3 sposoby korzystania z Google Chrome jako odtwarzacza muzyki dla plików lokalnych

Często mówimy o tym, jak potężne stały się przeglądarki internetowe; z prostych programów, które umożliwiają dostęp do stron HTML, przekształciły się w bardzo potężne aplikacje obsługujące wiele innych formatów plików. Nowoczesna przeglądarka może otwierać obrazy, odtwarzać filmy i umożliwiać czytanie dokumentów PDF. Co więc powstrzymuje nas przed korzystaniem z wielu typów plików, które obsługuje nasza przeglądarka? Przykładem; co by było, gdybyś chciał zrezygnować z odtwarzacza muzyki i zamiast tego użyć Chrome? Bez zainstalowanych dodatkowych aplikacji ani rozszerzeń możesz otworzyć plik MP3 w Chrome, przeciągając i upuszczając go na kartę lub używając funkcji Ctrl + O i wybierając go z biblioteki, a plik zostanie odtworzony. Ale chcemy czegoś lepszego; bogatszy w funkcje odtwarzacz, który obsługuje naszą bibliotekę muzyczną, a oto trzy sposoby na uzyskanie tego wszystkiego.


Rozszerzenie Chrome

To jeden z najbardziej oczywistych i najłatwiejszych sposobów odtwarzania muzyki w Chrome, chociaż Chrome Web Store jest bardziej zaśmiecony rozszerzeniami, które odtwarzają muzykę ze Spotify, YouTube i Pandory. Achshar Player to rozszerzenie do przeglądarki Chrome poświęcone Twojej lokalnej muzyce. Obsługuje nie tylko listy odtwarzania, ale także obsługuje katalogi, sortowanie według wykonawców, utworów i albumów, funkcję wyszukiwania oraz funkcje odtwarzania losowego i zapętlenia. Interfejs jest jednak pozbawiony blasku i może to odebrać coś z twojego doświadczenia. Gracz otwiera się w zakładce, która musi być zawsze otwarta.

Achshar-Player-song-list.jpg

Pobierz Achshar Player z Chrome Web Store

Aplikacja Chrome

Jeśli chcesz oddzielić odtwarzacz muzyki od wszystkich otwartych okien Chrome, możesz użyć aplikacji Chrome i znaleźliśmy dwa niesamowite, które obsługują katalogi, odtwarzanie losowe, pętlę i inne, z niesamowitym interfejsem do uruchomienia.

Remo jest dostępny zarówno jako aplikacja internetowa oparta na HTML5, jak i jako aplikacja Chrome z aplikacją na Androida, która umożliwia sterowanie odtwarzaniem. Nie tylko odtwarza muzykę, ale także obsługuje teksty i korektor. Aplikacja Chrome nie pobiera tekstów piosenek, ale obsługuje je, jeśli są osadzone w pliku muzycznym. Obsługuje pliki w formacie MP3. Aby utworzyć listę odtwarzania, otwórz katalog i wybierz utwory, które chcesz odtwarzać. Remo nie pozwala na zapisanie listy odtwarzania, więc będziesz musiał ją odtworzyć za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji. Jeśli zdecydujesz się na nim polegać, rozważ tworzenie list odtwarzania poprzez sortowanie utworów w folderach, a następnie ich wybieranie.

Remo

Pobierz Remo Music Player z Chrome Web Store

Odwiedź Remo

MP3 Player to kolejna aplikacja Chrome, która ma mniej funkcji w porównaniu do Remo, ale jest bardziej kompaktowa, co zapewnia czysty wygląd. Obsługuje katalogi, odtwarzanie losowe i pętle. Wszystkie utwory w wybranym katalogu można wyświetlić wraz z nazwą wykonawcy i albumem. Niestety ta aplikacja nie obsługuje playlist.

odtwarzacz mp3

Pobierz odtwarzacz MP3 z Chrome Web Store

Aplikacja internetowa HTML5

Możesz użyć aplikacji internetowej Remo do odtwarzania lokalnych plików muzycznych i jest to zdecydowanie najlepsza i najbardziej estetyczna aplikacja internetowa, jaką znaleźliśmy do odtwarzania lokalnej muzyki. Alternatywnie istnieje odtwarzacz MP3 firmy Antimatter. Może załadować całą bibliotekę muzyczną i umożliwia wyszukiwanie utworów według nazwy lub wykonawcy. Obsługuje tasowanie utworów, ale nie zapętla.

Antymateria odtwarzacza MP3

Odwiedź MP3 Play firmy AntiMatter

Czy wiesz o świetnym odtwarzaczu muzyki dla Chrome, który obsługuje lokalne pliki muzyczne? Dajcie nam znać w komentarzach!

x