15 aplikacji do planowania posiłków, które ułatwią pracę dietetyka

Czy zarządzanie spersonalizowaną zdrową dietą dla Twoich pacjentów wydaje się wyczerpujące? Oto zestawienie najwybitniejszych aplikacji do planowania posiłków, które ułatwią pracę dietetyka.

Niezdrowy styl życia może mieć różne niekorzystne skutki dla zdrowia, powodując pewne choroby i zmiany nastroju, obniżony poziom energii i ogólne samopoczucie. W dłuższej perspektywie niezdrowe nawyki żywieniowe mogą wpływać na naszą zdolność do pracy, poziom stresu i zmęczenie.

Istnieje wiele taktyk, które dietetycy mogą wykorzystać, aby na lepsze wpłynąć na nawyki żywieniowe i dobre samopoczucie klientów. Planowanie posiłków pomoże Ci między innymi osiągnąć cele dietetyczne i zaoszczędzić czas.

Korzystanie z aplikacji do planowania posiłków to jeden z najprostszych sposobów na zrobienie tego, a jeśli zostanie to zrobione poprawnie, może całkowicie zmienić Twoje podejście do jedzenia i zdrowia. Zebraliśmy najlepsze aplikacje do planowania posiłków roku, aby zaoszczędzić czas jako praktykujący dietetyk.

Dlaczego potrzebne jest planowanie posiłków?

Planowanie posiłków może obejmować szereg różnych strategii, ale ogólnie wiąże się z ustaleniem planu tego, co Twoi klienci powinni jeść na każdy posiłek i przekąskę w ciągu tygodnia. Możesz dostarczać klientom przykładowe posiłki, ale pozwól im decydować, co jedzą każdego dnia.

Czasami klienci mogą chcieć dokładnie zaplanować każdy posiłek, aby mieć jasny plan do wykonania i zaoszczędzić czas na podejmowaniu decyzji, co jeść.

Twoja firma zajmująca się zdrowiem jako dietetykiem może się rozwijać, planując posiłki dla swoich pacjentów, co pozwoli ci zyskać pewność, że możesz rozpocząć pracę nad bardziej złożonymi menu dla grup klientów.

Jak działa i pomaga aplikacja do planowania posiłków?

Dla dietetyków aplikacje do planowania posiłków mogą być cennym narzędziem usprawniającym proces planowania posiłków w ramach praktyki odnowy biologicznej. W aplikacji do planowania posiłków bazy danych przepisów, planów posiłków i informacji o wartościach odżywczych opracowanych przez renomowanych ekspertów ds. żywienia są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Eliminuje to konieczność poświęcania tak dużej ilości czasu na szukanie lub tworzenie planu dla klientów, ponieważ teraz prawdopodobnie będziesz mieć dostęp do przepisów na różne interwencje dietetyczne.

Nowoczesne aplikacje do planowania posiłków ułatwiają ocenę, modyfikację i zmianę bieżących treści — takich jak plany posiłków, porady żywieniowe i przepisy — w celu zaspokojenia potrzeb obecnych klientów. Aplikacja powinna być zgodna z zapotrzebowaniem klienta na makroskładniki i referencyjnymi wartościami żywieniowymi.

Korzyści z aplikacji do planowania posiłków

Łatwo jest założyć, że planowanie posiłków oszczędza czas i pieniądze, ale korzyści wykraczają daleko poza to. Jakie są więc korzyści z planowania posiłków?

 • Zdrowa dieta: łatwiej jest stworzyć bardziej odżywczą dietę, gdy jest zbilansowana i zapewnia większą wartość dla Twoich klientów.
 • Monitoruj cele: Te aplikacje pozwalają dokładnie monitorować postępy każdego klienta, co może nie być możliwe ręcznie.
 • Zmniejsz stres: korzystanie z aplikacji do planowania posiłków sprawia, że ​​praca dietetyka jest mniej stresująca, ponieważ wszystkie aspekty są łatwe do zarządzania.
 • Różnorodność posiłków: aplikacje do planowania posiłków pomagają urozmaicić plany posiłków Twoich klientów, co może nie być możliwe ze względu na bariery geograficzne.

Funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji do planowania posiłków

Wybierając idealnego towarzysza kuchni jako dietetyka, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

 • Możliwość wyszukiwania przepisów w przeglądarce, importowania ich lub udostępniania.
 • Tryb offline, aby uzyskać dostęp do zapisanych przepisów w podróży.
 • Śledzenie kalorii, aby śledzić dzienne spożycie kalorii.
 • Kalkulator wartości odżywczej do analizy wartości odżywczej żywności.
 • Ogromna baza przepisów do wyboru na tygodniowy plan posiłków.
 • Niektóre aplikacje do planowania posiłków umożliwiają skanowanie produktów w spiżarni w celu prostszego zarządzania zapasami.

Idąc dalej, oto niektóre z najlepszych aplikacji na Androida i iOS do planowania posiłków.

Posiłek

Mealime to łatwa w użyciu aplikacja zapewniająca konfigurowalne plany posiłków. Aplikacja jest dla Ciebie, jeśli szukasz starannie dobranych przepisów uwzględniających alergie pokarmowe i preferencje Twoich klientów.

Możesz wybrać preferowaną dietę spośród kilku opcji, w tym wegańskiej, bezglutenowej, ketonowej i wielu innych opcji.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android, a aktualizacja premium to najlepsza opcja, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoimi przepisami i danymi żywieniowymi.

Aplikacja odpowiednio odfiltruje przepisy, jeśli zaznaczysz pole wyboru dla alergii pokarmowych. Zawiera bogatą kolekcję pełnowartościowych dań starannie dobranych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie żywienia. Istnieje również możliwość filtrowania przepisów na podstawie składników, które chcesz uwzględnić w diecie.

Papryka

Paprika to prosty organizer posiłków i przepisów dostępny na urządzeniach z systemem iOS i Android. Bez opuszczania aplikacji możesz bezpośrednio wyszukiwać przepisy, które chcesz uwzględnić w swojej diecie i planować posiłki z wyprzedzeniem bez opuszczania wbudowanej przeglądarki organizatora.

Dostępna jest możliwość pobierania przepisów, dodawania składników do listy zakupów, a następnie dodawania przepisów do kalendarza posiłków. Istnieje również możliwość tworzenia jadłospisów, co jest pomocne, jeśli chcesz powtórzyć zbiór przepisów dla innych klientów, być może o podobnych zwyczajach żywieniowych i wymaganiach żywieniowych.

widelce nad nożami

Jako dietetyk, Forks Over Knives jest fantastycznym źródłem informacji dla Twoich klientów, którzy ściśle przestrzegają diety wegańskiej, oraz doskonałym narzędziem do planowania posiłków dla tych, którzy chcą jeść więcej posiłków roślinnych.

Dostępna na Androida i iOS aplikacja oferuje setki przepisów roślinnych stworzonych przez wyszkolonych szefów kuchni, które można przygotować w mniej niż 30 minut, wraz z zawartymi w niej informacjami żywieniowymi.

Aplikacja wysyła co tydzień spersonalizowany plan posiłków i przepisy na podstawie potrzeb żywieniowych klienta, powiadamiając go o robieniu zakupów, jedzeniu i gotowaniu.

MealPrepPro

MealPrepPro to doskonała aplikacja, która pomaga zaplanować idealny reżim posiłków dla Twoich klientów w oparciu o ich budowę ciała, harmonogram i budżet oraz pomaga im osiągnąć ich cele.

Oferując tysiące łatwych przepisów, można je również dostosować do zapotrzebowania kalorycznego danej osoby. Aplikacja wygeneruje dla Ciebie tygodniowy plan menu w oparciu o wybrany przez Ciebie rodzaj planu, na przykład wysokobiałkowy, niskowęglowodanowy, keto, wegański, wegetariański lub pescatarian.

Aplikacja MealPrepPro jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS i umożliwia ustawienie zakresu spożycia kalorii przez klientów na podstawie ich celów zdrowotnych i poziomu aktywności, a także śledzenie spożycia wody przez klientów za pomocą narzędzia do śledzenia zużycia wody.

Aplikacja oferuje również możliwość dostosowania preferencji żywieniowych, w tym alergii i antypatii.

Posiłek

Dostępny tylko na urządzeniach z systemem iOS, Mealboard to punkt kompleksowej obsługi oferujący osobne moduły do ​​planowania posiłków, zarządzania przepisami, zarządzania spiżarnią i listami zakupów, do których można uzyskać dostęp z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Aby pomóc w planowaniu posiłków dla Twoich klientów, Mealboard został wyposażony w następujące funkcje:

 • Twórz plany posiłków i porządkuj je według dnia i rodzaju posiłku
 • Ponownie wykorzystuj plany posiłków, tworząc szablony
 • Skonfiguruj powiadomienia o przygotowaniu przepisu, aby przypominać Ci o zadaniach z wyprzedzeniem
 • Oznacz posiłki jako resztki
 • Eksportuj plany posiłków do aplikacji Kalendarz
 • Sprawdź składniki i wskazówki podczas gotowania
 • Blokada ekranu wyłączona podczas przeglądania przepisów

Śmigać

Podobnie jak Mealboard, Whisk to uniwersalna aplikacja, która pozwala zapisywać przepisy, planować posiłki, robić zakupy spożywcze i dzielić się przepisami ze znajomym. Dostępna dla użytkowników Androida i iOS aplikacja jest skierowana do użytkowników powyżej 16 roku życia, którzy chcą mieć lepszą kontrolę nad posiłkami i przyjmowanymi kaloriami.

Trzepaczka jest również wyposażona w kalkulator wartości odżywczych, który pomaga analizować szczegółowe informacje o wartościach odżywczych i kaloriach przepisu, na którym Ci zależy. Pomaga planować posiłki dla klienta na nadchodzący tydzień i motywuje go do trzymania się planu.

Pysznie

Wśród najlepszych darmowych aplikacji do planowania posiłków Yummly z pewnością się wyróżni. Ta aplikacja zawiera fantastyczne przepisy na różne kuchnie i składniki, które mogą być trudne do znalezienia w innych aplikacjach, co warto polecić swoim klientom, gdy szukają urozmaicenia w swoich planach posiłków. Yummly trafia do wymagających klientów o unikalnych gustach i preferencjach dietetycznych.

Yummly jest dostępne dla wszystkich klientów korzystających z urządzenia z systemem Android lub iOS. Aplikacja zawiera listę składników dla każdego przepisu wraz z recenzjami użytkowników, aby dać ci dobre wyobrażenie o smaku. To, co jest wyjątkowe w Yummly, to rekomendacje przepisów oparte na osobistych wyborach żywieniowych.

Talerz Radość

Jedyne w swoim rodzaju plany posiłków można przygotować za pomocą aplikacji PlateJoy do planowania posiłków premium. Musisz wybrać kilka przepisów i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących preferencji żywieniowych i alergii.

To, co odróżnia PlateJoy od innych agregatorów przepisów, to sposób, w jaki bierze pod uwagę dostępne narzędzia kuchenne.

Zaplanuj Jeść

Plan to Eat to zabawny i zabawny planer posiłków dla entuzjastów majsterkowania, do którego można uzyskać dostęp na urządzeniach z Androidem i iOS. Nie ma bazy danych żywności i przepisów, jak inne aplikacje. Zamiast tego możesz ręcznie wprowadzić przepisy, bezpośrednio przeglądać sieć lub wkleić adres URL przepisu, aby przeanalizować wartość odżywczą przepisu.

Możesz zapisać kilka niesamowitych wyborów przepisów w organizerze przepisów i przeciągnąć je do planowania posiłków, aby wyświetlić artykuły spożywcze potrzebne do ich przygotowania.

Cozi

Uwielbiana przez ponad 20 milionów ludzi, Cozi jest bardziej aplikacją do planowania posiłków i kolacji, założoną przez byłych pracowników Amazon i Microsoft. Umożliwia organizację rodzinnych posiłków, a także zawiera funkcje listy zakupów.

Aplikacja jest warta twoich pieniędzy, ponieważ pomaga w organizacji czegoś więcej niż tylko harmonogramu gotowania. Cozi ponownie jest dostępne zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS.

Szczególnie godną podziwu funkcją jest funkcja Keep Screen On, która zapobiega wygaszeniu ekranu urządzenia podczas gotowania.

Talerz pieprzowy

Pepperplate działa jak wirtualne pudełko z przepisami, grupując wybrane przepisy w kategorie, które mają dla Ciebie sens. Aplikacja pozwala tworzyć niestandardowe menu i planować posiłki w terminarzu przypominającym kalendarz dla Twoich klientów. Poza tym przedstawia zautomatyzowaną listę zakupów wygenerowaną po dodaniu tutaj przepisów.

Pepperplate jest idealny dla osób, które kochają jedzenie, ale są również świadome kalorii i chcą poznać wymagania żywieniowe spożywanej żywności. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Androida i iOS, którzy chcą schudnąć i zachować formę.

Duży piekarnik

BigOven umożliwia organizowanie przepisów kulinarnych, planowanie posiłków i uzyskiwanie dostępu do automatycznej listy zakupów w podróży. Dostępny na urządzeniach z Androidem i iOS, Bigoven jest idealnym towarzyszem dla Twoich klientów, którzy mają napięty harmonogram i chcą śledzić swoje spożycie kalorii i zarządzać swoimi celami fitness.

Aplikacja zawiera bogatą bibliotekę przepisów, które można szybko sortować według preferencji, składników, kosztów i innych czynników. Pokarmy, które promują wzrost mięśni i masy, to jedne z wielu rzeczy, które kulturyści docenią w tej aplikacji.

Zjedz tyle

Wielu dietetyków korzysta z bogatego w funkcje narzędzia do planowania posiłków Eat This Much (ETM), aby polecać swoim pacjentom ciekawe przepisy na podstawie ich osobistych wyborów żywieniowych.

Aplikacja Eat This Much jest kompatybilna krzyżowo z urządzeniami z systemem Android i iOS. Dzięki ilustracyjnej funkcji śledzenia kalorii i wartości odżywczych, informacje o najzdrowszej opcji żywieniowej są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Możesz wprowadzić swoje potrzeby żywieniowe, cele i inne informacje, przeszukać setki przepisów i szybko ułożyć dzienny plan posiłków.

Wszystkie przepisy

Od momentu powstania AllRecipes była prostą aplikacją związaną z przepisami, uznawaną za wiodące źródło dostępu do wszystkich przepisów przetestowanych przez użytkowników. Zasadniczo jest to aplikacja społecznościowa dostępna na iOS i Androida.

Wszystkie przepisy są finansowane przez społeczność; posiada dużą bazę przepisów stworzonych i udostępnionych przez społeczność domowych kucharzy.

Możesz przeglądać jego inteligentny kanał, który staje się inteligentniejszy, im częściej go używasz, i oferuje rekomendacje oparte na obserwowanych przez Ciebie szefach kuchni i przygotowanych przez Ciebie przepisach. Ponownie jest to przyzwoity wybór dla dietetyków, aby odkrywać i polecać klientom ciekawe przepisy.

Przygotuj

Zakończmy z Prepear, który, jak sugeruje gra słów, oferuje wstępnie ustawiony podręcznik przepisów, który uwzględnia twoje wybory żywieniowe, aby polecić przepisy do gotowania w domu. Możesz stworzyć swój plan posiłków lub kupić jeden z wielu planów oferowanych przez blogerów kulinarnych na sprzedaż na stronie internetowej.

Możesz łatwo pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play i App Store.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli planujesz posiłki dla swojej rodziny, ponieważ wiele przepisów w bazie aplikacji jest odpowiednich dla dzieci. W aplikacji możesz dodać swoje ulubione dania w kilka sekund i planować przepisy dla swoich klientów przez cały tydzień.

Notatka pisarza

To były jedne z najlepszych aplikacji do planowania posiłków, jakie udało nam się znaleźć, aby uprościć pracę dietetyka w zakresie planowania posiłków.

Te aplikacje oferują ciekawe rekomendacje żywieniowe, biorąc pod uwagę Twoje preferencje żywieniowe i alergie. Dzięki powiadomieniom push, tygodniowym raportom, śledzeniu kalorii i specjalistycznym rekomendacjom planu diety, planowanie posiłków nie jest już stresującą pracą!

Możesz także zapoznać się z najlepszymi aplikacjami do planowania diety, które pomogą Ci schudnąć.

x