14 narzędzi do tłumaczenia napisów, aby przełamać barierę językową

Udostępnij teraz w social media:

Dla tych, którzy chcą oglądać filmy i programy telewizyjne w językach obcych, kluczową usługą są napisy. Napisy wyświetlają obce dialogi przetłumaczone na język ojczysty widza.

Wielu widzom napisy pomagają lepiej zrozumieć i czerpać przyjemność z oglądanych mediów. Ułatwiając przeglądanie multimediów, tworzenie napisów pozwala ludziom oglądać filmy, programy i treści online w różnych sytuacjach i scenariuszach.

Ręczne tłumaczenie napisów nie jest jednak wykonalną opcją. Wtedy z pomocą przychodzi generator napisów i narzędzia do tłumaczenia napisów!

Czym dokładnie jest narzędzie do tłumaczenia napisów?

Narzędzie do tłumaczenia napisów to program, który umożliwia tłumaczenie tekstu lub mowy na inny język w formie napisów. Celem narzędzi do tłumaczenia napisów jest zapewnienie bardziej wszechstronnej i efektywnej formy tłumaczenia.

Napisy umożliwiają użytkownikom otrzymywanie dokładnych tłumaczeń podczas oglądania wideo lub słuchania nagrania dźwiękowego.

W tym artykule omówimy niektóre narzędzia do tłumaczenia napisów, które pomogą Ci przełamać bariery komunikacyjne.

Jak pomagają narzędzia do tłumaczenia napisów?

Napisy stają się coraz bardziej popularnym narzędziem dla platform medialnych. Są nie tylko świetnym sposobem na uczynienie mediów bardziej dostępnymi dla osób z wadami słuchu, ale pomagają w dotarciu z napisami do większej publiczności i otwierają możliwości komunikacji na rynku globalnym.

W tym miejscu pojawiają się narzędzia do tłumaczenia napisów! Możesz dotrzeć do międzynarodowej publiczności, tłumacząc napisy na różne języki. Otwierając w ten sposób potencjał nowych możliwości przychodów i zaangażowania na całym świecie. Narzędzia tłumaczeniowe mogą pomóc zoptymalizować media, aby pasowały do ​​standardów, przepisów i niuansów językowych różnych krajów.

Jednocześnie narzędzia do tłumaczenia napisów są również niezwykle przydatne podczas pracy z zespołami posługującymi się różnymi językami ojczystymi. Wszyscy członkowie zespołu mogą łatwo pozostawać w synchronizacji z tymi narzędziami, zapewniając najbardziej wydajne i dokładne wyniki projektu.

Teraz zapoznamy się z niektórymi narzędziami do tłumaczenia napisów.

bursztynowy

Dzięki Amberscript możesz łatwo przesyłać napisy w oryginalnym języku i automatycznie tłumaczyć tekst. Możesz dodać różne konfigurowalne style i efekty, aby Twoje napisy się wyróżniały.

Niezależnie od tego, czy tworzysz napisy do filmu, seminarium internetowego lub filmu instruktażowego, możesz polegać na Amberscript, aby wyróżnić swoje napisy.

Funkcja automatycznego tłumaczenia Amberscript zapewnia szybkie i wydajne tłumaczenie Twoich napisów. Jego elastyczny edytor napisów umożliwia dostosowanie formatowania tekstu, pozycjonowanie kodu czasowego, dodawanie animacji i zmianę stylów tekstu — wszystko za jednym kliknięciem. Dzięki integracji Amberscript z YouTube i Vimeo udostępnianie i osadzanie napisów na różnych platformach jest łatwe.

Amberscript oferuje cztery płatne plany zaczynające się od 8 USD.

Veed.io

Ta potężna i wszechstronna platforma to doskonałe narzędzie, dzięki któremu Twoje treści dotrą do najszerszej publiczności na całym świecie. Veed.io automatycznie tłumaczy i renderuje napisy w maksymalnie 22 językach. Twoje treści będą gotowe do łatwego zrozumienia niezależnie od granic i kultur.

  Jak przenieść folder Desktop z OneDrive w systemie Windows 10

Nie tylko to, ale ta zaawansowana platforma wideo umożliwia również bezproblemową edycję, przycinanie i przycinanie multimediów. Pomaga zaoszczędzić cenny czas i zasoby. Możesz także ulepszyć efekty wizualne za pomocą kolorów, głośności, ruchu i nakładek graficznych, dzięki czemu Twoje filmy pozostaną najwyższej jakości dla widzów.

Veed.io ma bezpłatny plan i trzy płatne plany dla firm różnej wielkości.

Flixier

Dzięki Flixier możesz teraz łatwo obsługiwać wiele napisów i języków w jednym miejscu. Możesz wybrać odpowiednie napisy i szybko edytować lub zmieniać istniejące napisy.

Ponadto Flixier obsługuje szeroką gamę popularnych formatów, takich jak SRT, DFXP, SCC i WebVTT, dzięki czemu możesz wybrać format, który najbardziej Ci odpowiada.

Ale to nie wszystko! Możesz także współpracować ze swoim zespołem, wysyłać i odbierać zlecenia tłumaczeniowe oraz uzyskiwać dostęp do śledzenia postępów w tłumaczeniu i automatycznej kontroli jakości. Po prostu znacznie ułatwia zarządzanie i pracę nad tłumaczeniami. Ponadto możesz uzyskiwać dostęp do poprzednich tłumaczeń i edytować je w celu ponownego wykorzystania w jednym repozytorium, oszczędzając czas i pieniądze.

Flixier oferuje trzy bezpłatne płatne plany, w tym Pro, Business i Enterprise.

Tłumacz napisów

Translator napisów zapewnia potężny silnik do wykrywania Twojego języka. Wraz z tym otrzymujesz szereg zaawansowanych opcji, które ułatwiają łatwe tłumaczenie napisów.

Oferuje nawet automatyczne rozpoznawanie mowy i konfigurowalne opcje tekstu, dzięki czemu możesz dostosować tekst do swoich potrzeb. Co więcej, Translator napisów ma nawet wbudowany odtwarzacz, dzięki czemu możesz od razu wyświetlić podgląd napisów.

Translator napisów to darmowe narzędzie do tłumaczenia napisów.

Przetłumacz napisy

Translate Subtitles to niezwykle wszechstronne narzędzie, które pozwala tłumaczyć napisy srt, sub, sbv, ass, vtt, stl i inne. Może tłumaczyć napisy do filmów, seriali, filmów dokumentalnych i wielu innych form mediów.

Ten tłumacz zapewnia również wiele innych funkcji. Na przykład użytkownicy mogą wybrać język, na który mają być tłumaczone ich napisy, i dostosować format plików z napisami, aby odpowiadały odpowiednim standardom językowym. Ponadto jego interfejs użytkownika pomaga uprościć cały proces tłumaczenia.

To darmowe narzędzie.

Przetłumacz napisy

Translate-Subtitles to doskonałe narzędzie do tłumaczenia napisów z wieloma wspaniałymi funkcjami. Jest idealny dla użytkowników, którzy chcą szybko i dokładnie konwertować napisy tekstowe w wielu językach.

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi i intuicyjnym funkcjom użytkownicy mogą łatwo przesyłać pliki z napisami, wybierać język i rozpoczynać tłumaczenie przy minimalnym wysiłku.

Umożliwia wybór silników tłumaczeniowych, takich jak Google lub DeepL, w celu uzyskania dokładnego tłumaczenia i opcji dokonania określonej edycji.

Ponadto możesz tłumaczyć partie wielu plików i eksportować je do różnych formatów. Narzędzie ma również funkcje transkrypcji audio, umożliwiające konwersję pliku audio na napisy tekstowe dla wielu języków.

Translate-Subtitles jest całkowicie darmowy dla każdego rodzaju i wielkości firmy.

  Jak naprawić błąd ERR_CONNECTION_REFUSED w Chrome

Medio.io to kolejny doskonały tłumacz napisów. Najlepsze w tym narzędziu jest to, że nie musisz niczego pobierać. Prześlij plik, który chcesz przetłumaczyć, a zadanie zostanie wykonane za pomocą kilku kliknięć. Jest to nie tylko skuteczny sposób na wykonanie pracy, ale także daje dokładne wyniki.

Ponadto Media.io umożliwia podgląd zmian przed ich potwierdzeniem. Oznacza to, że nie musisz się martwić o żadne niespodzianki związane z tłumaczeniem.

Dodatkowo narzędzie to oferuje wsparcie dla dziesiątek języków i różnych formatów plików wideo, zapewniając za każdym razem idealną konwersję.

Media.io oferuje darmowe oprogramowanie do tłumaczenia napisów. Nie musisz kupować żadnego planu.

Subtelnie

Subly to tłumacz napisów, dzięki któremu możesz teraz zrozumieć ponad 73 języki w kilka minut!

Możesz także użyć Subly do szybkiego i łatwego tworzenia transkrypcji i tłumaczeń, pomagając w zaangażowaniu i nawiązaniu kontaktu z publicznością w dowolnym języku. Dzięki Subly Twoje sesje nie będą ograniczone przez język. Możesz teraz przełamać bariery językowe i komunikować się w języku ojczystym swoich widzów.

Subly ma trzy płatne plany już od 17 $. Możesz nawet uzyskać dostosowany plan dla swojej firmy.

Jeśli jesteś w trakcie tłumaczenia napisów do dowolnego projektu, Translator napisów z EditingTools.io może ułatwić Ci pracę i zwiększyć jej wydajność. To narzędzie jest łatwe w użyciu i zapewnia wiele funkcji, które pomagają szybko zakończyć pracę.

EditingTools.io pomaga w łatwej transkrypcji wypowiadanych słów na dowolny język docelowy w dowolnym formacie tekstowym. Oznacza to, że możesz eksportować lub importować ogromną różnorodność plików.

Zapewnia to prawidłowe tłumaczenie, niezależnie od projektu. Ten program umożliwia synchronizację napisów w celu dopasowania ich do ścieżki dźwiękowej dowolnego filmu.

EditingTools.io to darmowe narzędzie do tłumaczenia napisów.

Maestra

Maestra to profesjonalne narzędzie do tłumaczenia, które oferuje użytkownikom najwyższą dokładność, wydajność i szybkość tłumaczenia napisów. To oprogramowanie zawiera najnowocześniejszą technologię, która pozwala użytkownikom nie tylko tłumaczyć napisy, ale także edytować, przeglądać i zatwierdzać tłumaczenia.

Dodatkowo program umożliwia ręczne dostosowanie czasu, jeśli wolisz. Dzięki temu możesz tworzyć płynne przejścia i sprawić, by napisy były bardziej wyraziste. Możesz eksperymentować z przyrostami czasu, aby uzyskać dokładnie taki efekt, jakiego szukasz, za pomocą prostych suwaków i automatycznych obliczeń, które pomogą Ci w tym.

Maestra ma dwa płatne plany. Ponadto oferują również dostosowywanie dla przedsiębiorstw.

Wpisz Studio

Dzięki Type Studio możesz błyskawicznie tłumaczyć i synchronizować swoje napisy na dziesiątki języków — bez czekania i wiedzy technicznej. Jest nawet wyposażony w zaawansowane narzędzia dostosowywania, aby zapewnić bezproblemowe oglądanie.

Dzięki Type Studio możesz także dostosować szybkość odtwarzania, aby kontrolować synchronizację słów napisów. Możesz także dostosować tekst, kolory i inne ustawienia wyświetlania. Ponadto studio obsługuje setki formatów, dzięki czemu będziesz mieć bezproblemowy przepływ pracy, gdy tylko zechcesz dodać napisy do swoich filmów.

Type Studio oferuje bezpłatny plan dla każdego, kto chce rozpocząć tworzenie treści. Oferują również trzy płatne plany z bardziej zaawansowanymi funkcjami.

  Jak zmienić lokalizację na Chromebooku

Typito

Typito to nie tylko generator napisów, ale zapewnia także bogate funkcje, które dają możliwość dostrajania i dostosowywania napisów.

Możesz dostosować rozmiar czcionki, dodawać pauzy i animować je w wielu stylach, a nawet wybierać spośród różnych efektów tekstowych i kolorów. Dzięki Typito zawsze będziesz mieć idealnie wyglądające napisy, z których możesz być dumny.

Co więcej, nie musisz się nawet martwić o odpowiednie formatowanie podczas tworzenia napisów. Typito zapewnia prosty edytor i intuicyjne skróty, które umożliwiają łatwe i szybkie tworzenie napisów. Po zakończeniu zapisz projekt i możesz go przesłać!

Typito ma trzy plany: bezpłatny, solo i Pro z wyjątkowymi funkcjami.

EasySub

Dzięki temu wyjątkowemu narzędziu nie będziesz już musiał martwić się długimi ręcznymi tłumaczeniami lub poświęcaniem zbyt dużej ilości czasu na formatowanie. Dzięki szybkiemu i łatwemu procesowi tłumaczenia EasySub możesz błyskawicznie uzyskać doskonałe tłumaczenie napisów.

Po prostu prześlij plik z napisami lub dodaj napisy bezpośrednio z filmu. Po przesłaniu możesz łatwo i szybko wybrać żądany język, aby rozpocząć tłumaczenie. Żadnych skomplikowanych procesów. Cały proces zajmuje tylko kilka minut.

EasySub umożliwia bezpłatny dostęp do wielu funkcji. Możesz kupić dowolny z ich trzech płatnych planów, aby uzyskać bardziej zaawansowane oferty.

Nowa sztuczna inteligencja

Nova AI to rewolucyjne narzędzie do tłumaczenia napisów, które pozwala łatwo tłumaczyć napisy. Działa w czterech krokach, przesyłanie, tworzenie napisów wideo, wybór języka i eksportowanie pliku z przetłumaczonymi napisami.

Co więcej, możesz dostosować swoje wrażenia dzięki innowacyjnemu narzędziu, tworząc unikalne frazy w napisach, aby dodać blasku i kreatywności. Dzięki sztucznej inteligencji Nova możesz zapewnić, że napisy będą pasować do tempa Twoich dialogów, zachowując przy tym pełną dokładność. Ponadto możesz użyć oprogramowania do rozpoznawania głosu, aby zsynchronizować dialogi i stworzyć spersonalizowane wrażenia.

Nova AI ma bezpłatny plan i trzy płatne plany.

Ostatnie słowo

Dostępnych jest wiele doskonałych narzędzi do tłumaczenia napisów. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym tłumaczem, każde z 14 wyróżnionych narzędzi ma do zaoferowania coś wyjątkowego.

Dzięki szerokiej gamie funkcji, funkcjonalności i usług wsparcia z pewnością znajdziesz narzędzie, które sprawdzi się w Twoim projekcie. Ostatecznie najlepsze narzędzie dla Ciebie będzie zależeć od Twoich indywidualnych potrzeb i wielkości Twojego projektu.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi platformami do tłumaczenia audio.

x