15 najlepszych narzędzi do tworzenia wspaniałych prezentacji online

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy profesjonalistą, w pewnym momencie musisz tworzyć prezentacje.

Prezentacje pozwalają wyjaśnić koncepcję, podzielić się pomysłem i przekonać odbiorców odpowiednim połączeniem tekstu i grafiki pomocniczej. Jest to nieoceniona umiejętność, która może Ci pomóc na wiele sposobów, takich jak prezentacja produktu lub usługi inwestorom, zademonstrowanie swojej pracy przełożonym nad nowym produktem lub przedstawienie zadania na studiach.

Tworzenie prezentacji nie ogranicza się już do programu Microsoft PowerPoint i Prezentacji Google. Dzieje się tak, ponieważ dostępne są nowoczesne oprogramowanie do prezentacji, które sprawia, że ​​prezentacje są atrakcyjne i łatwe do tworzenia. Są wyposażone w przydatne funkcje i elementy projektu i są bardzo łatwe w użyciu dla każdego.

Oprogramowanie umożliwia ludziom prezentowanie swoich pomysłów bez względu na to, gdzie się znajdują, ułatwiając im życie. To prawdopodobnie wyjaśnia rosnące zapotrzebowanie, zwłaszcza w organizacjach, na oszczędność czasu i zwiększenie produktywności. Nie wspominając o tym, że scenariusz pracy w domu z powodu pandemii jeszcze bardziej przyspieszył jego wykorzystanie.

Porozmawiajmy więcej o tym narzędziu, a następnie przedstawię najlepsze oprogramowanie do prezentacji online do tworzenia pięknych prezentacji.

Czego szukać w narzędziu do prezentacji online?

Zanim wybierzesz narzędzie do prezentacji online, musisz poszukać kilku rzeczy, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednie oprogramowanie, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom i wykonasz pracę bez wysiłku.

Łatwy w użyciu

Wybrane narzędzie do prezentacji musi być łatwe w użyciu dla wszystkich. Nie może sprawiać trudności ludziom i jest odpowiedni dla wszystkich o różnych umiejętnościach technicznych. Dzieje się tak, ponieważ nie można spędzić godzin na nauce narzędzia, a potem poświęcić więcej czasu na tworzenie. To narzędzie ma na celu ułatwienie i przyspieszenie tworzenia prezentacji bez poświęcania dużej ilości czasu.

Dlatego zawsze wybieraj narzędzie do prezentacji, które jest łatwe w użyciu. Obecnie wiele narzędzi oferuje bezpłatne wersje próbne, więc możesz spróbować zdecydować, czy jest to łatwe w użyciu, czy nie.

Bogate w funkcje

Dobre narzędzie do prezentacji musi być bogate w funkcje, aby wspierać tworzenie prezentacji i sprawiać, by wyglądały atrakcyjnie. Musi oferować różne formaty prezentowania i udostępniania treści, z którymi ludzie chcieliby się angażować.

W tym celu oprogramowanie do prezentacji musi zapewniać wiele wspaniałych szablonów, funkcji wideo/audio, obrazów, elementów projektu i innych przydatnych multimediów, które można umieścić w treści. Ponadto musi być łatwy do importowania lub eksportowania do innych narzędzi i obsługiwać wiele formatów plików.

Ponadto oprogramowanie musi oferować doskonałą pojemność pamięci; dlatego dobrym rozwiązaniem jest oprogramowanie w chmurze. Umożliwi Ci pracę nad projektami w dowolnym miejscu i czasie dzięki połączeniu z internetem.

Elastyczność

Oprogramowanie do prezentacji musi oferować elastyczność, aby pomóc Ci w tworzeniu dokumentów w oparciu o Twoje unikalne wymagania. Musisz być w stanie dostosowywać szablony, dodawać lub usuwać elementy oraz z łatwością wprowadzać szybkie zmiany tak, jak chcesz.

Opcje współpracy

Dzięki efektywnej pracy zespołowej możesz zwiększyć swoje wskaźniki sukcesu. Dlatego współpraca jest kluczowym czynnikiem przy wyborze narzędzia do prezentacji. Musi oferować funkcje, takie jak udostępnianie prezentacji całemu zespołowi, zarządzanie prezentacją i przedstawianie opinii w czasie rzeczywistym. Przydaje się również osobom pracującym zdalnie.

Zgodność

Członkowie Twojego zespołu mogą używać do pracy różnych urządzeń i systemów operacyjnych. Dlatego wybrane oprogramowanie do prezentacji musi być kompatybilne na wielu urządzeniach, aby umożliwić użytkownikom przeglądanie lub zmienianie dokumentów.

Przyjazny dla budżetu

Na koniec wybierz narzędzie do prezentacji w ramach swojego budżetu. Nie ma sensu inwestować w oprogramowanie, które jest drogie i ma funkcje, których nie potrzebujesz. Zachowaj równowagę między tym, czego potrzebujesz, a budżetem, aby wybrać najlepsze narzędzie do prezentacji dla siebie.

Możesz także porównać różne dostępne narzędzia z ich ofertą i kosztami, aby wybrać najbardziej odpowiednie. Oto lista 9 najlepszych narzędzi do prezentacji, które możesz wziąć pod uwagę.

Kanwa

Projektuj wciągające i wydajne slajdy z Narzędzie do prezentacji w serwisie Canva. Niezależnie od tego, czy jesteś w szkole, czy w pracy, przekształć swój pomysł w świetny projekt i popraw jego czytelność, aby skutecznie przekazać swoje pomysły.

Oprogramowanie do prezentacji Canva udostępnia setki układów, dzięki czemu możesz uzyskać wszystko, co chcesz w swoim temacie. Wybierz idealne czcionki, kolory i obrazy, aby wyjaśnić swój pomysł współpracownikom i przyjaciołom. Rozpoczęcie jest łatwe; po prostu uruchom serwis Canva w swoim systemie i wyszukaj prezentacje, aby rozpocząć tworzenie projektu.

Przeglądaj szablony prezentacji w różnych motywach i stylach oraz wybieraj spośród prezentacji startowych, edukacyjnych, marketingowych, kreatywnych prezentacji i nie tylko. Możesz również przesłać swoje logo, zdjęcia, jeśli takie istnieją, oraz niektóre elementy, które chcesz. Ponadto możesz dodawać slajdy w dowolnej liczbie i używać osobnych animacji dla każdego slajdu w kreatywny sposób, aby tekst i obrazy wyglądały niesamowicie i atrakcyjnie.

Co więcej, możesz dodać muzykę i filmy, aby uzyskać interesującą prezentację. Wypróbuj różne funkcje prezentacji w serwisie Canva, takie jak tryb prezentera, prezentacja standardowa lub nagrywanie wideo. Zapisz slajdy w formacie PDF, aby wyeksportować je jako pliki .pptx.

Visme

Uzyskaj narzędzie do tworzenia prezentacji online – Visme – do łatwego tworzenia angażujących prezentacji. Oferuje ponad 900 układów slajdów, miliony ikon, grafik, obrazów i dziesiątki wykresów do wizualizacji liczb i danych.

Projektanci zbudowali kreatora prezentacji online Visme dla wszystkich o różnych umiejętnościach technicznych, aby pomóc im stworzyć lepszą prezentację dla swoich widzów lub odbiorców. Otrzymasz konfigurowalne bloki tekstu, zdjęcia, ikony, narzędzia do wizualizacji danych, slajdy itp., aby szybko tworzyć fantastyczne i kreatywne prezentacje.

Edytor prezentacji Visme pozwala tworzyć doskonałe slajdy uzupełniające Twoje pomysły. Ponadto możesz włączyć przejścia, wyskakujące okienka, treści innych firm, takie jak media społecznościowe i strony internetowe na żywo, interaktywność i efekty animacji. Visme udostępnia również Presenter Studio do nagrywania prezentacji i udostępniania jej widzom.

Co więcej, możesz nagrywać wideo, audio i ekran oraz uzyskać opcję włączania i wyłączania kamery. W ten sposób możesz prezentować slajdy w preferowanym przez siebie czasie i pozwolić odbiorcom oglądać je w dogodnym dla nich czasie. Możesz również wprowadzić kolory i czcionki marki, aby stworzyć treść firmy.

Następnie Visme wygeneruje link do Twojej prezentacji, aby umożliwić udostępnianie prezentacji każdemu, a uzyskując dostęp do linku, będą mogli oglądać Twoje filmy lub pliki. Udostępniaj proste liczby, statystyki i dane na slajdach za pomocą wykresów, widżetów i wykresów.

Visme jest bezpłatny, ale możesz kupić obrazy, ilustracje, linie, postacie, kształty, ikony itp., Aby Twoja prezentacja była bardziej wciągająca. Pobierz również plik jako edytowalny HTML5 lub PowerPoint, aby zachować nienaruszoną interaktywność i animacje do prezentacji offline.

Venngage

Twórz piękne i profesjonalnie wyglądające prezentacje online dzięki Venngage. Witamy to łatwe w użyciu oprogramowanie do tworzenia prezentacji online w swoim zestawie narzędzi i odblokuj wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia atrakcyjnej prezentacji.

Venngage pomaga skutecznie komunikować się z publicznością, niezależnie od tego, czy prowadzisz wirtualną prezentację, czy prowadzisz zajęcia online. Dzięki gotowym układom i dostosowywanym szablonom możesz sprawić, że prezentacja będzie wyglądać oszałamiająco, ożywiając każdą treść.

Wewnętrzni projektanci Venngage tworzą dla Ciebie ekscytujące szablony, dzięki czemu możesz wybierać spośród wielu opcji. Możesz dodawać zdjęcia, dostosowywać wykresy i łatwo zmieniać tekst za pomocą narzędzia przeciągnij i upuść. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz, możesz włączyć notatki prelegenta do prezentacji.

Ponadto wyeksportuj swoją prezentację online do formatu PDF lub PowerPoint i przenieś ją w tryb offline lub zaprezentuj swoją kreatywność za pomocą oprogramowania do prezentacji Venngage. Otrzymasz również opcję przesyłania czcionek, kolorów marki i logo firmy, aby Twoja prezentacja była idealna.

Kup Venngage ZA DARMO na początek z pięcioma projektami. Jeśli chcesz zwiększyć swoje profesjonalne projekty, wybierz 16 USD/użytkownika miesięcznie.

Zoho Pokaż

Projektuj profesjonalne slajdy, aby współpracować z kolegami i dostarczać niezwykłe prezentacje w dowolnym miejscu i czasie dzięki Zoho Pokaż. Oferuje kontekstowy i minimalistyczny interfejs użytkownika, aby uzyskać odpowiednie opcje dla zadania, takie jak edycja tekstu, animowanie slajdu i dodawanie zdjęcia bez wchodzenia w złożoność.

Od propozycji biznesowych po prezentacje startowe i prezentacje sprzedażowe, Zoho zapewnia wstępnie załadowane szablony, które mogą zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby. Oferuje wspólną przestrzeń roboczą do tworzenia prezentacji online w bardziej produktywny sposób z członkami zespołu.

Możesz importować pliki PPS, PPSX, PPT, ODP i PPTX, aby pracować na nich bez problemów z formatowaniem. Ponadto eksportuj pliki w formacie PPSX, ODP, PDF, HTML i PPTX, aby je prezentować lub udostępniać każdemu. Co ciekawe, narzędzie pozwala kontrolować prezentację za pomocą smartwatcha i telefonu komórkowego, jednocześnie prezentując swoją kreatywność na inteligentnych telewizorach.

Zainteresuj widzów filmami i prezentacjami audio, które szybko przekażą Twój punkt widzenia. Możesz korzystać z funkcji, takich jak niestandardowe pokazy slajdów, widok prezentera i inne, aby dostarczać prezentacje z dużą mocą. Poza tym możesz publikować slajdy online i prezentować swoje pomysły szerszej publiczności. Zarejestruj się i zacznij korzystać z oprogramowania do prezentacji online ZA DARMO.

Lucidpress

Zostań lepszym gawędziarzem z Kreator prezentacji online Lucidpress. Z łatwością zamienia Twój tekst i dane w doskonałe prezentacje wizualne. Otrzymujesz szablony podstawowe i premium, aby Twoja prezentacja wyglądała oszałamiająco.

Aby wesprzeć swoje treści, możesz dostosować szablony do swoich potrzeb i przesłać kolor marki, logo itp. Lucidpress jest również wyposażony w intuicyjny edytor typu „przeciągnij i upuść”, aby szybko i bezproblemowo tworzyć doskonałe slajdy.

Udostępniaj zasoby marki i szablony swojemu zespołowi, aby kontrolować, kto może wykonywać daną pracę na każdym slajdzie, przypisując każdego członka do każdej pracy. Dodatkowo możesz korzystać z oprogramowania na dowolnym urządzeniu bez pobierania, a wszystkie Twoje projekty będą bezpieczne i przechowywane w chmurze.

Co więcej, Lucidpress zapewnia zaawansowaną funkcję automatyzacji, dzięki czemu możesz automatycznie dodawać informacje do szablonów. Integruje się z narzędziami innych firm, aby mieć wszystko, czego potrzebujesz na wyciągnięcie ręki. Możesz także przesłać tekst z GDoc i zaimportować plik prezentacji z Facebooka, Unsplash lub Dropbox i skupić się na pracy.

Korzystaj z oprogramowania ZA DARMO lub zapłać już za 3 USD miesięcznie, aby uzyskać nieograniczone korzyści.

Wesoło

Spraw, aby Twoi widzowie powiedzieli „WOW” do Twoich prezentacji, gdy je tworzysz za pomocą Wesoło. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć infografiki, slajdy prezentacji lub inne wspaniałe treści współpracujące z zespołem lub indywidualnie, skorzystaj z oprogramowania do prezentacji online firmy Genially.

Dzięki Genially możesz tworzyć piękne propozycje biznesowe, dossier, raporty i wiele innych przydatnych projektów marketingowych. Ponadto narzędzie pomoże Ci stworzyć interaktywne infografiki, które mogą lepiej przekazywać Twoje treści. Możesz także umieścić w swojej prezentacji linki zewnętrzne, audio, wideo itp. i przekształcić dowolny obraz w treść interaktywną.

Przyciągnij uwagę wszystkich w swojej prezentacji wideo i głęboko zaangażuj swoich widzów. Ułatw uczniom naukę dzięki interaktywnym sesjom edukacyjnym, które zapewnią sukces w każdym środowisku. Nie musisz być profesjonalistą, aby pracować z Genially; to sprawia, że ​​stajesz się profesjonalistą, używając wymaganych narzędzi. Zapewnia również łatwą obsługę, dzięki czemu możesz skupić się na pracy.

Genially jest BEZPŁATNE na zawsze z nieograniczoną liczbą widoków, kreacji, zasobów i szablonów. Jeśli szukasz zasobów premium i innych opcji, wybierz 7,49 USD miesięcznie. Dla studentów jest to ponownie BEZPŁATNE, ale kosztuje 1,25 USD miesięcznie, jeśli potrzebujesz więcej świadczeń.

Nadające się do ugryzienia

Nadające się do ugryzienia pomaga tworzyć animowane prezentacje wideo i umożliwia przemawianie wideo do odbiorców w Twoim imieniu. Wybieraj spośród wielu szablonów prezentacji wideo i dostosuj nagrania, kolory, muzykę, obrazy, tekst itp., aby Twoja prezentacja była atrakcyjna.

Możesz łatwo wyeksportować swoje prezentacje z poczty e-mail, mediów społecznościowych lub spotkań do tego narzędzia. Ponadto Biteable sprawia, że ​​praca jest tak łatwa, że ​​możesz czuć się bardzo komfortowo podczas tworzenia wyjątkowej prezentacji, ponieważ utrzymuje złożoność na dystans.

Wybierz szablony zgodnie z tematem i pozwól widzom zrozumieć treść bez większego wyjaśnienia. Możesz sprawić, że prezentacja wideo będzie atrakcyjna wizualnie, przeglądając bibliotekę, aby dodać logo, teksty i sceny. Dodatkowo możesz dostosować kolory, które pasują do Twojej marki i stać się profesjonalistą w przyciąganiu odbiorców. Narzędzie ma również funkcje, które pomogą Ci zachować klarowność, prostotę, zwięzłość, mocną i przyjemną treść.

Przejdź na wyższą wersję, aby jeszcze bardziej eksplorować swoją kreatywność już za 19 USD miesięcznie. Biteable jest BEZPŁATNY na zawsze z nieograniczonym eksportem, 4 milionami zdjęć, animacjami, klipami i znakiem wodnym.

Renderuj lasy

Po co spędzać całą noc na przygotowywaniu slajdów, gdy masz narzędzie, które zrobi to za Ciebie w ciągu pewnego czasu. Posługiwać się Renderuj lasy aby zabrać widzów w piękną podróż z atrakcyjnymi i potężnymi slajdami.

Przeglądaj elementy projektu i slajdy prezentacji, aby znaleźć idealne dopasowanie do swojego projektu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przeglądu biznesowego, czy wprowadzasz nową markę modową, Renderforest ma dla Ciebie odpowiednie szablony. Zapewnia proste narzędzia do edycji, tysiące zdjęć stockowych i wiele innych.

Tchnij życie w swoje prezentacje, dostosowując slajdy do swoich potrzeb projektowych. Ten kreator prezentacji online działa w następujących prostych krokach:

 • Wybierz szablony prezentacji, które są dostępne w proporcjach 16:9, które spełniają Twoje standardy projektowe.
 • W każdej prezentacji możesz dodać do 100 slajdów. Umożliwia dołączenie dowolnej liczby slajdów i przekazanie każdego szczegółu w prezentacji.
 • Użyj zaawansowanych narzędzi do edycji, aby dostosować slajdy za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Możesz także dodawać obrazy i edytować je za pomocą elementów projektu.

Bingo! Twoja prezentacja jest gotowa. Narzędzie do tworzenia prezentacji online Renderforest jest BEZPŁATNE dla maksymalnie 300 MB i maksymalnie 1-minutowych filmów z ograniczoną liczbą ścieżek muzycznych, znaków wodnych i nieograniczonym eksportem wideo 360p. Możesz podzielić się nim ze swoim zespołem lub publicznością. Możesz również pobrać go jako plik PDF lub JPG, aby zaprezentować go w trybie offline.

Piękne.ai

Nie musisz być profesjonalistą w projektowaniu podczas tworzenia slajdów; posługiwać się Piękne.ai – eksperckie narzędzie do łatwego tworzenia prezentacji. Pomaga utrzymać Twój zespół w gotowości do budowania marki, sprawić, że Twoja firma będzie wyglądać świetnie i zaoszczędzić godziny na projektowaniu.

Beautiful.ai oferuje eleganckie szablony, dzięki czemu masz plan zgodny z Twoimi potrzebami projektowymi do tworzenia prezentacji. To narzędzie do prezentacji online ułatwia uruchamianie, projektowanie, dostosowywanie i kończenie prezentacji w mgnieniu oka i robi wrażenie na odbiorcach.

Przypisz każdemu członkowi potrzeby projektowe dla oddzielnych sekcji w ramach jednego konta i w końcu zsynchronizuj wszystkie szczegóły. Po zarejestrowaniu masz miliony nowoczesnych ikon i obrazów. Ponieważ każdy slajd jest wyjątkowy i kreatywny na swój sposób, spraw, aby przemawiał do odbiorców za pomocą odpowiedniej czcionki, logo i kolorów za pomocą tego narzędzia. Animowany kreator prezentacji zapewnia również niezawodne funkcje, które zaskoczą widzów.

Uzyskaj wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją kreatywność ZA DARMO i uzyskaj nieograniczoną liczbę slajdów, ponad 2 miliony ikon, zdjęcia, niestandardowe motywy, import programu PowerPoint i wiele innych. Jeśli potrzebujesz więcej, skorzystaj z płatnego planu od 12 USD miesięcznie.

Maglr

Maglr to narzędzie internetowe, które może pomóc w tworzeniu wspaniałych i interesujących treści. Narzędzie do prezentacji może pomóc w tworzeniu świetnych prezentacji sprzedażowych.

Zostaw trwałe wrażenie w zespole dzięki wizualnie angażującej prezentacji.

Narzędzie daje pełną kontrolę nad prezentacją i pozwala uruchomić pokaz.

Niektóre z jego kluczowych cech to:

 • Kontroluj główną prezentację
 • Podziel się prezentacją z kolegami
 • Prezentuj prezentację online lub offline
 • Ogranicz opcje dla współpracowników
 • Zarządzaj prezentacją z jednego miejsca
 • Kontroluj dostępność prezentacji
 • Wyślij powiadomienie push, aby poinformować o aktualizacjach
 • Udostępnij prezentację bezpośrednio klientom

Microsoft Sway

Microsoft już dostarczył światu jedno z najczęściej używanych narzędzi do prezentacji, PowerPoint. Microsoft Sway jest ulepszeniem już udoskonalonej receptury programu PowerPoint.

Narzędzie może być używane nie tylko do tworzenia oszałamiających prezentacji, ale także biuletynów i dokumentacji w ciągu kilku minut.

Posiada następujące cechy:

 • Integracja urządzenia z siecią umożliwia dodawanie multimediów z dowolnego miejsca
 • Inteligentna konstrukcja silnika pięknie łączy prezentację
 • Dynamiczny design świetnie wygląda na każdym urządzeniu i ekranie
 • Połącz Sway z Office 365 i OneDrive, aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia

żółtodziób

żółtodziób to narzędzie, które można wykorzystać do tworzenia filmów i prezentacji. To świetny sposób na zaangażowanie odbiorców i zabawny sposób na zaprezentowanie im swojego produktu.

Oprogramowanie jest przeznaczone nie tylko dla firm, które chcą promować swoją markę, ale także jest narzędziem edukacyjnym używanym przez nauczycieli oraz osobistym narzędziem do angażowania rodziny i przyjaciół.

Niektóre z jego kluczowych cech to:

 • Stworzony dla wszystkich, od start-upów po duże firmy
 • Inne podejście do prezentacji
 • Gotowe szablony
 • Stwórz prezentację w 20 minut

Slajdy

Wszyscy korzystają z programu PowerPoint na swoich komputerach, aby tworzyć swoje prezentacje. Jeśli chcesz, aby Twoja prezentacja się wyróżniała, będziesz potrzebować innego narzędzia.

Slajdy pomoże Ci stworzyć profesjonalnie wyglądające prezentacje, aby wyróżnić Cię z tłumu.

Jest to oprogramowanie oparte na chmurze, które umożliwia pracę z dowolnego miejsca na świecie i na dowolnym urządzeniu.

 • Tworzone prezentacje są przyjazne dla wszystkich urządzeń
 • Utworzone prezentacje są prywatne
 • Zapewnia opcje udostępniania prezentacji
 • Przeanalizuj wydajność swojej prezentacji
 • Przesyła filmy i animacje do prezentacji

Prezi

Dobra prezentacja może mieć ogromne znaczenie w życiu profesjonalisty i zawsze dobrze jest mieć odpowiednie narzędzie do pracy.

Prezi to platforma internetowa, której można używać do tworzenia angażujących i przyciągających wzrok prezentacji. Ponieważ jest oparte na sieci, narzędzie może być używane w dowolnym miejscu i czasie.

Przegląd najważniejszych wydarzeń

 • Tworzenie profesjonalnych prezentacji w stylu
 • Tworzenie i dostosowywanie za pomocą wielu szablonów i opcji
 • Współpraca z członkami zespołu
 • Użycie na komputerze lub urządzeniach przenośnych
 • Analizowanie Twojej pracy po jej utworzeniu za pomocą Prezi Analytics

Pokład Haiku

Dobra prezentacja robi różnicę. Pokład Haiku to świetne narzędzie, które można wykorzystać do zaprojektowania niesamowitej prezentacji.

Narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu i działa w chmurze, dzięki czemu jest dostępne za pośrednictwem komputera, iPada i iPhone’a.

Dostępna jest bezpłatna wersja próbna oprogramowania do korzystania z oprogramowania. Jeśli podoba Ci się oprogramowanie, możesz odblokować więcej funkcji, wybierając miesięczną subskrypcję w cenie 19,99 USD miesięcznie.

Bonus: 5 wskazówek, jak tworzyć doskonałe prezentacje online

Posiadanie narzędzia do prezentacji, które działa płynnie i ma świetne funkcje, jest fajne, ale musisz wiedzieć, jak tworzyć prezentacje, które się wyróżniają. Oto kilka szybkich wskazówek dotyczących tworzenia prezentacji online, jeśli jesteś początkującym.

 • Opracowanie treści: Wybierz nagłówek i użyj wypunktowań, aby wyjaśnić rzeczy w punktach, ponieważ nikt nie będzie czytał dużych fragmentów akapitów. Dodaj treści związane z tematem, o którym będziesz mówić, opisane w najprostszym możliwym języku. W miarę możliwości możesz również podać przykłady i sprawić, by Twoje wprowadzenie było ekscytujące, a wnioski obiecujące.
 • Dodaj grafikę: długi, zwykły tekst może wyglądać na nudny. Uatrakcyjnij prezentację, dodając odpowiednie filmy, obrazy i inne elementy do różnych slajdów.
 • Zachowaj prostotę: dodawanie grafiki jest świetne, ale Twoja prezentacja nie musi być szkicownikiem pełnym kolorów i elementów projektu. Musi być zrobione strategicznie. Jakiekolwiek obrazy, filmy i elementy projektu, które wybierzesz, muszą być subtelne, uzupełniać tekst i być dobrze rozmieszczone, nie dając przytłaczającego wrażenia widzowi.
 • Wyczucie czasu: określenie długości prezentacji ma kluczowe znaczenie. Nie pisz zbyt krótko, że ludzie zakładają, że nie włożyłeś wystarczająco dużo wysiłku lub zbyt długo, że czują się znudzeni i zdezorientowani. Znajdź kompromis, aby przekazać treść, biorąc pod uwagę czas.

Wniosek 👩‍💻

Tworzenie prezentacji stało się znacznie łatwiejsze dzięki wprowadzeniu oprogramowania do prezentacji online. Ułatwia i upraszcza cały proces tworzenia atrakcyjnych slajdów z elementami projektu i cennymi możliwościami. Wybierz więc narzędzie do prezentacji w oparciu o swoje wymagania i budżet.