3 rzeczy, które możesz zrobić z Cortaną w systemie Windows 10

Aplikacje pomocy osobistej pojawiające się na pulpicie były tylko kwestią czasu, a wersja zapoznawcza systemu Windows 10 wydana kilka dni temu pozwala nam zobaczyć, jak Cortana będzie działać na Twoim komputerze. Zintegrowany z funkcją wyszukiwania, która zadebiutowała w Windows 10, to coś więcej niż tylko sposób na zachęcenie ludzi do korzystania z Bing. Wzięliśmy to na przejażdżkę i oto trzy rzeczy, które robisz z Cortaną, i zgadnij, co jeszcze będziesz w stanie z nią zrobić, gdy funkcja zostanie wprowadzona w ostatecznej wersji.

cortana-banner1

1. Wyszukaj pogodę

To bardzo stara sztuczka dotycząca aplikacji / funkcji osobistych asystentów. Siri może to zrobić, Cortana może to zrobić na Windows Phone, Google Now to robi, możesz poprosić Chrome o sprawdzenie pogody dla Ciebie, aw systemie Windows 10 wystarczy powiedzieć „ Hej Cortana ” i zapytać, co pogoda jest.

cortana_weather1 cortana_weather

2. Dodaj przypomnienie

Cortana jest wyposażona w zgrabną funkcję przypomnienia i możesz użyć prostych poleceń głosowych, takich jak „Dodaj przypomnienie”, aby je dodać. Przypomnienie można ustawić na miejsce lub na określony czas. Możesz nie tylko dyktować, do czego ma służyć przypomnienie, ale także mówić, gdzie i o której godzinie chcesz otrzymać przypomnienie. Przypomnienia mogą być powtarzane. Aby miejsca działały jako wyzwalacze dla przypomnień, musisz je najpierw dodać.

cortana_add_remindercortana_reminder

3. Przeszukuj Internet za pomocą Bing

Ta funkcja jest dość standardowa w przypadku większości aplikacji pomocy osobistej, a wykonanie naprawdę robi różnicę. Dzięki Cortanie wszystko, co powiesz, czego nie rozumie jako polecenia, zostanie wysłane do wyszukiwania online w usłudze Bing. Użyje domyślnej przeglądarki i nie zmusi Cię do korzystania z Internet Explorera.

cortana_searc

Te trzy funkcje są obecnie uruchomione w kompilacji systemu Windows 10 wydanej kilka dni temu, ale jest kilka poleceń, które dają nam wiadomość na poniższym zrzucie ekranu, z których jedna prosi Cortanę o znalezienie miejsca do jedzenia. Cortana jest wyposażona w funkcję Miejsca, więc być może w przyszłych aktualizacjach lub w miarę zapełniania naszych ulubionych miejsc ta funkcja może działać.

cortana_updates