17 najlepszych gier niezależnych na Steamie, których nie możesz przegapić

Udostępnij teraz w social media:

Wraz z popularnością platform takich jak Steam, gry niezależne również odzyskały swoją pozycję na rynku. Poznaj kilka godnych uwagi gier niezależnych z tej listy.

Gry niezależne zapewniają kilka wyjątkowych wrażeń i można je znaleźć na wszystkich głównych rynkach gier wideo. Sektor rozrywki przeżywa szał na te gry. Dali jasno do zrozumienia, że ​​każdy może stać się bogaty i sławny tylko dzięki własnym umiejętnościom i waleczności.

W tym artykule omówimy, czym są gry niezależne i czym różnią się od zwykłych gier. Omówimy również niektóre z najlepszych gier niezależnych na Steamie, z których warto skorzystać.

Czym są gry niezależne?

Od połowy 2000 roku gry niezależne stały się popularne dzięki platformom takim jak Steam i Xbox Live Arcade. Co więcej, trend w branży gier polega również na przedkładaniu zysku nad doświadczenie użytkownika w produkcji gier. Gracze szukali świeżych, pomysłowych i skoncentrowanych na narracji doświadczeń. Byli w stanie zaspokoić to pragnienie dzięki grom niezależnym.

Gry komputerowe opracowane niezależnie nazywane są grami indie. Wyrażenie „gra niezależna” wywodzi się z terminologii zbliżonej do „kina niezależnego” i „muzyki niezależnej”, gdzie idea często wiąże się z samopublikowaniem i niezależnością od dużych studiów lub dystrybutorów.

Gry te mogą być tworzone całkowicie od podstaw przez jedną osobę lub małą grupę od 2 do 10 osób. Ponieważ materiały wykorzystywane w grach niezależnych są albo tworzone przez twórców niezależnie, albo uzyskiwane za darmo, czasami określa się je mianem bezpłatnych.

Czym gry niezależne różnią się od zwykłych gier?

Gry niezależne są niezależne zarówno pod względem finansowym, jak i kreatywnym. Nawet jeśli mają wydawcę, ich gra została opracowana niezależnie przy niewielkim udziale z ich strony, czy to za pośrednictwem ich funduszy, czy środków takich jak crowdsourcing. Niezależne gry wideo są często tworzone przez jedną osobę, mały zespół lub małą niezależną firmę utworzoną wyłącznie w celu stworzenia gry.

Gry niezależne są często chwalone za oryginalność, pomysłowość i eksperymenty. Pomysłowa rozgrywka lub charakterystyczne podejście do opowiadania historii często rekompensują słabą estetykę.

Te gry często postrzegają gry jako sztukę i są bardzo pomysłowe i eksperymentalne. Mogą sobie pozwolić na podejmowanie pierwotnego ryzyka, którego nie podejmują wielkie gry. Ze względu na potrzebę wsparcia wydawców są one często sprzedawane za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej.

Teraz, gdy masz dobre pojęcie o grach niezależnych, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych.

Dla króla

Kraj zwany monarchą Fahrula nie żyje w niezależnej grze wideo For the King. Zostaje zamordowany przez niezidentyfikowanego napastnika, co powoduje, że niegdyś spokojne królestwo Fahrul pogrąża się w anarchii.

Królowa w tej grze desperacko zaapelowała do mieszkańców królestwa, aby powstali i pomogli powstrzymać przepływ zbliżającej się katastrofy, ponieważ nie ma dokąd się zwrócić i jest rozciągnięta poza swoje granice.

Gracz musi znosić trudne warunki, walczyć ze złymi potworami, pływać po morzach i eksplorować mroczne podziemne światy. Celem gry jest walka ze złem i przywrócenie harmonii w królestwie.

Opracowane przez: IronOak Games

Wydawca: IronOak Games

Wydany: 19 kwietnia 2018 r

Dostępne na: Steam, Nintendo Switch, Xbox i PS4

  Jak naprawić błąd DirecTV 771, 40

Dolina Gwiezdnej Rosy

Jedną z najprzyjemniejszych gier niezależnych, jakie kiedykolwiek stworzono, jest Stardew Valley. Gra jest prostym symulatorem farmy i chociaż niektórzy gracze mogą uznać jej pikselową estetykę za odpychającą, zawiera doskonały materiał, który jest wart setek godzin gry. Gra skupia się przede wszystkim na odprężeniu i wyobraźni.

Gracze będą mogli swobodnie zaprojektować swoją farmę i dom, starając się jednocześnie uczciwie żyć w mieście. Gracz będzie wchodzić w interakcje z innymi NPC w okolicy i identyfikować idealnego do osiedlenia się. W różnych sezonach gry pojawiają się romantyczne okazje i charakterystyczne spotkania z różnymi postaciami.

Opracowany przez: ConcernedApe

Opublikowane przez: ConcernedApe

Wydany: 26 lutego 2016 r

Dostępne na: Steam, Xbox i PS4

Zabłąkany

Jedną z największych i najlepszych gier niezależnych jest bez wątpienia Stray. Entuzjastyczny odzew zaowocował przygodami rudego kotka, który utknął w cyberpunkowym świecie, spędzając sporo czasu na szczycie listy najlepszych gier niezależnych na Steamie.

Będziesz przemierzać oświetlone neonami alejki i rozwiązywać łatwe zagadki środowiskowe dla większości Stray. Niemniej jednak zdarzają się również niespokojne sytuacje, które wystawiają Twój refleks na próbę.

Opracowane przez: BlueTwelve Studio

Wydawca: Annapurna Interactive

Wydany: 19 lipca 2022 r

Dostępne na: Steam oraz PS 4 i 5

Zabij Iglicę

W niezależnej grze „Slay the Spire” możesz stworzyć charakterystyczną talię, napotkać dziwne stworzenia, znaleźć potężne artefakty i pokonać Iglicę. Ta gra jest najlepszym narzędziem do budowania talii dla jednego gracza, ponieważ łączy gry karciane z roguelike.

Ta gra zawiera ponad 350 całkowicie dostępnych kart, ponad 200 unikalnych obiektów, ponad 50 unikalnych starć bojowych i ponad 50 tajemniczych wydarzeń, które mogą być korzystne lub szkodliwe.

Przy każdej próbie przeskalowania Iglicy znajdziesz setki nowych kart, które możesz dodać do swojej talii. Możesz także wybrać karty, które się uzupełniają, aby szybko pokonać przeciwników i dostać się na szczyt.

Opracowane przez: MegaCrit Games

Wydawca: MegaCrit Games

Wydany: 15 listopada 2017 r

Dostępne na: Steam, Xbox, Android, PlayStation, iOS i Nintendo Switch

Wiązanie Izaaka: Odrodzenie

The Binding of Isaac: Rebirth to fabularna gra akcji roguelike z losowym tworzeniem. W grze pojawi się Isaac, który szybko ucieka od swojej fanatycznej chrześcijańskiej matki, która jest zdeterminowana, by go poświęcić, używając zapadni umieszczonej w jego sypialni. W tej grze Isaac podróżuje przez niezbadane środowisko.

Jako Isaac rozwijasz nadludzkie umiejętności i odkrywasz skarby, odpierając hordy wrogów, poznając tajemnice i miejmy nadzieję, że docierasz w bezpieczne miejsce. To wymagająca gra ze względu na różnorodność gatunków i labirynt komnat, ale warto przeszukać sobie drogę do wszystkich możliwych zakończeń.

Opracowany przez: Edmunda McMillena

Opublikowane przez: Edmunda McMillena

Wydany: 29 września 2011 r

Dostępne na: Steamie

Skok geometrii

Niezależna gra o nazwie Geometry Dash podzieli graczy na dwie grupy. Gracze próbują poprowadzić kwadratową „postać” po torze wypełnionym przeszkodami, dotykając lub przytrzymując ekran, aby spowodować, że podskoczy lub przeskoczy w górę lub w dół po pochylniach przypominających schody. Jeśli źle zmierzysz czas skoku lub natkniesz się na przeszkodę, musisz rozpocząć poziom od początku.

Twój kwadrat będzie często zmieniał się w rakietę na średnim poziomie, pozwalając ci latać przez tunel, unikając przeszkód, zmieniając wysokość. Ścieżka dźwiękowa, która gra w tandemie z grą, pomaga w rytmie skoków.

Opracowany przez: gry RobTop

Opublikowane przez: gry RobTop

Wydany: 23 grudnia 2014 r

Dostępne na: Steamie

Program kosmiczny Kerbala

Zarządzasz programem kosmicznym dla gatunków pozaziemskich znanych jako Kerbals w Kerbal Space Program. Możesz złożyć całkowicie działający statek kosmiczny, używając różnych elementów, które działają zgodnie z dokładną fizyką aerodynamiczną i orbitalną. W Kerbal Space Program dostępne są trzy różne tryby gry.

  Jak zbudować schemat organizacyjny programu PowerPoint z danymi programu Excel

Przeprowadzaj eksperymenty kosmiczne w trybie nauki, aby rozwijać możliwości technologiczne Kerbalkinda. Zarządzaj wszystkimi aspektami programu kosmicznego w trybie kariery, w tym planowaniem, budżetowaniem, ulepszeniami i nie tylko. Możesz zbudować dowolny statek, jaki możesz sobie wyobrazić w Piaskownicy, używając dostępnych komponentów i technologii.

Opracowany przez: Squad

Opublikowane przez: Private Division

Wydany: 27 kwietnia 2017 r

Dostępne na: Steamie

Strażnik rdzenia

W Core Keeper grasz jako poszukiwacz przygód, który budzi się w fascynującej jaskini pełnej stworzeń, zasobów i skarbów. Konstruujesz swoją bazę, tworzysz nowe przedmioty, pozostajesz przy życiu i zasilasz rdzeń dzięki kopalnianym reliktom i zasobom.

Przygoda w piaskownicy dla 1 do 8 osób pozwala walczyć z gigantycznymi stworzeniami, odkrywać tajemnice, zbierać plony, tworzyć nowe potrawy i eksplorować dynamicznie generowane podziemne królestwo.

Możesz zbadać rozległą podziemną jaskinię wypełnioną niekończącymi się zapasami. Możesz także odkrywać ukryte kryształy, skamieliny i inne skarby podczas wydobywania rud i przetrwania w proceduralnie stworzonym podziemnym świecie. Możesz grać online z maksymalnie 7 innymi osobami lub grać w pojedynkę. Ta gra uczy wydobywania zasobów, walki, farmy, rzemiosła, życia i pełnej współpracy.

Opracowany przez: Pugstorm

Opublikowane przez: FireShine Games

Wydany: 8 marca 2022 r

Dostępne na: Steamie

Rozgotowany

W lokalnej grze kooperacyjnej Overcooked musisz wykonywać prace domowe, aby przygotować i podać określone jedzenie. Mechanika gry może wydawać się prosta, ale ponieważ te obowiązki należy wykonywać w określonej kolejności, będziesz musiał skuteczniej komunikować się ze znajomymi i rodziną.

Problem pogarsza się, gdy napotkasz poziomy, które obejmują trudny teren lub trudne labirynty, aby przejść przez kuchnię. Im więcej graczy dołącza do zabawy, tym gra, w którą można grać w maksymalnie 4 osoby, staje się bardziej chaotyczna. Chociaż Overcooked jest krótką grą, w którą można grać wielokrotnie, zapewnia Tobie i Twoim przyjaciołom lub rodzinie fantastyczne wrażenia.

Opracowane przez: Ghost Town Games

Opublikowane przez: Team17 Digital

Wydany: 3 sierpnia 2016 r

Dostępne na: Steamie

Terraria

W Terraria, dwuwymiarowej grze survivalowej typu sandbox, możesz kopać, eksplorować, tworzyć i konstruować rzeczy, aż przestaniesz. Ponieważ każdy globus jest produkowany losowo, każda gra będzie inna. Gdy tylko gra się rozpocznie, będziesz szukać zasobów i znajdować odpowiednią lokalizację do założenia bazy. Będziesz szukał zasobów i zapasów, dopóki nie zlokalizujesz towarów na następnym poziomie.

Po odblokowaniu nowego poziomu będziesz powtarzać te same czynności, ponieważ otworzy to nowe regiony do eksploracji. Gra ma kooperację przez Internet, a ponieważ Terraria ma tak ogromną ilość materiałów, najlepiej grać w nią z innymi.

Opracowany przez: Re-logic

Opublikowane przez: Re-logic

Wydany: 16 maja 2011 r

Dostępne na: Steamie

Kena: Most Duchów

Kena: Bridge of Spirits to narracyjna gra akcji, która łączy szybką walkę i eksplorację. Jako młody przewodnik duchowy o imieniu Kena, który szuka czczonej górskiej świątyni, musisz uporządkować historię. The Rot, urocze duchy przyjaciół Keny, pomogą uwolnić dusze uwięzione w zapomnianej wiosce.

Opracowany przez: Ember Lab

Opublikowane przez: Ember Lab

Wydany: 27 września 2022 r

Dostępne na: Steam i PS4

Pośród zła

Niezależna gra Amid Evil składa się z siedmiu oddzielnych odcinków, z których każdy charakteryzuje się unikalnym środowiskiem i wrogami. Możesz dzierżyć absurdalnie potężną magiczną broń, którą można doładować duszami zmarłych ludzi.

W tej grze możesz ćwiczyć swoje umiejętności przeciwko niekończącym się armiom zła. Wrogowie w tej grze są okrutni i inteligentni i będą cię ścigać na lądzie, wodzie iw powietrzu. Ma również rozległe nieliniowe poziomy pełne wiedzy i tajemnic z przeszłości.

Opracowany przez: Niestrudzony

  Jak przypisywać zadania użytkownikom w Microsoft-To-Do

Wydawca: New Blood Interactive

Wydany: 20 czerwca 2019 r

Dostępne na: Steamie

Robot zwany walką

A Robot Named Fight to roguelike typu Metroidvania, kładący nacisk na zbieranie i eksplorację przedmiotów. Możesz przejąć kontrolę nad samotnym robotem, któremu powierzono zadanie wyeliminowania Megabestii. W tej przepysznie makabrycznej Metroidvanii możesz przemierzać losowo utworzone labirynty, odblokowywać sekrety, odkrywać losowe ulepszenia i artefakty oraz miażdżyć mięsistych wrogów.

Opracowane przez: MorningStar Games

Wydawca: MorningStar Games

Wydany: 7 września 2017 r

Dostępne na: Steam i Nintendo Switch

Momodora

Momodora: Reverie Beneath Moonlight to jedna z wielu gier oferowanych przez Bomb Service. W tej grze gracz przemierza przeklęty region, który jest na skraju wyginięcia.

Umarli powstają, zło się szerzy, a korupcja rządzi. Ale dla kapłanki z wioski Lun o imieniu Kaho nadzieja prawie zniknęła. Gdyby tylko Kaho mogła znaleźć sposób, by zobaczyć się z królową, mogłaby zostać przekonana, by wykorzystała swoje wpływy, aby pomóc ocalić region i jego mieszkańców przed nieuniknionym zniszczeniem.

Opracowany przez: Bomb Service

Opublikowane przez: Playism

Wydany: 4 marca 2016 r

Dostępne na: Steamie

Co do golfa?

„What the Golf” nie jest typową grą w golfa. Tempo rozgrywki w tej grze jest szybsze i bardziej zręcznościowe. Gra przenosi Cię na konkretne pola golfowe przypominające pola do minigolfa, ale z dodatkowymi szalonymi krokami. Używając piłki golfowej jako punktu wyjścia, możesz uderzać piłkę w dowolny sposób iw dowolnym momencie.

Możesz wygrać rundę, jeśli ukończysz kurs mniejszą liczbą uderzeń iw krótszym czasie. Nie będziesz świadkiem kołysania kijami golfowymi podczas korzystania z przeszkód na polu golfowym. Zamiast tego będziesz rzucał piłeczkami golfowymi, aby zbliżyć je do dołka. Gra w golfa z przyjaciółmi i rodziną może być wspaniałą zabawą.

Opracowany przez: Triband

Opublikowane przez: Triband

Wydany: 22 października 2022 r

Dostępne na: Steam i Nintendo Switch

Pierwotne światło

Możesz kontrolować postać Kroga w platformówce akcji 2D Primal Light. Dziwny niebieski potwór w czerwonej przepasce biodrowej to Inhabit Krog. W tej grze podróżuje przez labirynt drabin, dźwigni, pułapek i stworzeń.

Hakując i tnąc torując sobie drogę do zwycięstwa, pozostawiając po sobie cmentarzysko ohydnych bossów, możesz eksplorować szczeliny dziwnego i intrygującego wszechświata.

Opracowany przez: Fat Gem

Opublikowane przez: Fat Gem

Wydany: 9 lipca 2018 r

Dostępne na: Steam i Nintendo Switch

Rycerz Łopaty: Skarbiec

Ostateczna i ukończona wersja Shovel Knight, klasycznej serii przygodowych gier akcji z niesamowitą rozgrywką, sympatycznymi postaciami i 8-bitowym projektem, nazywa się Shovel Knight: Treasure Trove.

Musisz tylko szybko się poruszać i walczyć jako Rycerz Łopaty, posiadacz Ostrza Łopaty, który szuka utraconej miłości. Musisz pokonać złych rycerzy Zakonu No Quarter i zmierzyć się z Czarodziejką, ich przerażającą dowódczynią. W Shovel Knight: Treasure Trove dostępne są jeszcze cztery samodzielne gry.

Opracowany przez: Yacht Club

Opublikowane przez: Yacht Club

Wydany: 26 lipca 2014 r

Dostępne na: Steam, Xbox i PS4

Wniosek

Od około 2005 roku znacznie wzrosła świadomość gier niezależnych, zarówno w branży gier wideo, jak i na całym świecie. Przejście na nowe cyfrowe kanały dystrybucji, w tym platformy handlowe, takie jak Steam, które obejmowały niezależne gry wraz z bardziej popularnymi tytułami, a także witryny sklepowe przeznaczone specjalnie dla gier niezależnych, było głównym czynnikiem motywującym.

Chociaż bezpośrednia dystrybucja online pomogła twórcom gier niezależnych w dotarciu do graczy, te witryny sklepowe umożliwiły twórcom gier bezpośrednie publikowanie, aktualizowanie i reklamowanie ich gier. Gracze mogli pobierać gry z dowolnego miejsca, a witryna sklepu zajmowała się wszystkimi innymi aspektami dystrybucji i sprzedaży.

To zmotywowało ludzi do wypróbowania większej liczby gier niezależnych. Możesz więc przejrzeć powyższą listę, aby znaleźć najlepszą grę niezależną dla siebie.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi grami typu dungeon crawler, aby rozpocząć pełną akcji misję.

x