25 Przydatnych wskazówek, o których powinni wiedzieć wszyscy użytkownicy systemu Windows 10

Rok 2015 był świetnym rokiem dla wszystkich, którzy czekali na pojawienie się systemu Windows 10. Windows 10 obiecał naprawić wszystko, co złe w systemie Windows 8 i nie zawiódł nas. Omówiliśmy obszernie nowy system operacyjny, publikując posty o tym, jak radzić sobie z małymi błędami, które go nękają, i hacki, dzięki którym działa lepiej i bardziej według twoich upodobań. Windows 10 miał dla nas wiele do odkrycia, więc oto lista 25 najlepszych wskazówek i sztuczek Windows 10, które omówiliśmy w 2015 roku.

Wyłącz aktualizacje automatyczne

Firma Microsoft agresywnie próbuje zmusić użytkowników systemu Windows 7/8 do uaktualnienia do systemu Windows 10, ale nie kończy się to na jego wytrwałości, gdy jesteś w nowym systemie operacyjnym. Działa, aw systemie Windows 10 nie można zatrzymać pobierania aktualizacji przez system operacyjny. Po pobraniu aktualizacja zostanie zainstalowana, gdy ją zalecisz, bez opcji wyboru aktualizacji do pominięcia. Jest jednak mała aplikacja, która uniemożliwia mu pobieranie aktualizacji, co jest w połowie przyzwoitym rozwiązaniem problemu.

Win Updates Disabler

Przełącz plany zasilania za pomocą skrótów wiersza poleceń

Okno Personalizacja, które uwielbialiśmy w systemie Windows 7, nie jest już dostępne z menu kontekstowego prawego przycisku myszy na pulpicie. Utrudnia to szybki dostęp do niektórych bardzo przydatnych ustawień, z których jednym są ustawienia planów zasilania. Oto szybszy sposób przełączania planów zasilania, które zostały już skonfigurowane w wierszu polecenia.

identyfikator GUID planu zasilania

Udostępnij drukarkę USB w swojej sieci

Firma Microsoft zdecydowała się przenieść tę opcję z miejsca, w którym zwykle znajdowała się w starszych wersjach systemu Windows. Teraz trudno go znaleźć, prawie niemożliwe, chyba że wiesz, gdzie go znaleźć. Oto my wskazujemy ci właściwy kierunek.

drukarka win-10

Ustaw kolejność połączeń WiFi

Windows 10 pozbył się wielu bardzo ważnych opcji sieciowych, ale jak dotąd zmiana dotyczyła GUI. W przypadku wielu brakujących funkcji wiersz polecenia jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz z nich skorzystać. Jeśli chcesz ustawić preferencje połączeń Wi-Fi, gdy dostępnych jest kilka znanych, oto polecenie wiersza polecenia, które musisz zrobić.

wifi-win-10

Natywnie montuj i nagrywaj obrazy ISO

Wydawało się, że opcje Burn i Mount ISO, które były wcześniej dostępne dla plików ISO, zniknęły, dopóki nie wybierzesz obrazu ISO. Zarówno Burn, jak i Mount są teraz świadome kontekstu i nie otrzymasz ich, chyba że obsługujesz plik ISO. Przeczytaj szczegółowo, jak natywnie nagrać lub zamontować plik ISO w systemie Windows 10.

Mocowanie ISO systemu Windows 10

Uzyskaj efekt Aero Glass & Blur

Motyw szkła Aero i efekt rozmytych okien to prawdopodobnie jedne z najlepszych elementów interfejsu użytkownika, jakie pojawiły się na pulpicie systemu Windows. Microsoft zdecydował, że już go nie potrzebujemy i zrezygnował z tego, ale istnieje wiele aplikacji zdeterminowanych, aby go przywrócić. Uruchom AeroGlassGUI to łatwa w użyciu bezpłatna opcja, która właśnie to robi.

aero-gassian-blur-win10

Mikser głośności dla nowoczesnych aplikacji

Windows 10 będzie od czasu do czasu postrzegany jako niedokończony produkt. Przykładem tego jest brak miksera głośności dla nowoczesnych aplikacji. Można by pomyśleć, że gdy Microsoft wypycha nowoczesne aplikacje użytkownikom systemu Windows, spróbuje zapewnić im pełne wrażenia, ale w systemie Windows 10 wykluczył nowoczesne aplikacje multimedialne z miksera głośności. Jest fajna, mała aplikacja o nazwie EarTumpet, która naprawia to za Ciebie.

win10-ucho-trąbka

Zmień domyślną lokalizację zapisywania zrzutów ekranu

Windows 10 ma znacznie bardziej wyrafinowaną funkcję zrzutu ekranu niż jego poprzednicy, ale nie ma odpowiedniego GUI do zarządzania nim. Jeśli często korzystasz z tej funkcji, ale nie podoba Ci się to, że zrzuty ekranu są zapisywane w bibliotece obrazów, oto prosty sposób, aby to zmienić.

win10-zrzuty ekranu-loc

Dodaj / usuń foldery z aplikacji Zdjęcia

Aplikacja Zdjęcia systemu Windows 10 nie pyta, które foldery mają być zawarte w jej bibliotece. Automatycznie zakłada, że ​​chcesz przeglądać obrazy w usłudze OneDrive i bibliotece obrazów, ale to nie znaczy, że nie możesz nakazać jej zatrzymania.

win10-photos-1

Przywróć przeglądarkę zdjęć systemu Windows

Przeglądarka fotografii systemu Windows doskonale nadaje się do przeglądania dużych albumów. Jest znajomy, ma podstawowe funkcje powiększania, drukowania i obracania, i został ukryty w systemie Windows 10. Aby przywrócić przeglądarkę zdjęć, wystarczy niewielka edycja w rejestrze systemu Windows, ale jest to łatwe do zrobienia i warte tego, jeśli tego nie zrobisz Szczególnie podoba mi się aplikacja Zdjęcia.

Przeglądarka fotografii systemu Windows

Edycja elementów menu Start

Nowe menu Start w systemie Windows 10 oferuje wiele opcji dostosowywania (choć zdecydowanie możemy wymyślić kilka innych, które chcielibyśmy). Szczegółowo opisaliśmy, jak dodawać i usuwać podstawowe elementy, takie jak foldery, grupy i witryny internetowe, do nowego menu.

menu startowe win10

Zmniejsz menu Start

Nowe menu Start w systemie Windows 10 to skrzyżowanie menu Start w systemie Windows 7 z nowoczesnym ekranem startowym w systemie Windows 8. Wydaje się, że Microsoft znalazł równowagę między nimi, ale jeśli nadal nie jesteś fanem nieco większego Startu Menu, możesz zmienić jego rozmiar i odchudzić. Oto jak.

win10-sm

Usuń domyślne aplikacje systemu Windows 10

Windows 10 to więcej niż system operacyjny. Jest to potajemna próba Microsoftu polegająca na wypychaniu niektórych swoich produktów, a od czasu do czasu irytującej strony trzeciej do swoich użytkowników. Powszechnie widzisz powiadomienie zachęcające do wypróbowania MS Office, OneDrive nie przestanie Cię nękać, dopóki nie zalogujesz się i nie zaczniesz go używać, a także istnieje szansa, że ​​masz Candy Crush zainstalowaną w systemie jako domyślną aplikację. Oto jak usunąć wszystkie irytujące aplikacje domyślne w systemie Windows 10.

win10-ps-app

Znajdź klucz produktu Windows 10

Jeśli masz Windows 7/8, możesz uaktualnić bezpośrednio, bezpłatnie, bez klucza produktu, do Windows 10. Jest to dość płynny proces dla większości ludzi i dopiero gdy skończysz, zadasz bardziej istotne pytania, takie jak: Jak znaleźć klucz produktu? ”. Na szczęście jest na to bardzo proste rozwiązanie.

klucz produktu win10

Spraw, by Cortana korzystała z wyszukiwarki Google

Microsoft dodał Cortanę w Windows 10, co jest całkiem fajne. Niezbyt przyjemne jest to, że przekazuje Bing swoim użytkownikom i nikt tak naprawdę nie używa Bing. Jeśli Twoją domyślną przeglądarką jest Firefox lub Chrome, oto, jak możesz poprosić Cortanę o używanie wyszukiwarki Google zamiast Bing.

cortana-bing-google

Napraw problem z niewyraźnym tekstem

Windows 10 obsługuje skalowanie aplikacji. Sprawia, że ​​aplikacje wyglądają lepiej na większych ekranach i czasami wydaje się, że się zacinają. System Windows 10 może skalować Twoje aplikacje, nawet jeśli nigdy nie prosiłeś o to, aby tekst był rozmyty. Oto szybka i prosta naprawa.

win10-app-blur-text

Zastąp wiersz polecenia programem PowerShell w menu użytkownika Power

Jeśli chcesz korzystać z menu PowerShell w wierszu polecenia, możesz uzyskać do niego szybszy dostęp z menu użytkownika. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić go jako domyślny i gotowe.

power-user-menu-wiersz polecenia

Pobierz Eksplorator plików, aby otworzyć ten komputer zamiast szybkiego dostępu

Po uruchomieniu Eksploratora plików otwiera nową lokalizację „Szybki dostęp”. Szybki dostęp nie jest prawdziwym katalogiem. To po prostu zbiór najczęściej odwiedzanych miejsc i ostatnio otwieranych plików. Jeśli nie podoba ci się Eksplorator plików otwierający Szybki dostęp, oto jak powiedzieć mu, aby zamiast tego otworzył ten komputer (mój komputer).

win10-file-explorer-my-pc

Zmień tło ekranu logowania

Windows 10 umożliwia zmianę tła pulpitu i ekranu blokady. Nie pozwoli ci zmienić tła ekranu logowania i na zawsze utkniesz z domyślnym tłem, które ma. Nawet nie przechodzi przez obrazy w tak naturalny sposób, że ktoś chciał znaleźć sposób na obejście tego. Ta mała aplikacja pozwala zmienić tło ekranu logowania na dowolny obraz, a nawet jednolity kolor.

ekran logowania win10

Zobacz hasła do sieci WiFi

Przeglądanie haseł do znanej sieci Wi-Fi w systemie Windows było łatwe, dopóki system Windows 10 nie utrudniał tego. Nie możesz już uzyskać dostępu do właściwości sieci bezprzewodowej z zasobnika systemowego, ale to nie znaczy, że nie możesz uzyskać do nich dostępu. Oto jak.

win10-wireless-properties

Automatycznie włączaj tryb oszczędzania baterii, gdy bateria jest słaba

Jest to funkcja przeznaczona dla tabletów, ale może być równie przydatna w przypadku laptopów, zwłaszcza tych, których żywotność baterii spada. Możesz ustawić minimalny próg dla baterii i uruchomić tryb oszczędzania baterii.

bateria-saver-win10

Zmień miejsce, w którym OneDrive zapisuje pliki

OneDrive jest teraz domyślną aplikacją w systemie Windows 10 i zakłada, że ​​chcesz go po prostu używać. Jeśli nie zwracałeś uwagi podczas konfigurowania systemu Windows 10 po raz pierwszy, prawdopodobnie pozwolisz OneDrive zapisywać pliki w dowolnym miejscu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz później zmienić lokalizację. Oto jak.

onedrive-settings-win10

Utwórz motyw kolorystyczny dla dowolnego tła

Motywy oficjalnie nie pojawiły się w systemie Windows 10. Jesteśmy strasznie ograniczeni przez GUI, w którym możemy używać kolorów paska zadań i menu Start, a motywy, które działały w systemie Windows 7, po prostu nie mają zastosowania w systemie Windows 10. Dopóki Microsoft nie doda wsparcie dla prawdziwych motywów, oto jak dodać lepsze kolory do twojego pulpitu.

win10-desktop1

Znajdź i wyłącz aplikacje, które spowalniają uruchamianie systemu Windows 10

Menedżer zadań systemu Windows 10 może określić, które aplikacje mają duży wpływ na uruchamianie systemu. Im większy wpływ, tym dłużej trwa przygotowanie pulpitu do użycia. Możesz użyć menedżera zadań, aby znaleźć te aplikacje o dużym wpływie i wyłączyć ich uruchamianie podczas uruchamiania. To świetny sposób na radzenie sobie z aplikacjami, które lubią dodawać się do folderu Start Up podczas ich instalacji.

win10-start-up

Przypnij często używane ustawienia do menu Start

Panel sterowania w systemie Windows 10 zajął tylne miejsce wraz z pojawieniem się aplikacji Ustawienia. Będziesz często odwiedzać ustawienia, więc dlaczego nie dodać najczęściej używanych ustawień do menu Start i szybciej się do nich dostać?

przypnij, aby rozpocząć ustawienia

x