Udostępnij teraz w social media:

Nie omawiamy aktualizacji i nowych wersji przeglądarki Google Chrome tak regularnie, jak robimy to w przypadku przeglądarki Firefox. Prawdopodobnie dlatego, że numery wersji są znacznie mniej istotne w przypadku Chrome. Ale od czasu do czasu zdarza się, że coś się zmienia, a ja po prostu przytoczę ten cytat z X-Men, żeby to najlepiej wyjaśnić; „Ten proces jest powolny i zwykle trwa tysiące lat. Ale co kilkaset tysiącleci ewolucja skacze do przodu ”. Chrome jest znany z bardzo minimalnego interfejsu i perfekcyjnego wykonania. Firefox, po wielu aktualizacjach w końcu nadrobił zaległości, ale otwórz okno Firefoksa i naciśnij klawisz Alt, wszystkie te stare menu powracają na kilka sekund. W Chrome interfejs jest tak minimalny, że zmiany są trudne do wprowadzenia, a nawet trudniejsze do wykrycia. To powiedziawszy, oto trzy zmiany, które zostały wprowadzone w Chrome w ciągu ostatnich kilku aktualizacji.

Menu ustawień

To całkiem nowa zmiana, którą zauważyłem, gdy chciałem wyłączyć rozszerzenie. Jeśli nie odwiedzasz ustawień częściej, opcja „Narzędzia” została usunięta. Kiedyś rozwijał się, aby odsłonić inne strony, w tym stronę Rozszerzenia, której pierwotnie szukałem. Zamiast tego mamy „Więcej narzędzi” na samym dole i zawiera stronę Rozszerzenia, narzędzia programistyczne, menedżera zadań itp. Inne bardziej oczywiste zmiany obejmują funkcje Wytnij, Kopiuj i Wklej obok nowej opcji Edytuj. Jest lepsza ulepszona kontrola powiększenia, a także opcja pełnego ekranu.

Zapisywanie zakładek

To dość mała zmiana, ale przycisk „Gotowe”, który pojawia się w wyskakującym okienku zakładek po zapisaniu linku, ma teraz nazwę „Zakończone”. Nikt nie wie, dlaczego zdecydowali się zmienić tylko to jedno słowo i nic więcej. Wolałbym, żeby więcej folderów pojawiło się w ostatnio dodanym menu.

Sprawdź -   Jak włączyć przycisk Play / Pause na pasku narzędzi Chrome

zakładka chrome

Zapisywanie haseł

W przypadku witryn internetowych, do których masz zapisane hasła w przeglądarce, łatwiej jest to stwierdzić i cofnąć tę czynność. Ikona klucza na pasku adresu URL wskazuje jako taką i możesz cofnąć ostatnie zapisane preferencje w małym wyskakującym okienku. Jeśli ikona jest niebieska, oznacza to zapisane preferencje dla tej witryny. Jeśli jest wyszarzona, oznacza to, że żadna preferencja nie została zapisana. Możesz także uzyskać dostęp do Menedżera haseł z tego menu, jeśli nie zapisałeś go dla tej witryny. Opcje pojawiające się w wyskakującym okienku będą się różnić w zależności od zapisanych preferencji.

hasło chrome

Czy zauważyłeś ostatnio coś nowego w Chrome?

Sprawdź -   Jak zmienić język w tłumaczeniu Chrome