14 Konwerter JPG na WebP do obsługi obrazów w formatach nowej generacji

Chcesz przedstawiać odpowiednie obrazy na swoich stronach internetowych? Wypróbuj te konwertery JPG na WebP, aby wywrzeć wrażenie na swoich obrazach pod każdym względem.

Strony internetowe to podstawa biznesu. Mają wystarczającą moc, aby zilustrować historię Twojej firmy w zaledwie kilku przeciągnięciach.

Twoja witryna musi być dobrze prezentowana, aby utrzymać zainteresowanie odwiedzających i pozostać na niej. Najczęstszym i najłatwiejszym sposobem na to jest wykorzystanie zdjęć lub infografik na stronie internetowej, ponieważ przyciągające wzrok obrazy szybko i skutecznie przedstawiają historię firmy.

Ale czy dodanie zdjęć wystarczy? Nie bardzo. Format, rozmiar, jakość i szybkość pobierania obrazów mają duży wpływ na wydajność witryny i zachowanie odwiedzających. W rezultacie większość twórców treści woli udostępniać formaty obrazów nowej generacji, takie jak WebP, zamiast powszechnie używanych formatów JPG i PNG.

Ale teraz pojawia się pytanie: dlaczego? Dzisiaj na tym blogu omówimy znaczenie formatu obrazu WebP, a także przejrzymy niektóre z najlepszych konwerterów, których można użyć do konwersji podstawowych obrazów na WebP.

Znaczenie szybkiego udostępniania obrazów na stronach internetowych

Jeśli jesteś już zaznajomiony z SEO i zachowaniami klientów w Internecie, być może wiesz, że szybkość Twojej witryny jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jej wydajność. Przedłużające się ładowanie witryny i obrazu może zaszkodzić zaangażowaniu odwiedzających i negatywnie wpłynąć na Twoją witrynę. Oprócz tego, nawet obrazy mają duży wpływ na szybkość strony.

Przeczytaj także: Darmowe narzędzia do kompresji obrazu w celu zwiększenia szybkości witryny

W związku z tym samo posiadanie dobrych zdjęć nie wystarczy do rankingu. Powinieneś także używać odpowiednich formatów i rozmiarów obrazów, aby zapewnić wydajne działanie. Średnio wiele dużych witryn traci 10% odwiedzających w każdej dodatkowej sekundzie ładowania ich stron.

Większość odwiedzających oczekuje, że strona załaduje się w całości, łącznie z obrazami, w ciągu 8 do 12 sekund. Dlatego większość ekspertów SEO sugeruje korzystanie z formatów obrazów nowej generacji, takich jak JPEG XR, WebP itp., Ponieważ formaty te zużywają mniej danych do załadowania bez uszczerbku dla jakości i szybkości działania witryny.

Co to jest format obrazu WebP?

Zauważyłbyś, że wielokrotnie wspominałem o formacie obrazu WebP, a pytanie o to, czym jest format obrazu WebP i czym różni się od innych formatów, jest myślą praktyczną.

WebP to format obrazu nowej generacji. Ten format obrazu jest szeroko stosowany wśród twórców stron internetowych i treści ze względu na swoje specyficzne cechy. WebP to format obrazu, który zapewnia bezstratne i stratne skompresowane obrazy do sieci. WebP to technologia open source opracowana przez Google, która zmniejsza rozmiar skompresowanych obrazów bez uszczerbku dla jakości.

Znaczenie używania formatu obrazu WebP w Twojej witrynie

Format obrazu WebP to nowoczesny i wydajniejszy sposób kodowania obrazów. Format WebP zmniejsza rozmiar plików graficznych, zajmuje mniej miejsca i zwiększa szybkość witryny. W rezultacie Twoja witryna staje się znacznie szybsza i zajmuje mniej miejsca dzięki użyciu formatu obrazu WebP. Kiedy Twoja witryna staje się szybsza, pozytywnie wpływa to na jej wydajność.

Jak wykorzystać obrazy WebP na swojej stronie? Cóż, aby korzystać z obrazów WebP, możesz albo utworzyć nowe obrazy w oprogramowaniu graficznym, które zawiera format WebP, albo przekonwertować istniejące obrazy JPG na format WebP.

Możesz wypróbować te konwertery JPG na WebP, aby ulepszyć swoją witrynę.

Konwersja w chmurze

Cloud Convert to internetowy konwerter obrazów, który umożliwia konwersję istniejących obrazów do formatu WebP.

Kiedy mówię istniejące obrazy, nie mam na myśli tylko obrazów w formacie JPG; możesz także konwertować PNG, JPEG i inne na WebP. Cloud Convert obsługuje ponad 200 formatów bez utraty jakości.

Ponadto Cloud Convert to przyjazna dla użytkownika witryna, w której konwersja obrazu zajmuje zaledwie kilka minut. Jeśli chodzi o ceny, strona umożliwia konwersję do 25 obrazów za darmo każdego dnia. Jednak być może będziesz musiał zapłacić za konwersję większej liczby obrazów dziennie.

Konwersja

Jeśli szukasz darmowego konwertera obrazów, możesz z łatwością polegać na Convertio. Ten darmowy konwerter obrazów online jest szybki i łatwo dostępny. Możesz uzyskać wymagany obraz w formacie internetowym za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Konwersję obrazów w Convertio można wykonać w 3 prostych krokach. Możesz przesłać obraz w formacie JPG z komputera, Dysku Google, adresu URL lub DropBox lub przeciągając go na stronę witryny. Następnie wybierz format WebP, poczekaj na proces, a wkrótce będziesz mógł pobrać swój obraz w formacie WebP.

Oprócz tego Convertio obsługuje ponad 200 formatów. W związku z tym można go również używać do innych formatów.

Ezgif

Ezgif to internetowa witryna do konwersji obrazów, która nie tylko pozwala konwertować istniejące obrazy w formacie WebP, ale także pomaga w czymś więcej ze względu na swoją wszechstronność.

To narzędzie nie ogranicza się tylko do obrazów; możesz także używać GIF-ów i filmów. Dlatego Ezgif pozwala tworzyć i konwertować pliki GIF i wideo w formacie WebP.

Ezgif obsługuje również inne formaty obrazów, w tym PNG, HEIC, AVIF itp. Jak wspomniałem wcześniej, ta strona jest całkowicie darmowa. Jednak rozmiar przesyłanych plików jest ograniczony do 50 MB.

FreeConvert

FreeConvert to aplikacja internetowa, która pozwala konwertować istniejące obrazy do różnych formatów, w tym WebP. Ale to, co wyróżnia go spośród innych na tej liście, to jego aplikacja. FreeConvert ma własne aplikacje na iOS i Androida w odpowiednich sklepach z aplikacjami.

Korzystanie z FreeConvert nie jest nauką rakietową. Wystarczy przesłać plik, wybrać format i pobrać wynik po zakończeniu procesu.

Oprócz tego rozmiar przesyłanych plików na tej stronie wynosi do 1 GB. Dlatego możesz łatwo przesyłać swoje pliki i konwertować je, nie martwiąc się zbytnio o rozmiar.

piksele

Znalezienie witryny, która umożliwia konwersję obrazu, jest dość łatwe. Ale znalezienie witryny, która pozwala konwertować i edytować obrazy w tym samym miejscu, jest jak wisienka na torcie. Pixelied dokładnie zapewnia wszystkie te funkcje.

Pixelied to bezpłatna witryna internetowa, która umożliwia konwersję istniejących obrazów do innych formatów bez utraty jakości obrazu i instalowania dodatkowego oprogramowania lub narzędzi.

Podobnie jak w przypadku innych witryn, nawet na Pixelied, wystarczy przesłać plik, wybrać format i pobrać go po zakończeniu procesu. Ale możesz także użyć narzędzi do szybkiej edycji, aby ulepszyć swoje obrazy.

Konwersja online

Online-Convert to darmowy internetowy konwerter WebP, który umożliwia konwersję wszystkich formatów obrazów JPG, PNG, GIF i innych do formatu WebP w ciągu kilku minut.

Korzystanie z tej witryny do konwersji obrazów nie jest trudnym zadaniem. Musisz tylko przesłać obraz i czekać na magię. Oprócz konwersji obrazów strona umożliwia także zmianę rozmiaru obrazu, dodawanie filtrów kolorów, przycinanie i nie tylko.

Możesz z łatwością zmienić wszystkie te cechy swojego obrazu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz prostego i prostego konwertera obrazów, możesz polegać na tej stronie.

11zon

11zon to prosty i prosty konwerter obrazów dostępny online. Jest to całkowicie darmowa i przyjazna dla użytkownika strona internetowa. Nie musisz się dwa razy zastanawiać, zanim spróbujesz tej witryny.

Kluczowe funkcje 11zon pozwalają konwertować nieograniczoną liczbę obrazów do formatu WebP bez marnowania czasu. Cechą, która najbardziej przypadła mi do gustu w tej witrynie, jest konwersja i podgląd wielu plików.

11zon umożliwia jednoczesne przesyłanie wielu plików w celu ich konwersji i zapisania w formacie WebP. Poza tym możesz także zobaczyć podgląd wszystkich wybranych obrazów i łatwo dodawać je lub usuwać z listy.

XConvert

Co może być lepszego niż konwersja istniejących obrazów do formatu WebP z wysoką rozdzielczością i mniejszym rozmiarem pamięci? To właśnie robi dla Ciebie XConvert. XConvert to darmowy internetowy konwerter JPG na WebP.

Podobnie jak większość stron internetowych, nawet Xconvert ma unikalne funkcje. Ta strona umożliwia jednoczesną konwersję wielu plików JPG do formatu WebP.

Ponadto witryna umożliwia wybór rozmiaru i jakości pliku wyjściowego w celu uzyskania lepszych i pożądanych rezultatów. W razie potrzeby możesz także zmienić rozdzielczość obrazu. XConvert to niesamowita platforma do dostosowywania obrazu podczas konwersji do formatu WebP.

TinyImg

TinyImg to internetowa witryna do konwersji obrazów, która zapewnia najlepsze wyniki w formacie WebP. Możesz użyć tej witryny do konwersji obrazów JPG i PNG do formatu WebP lub odwrotnie. Ta przyjazna dla użytkownika strona oferuje również swoją aplikację za darmo.

Teraz przechodząc do funkcji, TinyImg to szybka i wydajna strona do konwersji obrazów, ponieważ umożliwia jednoczesną konwersję do 10 obrazów. Upewnij się jednak, że każdy obraz nie przekracza 3 MB.

Oprócz tego strona umożliwia konwersję obrazów za darmo tylko przez ograniczony czas. Być może będziesz musiał wykupić subskrypcję, aby móc z niej regularnie korzystać.

Konwersja online za darmo

Konwertowanie obrazów z JPG na WebP może być gorączkowe ze względu na rozmiar przesyłanych plików. Dlatego znalezienie strony internetowej, która umożliwia przesyłanie obrazów o dużych rozmiarach, jest niezbędne. Dlatego mając to na uwadze, dodałem do listy Online Convert Free.

Online Convert Free to bezpłatna witryna internetowa do konwersji obrazów. Rozmiar przesyłanych plików na tej stronie wynosi 100 MB, co jest wystarczające dla normalnych obrazów. Korzystanie z tej witryny jest tak proste, jak sama nazwa. Uzyskanie pożądanego efektu zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Dowolna konw

AnyConv to najlepsze miejsce do konwersji obrazów JPG na różne formaty, w tym WebP, DOT, DST, GIF i inne. Można stwierdzić, że AnyConv to wszechstronna strona internetowa.

Jeśli chodzi o WebP, strona nie ogranicza się tylko do JPG. Możesz także konwertować GIF, JPEG, PNG, SVG i inne formaty obrazów na WebP. Możesz konwertować obrazy w innych formatach, klikając tylko dwa przyciski: „Wybierz plik” i „Konwertuj”. Czy to nie proste?

Zamzar

Zamzar to najczęściej zaufana i używana witryna internetowa, w której możesz bezpłatnie konwertować swoje obrazy JPG na WebP online przez ograniczony czas. Podobnie jak w przypadku większości podobnych witryn, korzystanie z Zamzar nie jest takie trudne.

Wystarczy przesłać plik, kliknąć „Konwertuj” i poczekać, aż się zakończy. Jednak nadal wyróżnia się na tle innych, ponieważ umożliwia przesyłanie pliku i wykonywanie innych zadań bez żadnych zmartwień. Ta witryna wyśle ​​Ci wiadomość e-mail, gdy plik będzie gotowy.

Maksymalny rozmiar pliku w Zamzar dla bezpłatnych użytkowników to 200 MB i pozwala konwertować 50 plików miesięcznie. Możesz jednak wykupić płatną subskrypcję, aby uzyskać lepszy rozmiar pliku i liczbę konwersji.

iLoveIMG

Zauważyłbyś, że większość witryn internetowych umożliwia konwersję obrazów JPG do formatu WebP, ale ta strona jest odwrotna. iLoveIMG to bezpłatna witryna internetowa, która pozwala bawić się obrazami dzięki swoim wspaniałym funkcjom.

Ta strona internetowa jest powszechnie znana ze swojego narzędzia do edycji. Jeśli masz firmę, ta strona może Ci pomóc we wszystkim. Od edycji zdjęć po konwersję ich formatu, możesz łatwo polegać na iLoveIMG. Witryna umożliwia konwersję i zapisywanie wielu plików razem. Korzystając z tej strony, możesz zaoszczędzić dużo czasu.

Masowe obrazy do konwertera WebP

Bulk Images to WebP Converter to niesamowita strona, która pozwala konwertować masowe obrazy JPG, PNG, GIF i inne obrazy w formacie WebP. To narzędzie jest dość proste i łatwe w użyciu.

Ta strona internetowa działa bez przechodzenia przez serwer. Umożliwia natychmiastową konwersję obrazów w formacie WebP. Maksymalny rozmiar pliku to 30 MB. Oprócz tego możesz także wybrać jakość WebP, zmienić rozmiar obrazów, wybrać format pobierania i nie tylko.

Ostatnie słowa

WebP to nowoczesny format obrazu obsługiwany przez większość przeglądarek. Dlatego wybór konwertera JPG na WebP jest niezbędny dla stron internetowych. Ale możesz mieć również wątpliwości co do bezpieczeństwa swoich danych podczas przesyłania zdjęć w tych konwerterach. Dlatego na tym blogu wspomniano o wszystkich bezpiecznych i godnych zaufania darmowych aplikacjach JPG do WebP Converter.

Następnie sprawdź bezpłatne narzędzia do konwersji JPG na PNG.