14 najlepszych podcastów o sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, dzięki którym będziesz na bieżąco

Nowe i zaawansowane technologie pojawiają się na rynku codziennie, nawet w tej chwili. A jedną z najważniejszych sił napędowych rewolucji technologicznej jest sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML).

63% organizacji planuje utrzymać lub zwiększyć wydatki na AI i ML w 2023 r., a globalny rynek platform ML ma przekroczyć 3136 miliardów dolarów do 2028 r., rosnąc przy CAGR na poziomie 33,6%.

Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą biznesowym, czy studentem, który chce dowiedzieć się więcej o tych najlepszych technologiach, aby rozpocząć karierę, śledzenie najnowszych trendów w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego jest niezbędne.

Podcasty to wygodny i bezproblemowy sposób na bycie na bieżąco z najnowszymi trendami, spostrzeżeniami, wiadomościami i ciągłymi zmianami w tej rozwijającej się dziedzinie.

Branża podcastów ogromnie się rozwinęła, przede wszystkim ze względu na dużą wygodę i łatwą dostępność. Kolejną wielką zaletą podcastu jako medium jest jego wielozadaniowość, która pozwala słuchać ulubionych odcinków podcastów w ruchu, niezależnie od tego, czy ćwiczysz, wykonujesz codzienne obowiązki, czy dojeżdżasz do pracy.

Z tych korzyści wynika, że ​​branża podcastów będzie warta 4 miliardy dolarów do 2024 roku.

W tym artykule omówiono niektóre z najczęściej słuchanych podcastów AI i ML.

Jeśli więc chcesz skrócić czas i wysiłek związany z nauką, oto najlepsze podcasty AI i ML, które pomogą Ci zaspokoić pragnienie nauki.

Sceptycy danych

Uruchomiony w 2014 roku i prowadzony przez Kyle’a Policha, Data Sceptic jest jednym z najpopularniejszych i najstarszych podcastów o sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, który pomaga słuchaczom zrozumieć tajniki tego świata opartego na danych.

Gospodarz w każdy piątek przeprowadza wywiady i szczegółowe dyskusje ze swoimi gośćmi i ekspertami AI na tematy związane z big data, uczeniem maszynowym, statystyką, nauką o danych i sztuczną inteligencją.

Z setkami odcinków od pierwszego uruchomienia i milionami pobrań, Data Sceptic jest powszechnie uznawany za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł na temat sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, nauki o danych i podobnych tematów.

Podcast jest emitowany w różnych porach roku, z których każdy omawia określone tematy, takie jak sztuczna inteligencja, przetwarzanie języka naturalnego, technologia reklamowa i inne. Gospodarz przeprowadza wywiady i rozmowy z profesjonalistami z branży i aktywnymi badaczami związanymi z tematem tego sezonu, aby wyodrębnić i podzielić się głębokimi i cennymi spostrzeżeniami.

Możesz bezpłatnie korzystać z platformy w Google Play, Spotify i Apple Podcast.

Podcast TWIML AI

Podcast TWIML AI, wcześniej znany jako This Week in Machine Learning and Artificial Intelligence, jest prowadzony przez Sama Charringtona, poszukiwanego mówcę, analityka branżowego, komentatora i lidera myśli.

Podcast ma na celu uczynienie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego bardziej dostępnymi dla odbiorców i poprawę ich życia poprzez wywiady z najlepszymi badaczami sztucznej inteligencji, innowatorami i praktykami.

Oprócz sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego podcast obejmuje inne krytyczne technologie, w tym przetwarzanie języka naturalnego, głębokie uczenie się, informatykę, sieci neuronowe, analitykę i naukę o danych.

Możesz słuchać odcinków podcastów opartych na różnych tematach, seriach lub listach odtwarzania, które możesz przeglądać na ich oficjalnej stronie internetowej lub na platformach takich jak Spotify, RSS, Apple Podcast, YouTube, Podcast Addict, Castbox i Pocket Casts.

Podcast ma ponad 7 milionów pobrań i oferuje inne kluczowe oferty, takie jak wydarzenia i konferencje, spotkania online i grupy studyjne oraz zasoby edukacyjne.

Maszyny uczące się 101

Learning Machines 101 to podcast oparty na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, którego celem jest dostarczenie przystępnych informacji związanych z tym, jak maszyny i urządzenia wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Te maszyny, których używamy dzisiaj w naszym codziennym życiu, mogą obejmować wykrywanie oszustw bankowych i spamu, systemy rozpoznawania głosu i chatboty oferujące inteligentne i trafne sugestie dotyczące zakupów.

Ułatwia zrozumienie złożonego i fascynującego świata sztucznej inteligencji, badając następujące zagadnienia:

  • Działanie tych urządzeń i systemów opartych na sztucznej inteligencji.
  • Pochodzenie tych systemów opartych na sztucznej inteligencji.
  • Sposoby uczynienia tych systemów bardziej podobnymi do ludzi.
  • Sposoby uczynienia tych systemów znacznie inteligentniejszymi.

Prowadzący, Richard M. Golden, w tym podcaście wyjaśnia podstawowe koncepcje sztucznej inteligencji i zabawnie działających urządzeń opartych na sztucznej inteligencji. Możesz go słuchać w Apple, Google, iTunes i Stitcher.

Mówiące maszyny

Prowadzony przez Neila Lawrence’a i Katherine Gorman, The Talking Machines to podcast, który otwiera drzwi do świata uczenia maszynowego, oferując wnikliwe i jasne rozmowy oraz wywiady z ekspertami w tej dziedzinie.

W każdy czwartek gospodarze spotykają się z ekspertami branżowymi, aby zrozumieć, co nowego w branży, najnowsze trendy i nowości związane z uczeniem maszynowym oraz uzyskać cenne odpowiedzi na Twoje pytania.

Możesz słuchać najnowszych odcinków na Apple Podcast, Spotify, Stitcher lub Art19.

Nauka o danych w domu

Produkt Amethix Technology, Data Science at Home, to podcast o sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i algorytmach.

Od 2015 roku program prowadzi dr Francesco Gadaleta, który posiada tytuł doktora. w opartych na wirtualizacji środkach bezpieczeństwa w systemach wykonawczych oprogramowania na Uniwersytecie w Leuven.

Dr Gadaleta prowadzi podcast Data Science at Home w odcinkach solowych, a także przeprowadza wywiady z niektórymi czołowymi ekspertami branżowymi i wpływowymi postaciami w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Podcast jest znany i oceniany wśród najlepszych podcastów data science, zyskując sponsorów od kilku liderów branży.

Inspirowane mózgiem

Podcast The Brain Inspired zanurza się głęboko w sztuczną inteligencję i neurobiologię współpracujące ze sobą.

Podcast prowadzi Paul Middlebrooks, badacz i neuronaukowiec, który bada głębię sztucznej inteligencji i neuronauki oraz sposób, w jaki neuronaukowcy wykorzystują narzędzia sztucznej inteligencji do zrozumienia działania ludzkiego mózgu.

Prowadzący rozmawia z najlepszymi umysłami w branży, aby poznać najnowsze teorie na temat sztucznej inteligencji i mózgów, najnowocześniejsze badania oraz to, co doprowadziło ekspertów do tej dziedziny sztucznej inteligencji i neuronauki.

Paul dalej bada następujące pytania za pośrednictwem podcastu:

  • Czym różni się ML od myślenia zwierząt?
  • Znaczenie i poziom zrozumienia mózgów dla rozwoju doskonałej sztucznej inteligencji.
  • Czy sztuczna inteligencja może pomóc nam zrozumieć funkcję mózgu i sposób jego działania?

Dlatego podcast Brain Inspired jest idealny dla każdego, kto jest neurobiologiem, specjalistą od sztucznej inteligencji lub kimś, kto chce dowiedzieć się o relacjach między nimi i o tym, jak ze sobą współpracują.

Podcast Lexa Fridmana

W MIT Lex Fridman jest naukowcem zajmującym się sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym i interakcjami człowiek-robot oraz prowadzi podcast Lexa Fridmana.

Prowadzi kilka wywiadów i rozmów z ekspertami branżowymi na temat natury inteligencji, świadomości, władzy i miłości. Ten podcast ma na celu przedstawienie świeżego spojrzenia na sztuczną inteligencję, AGI, robotykę, naukę o danych, neuronaukę, głębokie uczenie się, psychologię, filozofię, kognitywistykę, matematykę, fizykę i nie tylko.

Niektóre z czołowych przemysłowych i popularnych nazwisk, z którymi gospodarz, Lex Fridman, przeprowadził wywiady w podcaście, to Elon Musk, Joe Rogan, Mark Zuckerberg, Dan Carlin i Sam Harris.
Podcastu Lexa Fridmana można słuchać w serwisach Spotify, Apple Podcasts i RSS Feed.

Podcast Radical AI

Podcast Radical AI to podcast, który tworzy profesjonalne, angażujące, dostępne i angażujące odcinki w dziedzinie etyki sztucznej inteligencji.

Gospodarze podcastów, Dylan Doyle-Burke i Jessie „Jess” Smith, przeprowadzają wywiady z radykalnymi ludźmi, aby przedstawić radykalne idee dotyczące etyki AI w angażujących, przystępnych i opartych na współpracy wywiadach podcastowych.

Bada przyszłość etyki sztucznej inteligencji, przedstawiając różne radykalne historie, idee i głosy społeczności i osób, które projektują, używają i angażują się w stale rozwijającą się technologię sztucznej inteligencji.

Załóżmy więc, że chcesz uzyskać więcej informacji na temat etyki sztucznej inteligencji oraz związanych z nią radykalnych idei, historii i wydarzeń. W takim razie podcast Radical AI jest idealny do słuchania w Spotify, iTunes, Apple Podcasts i iHeart Studios.

Podcast AI

Długoletni dziennikarz, Noah Kravitz, prowadzi podcast AI, który bada wpływ sztucznej inteligencji na dzisiejsze czasy, jeden wywiad podcastu na raz.

Noah przeprowadza wywiady z ekspertami z różnych sektorów, takimi jak biolodzy zajmujący się dziką przyrodą, astrofizycy, inżynierowie oprogramowania, założyciele startupów i naukowcy zajmujący się danymi, aby zrozumieć, w jaki sposób sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w ich sektorach.

W ten sposób gospodarz co dwa tygodnie przedstawia nowe historie, które rzucają światło na powszechne przyjęcie sztucznej inteligencji.

Podcast AI zyskał prawie 3,4 miliona słuchaczy i można go słuchać na Spotify, Apple Podcasts, iTunes, Stitcher, PodBean, Pod Bay, Amazon Music, Google Play Music i wielu innych platformach.

Podsumowania podcastów z najnowszych odcinków programu można również znaleźć w sekcji Notatki do programu na ich stronie internetowej.

AI w biznesie Podcast

Jeśli jesteś liderem biznesowym lub pracującym profesjonalistą, który chce poznać możliwości integracji sztucznej inteligencji z operacjami biznesowymi, AI in Business Podcast jest właściwym wyborem.

Ten podcast jest przeznaczony przede wszystkim dla liderów biznesu bez wiedzy technicznej, umożliwiając im znajdowanie możliwości sztucznej inteligencji i dostosowanie zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji do strategii zapewniającej maksymalny zwrot z inwestycji (ROI).

Prowadzący podcast i dyrektor generalny Emerj Artificial Intelligence Research, Daniel Faggella, co tydzień przeprowadza wywiady z czołowymi menedżerami AI, naukowcami danych, szefami operacyjnymi, specjalistami ds.

Wywiady te pomagają liderom biznesowym zrozumieć najlepsze praktyki AI oraz odkryć trendy i przypadki użycia, umożliwiając praktyczne wdrożenie AI w ich firmach.

Daniel gościł czołowych liderów biznesu AI z firm takich jak Facebook, DeepMind, Nuance i IBM. Podcast jest dostępny na iTunes, Apple Podcasts, Stitcher i SoundCloud.

Podcast Data Crunch

Podcast Data Crunch zawiera najnowsze wiadomości i rozmowy dotyczące sztucznej inteligencji, dużych zbiorów danych, uczenia maszynowego i analiz, dzięki czemu możesz być na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie sztucznej inteligencji.

Gospodarze, Colin West, Van Ginkel i Remi Gould, eksperci ds. danych z Missing Link Technologies, dzielą się swoimi spostrzeżeniami, analizami, wiedzą specjalistyczną, obserwacjami i lekcjami zdobytymi jako naukowcy i analitycy danych.

Przeprowadzają również wywiady z czołowymi liderami AI w branży, aby zrozumieć i podkreślić różne aspekty AI i ML, takie jak Quantum Machine Learning, Earth Intelligence i analiza danych.

Program obejmuje również takie tematy, jak strategia danych w sektorze edukacji, usprawnianie procesu budowy za pomocą sztucznej inteligencji oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji do zwiększania efektywności programistów.

W ten sposób ten bardzo wartościowy podcast AI wprowadza intelektualne rozmowy na temat sztucznej inteligencji do codziennego życia. Podcastu Data Crunch można posłuchać na Spotify.

AI z AI, podcast CNA

Andy Ilachinski i David Broyles prowadzą podcast AI with AI, badając najnowsze przełomy i autonomię sztucznej inteligencji, a także ich militarne implikacje.

Ten podcast jest produktem kilku innych podcastów CNA. CNA jest niezależną organizacją badawczą i analityczną typu non-profit zajmującą się bezpieczeństwem kraju.

Jest to jeden z unikalnych podcastów i nie jest łatwo dostępny na platformach medialnych. Możesz jednak słuchać podcastów bezpośrednio na ich stronie internetowej.

Ostatni tydzień w AI

Last Week in AI to podcast Skynet Today oparty na sztucznej inteligencji, który zawiera cotygodniowe dyskusje i podsumowania dotyczące sztucznej inteligencji na temat zaawansowanych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki, głębokiego uczenia się i nie tylko.

Odcinki podcastów koncentrują się głównie na najnowszych wiadomościach dotyczących sztucznej inteligencji oraz na tym, jak systemy i rozwiązania AI, NLP i ML zmieniają dzisiejsze środowisko.

Jeśli więc jesteś kimś, kto uwielbia być na bieżąco z trendami AI i czytać najnowsze wiadomości, które mogą zakłócić świat, podcast Last Week in AI jest dla Ciebie.

Możesz go słuchać w Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts lub aplikacji PodBean.

Upraszczanie danych

Uproszczenie danych jest prowadzone przez AI Martina, wiceprezesa IBM ds. rozwoju danych i sztucznej inteligencji.

Podcast ma na celu przedstawienie najnowszych myśli na temat sztucznej inteligencji, dużych zbiorów danych i ich implikacji dla przedsiębiorstwa od wielu ekspertów z kilku ekspertów branżowych.

Gospodarz rozmawia i przeprowadza wywiady z najlepszymi ekspertami w branży, mając na celu jak najpłynniejsze zrozumienie sztucznej inteligencji i jej rozwiązań w różnych branżach.

Jest to jeden z najwyżej ocenianych programów w Apple Podcasts, oceniany na 4,3 z 5. Ponownie, jest to jeden z idealnych podcastów, jeśli chcesz poznać najnowsze trendy i rozwiązania AI używane przez osoby prywatne, firmy i ekspertów na całym świecie.

Ostatnie słowa

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, NLP, nauka o danych i chatboty to jedne z najnowszych modnych słów w branży, które automatyzują wiele operacji biznesowych i zakłócają sposób, w jaki pracujemy. Nie ma co się zatrzymywać, jeśli chodzi o wdrażanie sztucznej inteligencji, ponieważ przewiduje się, że wielkość rynku sztucznej inteligencji będzie rosła o 120% każdego roku przy 38,1% CAGR w latach 2022-2030.

A jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, entuzjastą sztucznej inteligencji lub kimś, kto chce dowiedzieć się więcej, podcasty to najlepszy sposób na głębsze zanurzenie się i poznanie najnowszych trendów w sztucznej inteligencji.

W tym artykule omówiliśmy niektóre z najlepszych podcastów dotyczących sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które zapewniają wgląd w najważniejsze trendy, wiadomości, wdrażanie sztucznej inteligencji w wielu sektorach i nie tylko, dzięki spostrzeżeniom najlepszych ekspertów i badaczy w zakresie sztucznej inteligencji.

Sprawdź więc te podcasty o sztucznej inteligencji, aby poszerzyć swoje horyzonty i wiedzę o sztucznej inteligencji oraz uzyskać wgląd w najgorętsze wiadomości i aktualizacje dotyczące sztucznej inteligencji.

Następnie sprawdź narzędzia do podcastów, aby rozpocząć przygodę z podcastami.

x