21 influencerów, których warto obserwować na Twitterze, aby być na bieżąco

Obserwowanie influencerów SEO może być świetnym sposobem na poznanie nowych algorytmów i metod pozwalających stale znajdować się na wyższych pozycjach w Google.

SEO, skrót od Search Engine Optimization, to jedna z najbardziej dynamicznych branż na świecie. Taktyki SEO, które były skuteczne przez długi czas, mogą już nie zapewniać świetnych wyników. Moz odkrył co roku 500–600 zmian w algorytmie Google.

Oczywiste jest, że jeśli chcesz wyprzedzić trendy i sprawić, by wysiłki SEO były tego warte, musisz nadążać za zmieniającymi się trendami SEO.

W tej liście ujawnimy najważniejsze osoby mające wpływ na SEO, które musisz śledzić na Twitterze (obecnie X), aby być na bieżąco.

Kim jest influencer SEO?

Terminem SEO influencer określa się osobę, która jest na bieżąco ze zmianami w branży SEO i dzieli się wartościowymi treściami z jej zakresu. Osoba wpływowa na SEO posiada wiedzę i doświadczenie w branży SEO.

Osoba mająca wpływ na SEO dzieli się wskazówkami, kluczowymi trendami i praktycznymi strategiami, aby pomóc innym w łatwym dostosowaniu trendów. Mają wieloletnie doświadczenie w branży SEO, które wyposaża ich w wiedzę niezbędną do analizowania trendów i edukowania na ich temat innych.

Dlaczego warto obserwować influencera SEO?

Podążanie za osobą wpływającą na SEO jest korzystne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych specjalistów SEO. Mając wiarygodne źródło najnowszych i najskuteczniejszych informacji SEO, oszczędzasz niezliczone godziny na szukaniu i znajdowaniu tego, co działa, a co nie. Możesz także uzyskać dostęp do niektórych poufnych sztuczek i strategii, których możesz nie znaleźć w inny sposób.

Podążając za osobą wpływającą na SEO, możesz uzyskać dostęp do cennych treści SEO na wyciągnięcie ręki, bez konieczności śledzenia wielu blogów i biuletynów.

Tutaj wymieniliśmy najważniejsze osoby mające wpływ na SEO na Twitterze, aby wyprzedzić konkurencję

Barry’ego Schwartza

Barry’ego Schwartza to znana osobowość w branży SEO. Jest założycielem RustyBrickfirma świadcząca usługi internetowe z siedzibą w Nowym Jorku i Search Engine Roundtable (strona internetowa skupiająca się na SEO) od ponad 15 lat.

Jego rozległa baza obserwujących, licząca ponad 200 tys., świadczy o jego doskonałości i wiarygodności. Jest maniakiem wyszukiwania i regularnie publikuje posty na temat najnowszych strategii SEO, innowacji i ogłoszeń w branży. Jeśli więc chcesz otrzymywać wszystkie najnowsze aktualizacje algorytmów SEO, musisz go śledzić.

Wyszukiwarka GoogleŁącznik

Wyszukiwarka GoogleŁącznik to oficjalne konto zespołu wyszukiwarki Google na Twitterze. Danny’ego Sullivana zarządza tym kontem. Może poszczycić się świetną społecznością, która aktywnie z nimi współpracuje.

Na tym koncie możesz spodziewać się świetnych informacji na temat działania wyszukiwarek, najnowszych aktualizacji, porad i wskazówek pozwalających uzyskać wyższą pozycję w rankingu oraz nie tylko. Danny publikuje pomocne treści na platformie, aby poinformować społeczność SEO. Możesz śledzić Google SearchLiaison, aby uzyskać wskazówki i najnowsze wiadomości.

Aleydy Solis

Aleydy Solis jest znaną międzynarodową postacią w branży SEO. Jest konsultantką SEO, prelegentką, autorką, założycielką Orainti (agencji doradztwa SEO) i współzałożycielką Remoters.net. Zdobyła także miejsce na liście Lista przewodów10 najbardziej wpływowych ekspertów SEO roku 2022 z USA.

Konto Aleydy na Twitterze jest pełne wskazówek i przewodników dotyczących SEO. Jej posty zawierają krótkie wskazówki, strategie, szczegółowe przewodniki i plany działania dla początkujących. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się SEO od podstaw, udoskonalić swoje umiejętności, czy zwiększyć ruch w swojej witrynie, nie będziesz żałować, że ją śledzisz.

Cyrusa Sheparda

Cyrusa Sheparda założony Zyppy, stałość SEO, która pomaga firmom poprawić ich organiczną obecność w Internecie. Znany jest ze swojej doskonałej pracy w branży SEO i pracował w Moz jako konsultant SEO. Jego konto na Twitterze (Cyrus SEO) ma doskonałą bazę obserwujących.

Cyrus Shepard pomógł niezliczonym start-upom i firmom z listy Fortune 500 uzyskać wysokiej jakości ruch w swoich witrynach. Dzieli się bezcennymi wskazówkami, zasobami i przewodnikami na temat optymalizacji online i sygnałów rankingowych — konto, które trzeba obserwować, aby uzyskać wskazówki dotyczące SEO.

Brodiego Clarka

Brodiego Clarka jest niezależnym konsultantem SEO. Jego konto na Twitterze dotyczy wykorzystania SEO i generatywnej sztucznej inteligencji do Twojej obecności w Internecie. Jest także właścicielem innego konta na Twitterze o nazwie „Alarm SERPowy”, gdzie opowiada o funkcjach SERP i nowościach.

Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w branży SEO i jest uznawany za czołową osobę w branży SEO w Australii. Jeśli chcesz uzyskać porady ekspertów na temat SEO i jak najlepiej wykorzystać generatywną sztuczną inteligencję, Brodie Clark to jeden z kanałów, których nie możesz przegapić.

Glenna Gabe’a

Glenna Gabe’a jest konsultantem SEO w firmie Interaktywny G-kwadrat (GSQi) i ma za sobą bogate, 27-letnie doświadczenie. Znajdziesz je w jego postach na Twitterze, jeśli potrzebujesz porady na temat marketingu cyfrowego, SEO, SEO technicznego lub aktualizacji algorytmów.

Glenn dużo mówi o ożywieniu organicznych wyników wyszukiwania. Glenn współpracował jako felietonista w obu przypadkach Oglądaj wyszukiwarkę i Dziennik wyszukiwarek. Prowadzi także pogłębiony obóz SEO, który obejmuje tematy związane z SEO. Jego konto na Twitterze jest obowiązkowe, jeśli chodzi o treści SEO.

AJ Ghergicha

AJ Ghergicha jest ekspertem SEO zajmującym się SEM, SEO, marketingiem treści i konwersacyjną sztuczną inteligencją. Jego długa lista ponad 100 tys. obserwujących pokazuje jego prawdziwe zaangażowanie w branżę. Jest liderem branży SEO i marketingu cyfrowego z ponad 15-letnim stażem. AJ prowadził także swoją działalność doradczą.

Dostarcza treści i spostrzeżenia na temat SEO, mediów społecznościowych i aktualności z zakresu content marketingu. AJ jest także ekspertem w zakresie budowania linków. Jest jedną z osób, do których chętnie sięgają osoby chcące dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dean Mózgu

Dean Mózgu jest założycielem Powrótlinko i współzałożyciel Wybuchające tematy. Jest wiodącą światową postacią w dziedzinie SEO. Jego wiedza i wkład zostały podkreślone w czołowych publikacjach, w tym Inc., Vox, Forbes i The Next Web.

Na jego koncie na Twitterze znajdują się najnowsze wiadomości i trendy dotyczące SEO, content marketingu i sztucznej inteligencji. Dzieli się także wskazówkami i strategiami, jak uzyskać wyższą pozycję w SERP. Nie przegap jego spostrzeżeń – kliknij przycisk Obserwuj i poszerz swoją wiedzę na temat SEO.

Krystyna Azarenko

Krystyna Azarenko jest ekspertem w zakresie technicznego SEO. Niezależnie od tego, czy jest to techniczny projekt SEO, czy następna rozmowa kwalifikacyjna, musisz zwrócić się do niej. Ukończyła wiele kursów SEO i prowadzi firmę zajmującą się doradztwem marketingowym, Syrop Marketingowy. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w SEO pomogła wielu firmom z listy Fortune 500 osiągnąć sukces w SEO.

Konto Kristiny na Twitterze jest pełne przydatnych treści na temat technicznego SEO. Jej kanał na Twitterze to kopalnia złota dla każdego, kto chce osiągnąć sukces w technicznym SEO.

Orit Mutznik

Orit Mutznik jest dyrektorem SEO w Forbes. Publikuje posty na temat ulepszania gry w zakresie marketingu treści za pomocą SEO. Dzięki ponad dziesięcioletniemu praktycznemu doświadczeniu Orit Mutznik pomógł wielu renomowanym markom, takim jak 888bingo, eToro i SilkFred.com, w inicjatywach SEO.

Jako wybitna autorka, mówczyni i wewnętrzna specjalistka ds. SEO, dzięki swojej wiedzy znalazła się na liście „Search Engine Journal”202 najlepszych ekspertów SEO, których warto śledzić’. Jeśli chcesz uczyć się od jej bogatego doświadczenia w SEO, wskocz na jej kanał na Twitterze.

Ahmad

Ahmad jest przedsiębiorcą i specjalistą SEO, posiadającym duże doświadczenie w tworzeniu stron internetowych od podstaw. Mówiąc o jednym ze swoich najbardziej niesamowitych zwycięstw, rozwinął niszową witrynę internetową z 0 do 10 tys. dolarów miesięcznie. Jego konto na Twitterze jest całkiem nowe; jednakże dzięki swojej wiedzy udało mu się ją dobrze wyhodować w krótkim czasie 2 lat.

Dostarcza świetnych spostrzeżeń i aktualizacji na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat SEO i rozwijania stron internetowych, chętnie obserwuj jego konto na Twitterze.

Shauna Andersona

Mając na swoim koncie ponad dwie dekady, Shauna Andersona ugruntował swoją pozycję autorytetu w dziedzinie SEO. Jego biografia na Twitterze mówi wszystko. Piszę tylko o SEO. Jest szefem SEO w Hobo Web i autorem listy kontrolnej Hobo Web. W tym obszernym przewodniku jego wieloletnia wiedza przedstawia kroki, które mogą być przydatne dla firm i profesjonalistów.

Aby uzyskać wskazówki dotyczące optymalizacji konwersji, SEO i budowania linków, nie szukaj dalej niż on.

Marii Haynes

Doktor Marie Haynes jest znanym ekspertem SEO i właścicielem Konsulting Marie Haynes. Ma głęboką wiedzę na temat działania Google i jego algorytmów. Pomogła wielu firmom rozwiązać problemy z ich rankingami w Google. Renomowane czasopisma branżowe, takie jak Moz, Search Engine Watch i Search Engine Journal często publikują spostrzeżenia dr Haynesa.

Jej kanał na Twitterze jest wypełniony wieloma ekscytującymi i pomocnymi treściami na temat SEO. Jej posty są połączeniem jej głębokiego zrozumienia i doświadczenia. Jest ekspertem dla każdego, kto chce opanować SEO.

Tima Soulo

Tima Soulo jest CMO i doradcą rynkowym w firmie Ahrefs, znanego lidera narzędzi SEO. Dzięki swojemu wkładowi w Ahrefs pomógł wielu firmom zwiększyć ich obecność w Internecie.

Konto Tima Soulo na Twitterze jest doskonałym źródłem informacji dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat SEO, marketingu treści i najnowszych osiągnięć w branży. Trzyma się harmonogramu publikowania postów i nawiązuje kontakt z odbiorcami.

Gaela Bretona

Gaela Bretona współzałożyciel Autorytet hakera, firma skupiająca się na pomaganiu ludziom i firmom w tworzeniu wiarygodnych witryn internetowych. Jest maniakiem SEO, który uwielbia bawić się marketingiem online. Oprócz SEO Gael ma wiedzę z zakresu content marketingu i marketingu afiliacyjnego.

Obsługa Gaela na Twitterze dotyczy marketingu online, SEO i najnowszych aktualizacji. Uczył także ponad 12 000 uczniów. Jego wpis na Twitterze jest nie tylko cenną informacją dla osób chcących poznać jego wiedzę.

Matta Diggity’ego

Matta Diggity’ego jest założycielem Diggitymarketing, agencja marketingu cyfrowego. Matt jest wybitnym specjalistą SEO. Jest także współzałożycielem Leadspring, firmy pomagającej ludziom w marketingu afiliacyjnym oraz Authority Builders, platformy do budowania linków.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i udanym projektom w zakresie SEO Matt oferuje cenne spostrzeżenia na swoim Twitterze. Musisz śledzić jego konto na Twitterze, aby poprawić swoją obecność w Internecie lub dowiedzieć się o tym.

Lily Ray

Lily Ray jest entuzjastą SEO z ogromną wiedzą i doświadczeniem w tej branży. Jest dyrektorem SEO w Path Interactive, agencji marketingu cyfrowego z siedzibą w Nowym Jorku. Poświęciła ponad dziesięć lat w dziedzinie SEO i jest doceniana za swoje umiejętności w zakresie technicznego SEO i planowania treści.

Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu i głębokiemu zrozumieniu złożoności SEO Lily oferuje spostrzeżenia z praktycznej pracy i scenariuszy ze świata rzeczywistego. Poprzez swoje wpisy na Twitterze rozprawia się z mitami panującymi w branży, edukuje w zakresie najlepszych praktyk i udziela doskonałych wskazówek dotyczących SEO.

Tony’ego Hilla

Tony’ego Hilla jest maniakiem SEO, tworzącym niszowe strony internetowe od 2005 roku. Głęboko rozumie podstawowe aktualizacje SEO. Ma kilka świetnych stron internetowych poświęconych zdrowiu i generujących znaczny ruch. Tony znalazł się na tej liście dzięki możliwości wygenerowania 8 milionów odsłon strony miesięcznie po kliknięciu aktualizacji Google i utracie połowy ruchu.

Tony ma dużą wiedzę na temat SEO, a jego kanał na Twitterze potwierdza tę uwagę. Od zmian algorytmów po praktyki białych kapeluszy — Tony trzyma rękę na pulsie w zakresie SEO.

Patryka Stoksa

Patryka Stoksa jest doradcą produktowym i technicznym konsultantem SEO w Ahrefs, wiodącym zestawie narzędzi SEO dla AZ, który musi mieć wyższą pozycję w Google. Prowadzi także techniczny SEO Slack dotyczący uzyskiwania wyższych rankingów organicznych. Dzięki swojej wybitnej pracy w branży SEO otrzymał także takie tytuły jak „Mr. SEO techniczne” i „Seo techniczne techniczne”.

Ciągle pisze na Twitterze o technicznych wskazówkach dotyczących SEO i marketingu cyfrowego. Musisz go śledzić, aby uzyskać najnowsze porady i aktualizacje w świecie SEO.

Randa Fishkina

Randa Fishkina współzałożyciel Sparktoro, platformy wywiadu odbiorców i Moz, firmy produkującej oprogramowanie do narzędzi SEO. Jest także autorem bestsellerowej książki „Zagubiony i założyciel”. Rand zawsze wnosił duży wkład w wydarzenia marketingowe.

Jego śledzenie, liczące ponad 450 000 obserwujących, jest świadectwem jego specjalistycznej wiedzy i wszechstronnej wiedzy w branży SEO. Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, możesz skorzystać z jego głębokiej wiedzy i spostrzeżeń na temat SEO.

Adama Crookesa

Adama Crookesa jest doświadczonym profesjonalistą w branży SEO i jest znany ze swojej głębokiej znajomości branży SEO. Jego rozległa wiedza w dziedzinie SEO sprawiła, że ​​w sposób organiczny osiągnął od 0 do 189 000 miesięcznych wizyt na stronie internetowej.

Na jego koncie na Twitterze zawsze można spotkać go, jak opowiada o wskazówkach dotyczących zwiększania ruchu organicznego, tworzenia wartościowych treści, które pozwolą im uzyskać wyższą pozycję w rankingu, oraz przechytrzania SEO przy użyciu najlepszych praktyk etycznych.

Zalecenia dotyczące tematów/list SEO do obserwowania na Twitterze

Chcesz rozwijać swoją wiedzę i pogłębiać wiedzę na temat SEO? Oto kilka świeżych propozycji, które musisz śledzić na Twitterze, aby wyróżnić się z tłumu i w pełni wykorzystać swoje wysiłki:

#1. Tematy marketingu SEO

Aby uzyskać dostęp do zorganizowanej listy ekspertów SEO na Twitterze, musisz to sprawdzić Lista marketingowa SEO na Twitterze. Najbardziej doświadczeni i profesjonalni eksperci SEO na tej liście zapewniają świetne spostrzeżenia.

#2. Prawdziwi influencerzy SEO według Cyrusa Sheparda

Cyrus Shephard, jeden z najpopularniejszych ekspertów SEO, ma znaczną liczbę fanów na Twitterze. Stworzył tę listę na Twitterze o nazwie Prawdziwi influencerzy SEO, który składa się z czołowych influencerów SEO. Ta lista jest doskonałym źródłem informacji, dzięki którym możesz odfiltrować szum na swoim koncie na Twitterze i wyprzedzić konkurencję w zakresie SEO.

#3. Lista SEO autorstwa AJ Ghergicha

AJ Ghergich jest dobrze znaną postacią w branży SEO. Jest jednym z najczęściej obserwowanych ekspertów SEO na Twitterze. Lista SEO autorstwa AJ Ghergicha to doskonała lista SEO, dzięki której uzyskasz dostęp do najbardziej aktualnych i cennych informacji związanych z SEO.

Wniosek

SEO to dziedzina stale rozwijająca się, której znaczenie rośnie z każdym dniem. Jeśli chcesz nadal wygrywać w naszej grze SEO, ważne jest, aby być na czele postępujących trendów SEO.

Ci wpływowi SEO reprezentują jedne z najwybitniejszych umysłów w branży SEO. Skoro dotarliśmy do końca tego bloga, mamy nadzieję, że znalazłeś najlepsze kanały, którymi możesz podążać w swojej podróży do nauki i kształtowania umiejętności SEO. Śledząc je, możesz wzbogacić swoje umiejętności, spostrzeżenia i aktualizacje bezpośrednio z pierwszej linii SEO.

Możesz także zapoznać się z blogami SEO i kanałami YouTube, aby podbić wyszukiwarkę Google.