4 najlepsze alternatywy dla Slacka w systemie Linux

Slack to aplikacja do czatu w miejscu pracy. Służy do organizowania zespołów, omawiania projektów i komunikacji ze współpracownikami. Ogólnie rzecz biorąc, Slack jest doskonałym produktem i ma wiele przydatnych funkcji. Jednak nie wszyscy w systemie Linux doceniają Slacka. Na tej liście omówimy 4 najlepsze alternatywy dla Slacka w systemie Linux.

1. Najważniejsze

Mattermost to hostowana przez siebie alternatywa dla Slacka. Jest to freemium, oprogramowanie typu open source i obsługuje wiele funkcji zawartych w Slack, takich jak obsługa haka, czat wideo, połączenia audio, osadzone obrazy, prywatne czaty i wiele innych. Ponadto Mattermost może importować dane użytkownika Slack, wcześniejsze rozmowy, a nawet historię kanału publicznego.

Aplikacja Mattermost jest jedną z wielu alternatyw dla Slacka dostępnych dla użytkowników Linuksa. Mimo to wyróżnia się, umożliwiając użytkownikom importowanie danych Slack, co może złagodzić ból związany z przełączaniem aplikacji czatu.

Ważne funkcje

 • Mattermost pozwala użytkownikom na samodzielne hostowanie, aby przejąć na własność dane czatu.
 • Mattermost obsługuje czat 1 na 1, a także czat grupowy, taki jak Slack.
 • Klient Mattermost obsługuje formatowanie przecen.
 • W Mattermose użytkownicy mogą oznaczać poszczególne kanały tekstowe jako ulubione w celu ułatwienia dostępu.
 • Mattermost oferuje łatwe narzędzie do importowania danych Slack, dzięki czemu przejście do niego jest znacznie lepsze niż w innych aplikacjach.

Pobierz – Mattermost

Mattermost jest dostępny do pobrania na Linuksa za pośrednictwem jego oficjalnej strony internetowej. Jednak skonfigurowanie własnego serwera czatu Mattermost może być dość skomplikowane, więc zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat używania i konfigurowania Mattermost w systemie Linux!

2. Riot

Riot.im to aplikacja do czatowania typu open source podobna do Slacka. Oferuje wiele funkcji, które oferuje Slack, takich jak połączenia wideo, połączenia audio, osadzone obrazy / wideo, emotikony i pojedyncze kanały tekstowe. Podobnie jak Mattermost, aplikacja pozwala użytkownikom samodzielnie hostować serwer czatu. Jednak, w przeciwieństwie do Mattermost, samo hostowanie jest opcjonalne. Użytkownicy mogą tworzyć pokoje na Matrix.org, bez potrzeby rozumienia, jak działają serwery.

Riot.im jest idealną alternatywą dla Slack dla tych, którzy szukają wyboru. Umożliwiając użytkownikom samodzielne hostowanie lub tworzenie pokoi na Matrix.org, Riot właśnie to robi.

Ważne funkcje

 • Użytkownicy Riot mogą zdecydować się na hostowanie własnego serwera czatu, aby przejąć kontrolę nad swoimi danymi czatu, lub utworzyć bezpłatny pokój na Matrix.org, bez specjalistycznej wiedzy technicznej.
 • Podobnie jak Slack, użytkownicy mogą tworzyć indywidualne kanały czatu na określone tematy.
 • Wszystkie dane czatu Riot są szyfrowane od końca do końca, dzięki czemu Twoje prywatne informacje są w bezpiecznych rękach.
 • Podobnie jak Slack, Riot obsługuje Boty i osadzalne widżety do realizacji zadań jako grupa.

Pobierz – Riot.im

Riot.im można łatwo pobrać, odwiedzając stronę witryna programisty. Jeśli jednak masz problemy z uruchomieniem aplikacji w systemie Linux, skorzystaj z naszego przewodnika na Riot.im. Wyjaśnia w prosty sposób, jak uruchomić aplikację czatu w wybranym systemie operacyjnym Linux.

3. Stado

Flock to freemium czat zespołowy dla systemów Linux, Mac, Windows i innych platform. Jest zbudowany z myślą o zespołach i obsługuje różne zespoły integracyjne, które są cenne, takie jak Dysk Google, Github, Trello i inne. Podobnie jak wiele alternatyw Slack, Flock obsługuje czat wideo, połączenia audio, osadzone obrazy i inne standardowe funkcje.

Najlepszym przykładem Flocka na Linuksie jest to, że jest podobny do Slacka i nie wymaga ciężkiej pracy ani samodzielnego hostingu, aby uruchomić go dla Twojego zespołu. Jeśli szukasz alternatywy dla Slacka w systemie Linux, ale nie jesteś zainteresowany hostingiem własnego serwera czatu, zrób sobie przysługę i wypróbuj Flocka.

Ważne funkcje

 • Flock ma wbudowaną, współdzieloną listę zadań do wykonania. Ponadto użytkownicy mogą konwertować toczące się dyskusje w Flocku na zadania na liście zadań.
 • Flock integruje się z wieloma zewnętrznymi usługami (Dysk Google, Github, Trello itp.), Podobnie jak Slack.
 • Dane stada są szyfrowane przy użyciu TLS 1.2.
 • Użytkownicy stada mogą przesyłać ankiety do zespołu, aby uzyskać wkład wszystkich.

Pobierz – Flock

Flock jest dystrybuowany za pośrednictwem sklepu Ubuntu Snap, zapewniając wszystkim w Linuksie szansę na uruchomienie programu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Linuksem i nie wiesz, jak działają pakiety Snap, zapewnimy Ci ochronę. Zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat konfigurowania aplikacji Flock chat w systemie Linux.

4. Zulip

Zulip to aplikacja do czatowania typu open source dla systemów Linux, Mac, Windows i Mobile. Obsługuje wiele funkcji, których można oczekiwać od Slacka, takich jak wbudowane obrazy i filmy, pełna funkcja wyszukiwania historii, obsługa udostępniania plików, osadzanie fragmentów kodu i wiele innych.

Zulip ma wiele ekscytujących funkcji, które sprawiają, że jest świetną alternatywą dla Slacka, ale jego najlepszą funkcją jest nawiązywanie wątków. Dzięki temu rozmowy zespołowe są znacznie bardziej zorganizowane i czytelne. Jeśli więc lubisz Slacka, ale chcesz przejść do aplikacji, która ułatwia czytanie czatów, rozważ Zulip!

Ważne funkcje

 • Linki wysłane w aplikacji czatu Zulip automatycznie wygenerują piękny, wbudowany podgląd.
 • Wątkowe wątki pozwalają użytkownikom Zulip zawsze być na bieżąco z czatem, nawet jeśli nie są dostępne online do czatowania w czasie rzeczywistym.
 • Zulip integruje się z setkami zewnętrznych narzędzi i źródeł, takich jak Jira, Trac, Nagios, Github, Jenkins i wiele innych.
 • Funkcja wyszukiwania w całej historii Zulip jest „zgrabna i inteligentna” i pozwala użytkownikom szybko i skutecznie znajdować określony tekst, rozmowy lub wątki.

Pobierz – Zulip

Obecnie oficjalna strona internetowa Zulip oferuje użytkownikom Linuksa tylko plik AppImage do korzystania z ich oprogramowania. Jeśli chcesz zainstalować Zulip w systemie Linux, przejdź na tę stronę tutaj.

Oprócz pliku AppImage użytkownicy mogą również pobrać aplikację Zulip z Ubuntu Snap Store, albo Sklep Flathub Flatpak. Jeśli nie jesteś fanem AppImage, możesz wybrać wersję Zulip Snap lub Flatpak.

Wniosek

Na tej liście omawialiśmy 4 najlepsze alternatywy dla Slacka w Linuksie. Jednak te 4 nie są jedynymi dostępnymi na rynku aplikacjami typu Slack. Jaka jest twoja ulubiona alternatywa dla Slacka w systemie Linux? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!