26 gier międzyplatformowych (PS, Xbox, PC, Switch) do wypróbowania dzisiaj

Rynek gier wideo jest przesycony. W rezultacie firmy zajmujące się grami wideo nieustannie szukają sposobów, które pomogą im się wyróżnić i przyciągnąć graczy.

Poza koncepcją gier, istnieje kilka funkcji, którymi gracze uwielbiają się przejmować. Jedną z takich funkcji jest gra międzyplatformowa. Wieloplatformowa funkcja gry pomaga graczom wypełnić lukę między różnymi systemami gier. Systemy te obejmują komputery PC, konsole do gier, urządzenia mobilne itp. Odnosi się to do możliwości uruchamiania gier wideo na różnych platformach, systemach operacyjnych i konfiguracjach.

Jakie są potrzeby gier międzyplatformowych?

Wcześniej kompatybilność między platformami była dużym problemem dla graczy. Dzieje się tak, ponieważ większość gier była dostępna tylko na jednym urządzeniu lub platformie. To ograniczyło wielu entuzjastom gier do korzystania z dobrych tytułów. Co więcej, gra wieloosobowa, będąca główną atrakcją dla graczy, ograniczała się do pewnych kryteriów.

Jednak gdy producenci gier rozpoczęli produkcję gier wieloplatformowych, społeczność graczy wzrosła skokowo. Teraz gracze są znacznie bardziej skoncentrowani na grach oferujących rozgrywkę międzyplatformową.

Jedną z głównych zalet gier międzyplatformowych jest gra międzyplatformowa. Umożliwia wielu graczom jednoczesne granie w jedną grę na różnych urządzeniach. Na przykład, jeśli masz konfigurację PS4, możesz grać ze znajomym, który ma konfigurację Xbox One.

Dodatkowo możesz grać w bardziej wyraziste tytuły na konkretnym urządzeniu, które posiadasz. Możesz też zagrać w jedną grę na wielu urządzeniach.

Chociaż nie jest tak łatwo znaleźć gry międzyplatformowe. Aby ułatwić proces badań, pracowaliśmy nad częścią wymagającą dla Ciebie tej ciężkiej pracy.

Zapoznaj się z listą najlepszych gier wieloplatformowych, z których możesz korzystać na wielu urządzeniach.

Wśród nas: Android, iOS, PC, Nintendo Switch

Among Us to wieloosobowa gra online o zdradzie i pracy zespołowej, która pozwala dołączyć do członków załogi na statku. Ta rozgrywka pozwala żyć jako członek załogi lub grać jako oszust.

Możesz cieszyć się tą wieloplatformową grą ze znajomymi na wielu platformach.

Apex Legends: Xbox One, PS4, PC, Switch

Apex Legends pozwala ci wziąć udział w bitwie, w której drużyny banitów i odmieńców walczą o tytuł mistrza Apex.

Ciesz się listą postaci, z których każda ma legendarne osobowości.

Back 4 Blood: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

Back 4 Blood to strzelanka FPS, która pojawiła się w 2021 roku. Jest to franczyza docenionego przez krytyków Left 4 Dead.

To kampania dla 4 graczy, która walczy z jeżdżącymi i współpracuje, aby sprostać ekscytującym wyzwaniom.

Battlefield 2042: PS5, Xbox Series X|S i PC | PS4 i Xbox One

Ciesz się tą pierwszoosobową strzelanką, Battlefield 2042, z wyjątkowym arsenałem i oddziałem. Tutaj doświadczysz ciągle zmieniających się wyzwań i warunków bitewnych. Innowacyjna broń, sprzęt i pojazdy zapewnią Ci ekscytujące wrażenia na polu bitwy.

Call of Duty: Modern Warfare: Xbox One, PS4, PC

Call of Duty: Modern Warfare to strzelanka FPS, w której wcielasz się w najlepszego żołnierza. Korzystając z różnych nowoczesnych technologii wojennych, broni i sprzętu, możesz chronić świat przed atakującymi go żywiołami.

Rycerstwo 2: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

Niesamowita kinowa prezentacja i walory wizualne Chivalry 2 pozwolą zakochać się w tym tytule.

Tutaj poznasz epickie średniowieczne pola bitewne i uwolnisz szereg ciężkich machin oblężniczych. Należą do nich trebusze, balisty, tarany, katapulty, płaszcze, drabiny itp.

Dauntless: PS4, Xbox One, PC, Switch

Nieustraszony to RPG akcji, w które możesz grać za darmo. Zabójcy odgrywania ról, aby pokonać potworne stwory Behemoty.

Dead by Daylight: Switch, Xbox One, PS4, PC

Dead by Daylight to wieloplatformowa gra oparta na wieloosobowym horrorze. W tej rozgrywce 1 gracz odgrywa rolę dzikiego zabójcy, a 4 graczy zostaje Ocalonymi.

Destiny 2: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

Ciesz się epicką podróżą po Układzie Słonecznym w tej strzelance akcji Destiny 2. Kinowa kampania fabularna tego tytułu pozwala walczyć z brutalnym Czerwonym Legionem.

Elden Ring (PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Switch i PC)

Ta gra RPG akcji fantasy, Elden Ring, przedstawia świat zaprojektowany przez Hidetakę Miyazakiego. Jest twórcą znanej serii gier DARK SOULS. Poznaj szeroki wybór broni, aby walczyć o wysoką stawkę.

Martwe zło: Gra: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch

Jeśli chcesz mieć najlepsze wrażenia dla wielu graczy, tytuł Evil Dead: The Game jest właściwym wyborem. Oferuje do wyboru rozgrywkę kooperacyjną lub walkę gracz kontra gracz. Opiera się na serii Evil Dead.

Final Fantasy XIV: Odrodzenie Królestwa: PS4, PC, Mac

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn to gra RPG dla wielu graczy, która pozwala walczyć z zaciekłymi wrogami Eorzei. Oferuje elastyczny system klas, za pomocą którego możesz natychmiast zmienić z 18 różnych klas.

Fortnite: PS4, Xbox One, Switch, PC, urządzenia mobilne, Xbox Series X, PS5

Fortnite to gra akcji, która pozwala współpracować z innymi graczami i budować ogromne forty oraz walczyć z hordami potworów. Aby budować forty, musisz wykorzystać swoją inteligencję, ponieważ potwory mogą szybko wyczuć błędy w projekcie.

Wpływ Genshin: PC, PS4, Android, iOS

Uderzenie Genshin to wieloplatformowa gra, która oferuje rozgrywkę RPG akcji. Został opracowany przez miHoYo. System walki oparty na akcji, który zawiera, pozwala zdobywać nowe postacie i broń.

Knockout City: PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S

Miasto nokautu to gra wideo dla wielu graczy, która obejmuje rywalizację zespołową. Tutaj jedna drużyna graczy atakuje drugą drużynę innych graczy. Dwie przeciwne drużyny wybijają się nawzajem piłką. Zawiera wiele rodzajów piłek, z których każda ma inne specjalności.

Minecraft: Xbox One, PS4, Switch, PC, urządzenia mobilne

Minecraft to wspaniała gra wideo typu sandbox, która przeniesie Cię w pełną zabawy przygodę. Tutaj możesz odkrywać losowo generowane światy i budować rzeczy, które sobie wyobrazisz, takie jak dom lub zamek, umieszczając klocki.

Need for Speed: Heat: PS4, Xbox One, PC

Jeśli jesteś fanem wyścigowych przygód, musisz spróbować Need for Speed: Upał. Jest to żywa gra wyścigowa, w której będziesz musiał zrobić wszystko, aby pokonać konkurencję. Dostosuj swoją kolekcję samochodów i stwórz spersonalizowaną tożsamość.

Overwatch: PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S

Rozgrywka w Overwatch pozwala wybrać wybranego bohatera spośród szerokiej gamy naukowców, żołnierzy, poszukiwaczy przygód i osobliwości.

W tej zespołowej strzelance wprowadzaj innowacje i odkrywaj niezwykłą broń i moce oraz angażuj swoich wrogów.

Power Rangers: Battle for the Grid: Switch, Xbox One, PS4, PC

Power Rangers: Battle for the Grid zawiera postacie z serii Power Ranger. Zawiera żywe szczegóły i oszałamiającą grafikę, która pozwala na pełną zabawy walkę z wrogami.

Quake: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch

Quake to seria pierwszoosobowych strzelanek, które są rozwijane jako następca serii Doom.

Rocket League: Xbox One, Switch, PC, PS4

Rocket League to jedna z najpopularniejszych gier sportowych tej generacji. Wygrała lub była nominowana do ponad 150 nagród „gry roku”.

Jest to idealne połączenie samochodowego chaosu i wysoko sproszkowanej piłki nożnej w stylu arcade.

Rogue Company: PS4, Nintendo Switch, PC, Xbox One, Xbox Series X

Nieuczciwa firma to pełna zabawy strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, która jest całkowicie darmowa. Możesz wybierać spośród różnych polecanych grywalnych postaci i walczyć ze sobą.

Gwiezdne wojny: Eskadry: Xbox One, PS4, PC

Star Wars: Squadrons pozwala ci przeżyć autentyczne wrażenia z pilotażu i opanować umiejętności walki gwiezdnych myśliwców. Wejdź do kokpitu i weź udział w kosmicznej bitwie 5 na 5.

World of Warships: Legends: PS4, Xbox One, PC

Ta gra, World of Warships: Legends, zawiera epicką morską akcję, której możesz doświadczyć w trybie wieloosobowym za darmo.

World War Z: Epic Games Store, Xbox One, PC

World War Z zawiera epickie tryby gry Player vs. Player vs. Zombies, które pozwalają cieszyć się kampanią kooperacyjną. Walcz z rojami kilku zombie w tej dynamicznej rozgrywce.

WWE 2k: Battlegrounds: PC, PS4, Xbox One

Wejdź na pole bitwy WWE z WWE 2k: Battlegrounds zręcznościową grą akcji. Zawiera więcej niż legendy i supergwiazdy WWE.

Wniosek

Tak więc masz najlepsze gry międzyplatformowe. Niezależnie od platformy, na której grasz
gry, prawdopodobnie będziesz miał więcej osób, z którymi możesz się dzielić i bawić.

x