3 narzędzia do tworzenia i osadzania wykresów lub wykresów online

Nic nie przebije dobrej graficznej reprezentacji danych. Możesz usiąść i napisać bardzo dobrze sformułowane wyjaśnienie tego, co reprezentuje zbiór danych, ale jeśli nie masz ładnego wykresu pokazującego ogólny t rend, być może napisałeś na próżno. Jeśli chodzi o aplikacje komputerowe, masz doskonałe opcje, takie jak iWork dla komputerów Mac, Office Libre dla systemu Linux i MS Office dla Windows. Są to wszystkie rozwiązania komputerowe, których można używać do tworzenia świetnych wykresów dla dokumentów i prezentacji. W przypadku publikowania online wykresy są prezentowane inaczej; możesz użyć wykresu utworzonego i wyeksportowanego z aplikacji komputerowej lub możesz skorzystać z wielu narzędzi online, które zostały stworzone w celu prezentowania lepszych wykresów odbiorcom internetowym. Oto trzy bezpłatne narzędzia, które właśnie to robią i są wyposażone w funkcję osadzania.

Arkusze kalkulacyjne Google

Zwykle używamy arkuszy kalkulacyjnych Google do edycji lub tworzenia arkuszy kalkulacyjnych i nic więcej, ale ma funkcję wykresów, a te wykresy można osadzać w dowolnym miejscu online. Jeśli zamierzasz używać narzędzia online do tworzenia i osadzania wykresów, Arkusze kalkulacyjne Google są prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji do wyboru, ponieważ możesz zaktualizować wykres w dowolnym momencie, a na Dysku Google masz miejsce na zapisanie jak największej liczby wykresów i arkusze kalkulacyjne, jak chcesz. Niewiele narzędzi ma tak zaawansowane funkcje do edycji i formatowania danych, jak Dokumenty Google, więc jest to prawdopodobnie najlepsza opcja spośród wielu.

wykres dokumentów google

Odwiedź Dokumenty Google

ChartBlocks

ChartBlocks to aplikacja online z planami bezpłatnymi i premium, co oznacza, że ​​liczba bezpłatnych wykresów, które możesz za jej pomocą utworzyć, jest ograniczona. Zaletą tej aplikacji jest to, że tworzy naprawdę wspaniałe wykresy. Masz do wyboru pięć typowych typów wykresów i mnóstwo szablonów. Możesz importować własne dane i nazwać wykresy według własnych upodobań.

Wykres Utwórz wybrane typy

Szablony sprawiają, że nie musisz się martwić o to, których kolorów użyć, a aplikacja ma wiele opcji udostępniania. Wymiary wykresu można ustawić co do piksela, możesz dodać do niego więcej danych, dostosować kolory, jeśli nie podoba Ci się motyw, i wiele więcej. Tam, gdzie Google Spredsheets zapewnia dużą kontrolę nad danymi i sposobami manipulowania nimi, ChartBlocks zapewnia dużą kontrolę nad wyglądem wykresu.

Tworzenie wykresu

Odwiedź ChartBlocks

Datawrapper

Datawrapper nie wymaga nawet rejestracji, aby utworzyć i opublikować wykres. Jego edytor danych nie jest najbardziej funkcjonalny. Możesz wkleić dane, ale ich edycja najprawdopodobniej zepsuje zrozumienie poszczególnych punktów danych przez aplikację. Powinieneś mieć poprawnie sformatowane dane przed wklejeniem ich do aplikacji. Mając to na uwadze, możesz się zastanawiać, dlaczego ta aplikacja jest tutaj wymieniona.

Datawrapper to świetne narzędzie do publikowania wykresów, jeśli cytujesz badanie. Nie tylko pozwala dostosować punkty danych i sposób ich reprezentacji na wykresie oraz obsługuje różne typy wykresów, ale także umożliwia osadzenie źródła danych, dodanie opisu, a nawet wyróżnienie elementu na wykresie, jeśli chcieć. W przypadku każdego wydawnictwa akademickiego ta aplikacja jest całkiem dobra.

Datawrapper

Odwiedź Datawrapper

Bonus: Sprawdź Vizualize.me, jeśli chcesz stworzyć CV, które jest infografiką Twojej kariery.