4 najlepsze adaptery sieciowe Ethernet USB dla systemu Linux (2020, Recenzje)

Próbujesz znaleźć adapter Ethernet Ethernet, który działa dobrze w systemie Linux? Masz dość kupowania sprzętu sieciowego, który nie działa od razu po wyjęciu z pudełka? Śledź naszą listę, przeglądając 4 karty Ethernet, które działają dobrze w systemie Linux!

Wybór adaptera USB Ethernet

Adapter ethernetowy USB może ożywić stary komputer z wolnym gniazdem ethernetowym, zwiększyć szybkość transferu sieci do laptopa z wolną kartą WiFi lub uwolnić się od zacięcia, gdy potrzebujesz więcej niż jednej karty sieciowej. Odpowiedzmy więc na pytanie „Na co zwrócić uwagę przy wyborze adaptera Ethernet Ethernet”.

Szybkość transferu sieciowego

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze adaptera Ethernet Ethernet, jest jego szybkość transferu sieciowego. Tak, większość adapterów rzeczywiście reklamuje się jako „gigabit”, ale często jest to maksymalna możliwa prędkość. Aby uzyskać najlepsze wyniki, spójrz na średnią prędkość, jaką uzyskasz podczas jego używania.

Typ USB

W przypadku kart sieciowych USB typ USB ma kluczowe znaczenie. Musisz wiedzieć, jakiego rodzaju złącza używa urządzenie, ponieważ określi ono szybkość urządzenia sieciowego. Na przykład adapter USB 3.0 będzie działał szybciej niż USB 2.0 itp.

Najlepsze adaptery Ethernet USB dla systemu Linux

Na podstawie naszych obszernych badań odkryliśmy, że są to najlepsze adaptery Ethernet Ethernet.

Szukasz adaptera Gigabit Ethernet dla systemu Linux, który może pełnić funkcję koncentratora USB 3.0? The Anker 3-portowy HUB USB 3.0 to twój najlepszy zakład. Dlaczego? Nie tylko zapewni Twojemu komputerowi z systemem Linux gwiezdne połączenie Ethernet do 1 Gb / s, ale ma również 3 porty USB 3.0 o bardzo dużej szybkości przesyłania danych.

Na rynku istnieje wiele doskonałych kombinacji adaptera Ethernet / koncentratora USB. Jednak Anker bierze je ze sobą, obiecując pierwszorzędne wsparcie dla systemu Linux. Użytkownicy systemu Linux będą mogli podłączyć urządzenie i rozpocząć pracę bez konieczności instalowania sterowników innych firm.

W naszych testach stwierdziliśmy, że Anker 3-portowy HUB USB 3.0 z 10/100/1000 Gigabit Ethernet Adapter działał bardzo dobrze w systemie Linux, uśredniając prędkości połączenia 940 Mbps – 1 Gbps. Odkryliśmy również, że przesyłanie danych było szybkie, ale prędkości przesyłania zależą od wielkości danych.

Plusy

Posiada wbudowany hub USB z 3 portami USB 3.0. Porty USB mogą przesyłać dane z prędkością do 5 Gb / s. Port Ethernet jest wstecznie kompatybilny z portami USB 2.0. Rozsądna cena. Zielona dioda LED na urządzeniu wskazuje, że wszystko działa. prawidłowo. Kabel USB jest odłączalny. Złącze sieciowe ma diody LED wskazujące aktywność. Chipset sieci obsługuje Linux po wyjęciu z pudełka bez sterowników.

Cons

Przepustowość sieci pozostaje przez większość czasu bliższa 900 Mb / s niż reklamowanej 1 Gb / s.

Istnieje wiele adapterów Ethernet USB 3.0 dla systemu Linux i wszystkie są doskonałymi produktami, ale nie wszyscy są na rynku dla tych urządzeń. Choć wydaje się to dziwne, ludzie nadal kupują adaptery Ethernet USB 2.0, szczególnie entuzjaści Raspberry Pi.

AmazonBasics ma reputację tworzenia niedrogich produktów o wyjątkowej jakości, a także AmazonBasics USB 2.0 Port Ethernet Ethernet Karta sieci Internet LAN nie jest inaczej. Pomimo skromnej ceny, oferuje imponujące prędkości transferu do 100 Mb / s, co jest całkiem dobre w przypadku podstawowej łączności sieciowej w systemie Linux.

Podobnie jak wiele innych adapterów sieciowych USB, adapter Ethernet 2.0 AmazonBasics USB 2.0 jest plug-n-play, dzięki czemu ma doskonałą obsługę systemu Linux od razu po wyjęciu z pudełka. Z tego powodu stworzy doskonałą kartę sieciową dla Raspberry Pi, a nawet starego komputera, który potrzebuje łączności Ethernet.

W naszych testach AmazonBasics USB 2.0 Ethernet Port LAN Internet Network Adapter, stwierdziliśmy, że działał całkiem dobrze w systemie operacyjnym Raspberry Pi Raspbian, a także w większości tradycyjnych systemów operacyjnych Linux. Utrzymywał stałą prędkość przesyłu sieci do 480 Mb / s.

Plusy

Łączność sieciowa do 480 Mb / s. Działa dobrze na Raspberry Pi 1, 2 i 3 dzięki obsłudze USB 2.0. Niezwykle niedrogi. Złącze sieciowe ma diody LED wskazujące aktywność. Chipset sieci obsługuje Linux po wyjęciu z pudełka bez sterowników .

Cons

Często pozostaje poniżej 480 Mb / s. Kabel USB nie jest odłączany.

TP-Link jest dobrze znany ze swojego sprzętu sieciowego. Konsekwentnie tworzą produkty, które są dobrze obsługiwane w systemie Linux. The Adapter USB-Ethernet TP-Link nie jest inaczej. Po wyjęciu z pudełka jest wyposażony w najwyższej klasy obsługę Linuksa; nie wymaga sterowników.

Adapter USB-Ethernet TP-Link to USB 3.0 i obsługuje transfer do 1 Gb / s. Obsługuje również szybkość transferu sieci 10-100 Mpbs w portach USB 2.0, a nawet jest wstecznie kompatybilny z portami USB 1.1.

Korzystając z Adapter USB-Ethernet TP-Link w systemie Linux stwierdziliśmy, że utrzymywał stabilne połączenie sieciowe na wszystkich typach portów USB, chociaż porty USB 3.0 działały najlepiej.

Plusy

Kabel USB można złożyć. Lampka kontrolna na górze urządzenia pokazuje aktywność sieci. Chipset sieciowy obsługuje system Linux po wyjęciu z pudełka bez sterowników. Niezwykle niedrogi. Kompatybilny z portami USB 2.0 i 1.1.

Cons

Port Ethernet nie ma standardowych żółtych / zielonych diod LED aktywności.

The Karta sieciowa UGREEN to niedrogi adapter Ethernet dla systemów Linux, Mac, Windows, Android, a nawet Nintendo Switch. Jest to urządzenie USB 3.0 i może zapewnić prędkość sieci z maksymalną prędkością 1 Gb / s. Możliwe jest jednak także używanie urządzenia na portach USB 2.0, choć szybkość transferu sieci znacznie spadnie.

Karta sieciowa UGREEN jest urządzeniem typu plug-n-play, co oznacza, że ​​będzie działać praktycznie na każdym systemie operacyjnym Linux po wyjęciu z pudełka, ze sterownikami już zawartymi w jądrze Linuksa. Jeśli więc szukasz dobrego, niedrogiego adaptera Ethernet 3.0 USB, który dobrze działa w systemie Linux, adapter sieciowy UGREEN jest jednym z najlepszych i zasługuje na uwagę.

W naszych testach znaleźliśmy Karta sieciowa UGREEN miał stałą szybkość transferu sieci od 900 Mpbs do 1 Gpbs na USB 3.0. Na portach USB 2.0 szybkość transferu była znacznie niższa, ale nadal bardzo użyteczna.

Plusy

Obsługuje połączenia USB 3.0 i USB 2.0. Działa z wieloma urządzeniami poza Linuksem, w tym konsolą do gier Nintendo Switch. Złącze sieciowe ma diody LED wskazujące aktywność. Chipset sieciowy obsługuje system Linux po wyjęciu z pudełka bez sterowników. niedrogi.

Cons

Kabel USB nie jest odłączany.

Wniosek

Na tej liście rozmawialiśmy o 4 doskonałych adapterach Ethernet Ethernet, które działają bardzo dobrze w systemie Linux. Chociaż ta lista nie jest ostateczna. Jakiej karty Ethernet USB używasz w systemie Linux? Wyłącz dźwięk w sekcji komentarzy poniżej!

newsblog.pl

BIULETYN

x