14 ekonomicznych opcji mikrofonu do transmisji na YouTube/Twitch

Transmisje na żywo stają się niezwykle popularne na YouTube i Twitchu. Czy też spędzasz godziny oglądając transmisje na żywo od swoich ulubionych twórców?

Wszyscy często oglądamy różne filmy przesyłane strumieniowo na różnych platformach społecznościowych. Możemy oglądać te filmy tylko dla rozrywki lub aby się czegoś dowiedzieć lub zdobyć wiedzę. Strumieniowe przesyłanie wideo lub po prostu strumieniowanie stało się powszechnym pojęciem dla wszystkich.

W tym artykule omówimy, czym jest streaming i dlaczego stał się on obecnie lukratywną opcją kariery. Następnie przyjrzymy się roli mikrofonu w streamingu. Na koniec omówimy kilka ekonomicznych opcji mikrofonów, których możesz użyć do przesyłania strumieniowego YouTube lub Twitch.

Wszelkie materiały multimedialne, które Internet dostarcza komputerom i urządzeniom mobilnym i są odtwarzane w czasie rzeczywistym, nazywane są strumieniowymi. Może być na żywo lub nagrany. Typowe rodzaje materiałów przesyłanych strumieniowo to filmy, programy telewizyjne, teledyski, podcasty i webcasty.

Elementy multimedialne, takie jak muzyka, wideo i inne rodzaje, są planowane i przesyłane w kolejnych pakietach danych, dzięki czemu możesz je natychmiast przesyłać strumieniowo. Wszystko, czego potrzebujesz do przesyłania strumieniowego, to odpowiednie urządzenie, dostęp do aplikacji do przesyłania strumieniowego oraz szybkie, niezawodne i szybkie łącze internetowe.

Kiedy mówimy o strumieniowaniu jako karierze, odnosi się to do osób zaangażowanych w tworzenie mediów, które mają być przesyłane strumieniowo przez Internet na różne urządzenia. Ilekroć mamy wątpliwości co do niektórych produktów lub chcemy dowiedzieć się o jakimś hacku, odwołujemy się do filmów na różnych platformach społecznościowych.

Filmy te obejmują recenzje produktów, filmy z gier, filmy motywacyjne itp. Nawet gdy jesteśmy znudzeni, szukamy rozrywki, przesyłając strumieniowo różne filmy rozrywkowe tworzone przez influencerów.

Jest całkiem oczywiste, że ci, którzy tworzą treści do streamingu, zarabiają dużo pieniędzy. Ci twórcy treści zarabiają pieniądze za pośrednictwem platform, na których publikują swoje treści.

Pieniądze będą się różnić w zależności od liczby wyświetleń i polubień ich treści. Streaming to skuteczna i rozrywkowa opcja kariery, doskonała dla kreatywnych ludzi.

Jaką rolę odgrywa mikrofon w transmisji strumieniowej?

Streaming składa się z dwóch części: audio i wideo. Najbardziej niezbędną częścią streamingu jest komputer.

Wraz z komputerem potrzebujesz innego oprogramowania i sprzętu do przesyłania strumieniowego, aby mieć pewność, że możesz tworzyć dobre treści przesyłane strumieniowo. Sprzęt ten może obejmować oświetlenie LED, dobrej jakości kamerę internetową, procesory itp.

Podstawową częścią przesyłania strumieniowego jest część audio. Ci, którzy chcą tworzyć strumieniowe wideo lub audio z własnym głosem, potrzebowaliby dobrej jakości mikrofonów. Mikrofony te powinny redukować szum tła i skupiać się bardziej na zamierzonym dźwięku, który ma zostać nagrany.

Mikrofony są niezbędne dla piosenkarzy, którzy chcą nagrywać swoje piosenki do przesyłania strumieniowego, oraz dla mówców, którzy chcą mówić na różne tematy.

Jakich funkcji należy szukać przy zakupie mikrofonu?

Kupując mikrofon do przesyłania strumieniowego, należy pamiętać, że mikrofon powinien tłumić zewnętrzne szumy i skupiać się tylko na głosie, który chcesz nagrać. Filtry pop i mocowania amortyzatorów również powinny znajdować się w twoim mikrofonie.

Przyciski głośności, wyciszania i zasilania powinny być łatwo dostępne na mikrofonie. Wreszcie, jeśli nagrywasz wideo wraz z dźwiękiem, twój mikrofon powinien dobrze wyglądać i przyciągać uwagę widzów.

Ponieważ już omówiliśmy znaczenie mikrofonów, omówimy teraz kilka ekonomicznych opcji mikrofonów dla Twojego strumienia YouTube lub Twitch.

FIFINE Mikrofon USB do komputera do gier

FIFINE Gaming PC USB Microphone słynie z zapewniania autentycznego dźwięku. Korzystając z kapsuły mikrofonu pojemnościowego USB, mikrofon do gier wydaje żywe i ciepłe dźwięki. Możesz użyć jednej ręki, aby szybko dotknąć przycisku wyciszania dotyku na mikrofonie komputera.

Precyzyjne dostrajanie ułatwia duże pokrętło głośności na podstawie mikrofonu USB. Automatyczny dwukolorowy gradient RGB umożliwia dopasowanie mikrofonu komputerowego do nowego projektu oświetlenia RGB do sprzętu komputerowego.

Użytkownicy mogą jeszcze bardziej zredukować dźwięki i wibracje związane z grami dzięki zewnętrznemu filtrowi pop i mocowaniu amortyzującemu. Mikrofon do gier PC z wysięgnikiem ma szeroką gamę rozszerzeń, dzięki czemu idealnie nadaje się dla graczy z różnymi przedmiotami na biurku.

FIFINE Mikrofon dynamiczny

Mikrofon dynamiczny FIFINE do podcastów o SPL na poziomie 130 dB został stworzony z myślą o trwałości i wszechstronności. Nie zniekształca dźwięku z nagrań wokalnych, wideo lub muzycznych, zachowując jego oryginalność.

Aby uzyskać wciągający dźwięk podcastu, interfejs XLR poprawia postrzeganie przestrzeni dźwiękowej. Twój głos może łatwiej rezonować z mikrofonem XLR.

Mikrofon dynamiczny USB do komputera to ogromna zaleta podczas podcastów na wiele sposobów, ponieważ jest wyposażony zarówno w złącza USB, jak i XLR.

Wygodniej jest użyć funkcji wyciszenia stuknij, aby wyciszyć na przednim panelu mikrofonu USB, zamiast naciskać przycisk, ponieważ eliminuje ona szumy tła podczas śpiewania, podcastu lub transmisji strumieniowej. Zdolność mikrofonu do monitorowania w czasie rzeczywistym i regulacja głośności w słuchawkach to dodatkowe korzyści dla profesjonalistów w dziedzinie nagrywania.

Mikrofon USB MAONO

Tradycyjnym mikrofonem wprowadzonym przez MAONO jest mikrofon do podcastów AU-A04. Jest plug-and-play, prosty w konfiguracji i doskonały dla początkujących.

Profesjonalny chipset dźwiękowy tego mikrofonu pojemnościowego umożliwił mikrofonowi USB obsługę częstotliwości próbkowania o wysokiej rozdzielczości i został wbudowany w urządzenie.

Ten mikrofon nagrywa Twoją mowę za pomocą filtra pop i piankowej osłony przeciwwietrznej. Amortyzator mikrofonu stabilizuje go podczas wykonywania funkcji tłumienia.

Mikrofon jest wyposażony w interfejs danych USB 2.0, który ułatwia podłączenie do komputera i systemu operacyjnego Linux. Do korzystania z niego nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie sterownika ani zewnętrzna karta dźwiękowa.

Pojemnościowy mikrofon do gier WMT

Dzięki swojej kardioidalnej charakterystyce kierunkowej mikrofon pojemnościowy do gier WMT może zbierać i tłumić niepożądane dźwięki tła. Po prostu włożenie złącza USB Type-C umożliwia korzystanie z tego mikrofonu komputerowego bez żadnego montażu.

Załóżmy, że podczas transmisji na żywo występuje jakakolwiek czułość, brak dźwięku lub zniekształcenia, pokrętło wzmocnienia umożliwia szybką regulację. Alternatywnie, możesz delikatnie zwiększyć wzmocnienie i wyciszyć jednym dotknięciem, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę w trakcie podcastu.

Ten mikrofon jest kompatybilny z komputerami, komputerami PC, laptopami (Windows i MAC), PS4, telefonami z systemem Android itp. Posiada również przewód USB-A z redukcją szumów. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sterownik. Za naciśnięciem przycisku możesz wybrać jeden z 12 konfigurowalnych trybów oświetlenia RGB mikrofonu do gier.

Mikrofon USB firmy Ovedisa

Konstrukcja kapsuły mikrofonowej Ovedisa USB o średnicy 16 mm i profesjonalny procesor dźwięku zapewniają bogaty, szczegółowy dźwięk. Mikrofon może zapewnić bardziej naturalny i czuły dźwięk ze względu na wszechstronną charakterystykę częstotliwościową i wysoki poziom ciśnienia akustycznego.

Wyjście z mikrofonu strumieniowego jest ciche i wolne od szumów, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego wzmocnienia sygnału. Jest odłączany, przenośny i lepiej dostosowany do różnych sytuacji.

Monitorowanie bez opóźnień umożliwia wbudowanej kapsułce kardioidalnej nagrywanie dźwięku bezpośrednio przed mikrofonem, rejestrując czysty, gładki, ostry dźwięk, jednocześnie skuteczniej redukując szumy tła.

Wysokiej jakości metalowe korpusy prętów, odporna na wstrząsy rama i wielokierunkowy regulowany wspornik wspornikowy z bezpiecznym mocowaniem C są zawarte w pakiecie z mikrofonem do nagrywania.

Mikrofon pojemnościowy FIFINE

Mikrofon pojemnościowy FIFINE ma jedyną w swoim rodzaju funkcję. Zawiera wyjmowany filtr pop i hamuje oraz zmniejsza trzaski i syczenie w twoich nagraniach. Chroni to mikrofon przed śliną i kurzem.

Dodatkowo ten mikrofon zawiera mały uchwyt amortyzujący, który redukuje wibracje. Pochłania również dudnienia i wibracje wynikające z rygorystycznego użytkowania, zapewniając płynne nagrywanie dźwięku.

Regulowana śruba radełkowana na mikrofonie pojemnościowym zapewnia lepszy kąt nagrywania. Wbudowana śruba blokująca zapobiega wypadaniu mikrofonu. Wreszcie, zawiera niezawodny statyw, który zajmuje mniej miejsca i bezpiecznie utrzymuje mikrofon na miejscu podczas użytkowania.

Mikrofon strumieniowy Razer Seiren X

Mikrofon Razer Seiren X został stworzony specjalnie w celu usprawnienia strumieniowania. Mikrofon ma wbudowane mocowanie antywstrząsowe, które redukuje wibracje i inteligentnie filtruje niepożądane dźwięki tła.

Osiąga się to za pomocą wbudowanej technologii redukcji szumów tła. Wykorzystuje mikrofon o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej, aby wyeliminować irytujące dźwięki, które są dalej od mikrofonu, aby przesyłać strumieniowo dźwięk wysokiego kalibru.

Został profesjonalnie zaprojektowany, aby pasował do Twojej konfiguracji gier. Mikrofon został zbudowany tak, aby był elegancki i nie rzucał się w oczy, dzięki czemu widzowie będą mogli Cię lepiej zobaczyć. Impedancja i wzmacniacz mocy są mniejsze niż 16.

Ponadto ten mikrofon oferuje monitorowanie bez opóźnień, umożliwiając monitorowanie strumienia w czasie rzeczywistym bez rozpraszającego echa. Mikrofon przeniesie Twoje wrażenia z transmisji strumieniowej na nowy poziom.

Mikrofon USB Blue Snowball

Mikrofon Blue Snowball USB ma kultowy dźwięk transmisji Blue. Zawiera konstrukcję 2-kapsułową, która zapewnia głosowi znaczącą prezencję i szczegółowość podczas nagrywania na profesjonalnym poziomie.

Może to poprawić Twoje przesyłanie strumieniowe na Twitchu, filmy z YouTube i inne treści. Mikrofon USB ma wielokierunkową charakterystykę, dzięki czemu możesz być w pomieszczeniu, gdzie możesz prowadzić rozmowy konferencyjne w Zoom, Skype i innych usługach. Ma również charakterystykę kardioidalną do nagrywania i przesyłania strumieniowego.

Charakteryzuje się eleganckim wyglądem retro, który doskonale prezentuje się na biurku i aparacie. Pozwala to na nagrywanie lub przesyłanie strumieniowe w dobrym stylu przy użyciu tradycyjnego sprzętu do nagrywania.

Mikrofon Razer Seiren Mini USB

Dzięki węższemu dostrajaniu kąta nachylenia, Razer Seiren Mini może skoncentrować się na Twoim głosie, zapobiegając przechwytywaniu dźwięków otoczenia, takich jak pisanie na klawiaturze i kliknięcia myszą.

Dzięki 14-milimetrowej kapsułce pojemnościowej i płaskiej charakterystyce częstotliwościowej mikrofon przekazuje Twój głos z wyjątkową czystością, pełną ostrych tonów wysokich i głębokich niskich tonów.

Prawie nie zajmuje miejsca na biurku, nie rzuca się w oczy przed kamerą i jest przeznaczony do minimalistycznych lub mniejszych konfiguracji, skupiając się bardziej na Tobie.

Jest również łatwy w transporcie, jeśli chcesz cieszyć się transmisją strumieniową w innym miejscu. Mikrofon wsparty na solidnej podstawie można przechylić, aby znaleźć idealne miejsce dla Twojego głosu. Ponadto można go odłączyć i zainstalować na wysięgniku lub statywie mikrofonowym.

Mikrofon USB HyperX QuadCast

Dzięki spektakularnemu czerwonemu podświetleniu i dynamicznym efektom mikrofon pojemnościowy USB HyperX QuadCast zapewnia przyciągającą wzrok dawkę indywidualnego stylu.

Ten mikrofon ma zintegrowane mocowanie przeciwwstrząsowe. Oddziela urządzenie i tłumi przypadkowe dudnienia i wstrząsy za pomocą elastycznego zawieszenia linowego.

Za pomocą diodowego wskaźnika stanu mikrofonu możesz zminimalizować niefortunne wypadki dźwiękowe, korzystając z przydatnej funkcji wyciszania przez dotknięcie. Możesz wybierać spośród czterech charakterystyk kierunkowych: stereo, dookólna, kardioidalna i dwukierunkowa.

Pomaga to zmaksymalizować konfigurację nadawania, a także zachować koncentrację na dźwiękach, które wolisz słyszeć. Możesz szybko zmienić czułość mikrofonu, obracając pokrętło na dole QuadCast.

Mikrofon USB Blue Snowball iCE

Blue’s Custom Condenser Capsule zasila mikrofon Snowball Ice. Produkuje dźwięk, który o wiele lat wyprzedza wbudowany mikrofon komputera pod względem czystości.

Dzięki kardioidalnej charakterystyce kierunkowej ten mikrofon niezawodnie wychwytuje Twój głos podczas przesyłania strumieniowego, podcastów, transmisji, rozmów przez Skype i spotkań Zoom.

Ponadto oferuje elegancki wygląd retro, który wygląda fantastycznie w aparacie i na komputerze stacjonarnym, jednocześnie umożliwiając nagrywanie lub przesyłanie strumieniowe z klasą. Dzięki regulowanej podstawce biurkowej dołączonej do tego mikrofonu, możesz ustawić mikrofon pojemnościowy zgodnie ze źródłem dźwięku.

Mikrofon dynamiczny FIFINE RGB

Mikrofon dynamiczny FIFINE RGB poprawia zrozumiałość głosu i reprodukcję mowy dzięki częstotliwości próbkowania 16 bitów przy 48 kHz. Miękki w dotyku przycisk wyciszania pozwala szybko wyłączyć mikrofon do gry bez wydawania słyszalnych dźwięków podczas przesyłania strumieniowego lub podcastu.

Posiada zintegrowaną diodę LED, która może być używana do pokazywania, czy mikrofon działa podczas grania w ciemności.

Windows, Mac OS i konsole Playstation są kompatybilne z tym prostym mikrofonem komputerowym USB plug-and-play.

Posiada uchwyt amortyzujący z okrągłą ramą, który zmniejsza wibracje biurka powodowane przez uderzanie gamepadem lub klawiaturą podczas gry. Mikrofon do gier USB ma również pokrętło blokujące do prostej regulacji kąta.

Zestaw mikrofonów USB TONOR

Mikrofon TONOR Q9 łączy się z komputerami Mac i Windows za pomocą złącza USB A do B bez potrzeby stosowania dodatkowych kart dźwiękowych lub oprogramowania sterownika. Jest idealny do czatowania, przesyłania strumieniowego wideo lub muzyki na żywo, nagrywania i grania. Ten mikrofon oferuje idealną równowagę między ostrością, ciepłem, szerokim zakresem dynamiki i wysoką wydajnością SPL.

Ten mikrofon ma kardioidalną kapsułę pojemnościową, która umożliwia nagrywanie czystego, precyzyjnego dźwięku i eliminację szumów tła, dzięki czemu idealnie nadaje się do rozmów i nagrywania.

Mikrofon jest łatwy w użyciu, ponieważ ma wygodny przycisk głośności. Gdy mikrofon jest aktywny, możesz krótko nacisnąć przycisk głośności, aby zmienić głośność i nacisnąć go przez trzy sekundy, aby go wyłączyć.

Mikrofon USB Caattilaa

Caattilaa USB Microphone to profesjonalny mikrofon, który zapewnia bogatszy i krystalicznie czysty dźwięk podczas lektora, spotkań, transmisji na żywo, podcastów, filmów na YouTube i gier.

Kardioidalna charakterystyka kierunkowa mikrofonu pozwala skoncentrować źródło dźwięku dokładnie przed nim, skutecznie blokując szum tła.

Posiada wbudowany pop filtr do tłumienia niepozornych dźwięków wybuchowych i szumu wiatru. Po podłączeniu komputer natychmiast wykryje mikrofon i rozpocznie nagrywanie.

Aby zakończyć instalację, wystarczy rozłożyć statyw, przymocować go do mikrofonu i przymocować dolne pokrętło do stołu. Możesz także zmieniać kąt w dowolnym stopniu dzięki elastycznej konstrukcji o 180 stopni.

Wniosek

Dzięki temu artykułowi zorientowałeś się już, że streaming jest bardzo lukratywną opcją kariery i otwiera bramy do szerokiej gamy możliwości dla osób zainteresowanych zabawnym i interesującym zarabianiem.

Ponieważ mikrofony są niezbędne do przesyłania strumieniowego, posiadanie dobrego mikrofonu jest również koniecznością dla większości twórców treści. Kupując mikrofon, należy podkreślić, że mikrofon nagrywa dźwięk, który chcesz, redukując zakłócenia w tle.

Wszystkie inne funkcje, które chcesz mieć w swoim mikrofonie, zależą od twoich wyborów i wymagań. Możesz wybrać najlepszą dla siebie z powyższych opcji.

Odkrywasz także niektóre mikrofony premium, aby wznieść swoje podcasty/strumienie na nowy poziom.