Udostępnij teraz w social media:

Google ukrył w swojej wyszukiwarce wiele dziwacznych pisanek i zabawnych gier. Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych, więc po prostu udaj się do Google i wpisz jedno z następujących wyszukiwań.

Szukaj: Anagram

Miałeś na myśli nag a barana? Nie dokładnie. Anagram to słowo (lub fraza) utworzone przez przestawienie liter słowa źródłowego. Oto kilka popularnych przykładów:

Binarny / Rozgarnięty
Cichy / Słuchaj
Akademik / Brudny pokój

Gdy wpiszesz „anagram” na pasku wyszukiwania Google, Google zapyta, czy masz na myśli „nag a barana”, ponieważ jest to anagram „anagram”. Naprawdę sprytne, Google.

Szukaj: krzywo

Nie musisz pić zbyt wielu koktajli, aby tekst wyglądał krzywo. Podczas wyszukiwania „krzywo” (co dosłownie oznacza nie prosto lub poziomo), strona wyników wyszukiwania Google lekko się przechyli.

Szukaj: Bletchley Park

Animowany GIF Google

Jeśli znasz Bletchley Park w Anglii, wiesz, że ma on długą historię. Ta atrakcja turystyczna była niegdyś tajnym domem łamaczy szyfrów z czasów II wojny światowej.

Google honoruje ten historyczny punkt orientacyjny, „dekodując” Bletchley Park w panelu wiedzy po prawej stronie wyników wyszukiwania.

Szukaj: Blink HTML

Możesz również wpisać „”Lub„ blink tag ”dla tego.

Animowany plik GIF pokazujący migający tag <Blink> w wynikach wyszukiwania Google ”. width = ”640 ″ height =” 302 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p><p> Jak sama nazwa wskazuje, migający znacznik HTML <blink>, który jest teraz przestarzały, powoduje, że zawartość tag migać. Nostalgia lat 90., ktoś? </p><h2 role =Szukaj: Ćwiczenia oddechowe

Animowany plik GIF

Czasami wszyscy potrzebujemy chwili, aby złapać oddech. Jeśli wyszukasz „ćwiczenia oddechowe” w Google, u góry pojawi się jednominutowe ćwiczenie. Kliknij przycisk Odtwórz, aby go uruchomić.

Szukaj: Cha-Cha Slide

Animowany plik GIF

Cofnijcie to teraz, wszyscy! Będąc niczym innym jak klasykiem, Cha-Cha Slide DJ Casper to dobrze znana piosenka i taniec z choreografią. Chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić?

Po prostu wpisz „cha-cha slide” na pasku wyszukiwania Google. Obok tytułu pierwszego filmu zobaczysz strzałkę; kliknij, aby poprowadzić Cię przez taniec.

Szukaj: Gra życia Conwaya

Animowany GIF Conwaya

W 1970 roku brytyjski matematyk John Horton Conway opracował grę w życie. Jest to gra bez graczy, podczas której po prostu siedzisz i patrzysz, jak komórki żyją, umierają i rozmnażają się.

Aby zagrać (obejrzeć) w tę grę z automatami komórkowymi, po prostu wpisz „Conway’s Game of Life” w pasku wyszukiwania Google i spójrz w prawo, aby zobaczyć, jak całe życie się zaczęło.

Dinosaur Game (tylko Chrome)

Animowany GIF firmy Google

Jeśli nie masz połączenia z Internetem i spróbujesz załadować stronę internetową w Google Chrome, pojawi się komunikat „Brak internetu” wraz z T-Rex. Możesz zmienić tę przerażającą stronę w zabawnego, niekończącego się biegacza (lub przynajmniej do czasu powrotu do trybu online).

Wystarczy nacisnąć spację, a dinozaur zacznie biec. Gdy kaktusy i ptaki zbliżają się do Ciebie, ponownie naciśnij spację, aby przeskoczyć nad nimi. Kiedy w coś trafisz, gra się kończy, a Twój najlepszy wynik zostaje zapisany. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę wysoki wynik, możesz zhakować grę i uczynić swojego dinozaura niepokonanym.

Inne przeglądarki też mają ukryte gry – sprawdź wyrafinowaną grę do surfowania w przeglądarce Microsoft Edge lub dobrze ukrytą grę Pong w przeglądarce Mozilla Firefox.

Szukaj: Zrób beczkę

Animowany plik GIF z wyszukiwarki Google wykonujący beczkę.

Piloci myśliwców wśród nas (lub ci, którzy grali w Starfox) wiedzą, że beczka to manewr powietrzny, podczas którego samolot obraca się zarówno na osi podłużnej, jak i bocznej. Mówiąc prościej, robi pętlę i rolkę w tym samym czasie. I to jest epickie.

Wpisz „Do a Barrel Roll” na pasku wyszukiwania Google, aby zobaczyć jedną w całej okazałości.

Szukaj: Dreidel

Animowany GIF wirującego drejla w Google.

Dreidel to bączek, który składa się z czterech boków, z których każda zawiera literę alfabetu hebrajskiego. Dzieci często bawią się nimi podczas Chanuki.

Jeśli wyszukujesz słowo (lub „spin dreidel”) w Google, w górnym panelu wyników wyszukiwania pojawi się obracający się dreidel. Kliknij „Zakręć ponownie”, jeśli chcesz, aby dreidel właśnie to zrobił.

Szukaj: Festivus

Ankieta Festivus w wynikach wyszukiwania Google.

Słyszałeś o choince, ale co powiesz na ankietę Festivus? Festivus, obchodzony 23 grudnia, to świeckie święto, które stało się szeroko znane po tym, jak zostało przedstawione w odcinku Seinfeld.

Aby zobaczyć ankietę Festivus, wpisz Festivus w pasku wyszukiwania Google, a pojawi się ona po lewej stronie wyników wyszukiwania. „A Festivus Miracle!” pojawia się również obok liczby wyników wyszukiwania pod paskiem wyszukiwania.

Szukaj: Fidget Spinner

Animowany GIF numerowanej przędzarki typu fidget.

Czuję się niespokojny? Możesz użyć fidget spinner, aby cię uspokoić Możesz też wpisać „Spinner” lub „Fidget Spinner” w wyszukiwarce Google. Fidget spinner pojawi się w górnym panelu wyników wyszukiwania. Po prostu kliknij „Zakręć”, aby zawirować.

Możesz również zmienić go na numerowaną pokrętło, przełączając suwak w prawym górnym rogu na „Numer”.

Szukaj: Rzuć monetą

Animowany GIF przedstawiający rzucaną monetę Google.

W pewnym momencie wszyscy musieliśmy podjąć decyzję. Oczywiście jedynym logicznym sposobem jest rzucenie monetą!

Jeśli go nie masz, po prostu wpisz „Flip a Coin” w wyszukiwarce Google, a oprogramowanie do obracania monet pojawi się u góry wyników. Moneta automatycznie obróci się raz. Aby ponownie ją odwrócić (najlepiej dwa z trzech?), Po prostu kliknij „Odwróć ponownie”.

Szukaj: Ciekawostki

Ciekawostka o populacji kontynentów w Google.

Czy jest lepsze miejsce do wyszukiwania przypadkowych faktów niż w Internecie? Jeśli wpiszesz „Ciekawostki” lub „Ciekawostki” w wyszukiwarce Google, w górnym panelu wyników pojawi się losowy fakt. Możesz kontynuować w dół tunelu, klikając „Zadaj inne pytanie”.

Jeśli nie tylko interesuje Cię poznanie przypadkowych faktów, ale także chcesz się na nie zapytać, zajrzyj na naszą siostrzaną stronę, Mindbounce.

Szukaj: Google w 1998 roku

Google w 1998 roku.

Firma Google została założona 4 września 1998 r. Jeśli byłeś wtedy w pobliżu, ale nie pamiętasz, jak to wyglądało, lub jeśli jeszcze się nie urodziłeś, nadal możesz to sprawdzić!

Wystarczy wpisać „Google w 1998 roku” w pasku wyszukiwania, aby wyświetlić oryginalną wersję Google.

Szukaj: Historia logo Google

Logo Google 30 sierpnia 1998 r.

Teraz, kiedy już widziałeś, jak wyglądało Google w 1998 roku, czy nie jesteś ciekawy wszystkich zmian, jakie wprowadziło do swojego logo w ciągu ostatnich 22 lat?

Jeśli tak, po prostu wpisz „Historia logo Google” w wyszukiwarce, a pojawi się pokaz slajdów ze wszystkimi różnymi logo Google.

Szukaj: Czy Google nie działa?

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane problemami z serwerem, wewnętrznymi błędami operacyjnymi, czy nawet naruszeniem bezpieczeństwa, zdarzają się przerwy w dostawie. Gdy witryna lub usługa nie działa prawidłowo, ludzie często szukają informacji, czy ta witryna lub usługa nie działa.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy Google nie działa, po prostu wpisz „Czy Google nie działa” w pasku wyszukiwania. Jeśli tak nie jest, Google odpowie bezczelnym „Nie”.

Szukaj: kerning

wyniki dla

Kerning to proces dostosowywania odstępów między literami lub znakami w tekście. Jest często używany do przybliżania małych liter do wielkich liter.

Podczas wyszukiwania hasła „kerning” w wyszukiwarce Google litery w tym słowie są w wynikach wyszukiwania oddzielane od siebie.

Szukaj: Marquee HTML

Animowany plik GIF przedstawiający przewijany tekst w wynikach wyszukiwania Google dla zapytania

Znacznik HTML markizy, , jest teraz przestarzały, ale powoduje przewijanie treści w tagu od prawej do lewej.

Jeśli wpiszesz „”,„ Marquee HTML ”lub„ marquee tag ”w wyszukiwarce Google, tekst pokazujący liczbę wyników będzie przewijany od prawej do lewej.

Szukaj: Metronom

Metronom w wyszukiwarce Google.

Zapomniałeś metronomu w domu? Bez obaw! Chociaż z pewnością nie brakuje aplikacji metronomu na iPhone’a i Androida, Google również ma rozwiązanie.

Aby uzyskać do niego dostęp, po prostu wyszukaj „metronom” w wyszukiwarce Google. Jeden pojawi się w górnym panelu wyników wyszukiwania. Możesz ustawić go w zakresie od 40 do 218 BPM.

Szukaj: Pac-Man

Animowany plik GIF

Pac-Man to gra zręcznościowa, w której gracz porusza się po labiryncie i zjada kropki oraz owoce – a wszystko to przy jednoczesnym unikaniu duchów. Został wydany w 1980 roku, ale nadal możesz w to grać dzisiaj.

Po prostu wyszukaj „pacman” w wyszukiwarce Google, a następnie kliknij „Odtwórz” w górnym panelu wyników wyszukiwania. Pojawi się wyskakujące okienko, zachęcające do rozpoczęcia gry.

Szukaj: Play Snake

Animowany GIF gry Snake w wyszukiwarce Google.

Pamiętasz zabawną grę w węża, w którą grałeś na swoim telefonie Nokia? Nadal możesz w to grać!

Po prostu wpisz „Play Snake” w wyszukiwarce Google, a następnie kliknij „Play” w górnym panelu wyników wyszukiwania. Pojawi się wyskakujące okienko, zachęcające do gry. Jest bardziej kolorowy niż oryginał i nadal jest fajnym sposobem na zabicie czasu.

Szukaj: Pluton

Wyniki wyszukiwania dla

W 2006 roku Pluton został zdegradowany z planety do „planety karłowatej” przez Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU). Pluton nie zdołał oczyścić otoczenia wokół swojej orbity, co jest jednym z wymagań, które IAU zdecydowało

Sprawdź -   Jak wyświetlić wszystkie uprawnienia aplikacji w systemie macOS