i wspólnie zjeść.

W ten sposób można sobie wyobrazić wspólne zjedzenie lunchu i dobrą zabawę. Zespół może połączyć się z pubowymi ciekawostkami po obiedzie. Wszyscy możecie cieszyć się nim praktycznie bez wychodzenia z domu.

Wirtualna sesja rozciągania lub aerobiku poprawi Ci nastrój w piątek. Piątkowy nastrój złagodzi stres związany z pracowitym tygodniem i rozjaśni atmosferę.

Czy pracujesz zdalnie i czasami odczuwasz izolację i brak możliwości komunikowania czegokolwiek poza zakresem pracy? Zespoły zdalne mogą rozpocząć sesję, która nie dotyczyła ich profilu pracy lub komunikacji całkowicie poza ich zakresem pracy.

Konwersja niezwiązana z pracą niewątpliwie ożywiłaby dni pracowników zdalnych. Nawet takie warsztaty pomogłyby personelowi podzielić się fantastycznymi wiadomościami, które do nich dotarły.

Cokolwiek by to nie było, ogłaszanie pozytywnych informacji może być świetnym sposobem na rozpoczęcie rozmowy i zjednoczenie zespołów, gdy gratulują sobie nawzajem drobnych zwycięstw.

Kiedy wszyscy są fizycznie obecni w biurze, wpadamy na biurko współpracownika, aby porozmawiać, jeśli potrzebujemy przerwy. Ale jeśli pracujemy zdalnie, będziemy musieli użyć kilku SaaS dla twoich biur, takich jak Slack, Zoho Cliq, Discord, Flock, Fleep, Asana i wiele innych, aby to osiągnąć.

Takie niezwiązane z pracą czaty zmniejszą niepokój pracowników i pomogą w najbardziej efektownym zdalnym budowaniu zespołu, ponieważ ludzie męczą się rutynowymi czynnościami, przede wszystkim wtedy, gdy pracujemy zdalnie.

Ustaw przyjazne wyzwania

Czasami trudne czynności zakłócają sposób myślenia o rutynowej pracy. Przyjazne wirtualne wyzwania byłyby dla zdalnych pracowników świetnym sposobem na pozostanie w kontakcie i odświeżenie myśli.

Doskonałym sposobem na rozpoczęcie jest wyzwanie fitness. Takie zajęcia nie tylko sprzyjają zabawnej rywalizacji, ale także poprawiają samopoczucie. Zacznij od aplikacji takich jak MapMRun, Stridekick, MoveSpring i MyVirtualMission.

Pod tym względem wyzwania w grach wirtualnych również byłyby korzystne, a ClasofClans byłoby fantastycznym miejscem do rozpoczęcia.

Inne wyzwania online, które urozmaiciłyby zdalne zespoły, to:

Wyzwanie rysunkowe z zasłoniętymi oczami, Wyzwanie „Spróbuj się nie śmiać”, Wyzwanie alfabetyczne, Wyzwanie z wiadrem lodu, Zgadnij wyzwanie tekstowe itp.

Pracownicy i pracodawcy odnieśliby korzyści z wyzwań związanych z uczeniem się; na przykład uzyskanie certyfikatu może być nagrodzone zwrotem kosztów lub innym uznaniem.

Organizuj zdalne warsztaty i zajęcia

Gdyby podjęto zabawne wirtualne seminaria, wirtualne stand-upy i zdalne warsztaty opowiadania historii, zespoły pracujące zdalnie byłyby bardziej zachwycone.

Dobrze byłoby zapewnić angażujące i nieprofesjonalne warsztaty domenowe online, które ożywią i przypadną do gustu zdalnym zespołom.

Możesz zatrudnić wirtualnego komika z wydarzeń Kabloom, aby zabawiał swoich zdalnych pracowników.

Nawet firmy mogą organizować konkursy na domowe posiłki, w których pracownicy mogą brać udział i prezentować swoje umiejętności.

Stworzenie solidnego zespołu zdalnego, który sprzyja współpracy i podnosi morale pracowników, wymaga takich wydarzeń niezwiązanych z pracą.

Jeśli chcesz stworzyć warsztat, platforma SessionLab byłaby świetna do wykorzystania gotowych szablonów.

W zależności od dostępności zdalnych zespołów, korporacyjne wirtualne programy komediowe można rezerwować za pośrednictwem LaughterLounge. Jeśli szukasz muzycznych wydarzeń komediowych, korzystanie ze śmiechu jest najlepszą opcją.

Organizuj wspólne sesje medytacyjne

Ponieważ ludzie pracują zdalnie, a co za tym idzie, sami wybierają sobie grafik, trudno jest zatrzymać się i zrobić sobie przerwę, co w dłuższej perspektywie niekorzystnie wpływa na pracowników.

Aby pokonać takie bariery wśród zdalnych pracowników, można wspierać wspólne sesje medytacyjne wśród zdalnych zespołów w celu odmłodzenia pracowników.

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy robili sobie regularne przerwy od napiętego harmonogramu, zachęć ich, organizując sesje medytacyjne, w których wszyscy mogą uczestniczyć jednocześnie.

Kursy medytacji Udemy są dostępne dla osób, które czasami chcą medytować prywatnie.

Oprócz uważnego oddychania lub medytacji, inne tematy, które mogą zostać omówione podczas tej sesji, obejmują porady dotyczące dobrego zdrowia i diety, ogólne porady dotyczące stylu życia itp.

Korporacyjne sesje mediacji odbywają się na kilku platformach, w tym Mindfulleader, Headspace, Mindful i innych.

Wirtualne debaty

Dzięki różnym poziomom wiedzy, wirtualna sesja debaty umożliwi odległym zespołom budowanie niezbędnych umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych.

Wirtualne debaty to angażujące sesje przedstawiające świeże pomysły, tematy i dyskusje, które mogą bawić pracowników i sprawić, że poczują się bardziej częścią zdalnych zespołów.

Nawet mini-debaty pomogłyby zespołom siedzącym daleko od siebie w nawiązaniu dobrej komunikacji.

Wirtualna debata może być prowadzona między zespołami lub grupami pracowników w celu uzyskania najlepszych wyników.

Wirtualne spory mogą rozpocząć się na dowolny temat, na przykład najlepsza pizza, mocktail, koktajl, gra lub czytanie, rzeczywiste problemy, technologia, oceany lub lasy itp.

Jednocześnie wirtualne dyskusje wśród nowicjuszy lub stażystów w celu omówienia kwestii technologicznych, szczegółów projektu itp. poprawią ich umiejętności.

Luźne rozszerzenia

To doskonały pomysł, aby znaleźć czas na dzielenie się informacjami o nas, gdy nie pracujemy, ponieważ wszyscy jesteśmy połączeni zdalnie i jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się o swoich zainteresowaniach.

Te zabawne kanały Slack są czasami najlepszymi pomysłami na budowanie zespołu i najłatwiejszymi w zarządzaniu, ponieważ zdalni współpracownicy potrzebują możliwości swobodnej rozmowy przy biurkach, przejściach lub stołówkach.

Kanały te mogą być przyjemnym sposobem łączenia się ze współpracownikami, którzy pracują zdalnie, poznawania wspólnych zainteresowań i rozrywek oraz udostępniania uroczych zdjęć członków rodziny, zwierząt domowych i domowych posiłków.

Poniżej znajduje się kilka interesujących aplikacji, które można łatwo zintegrować ze Slackiem:

 • GIPHY: Najlepsze internetowe źródło najnowszych i najlepiej animowanych naklejek i GIF-ów.
 • Prosta ankieta: Użytkownicy mogą tworzyć i brać udział w prostych ankietach.
 • Foursquare: Znajdź najbardziej niesamowite miejsca do jedzenia, picia lub szybkiego spędzania czasu za pomocą Foursquare, a wszystko to w Slack.
 • Kółko i krzyżyk: Jeśli chcesz zrobić sobie krótką przerwę i zagrać w kilka gier, kółko i krzyżyk to najlepsza opcja.
 • Rock-Paper-Scissors: Sprawia, że ​​gra na Slack jest prosta i szybka.
 • Digg: Wystarczy, że będziesz na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami, oferując dobrze dobrane treści z preferowanego źródła mediów.
 • Donut: Donut to rozszerzenie Slack, które automatycznie dopasowuje się do Twoich współpracowników, dzięki czemu mogą zaplanować 30-minutową rozmowę wideo.

Odpręż swoje ciało z jogą

Innym zajęciem, które może zjednoczyć odległe zespoły i wspierać harmonię między umysłem a ciałem, jest joga. Nic tak nie łączy zestresowanych, samotnych profesjonalistów siedzących w odległych miejscach jak sesja jogi.

Organizowanie sesji z pracownikami, którzy nie pracują razem lub których ścieżki rzadko się krzyżują, może sprawić, że będzie to trochę bardziej charakterystyczne.

Inne zajęcia, takie jak taniec i aerobik, można połączyć, aby świetnie się bawić i całkowicie odmłodzić personel.

Dostępnych jest wiele wirtualnych platform lub aplikacji do jogi, takich jak Gaiam, Dailyyoga (z której korzystają miliony ludzi), GloYoga, 5MinuteYoga itp.

Sosparty oferuje klientom korporacyjnym cotygodniowe wirtualne sesje jogi.

Zalety zdalnego budowania zespołu

Oto kilka zalet zdalnego budowania zespołu:

Kiedy zdolny zespół otacza pracownika, tworzy się system wsparcia. Jeśli będą świadomi tego, kto słucha, poczują się pewniej i będą lepiej przygotowani do wyrażania swoich pomysłów.

Ponieważ praca zdalna może czasami być odizolowana i samotna, pielęgnowanie poczucia wspólnoty może pomóc podnieść na duchu i sprawić, że ludzie będą szczęśliwsi, gdy sytuacja jest trudna.

Pracownicy mogą skuteczniej współpracować, aby osiągnąć spektakularne osiągnięcia, kiedy naprawdę rozumieją swoich współpracowników i ich możliwości.

Silną kulturę korporacyjną można w dużej mierze rozwinąć poprzez budowanie zespołu. Możesz usprawnić komunikację wewnętrzną i zewnętrzną poprzez ustanowienie kultury biznesowej, zwłaszcza jeśli pracujesz zdalnie.

Ostatnie słowa

Nawet jeśli spróbujemy, nie możemy funkcjonować jak robot; będzie nas prześladować po jakimś czasie, ponieważ jesteśmy ludźmi. Dzięki licznym badaniom doszedł do tego wniosku. Tak wiele firm, od małych start-upów po duże korporacje, szuka sposobów na rozrywkę dla swoich zdalnych pracowników.

Lista działań dla rozwoju zdalnego zespołu jest nieskończona. Kluczem jest poszukiwanie nowych, kreatywnych sposobów łączenia pracowników zdalnych, pozostawania w kontakcie i tworzenia pozytywnej atmosfery pracy.

Następnie możesz sprawdzić aplikacje ułatwiające pracę w domu.