20 internetowych edytorów, parserów i narzędzi formatujących JSON

Porozmawiajmy o JSON, jego znaczeniu i operacjach związanych z JSON. Zapoznaj się również z niektórymi narzędziami online do walidacji, analizowania, formatowania i nie tylko.

Wstęp

Rozwój sieci sprawił, że JavaScript znalazł się w miejscach, których nigdy nie wyobrażał sobie. Teraz stał się jednym z ważnych języków programowania w dzisiejszym świecie technologii. Został zbudowany, aby rozszerzyć sieć, a wraz z javascriptpojawiły się różne rozszerzenia o nazwie JSON.

JSON został określony przez Douglasa Crockforda na początku 2000 roku. Obecnie stał się de facto formatem komputerowym czytelnym dla ludzi do przechowywania uporządkowanych danych.

Notacja obiektu JavaScript (JSON) to lekki format do przechowywania i wymiany danych. To bardzo proste do zrozumienia.

Poniższy przykład przedstawia reprezentację JSON opisującą osobę.

{
"name": "Miller John",
"mobile": "897654321",
"age": 45,
"address": {
"city": "New York",
"country": "USA"
}
}

Powyższa struktura wyraźnie pokazuje niektóre atrybuty osoby. Zawiera imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i adres. Taka struktura może zostać przekazana od klienta do serwera WWW lub odwrotnie, który następnie wykona pewne działania i operacje, takie jak pokazanie danych lub zapisanie ich do późniejszego wykorzystania.

JSON to format danych z wieloma typami danych, takimi jak ciągi, wartości logiczne, listy, liczby, obiekty i wartość null. Ponieważ reprezentacja JSON jest podzbiorem języka JavaScript, ten typ reprezentacji jest używany we wszystkich popularnych językach programowania, co czyni JSON dobrym kandydatem do przesyłania danych przez luki językowe.

Dlaczego JSON?

Rozszerzalny język znaczników (XML) był używany jako jedyny wybór do otwartej wymiany danych. Jednak rozwój w zakresie udostępniania otwartych danych wprowadził więcej opcji dla programistów, a Javascript jest tutaj jedną z najlepszych alternatyw. Pierwszą rzeczą, która przychodzi deweloperowi na myśl, gdy wspominamy o JSON, jest to, że jest on lekki w porównaniu z innymi opcjami otwartej wymiany danych. Jednak to nie jedyny powód, aby używać go do integracji API.

Szybko

Proces parsowania przy użyciu oprogramowania XML może zająć dużo czasu. Teraz jednym z powodów tego problemu są biblioteki do manipulacji domem, które wymagają więcej pamięci do obsługi dużych plików XML. JSON zużywa ogólnie mniej danych, więc zmniejszamy koszty i zwiększamy szybkość parsowania.

Czytelny

Struktura JSON jest prosta i czytelna. Mamy łatwiejszy czas mapowania do obiektów domeny, bez względu na to, z jakim językiem programowania pracujemy.

Dane strukturalne

JSON używa struktury mapy zamiast struktury drzewa XML. W niektórych sytuacjach para klucz-wartość może ograniczać to, co możemy zrobić, ale otrzymujemy przewidywalny i łatwy do zrozumienia model danych.

Dostępnych jest wiele narzędzi JSON, a każde z nich zawiera zestaw unikalnych funkcji i ograniczeń. To zależy od konkretnych potrzeb, jakich narzędzi należy użyć. W każdym razie wiedza o tych narzędziach sprawi, że będziemy mogli dobrze je wykorzystać do Twoich unikalnych celów!

Formatowanie JSON od WDZSoft

Narzędzie do formatowania JSON od WDZSoft.com to łatwy w użyciu program online, który umożliwia użytkownikom uporządkowanie i czytelne formatowanie danych JSON. Dzięki tej usłudze, możesz łatwo wklejać lub przesyłać swoje surowe dane JSON, a narzędzie automatycznie je uporządkuje, wcięcie i koloruje, aby zwiększyć czytelność. To idealne rozwiązanie dla programistów, analityków danych i wszystkich, którzy pracują z formatem JSON, aby szybko analizować i edytować dane. Dzięki temu narzędziu można zaoszczędzić czas i uniknąć błędów w edycji lub debugowaniu danych JSON.

JSONPorównaj

JSONPorównaj to polecane narzędzie JSON, które pozwala nam bezpośrednio wprowadzać i weryfikować kod JSON. Możemy jednocześnie przesyłać i weryfikować wiele wsadowych plików JSON. Nie tylko to, ale możemy też porównywać i scalać dwa obiekty JSON.

Formatowanie JSON

JsonFormatter pomaga w formatowaniu i walidacji danych JSON. Zapewnia widok drzewa, który pomaga nawigować po naszych sformatowanych danych JSON. Zapewnia również narzędzia do konwersji JSON na CSV, JSON na XML, edytor JSON, JSON cleaner, JSONLint i JSON checker.

Rzućmy okiem na poniższy obraz programu formatującego JSON z różnymi dostępnymi opcjami.

onlineJSONtools to zbiór przydatnych narzędzi JSON do pracy ze strukturami danych JSON. Wszystkie dostarczane przez to narzędzia JSON są bardzo proste, bezpłatne i łatwe w użyciu. Co więcej, wszystkie narzędzia działają w ten sam sposób — ładuj JSON i uzyskaj wyniki.

Edytor JSON online

JSONeditoronline to narzędzie internetowe, które służy do edycji, przeglądania, porównywania dokumentów JSON i przekształcania formatu. To narzędzie zapewnia również widok struktury opartej na drzewie.

Formatowanie JSON

A chromowane rozszerzenie że niektóre unikalne funkcje obsługi JSON i JSOP, podświetlanie składni, zwijalne drzewa, z prowadnicami wcięcia, klikalne adresy URL, przełączanie między surowym i przetworzonym JSON.

Formatowanie JSON

Formatowanie JSON pomaga formatować, analizować, przeglądać, weryfikować, edytować i upiększać dane JSON w czasie rzeczywistym. Ten potężny, bogaty w funkcje i przyjazny dla użytkownika edytor JSON zapewnia natywne wrażenia podczas edycji.

Aby sformatować JSON, wpisz lub wklej nasze dane JSON w pierwszym edytorze i kliknij przycisk formatowania/walidacji, aby zweryfikować i sformatować wejściowy JSON. Upiększony i przetworzony JSON możemy obejrzeć w drugim edytorze.

Narzędzie daje nam również możliwość przesłania pliku .json lub .txt zawierającego dane JSON. Co więcej, zapewnia inne różne kontrolki na pasku narzędzi ustawień, takie jak kopiowanie, usuwanie, upiększanie, minifikowanie i pobieranie danych JSON z edytora.

Formatowanie JSON online

JSONformatter-online udostępnia różne tryby, takie jak edytor drzewa, edytor kodu i edytor zwykłego tekstu. Ten edytor może być używany jako komponent w naszej aplikacji internetowej. Bibliotekę można załadować jako moduł CommonJS, moduł AMD lub jako zwykły plik javascript.

Parser JSON online

Ten Parser JSON udostępnia funkcję analizowania danych JSON do analizy ciągu, a także eval JS. Zapewnia również widok do upiększania, pokazywania typów i indeksów obiektu JSON.

Tutaj możemy również przesłać dane JSON do parsera, przesyłając formularz HTML. Można używać zarówno metod Get, jak i POST.

CSVJSON

Jako programista konwersja formatu jest czymś, co wymaga częściej. CSV JSON to zrób to sam i bardziej trwałe rozwiązanie. Jego najlepszą cechą jest to, że możemy zapisać naszą sesję do późniejszego wykorzystania i udostępnić ją każdemu.

Witryna24x7

Generuj JSON kod oparty na szablonie JSON. Jeśli mamy predefiniowany szablon, to możemy użyć tego narzędzia do wygenerowania dowolnej liczby losowych struktur JSON. Przydatne dla programistów i QA do testowania swoich produktów z różnymi wartościami wejściowymi. Wygenerowane dane wyjściowe JSON można zapisać jako plik .json w celu ułatwienia użytkowania.

JSON do SQL

Numidyjski JSON udostępnia funkcję przeglądania naszych danych JSON w formie tabelarycznej. Możemy edytować tabelę dodając nowe kolumny, a następnie wyeksportować ją do pliku JSON lub SQL lub CSV. Numidian JSON zapewnia również funkcje konwersji naszego pliku CSV lub JSON do SQL, JSON, SQLite, MYSQL, Postgres.

Przeglądarka JSON

To jest chromowane rozszerzenie który zapewnia funkcję wizualizacji odpowiedzi JSON z dowolnej witryny internetowej lub żądania interfejsu API w przeglądarce. Daje nam niesamowite wrażenia z upiększania JSON.

Zapewnia deweloperom kilka unikalnych funkcji do formatowania lub upiększania JSON i przechodzenia do właściwości w widoku graficznym. Przeglądarka JSON udostępnia wykres reprezentujący odpowiedź naszego serwera lub nasz podany JSON w widoku graficznym. Zapewnia również funkcję głębokiego przeglądania właściwości JSON przy użyciu bułki tartej.

JSON Buddy

JSON Buddy to wbudowany edytor tekstu dla schematów JSON i JSON z funkcją kolorowania składni, automatycznego uzupełniania, składania ułatwia edycję i tworzenie tego samego. Kumpel JSON udostępnia edytor JSON dla systemu Windows, walidator i edytor schematu JSON, konwerter danych JSON oraz bezpłatne narzędzie wiersza polecenia walidatora JSON.

Parser JSON online

Parser JSON online zapewnia funkcje edycji, analizy, weryfikacji i upiększania naszego kodu JSON. Zapewnia również funkcję manipulacji ciągami znaków, a także funkcję Fake API do programowania, testowania i prototypowania.

Upiększ kod

To narzędzie zapewnia nam szybki i łatwy sposób formatowania JSON, abyśmy mogli go przeczytać. Wystarczy przesłać plik JSON (możemy też przesłać dane JSON lub wkleić kod JSON), a otrzymasz drzewo naszych danych, które możemy rozwijać i zwijać. Ta przeglądarka wyświetla nasz podgląd obrazu, jeśli dane są adresem URL obrazu.

JSONLint

JSONLint jest walidatorem i reformatorem dla JSON. Możemy kopiować i wklejać lub możemy również bezpośrednio wpisać lub wprowadzić adres URL w edytorze i pozwolić JSONLint uporządkować i zweryfikować nasz niechlujny kod JSON.

Edytor JSON

Możemy użyć narzędzie konwertować JSON na XML, TSV, HTML lub CSV.

Formater i Walidator

The Format JSON został stworzony, aby pomóc programistom w debugowaniu, ponieważ dane JSON są często wyprowadzane bez łamania wierszy, aby zaoszczędzić trochę miejsca. Dzięki temu bardzo trudno jest go czytać i rozumieć. To narzędzie pomaga nam rozwiązać ten problem, formatując i upiększając dane JSON, aby ułatwić nam odczytywanie i debugowanie.

Nie tylko to, ale aby jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości debugowania, dodano zaawansowaną walidację JSON, postępując zgodnie z opisem podanym przez Douglasa Crockforda z json.org w RFC 4627. Od tego czasu został zaktualizowany, aby umożliwić walidację wielu standardów JSON, a także obecnych specyfikacje RFC 8259 i ECMA-404.

JSON MAT

JSON Mate udostępnia nam przydatny edytor JSON, inspektor JSON, upiększacz/uglifier JSON i może przesyłać dane JSON z zewnętrznego API. Możemy wkleić nasz kod JSON do komórki wejściowej, a następnie edytor JSON pokaże nam piękną strukturę drzewa naszego kodu JSON. Możemy również wizualizować nasz kod JSON za pomocą przycisku wizualizuj JSON.

Formatowanie JSON

json formatter na żywo jest edytorem JSON typu open source, który nie przechowuje żadnych danych, jest przyjazny dla klawiatury i udostępnia na żywo wbudowane komunikaty o błędach podczas dodawania dowolnego kodu. Co więcej, można go zainstalować jako progresywną aplikację internetową.

Wniosek

Mam nadzieję, że wyżej wymienione narzędzia JSON pomogą Ci w pracy programistycznej.

Następnie możesz zapoznać się z platformą hostingową JSON, aby hostować kody aplikacji.

x