15 najlepszych aplikacji do tworzenia muzyki za pomocą telefonu (Android i iOS)

Nasze życie jest nieprzewidywalne bez smartfonów, ponieważ telefony pozwalają nam komunikować się z rodziną i przyjaciółmi.

Dodatkowo daje nam to możliwość dostępu do wielu przydatnych aplikacji. Powodem dostępu do takich aplikacji może być chęć wyeliminowania nudy, usprawnienia codziennego życia lub praca zdalna.

Smartfony mają teraz wspaniałe możliwości dla ludzi, którzy pasjonują się produkcją muzyczną dla rozrywki lub na całe życie. Zaawansowana technologia przyniosła melomanom ogromną liczbę aplikacji do produkcji muzyki.

Te aplikacje umożliwiają dostęp do wielu pakietów sampli, instrumentów, bezpłatnych utworów i opcji edycji. Dzięki tym funkcjom możesz tworzyć własną muzykę i dzielić się nią z najbliższymi.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do produkcji muzyki?

 • Aplikacje do produkcji muzyki sprawiają, że tworzenie muzyki jest dość łatwe i wygodne. Nie musisz oddawać się skomplikowanemu oprogramowaniu, gdy te aplikacje mają proste interfejsy użytkownika.
 • Te aplikacje oferują dobry wybór instrumentów. Możesz także uzyskać dostęp do sampli bitów, a tym samym tworzyć świeżą muzykę bez większych umiejętności.
 • Aplikacje do produkcji muzyki są dość przystępne. Niektóre aplikacje są dostępne z odpowiednimi funkcjami za darmo.

Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najpopularniejszych aplikacji na urządzenie z Androidem.

FL STUDIO MOBILNE

FL STUDIO MOBILE umożliwia tworzenie i przechowywanie wielościeżkowych projektów tylko na smartfonie lub tablecie z systemem Android. Posiada funkcje, takie jak nagrania audio, moduły efektów, Chromebook touch, obsługa myszy, pełnoekranowy DeX, obsługa kontrolera MIDI, rolka fortepianu i wiele innych.

FL STUDIO MOBILE zawiera również sekwencer krokowy, możliwość udostępniania przez Wi-Fi lub chmurę oraz wirtualną klawiaturę fortepianu. Zawiera wiele sampli bębnów, takich jak Hats, Cymbals, Snares, Kicks, Risers i wiele innych. Zawiera również ustawienia wstępne SuperSaw i ustawienia wstępne MiniSynth.

KORG Kaossilator

KORG Kaossilator to aplikacja syntezatora dla urządzeń z systemem Android. Jest wyposażony w elektroniczne dźwięki i instrumenty akustyczne, które umożliwiają odtwarzanie szerokiej gamy dźwięków. Oferuje również sekwencer, który jest idealny do tworzenia utworów.

KORG Kaossilator pozwala wykonywać tylko za pomocą gestów dotykowych. Możesz eksplorować ponad 150 różnorodnych dźwięków, za pomocą których możesz tworzyć szeroką gamę muzyki. Jest wyposażony w funkcję Key/Scale, która eliminuje wszelkiego rodzaju niewłaściwe nuty. Sekwencer pętli umożliwia łatwe występy na żywo i tworzenie utworów.

Rolanda Zenbeatsa

Roland Zenbeats to urocza aplikacja do tworzenia muzyki, która pozwala tworzyć muzykę na telefonie. Daje wiele opcji dla nowoczesnych i legendarnych dźwięków. Umożliwia łatwe tworzenie bitów i utworów wielościeżkowych.

Roland Zenbeats zapewnia zaawansowane funkcje edycji do dostosowywania dźwięków. Jego ekosystem zapewnia dostęp do wielu oszczędzających czas narzędzi do edytowania, dokumentowania i udoskonalania pomysłów.

Beat Maker Go

Beat Maker Go to aplikacja na automat perkusyjny, która pozwala tworzyć bity i wymyślać niesamowite utwory muzyczne. Jego obszerna biblioteka składa się z ponad 200 pakietów dźwiękowych. Możesz łatwo udostępniać swoje dzieło znajomym i rodzinie.

Ta aplikacja jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i dla twórców beatów PRO. Dla początkujących oferuje również lekcje, aby nauczyć się procesu tworzenia muzyki we właściwy sposób. Możesz eksplorować muzykę i dźwięki z gatunków takich jak Techno, House, Hip-Hop, Trap, Dubstep, Rock i innych.

Beat Maker 3

BeatMaker 3 łączy moc i wydajność prawdziwego sprzętu i tradycyjnego oprogramowania komputerowego w jednym rozwiązaniu. Ta aplikacja pozwala występować, grać i nagrywać przy użyciu inspirujących narzędzi, takich jak rolowanie, powtarzanie, kołysanie itp.

Ta aplikacja oferuje 128 banków po 128 padów. Pozwalają one na wygodne nagrywanie na żywo, siekanie, maglowanie, montowanie i ponowne próbkowanie. Jego precyzyjne sekwencjonowanie zapewnia niesamowite korzyści edycyjne. BeatMaker 3 zawiera niesamowitą bibliotekę ekskluzywnych treści.

Postać

Twórz dźwięczną muzykę w ciągu kilku minut za pomocą Figure. Pozwala tworzyć uzależniające beaty w dowolnym miejscu i czasie na iPhonie. Ta aplikacja jest idealna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych twórców muzyki.

Ta prosta aplikacja umożliwia tworzenie kompletnych utworów przy użyciu melodii, basu i perkusji. Jego łatwa automatyzacja XY umożliwia dodawanie ekscytujących efektów do twoich utworów. Możesz szybko manipulować swoimi utworami.

Ta aplikacja jest idealna dla wersji iOS 11 lub nowszych.

GarageBand

GarageBand zapewnia w pełni funkcjonalne studio muzyczne na wyciągnięcie ręki. Jego pętle na żywo pozwalają tworzyć muzykę jak profesjonalista. Jego wielodotykowa klawiatura pozwala z łatwością grać na różnych instrumentach.

Możesz łatwo uchwycić prawie każdy dźwięk i zastosować efekty dźwiękowe na poziomie studia. Tutaj możesz dodać wirtualnych perkusistów sesyjnych do swojej piosenki i grać rytmy. Jego inteligentne struny pozwalają grać na całej orkiestrze smyczkowej.

Oferuje 24-bitową rozdzielczość dźwięku do nagrywania, miksowania i eksportowania utworów. Możesz przechowywać swoje utwory na iCloud i udostępniać je w dowolnym momencie znajomym i rodzinie.

KORG Gadżet 2

KORG Gadget 2 to uniwersalna aplikacja do produkcji muzyki z intuicyjnym interfejsem. Oferuje około 40 automatów perkusyjnych i małych syntezatorów, które można dowolnie łączyć.

Kolekcja gadżetów obejmuje kompaktowe syntezatory, samplery, automaty perkusyjne, narzędzia MIDI, audio i wiele innych. Możesz połączyć się z odpowiednim sprzętem i uzyskać dostęp do nieskończonych możliwości.

BandLab

BandLab to niesamowita darmowa aplikacja do tworzenia i nagrywania muzyki, z której korzysta ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie. Możesz tworzyć muzykę niezależnie od swoich umiejętności i pochodzenia. Jest wyposażony w wielościeżkowe studio, za pomocą którego możesz tworzyć, edytować i remiksować swoją muzykę.

Pozwala dodawać kreatywne efekty, tworzyć bity oraz używać sampli i pętli z ich bezpłatnych ścieżek dźwiękowych. Te pakiety dźwiękowe pochodzą z gatunków takich jak dubstep, EDM, hip-hop, garaż, rock, house, rap itp.

BandLab ma również funkcję sieci społecznościowej, która pozwala znaleźć nowych przyjaciół. Możesz także założyć zespół z innymi muzykami lub nawiązać kontakt ze współpracownikami.

Znajdziesz tu ponad 180 efektów wokalnych/basowych/gitarowych, ponad 330 wirtualnych instrumentów MIDI, looper, miks wideo i inne ekscytujące funkcje.

Ta aplikacja jest dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Żrący 3

Caustic 3 to aplikacja do tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym, inspirowana samplerami/syntezatorami montowanymi w stojaku. Pozwala stworzyć niestandardowy stojak, dodając do 14 maszyn z wielu opcji. Ta aplikacja jest dostarczana ze stojakiem na efekty, który obsługuje dwa efekty na maszynę.

Oferuje również pulpit mikserski, globalne efekty Reverb/Delay, główny sekwencer, parametryczny korektor sekcji głównej i ogranicznik.

Możesz pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play lub App Store.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Music Maker JAM

Music Maker JAM to bezpłatna aplikacja muzyczna, która pozwala łatwo tworzyć bity, muzykę lub piosenki. Jest to łatwa w użyciu aplikacja oferująca szeroką gamę gatunków muzycznych.

Gatunki te obejmują EDM, trap, rap, hip-hop, dubstep, garaż, house, rock, pop i inne. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym, ta aplikacja zapewnia najprostszy sposób.

Tutaj możesz przeglądać ponad 300 pakietów miksów z ponad 500 000 pętli. Możesz nagrywać swoją muzykę i korzystać z 8-kanałowego miksera, aby uzyskać doskonały miks. Dzięki tej aplikacji tworzenie bitów i remiksowanie to tylko kwestia potrząśnięcia smartfonem.

Pobierz tę aplikację na telefony z systemem Android i iOS z odpowiednich sklepów z aplikacjami.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

n-Track Studio DAW

To potężna aplikacja, dzięki której Twój smartfon stanie się doskonałym narzędziem do tworzenia muzyki. Pozwala nagrywać nieograniczoną liczbę ścieżek audio, perkusyjnych i MIDI, miksować je podczas odtwarzania i dodawać do nich efekty.

Możesz także edytować utwory, dołączać do społeczności Songtree, udostępniać utwory online i współpracować z innymi artystami.

Ta aplikacja zapewnia dostęp do ścieżek mono i stereo. Pochodzi z beatmakerem sekwencera krokowego. Posiada funkcje kanałów Aux i Group, edytor piano roll Midi, ekranową klawiaturę Midi, wbudowany metronom i wiele więcej.

Możesz pobrać tę aplikację na smartfona z systemem Android lub iOS odpowiednio ze sklepu Google Play lub App Store.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Groovebox

Groovebox to bezpłatna aplikacja do studia muzycznego ze świetnymi automatami perkusyjnymi i syntezatorami. Umożliwia szybkie tworzenie melodii i bitów oraz grę na światowej klasy instrumentach.

Dzięki tej aplikacji możesz odkrywać dużą liczbę dźwięków z licznymi schematami rytmicznymi i melodiami. Możesz tworzyć własne melodie i dźwięki, grając na dotykowych instrumentach. Tutaj znajdziesz pięć solidnych instrumentów, w tym MiniMon, Horizon, RetroBass, Drumbox itp.

Pozwala aranżować utwory za pomocą funkcji tworzenia utworów. Możesz podzielić się swoim dziełem z innymi. Możesz pobrać tę aplikację na swój smartfon z systemem Android lub iOS.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Groovepad

Chcesz produkować muzykę jak DJ-e? Groovepad może ci to umożliwić bez wysokich umiejętności muzycznych. Ta aplikacja nauczy Cię tworzyć własne piosenki i utwory. Tutaj możesz robić postępy krok po kroku i eksperymentować na wiele sposobów.

Zawiera obszerną bibliotekę utworów muzycznych i dźwięków. Niektóre popularne gatunki, które można znaleźć w tej aplikacji, to House, EDM, Dubstep, Hip-Hop, Drum and Bass itp. Możesz łatwo udostępniać swoje dzieło rodzinie i znajomym.

Możesz ją pobrać na swój smartfon z systemem Android lub iOS.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Studio Sound Trap

Soundtrap to wspaniała aplikacja do współpracy podcastów i studia nagrań muzycznych, która pozwala tworzyć wybraną muzykę. Możesz zaprosić znajomych do współpracy. Twórz zadziwiającą muzykę, korzystając z profesjonalnie nagranych pętli.

Pozwala korzystać z szerokiej gamy profesjonalnych i wysokiej jakości efektów. Możesz subskrybować Antares Auto-Tune® i edytować swój wokal. Pozwala zapisywać wszystkie swoje dzieła w chmurze i pobierać je w razie potrzeby.

Pobierz na telefon z systemem iOS lub Android.

 • Dostępne na:

 • Android

 • iOS

Notka autora

Moim zdaniem GarageBand to najbardziej wszechstronna i zaufana aplikacja do produkcji muzyki na całym świecie. Dostępność efektów dźwiękowych i instrumentów oraz obszerna biblioteka sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla każdego. Jest to jednak ograniczone tylko do użytkowników iOS, ponieważ nie jest dostępne dla urządzeń z Androidem.

BandLab to świetna opcja dostępna zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Może naprawdę przekształcić Twoje urządzenia w oprogramowanie do produkcji muzyki i zaoferować liczne funkcje.

x