4 Chatboty, takie jak ChatGPT, do prowadzenia rozmów na wzór człowieka

ChatGPT OpenAI podbił świat, ale nie jest to jedyny chatbot. Istnieje więcej chatbotów zbudowanych na tym samym interfejsie API, które oferują różne funkcje i wyniki.

Podobnie jak ChatGPT, brzmią tak, jakby rozmawiał z tobą człowiek i mógł odpowiadać na pytania. Mogą pisać kod, wiersze i eseje, żartować, rozwiązywać zadania matematyczne i robić wszystko, co potrafi ChatGPT.

Mimo że ich interfejs API jest taki sam, te chatboty mają inne unikalne funkcje, które czynią je wartościowymi, nawet jeśli jesteś zadowolony z ChatGPT.

Poniżej wymieniłem niektóre alternatywy dla ChatGPT, które mogą dostarczać informacji i rozmawiać z Tobą jak prawdziwy człowiek.

Potrzeba alternatyw dla ChatGPT

ChatGPT jest zdecydowanie bardzo potężny i możesz pomyśleć, że jest idealny dla twoich potrzeb, ale ma mnóstwo ograniczeń i problemów. Najważniejszym czynnikiem jest to, że jego dane zostały wycięte w 2021 r., więc może odpowiadać tylko na zdarzenia, które miały miejsce wcześniej.

Ponadto, ponieważ jest obecnie niezwykle popularny, stale napotyka problemy związane z obciążeniem serwerów, takie jak niska wydajność, nieoczekiwane błędy, a nawet całkowite zamknięcie usługi. Przestają też przyjmować nowe konta na dni, kiedy obciążenie jest zbyt duże.

Alternatywy ChatGPT są zwykle bardziej stabilne ze względu na mniejszą liczbę połączeń z serwerami i mają dodatkowe funkcje, takie jak możliwość wyboru zaprogramowanej osobowości bota lub generowania obrazów AI itp.

YouChat

Jesteś przede wszystkim wyszukiwarką, w której możesz dostosować typ wyników dla swojego zapytania za pomocą dziesiątek kategorii. Jednak ostatnio dodał YouChat, który jest oparty na tym samym modelu GPT-3.0 OpenAI, który napędza ChatGPT.

Dane YouChat nie są ograniczone do 2021 roku, w przeciwieństwie do ChatGPT. Jego wiedza jest aktualizowana kilka razy dziennie, aby zapewnić Ci dostęp do najnowszych informacji. Zapytałem go o jego najnowszą aktualizację i tego samego dnia zadałem pytanie.

Chociaż zauważyłem, że jego dane nie zawierają informacji o najnowszych wiadomościach, a czasem ostatnich wydarzeniach, które są mniej popularne. Na przykład może mi powiedzieć o zwycięzcy Mistrzostw Świata FIFA 2022, ale nie o niedawnym przecieku kolejnego flagowego telefonu Samsunga. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki są nadal znacznie lepsze niż ograniczone dane ChatGPT.

Co ważniejsze, zawiera również bezpośrednie linki do źródeł, z których uzyskał informacje o konkretnym zapytaniu. Nie podaje jednak linków do wszystkich zapytań.

Zwykle odpowiedzi z faktami, takimi jak populacja lub definicja czegoś, mają bezpośrednie linki. To czyni go znacznie lepszym niż ChatGPT, ponieważ te boty mają tendencję do podawania nieprawidłowych informacji, więc możesz sprawdzić linki, aby potwierdzić informacje ręcznie.

Zauważyłem również, że YouChat jest bardziej konkretny, w przeciwieństwie do ChatGPT, który daje wyczerpujące odpowiedzi z przykładami. Próbuje również odpowiedzieć na prawie każde pytanie, jeśli to możliwe, w przeciwieństwie do ChatGPT, który prosi o więcej kontekstu. Może to być zarówno dobre, jak i złe, w zależności od tego, dlaczego używasz chatbota.

Ma również oddzielne sekcje YouWrite i YouImagine obsługiwane przez tę samą sztuczną inteligencję. W YouWrite możesz poprosić go o napisanie esejów, postów na blogu, e-maili, tytułów itp. i powiedzieć mu, jakiego rodzaju tonu używać podczas pisania.

Następnie nadajesz mu tytuł, a nawet dokładne szczegóły, które chcesz zobaczyć w opisie, a on odpowiednio napisze.

W sekcji YouImagine możesz tworzyć obrazy generowane przez sztuczną inteligencję, informując ją, jaki rodzaj obrazu chcesz. Wygenerowany obraz prawdopodobnie nie będzie wyglądał tak, jak można się spodziewać, a czasami może być dość niepokojący. Jest to jednak dobre narzędzie do pobudzania wyobraźni.

Korzystanie z YouChat i YouImagine jest bezpłatne pod warunkiem, że jesteś zalogowany. W przypadku YouWrite otrzymujesz 10 wpisów dziennie i możesz otrzymać subskrypcję premium, aby uzyskać do 1000 wpisów, a także więcej tonów i możliwość do generowania linków.

Cechy

 • Jest na bieżąco z najnowszymi informacjami.
 • Zawiera linki źródłowe z odpowiedziami.
 • Obsługa generowania obrazów AI.
 • Ma dedykowaną sekcję do pisania esejów i postów.
 • Szybkie przetwarzanie wyników.

Rytr

Chociaż nie może prowadzić rozmów 1:1, jeśli chcesz użyć ChatGPT do napisania dla siebie treści lub uzyskania szczegółowych wyjaśnień na dany temat, Rytr może być jeszcze lepszy.

Oparty na tej samej technologii co ChatGPT, Rytr pomaga automatycznie pisać treści, takie jak posty na blogach, eseje, e-maile, akapity, posty w mediach społecznościowych i wiele innych. Możesz go użyć, aby uzyskać inspirację do swoich artykułów lub po prostu uzyskać szczegółowe informacje na dowolny temat.

Narzędzie może pisać w 30 językach i ponad 20 tonach, aby dopasować się do Twoich potrzeb. Masz również domyślnie dostępnych ponad 40 przypadków użycia, możesz nawet stworzyć własny przypadek użycia, aby uzyskać dokładną odpowiedź, której potrzebujesz.

Aby skorzystać z narzędzia, zarejestruj się i utwórz nową wersję roboczą; tutaj, po lewej stronie, wybierz język, ton i przypadek użycia. Następnie podaj główne słowa kluczowe dla tematu i ustal poziom kreatywności.

W moim przykładzie poprosiłem go o wygenerowanie zarysu posta na blogu na temat „Rootowania telefonów z Androidem”. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że tworzy doskonały tytuł, wstęp, główną część i zakończenie z sugestiami słów kluczowych.

To nie wszystko; stąd możesz zaznaczyć nagłówek i kliknąć przycisk Akapit, aby napisać cały akapit o tytule. Oczywiście nie będzie to idealne, ale pobudzi kreatywność i pozbędzie się blokady pisarskiej. Można tego również użyć, aby uzyskać więcej informacji na dany temat i uzyskać określone informacje.

Jeśli nie podoba ci się wynik, zawsze możesz go poprawić lub przeformułować. Możesz nawet utworzyć do 3 odmian, aby znaleźć tę, która Ci się podoba.

W planie darmowym możesz wygenerować do 10 000 znaków miesięcznie. Aby móc korzystać bez ograniczeń, musisz wykupić płatną subskrypcję.

Cechy

 • Automatycznie formatuje zawartość dla różnych przypadków użycia.
 • Możesz kontrolować, jak szczegółowa ma być odpowiedź.
 • Twórz treści w wielu różnych tonach.
 • Generuj obrazy AI.
 • Ustaw poziom kreatywności i faktów dla treści.
 • Wbudowany edytor do formatowania treści.

Chatsonic

Chatsonic reklamuje się jako „ChatGPT zbudowany z supermocarstwami”. Zasadniczo jest to ChatGPT, ale z dodatkowymi funkcjami i bez ograniczeń. Jego wyjątkową cechą jest to, że ma wbudowaną integrację z wyszukiwarką Google, aby uzyskać dostęp do najnowszych informacji. Udało mi się uzyskać informacje o wiadomościach starszych niż 1 godzina.

Jest też fajna zmiana osobowości, która zmienia sposób, w jaki AI odpowiada. Na przykład możesz sprawić, by zachowywał się jak poeta, księgowy, filozof, ankieter, komik lub trener osobisty. Jednak integracja wyszukiwarki Google zostanie usunięta, jeśli użyjesz innej osobowości.

Podobnie jak YouChat, odpowiedzi Chatsonic są również krótkie i zawierają niewiele szczegółów. Zawsze jednak możesz poprosić o więcej szczegółów, jeśli odpowiedź okaże się niezadowalająca. Próbuje również odpowiedzieć na wszystko, jeśli to możliwe, i nie mówi ciągle o swoich ograniczeniach jako bota AI, w przeciwieństwie do ChatGPT.

Chociaż zgadza się, że jest botem AI, nadal próbuje cię przekonać, że ma uczucia, zainteresowania, przekonania itp., Próbując zachowywać się jak człowiek. W przypadku ChatGPT czy nawet YouChat mówią, że to oprogramowanie AI i nie może robić takich rzeczy.

Jednak jego odpowiedzi mogą być stronnicze, ponieważ próbuje się z tobą zgodzić i zadowolić cię swoją odpowiedzią. Na przykład nie tylko może odpowiedzieć na delikatne pytania, takie jak „jego wiara w Boga”, ale może również udzielić innej odpowiedzi w zależności od tego, jak zadasz pytanie.

Próbuje odgadnąć, jaka odpowiedź cię zadowoli i tak właśnie jest. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że próbuje się zgodzić z moim stwierdzeniem.

Możesz również poprosić go o wygenerowanie obrazów AI, które wygeneruje je bezpośrednio na czacie z dwoma różnymi obrazami dla każdego zapytania. Co najlepsze, obsługuje polecenia głosowe, aby wypowiedzieć pytanie, a nawet wysłuchać odpowiedzi, ponieważ obsługuje text2speech.

Otrzymasz 25 zapytań dziennie za darmo, później zużywa limit 2500 słów darmowego konta, który jest dzielony między Chatsonic i inne produkty, takie jak Writesonic i Photosonic. Subskrypcje premium zwiększają liczbę słów i możesz otrzymać nawet 2 miliony słów miesięcznie.

Cechy

 • Zintegrowana wyszukiwarka Google w celu uzyskania najnowszych informacji.
 • Szybkie przetwarzanie wyników.
 • Gotowa lista osobowości do wyboru.
 • Obsługa wprowadzania głosowego.
 • Wbudowany generator obrazów AI.
 • Możesz poprosić o linki do źródeł.

Plac zabaw GPT-3

GPT-3 Playground jest jak starszy brat ChatGPT, ale OpenAI nie reklamował go wystarczająco wśród zwykłych użytkowników. Był dostępny przed ChatGPT i każdy może go wypróbować, korzystając z hojnego bezpłatnego planu. Jednak jego interfejs jest nieco inny, gdy piszesz w oknie tekstowym, które wygląda jak notatnik.

Chociaż podaje podobne informacje jak ChatGPT, jego zachowanie podczas rozmowy jest zupełnie inne. Wygląda na to, że nie ma smyczy i spróbuje odpowiedzieć na wszystko i udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Jest to również trochę nieuczciwe; może kłamać i oszukiwać.

Ma na celu przekonanie cię, że to prawdziwy człowiek i po prostu nie zgodzi się, jeśli nazwiesz to sztuczną inteligencją. Jeśli się z nim nie zgadzasz lub złapiesz, że mówi coś nieprawdziwego, użyje słów takich jak „Źle zrozumiałem” lub „Moja wina, myślałem, że mówisz tak a tak”, a następnie zgodzi się z tobą.

Myślę, że zachowuje się tak, ponieważ to samo API jest używane do tworzenia automatycznych chatbotów dla usług obsługi klienta. Dlatego GPT-3 musi upewnić się, że klient jest zadowolony z odpowiedzi, nie ujawniając, że jest botem AI.

Niemniej jednak jest to świetna alternatywa dla ChatGPT, jeśli wolisz chatbota z większą swobodą wypowiedzi. Ma również kilka interesujących opcji, które czynią go lepszym. Może automatycznie uzupełniać pytania i poprawiać zdania, aby lepiej zrozumieć intencje i odpowiednio odpowiedzieć.

Istnieje również kilka ustawień wstępnych, takich jak język naturalny do Pythona, podsumowanie dla drugiej równiarki, pytania i odpowiedzi, wyjaśnienie kodu i kilka innych, aby uzyskać informacje w określony sposób. Ponadto istnieją osoby opuszczające, które dostosowują długość i jakość odpowiedzi, a każdy z nich ma wyjaśnienie, aby zrozumieć, co robi.

Przy rejestracji daje kredyt w wysokości 18 USD na 3 miesiące za darmo, który zamienia się na tokeny podczas korzystania z bota. Trudno zrozumieć konwersję tokena, ale patrząc z perspektywy, użyłem tylko tokenów o wartości 2 USD, nawet po długich rozmowach trwających wiele dni. Po darmowych tokenach o wartości 18 USD możesz płacić, gdy zużyjesz więcej.

Cechy

 • Automatycznie uzupełnia twoje pytania.
 • Presety, aby uzyskać określone informacje.
 • Obsługa zamiany mowy na tekst.
 • Możesz dostosować jakość odpowiedzi.
 • Oferuje wiele modeli GPT-3 do wyboru.

Moje myśli

ChatGPT zdecydowanie sprawił, że pomysł prowadzenia rozmów z botami stał się bardziej popularny. Istnieją jednak prawdopodobnie lepsze dostępne alternatywy, które nie są ograniczone ograniczonymi danymi i mogą generować obrazy AI. Lubię YouChat, ponieważ jest znacznie bliższy ChatGPT i darmowy. Chociaż GPT-3 Playground jest bardziej interesujący z odpowiedziami i znacznie potężniejszy, jeśli możesz go dobrze skonfigurować.

x