4 najlepsze dystrybucje Linuksa w miejscu pracy

Linux to świetna opcja dla miejsca pracy ze względu na niski koszt i doskonały zestaw funkcji. Jedynym problemem jest to, że istnieje tak wiele różnych systemów operacyjnych Linux, że trudno jest ustalić, których użyć. Dlatego na tej liście omówimy najlepsze dystrybucje Linuksa do pracy. Porozmawiamy o niezawodności, łatwości obsługi, a nawet kosztach.

1. Ubuntu LTS

Zdecydowanie najlepszym systemem operacyjnym do użytku w miejscu pracy jest długoterminowe wsparcie wersji Ubuntu. Ma wiele do zaoferowania. Na początek LTS jest wyposażony w pakiet Libre Office. Świetna, bezpłatna alternatywa dla pakietu Microsoft Office. Ponadto system operacyjny ma inne narzędzia zwiększające produktywność łatwo dostępne w łatwym w użyciu centrum oprogramowania, które jest łatwe w nawigacji dla początkujących.

Ubuntu ma również inną zaletę: smaki Ubuntu. Te „smaki” to różne implementacje systemu Ubuntu Linux z różnymi środowiskami graficznymi jako głównym celem. Zaletą jest to, że bez względu na to, jaki sprzęt mają komputery biurowe (czy to wysokiej, czy niskiej klasy), będzie działał dobrze. Każdy z tych smaków jest dobrze obsługiwany i wszystkie uczestniczą w programie LTS.

LTS oznacza „długoterminowe wsparcie”. Oznacza to, że zainstalowanie systemu operacyjnego gwarantuje bezpłatną pomoc techniczną, a także aktualizacje oprogramowania i funkcji firmy przez 5 lat. Jeśli szukasz łatwego w użyciu, dobrze obsługiwanego systemu operacyjnego Linux do pracy, Ubuntu LTS to świetny wybór.

2. Debian Stable

W środowisku biurowym ostatnią rzeczą, o którą ktoś chce się martwić, są awarie komputera. Trzeba pracować, aby wszystko było niezawodne. Jeśli chodzi o niezawodność, Debian Stable jest jedną z najlepszych i idealnych do pracy.

Głównym tego powodem jest to Debian Stable prawie nigdy nie dodaje nowych funkcji ani niczego nie zmienia. Zamiast tego rdzeń systemu operacyjnego, oprogramowania itp. Po prostu otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń. Dzięki temu informatyk w biurze może spać spokojnie, ponieważ nie będzie się ciągle zawieszać.

Aby było jasne, Debian nie jest „łatwą w użyciu” dystrybucją Linuksa. Jest trochę trudniejszy w użyciu niż przeciętna dystrybucja Linuksa. Jeśli jednak chcesz przeoczyć krzywą uczenia się, otrzymasz naprawdę świetny, bezpieczny i stabilny system operacyjny.

3. OpenSUSE Leap

Wiele biur korzystających z Linuksa korzysta z dystrybucji Linuksa dla przedsiębiorstw. Są to specjalne systemy operacyjne oparte na narzędziach typu open source, ale kosztujące. W przypadku tych dystrybucji użytkownicy zazwyczaj płacą za wsparcie bezpośrednio od programistów, a także za unikalne oprogramowanie dostosowane do ich działalności.

Podobnie jak większość systemów operacyjnych Linux, użytkownicy mogą stwierdzić, że Leap jest dostarczany z pakietem Libre Office, a także z przeglądarką dokumentów PDF, obsługą drukarki i tym podobnymi. Oprócz tego Leap ma narzędzie ustawień YaST, które ułatwia łączenie się z takimi rzeczami, jak udziały Samby, udziały NFS i inne typy sieciowych systemów plików.

Systemy operacyjne klasy korporacyjnej są fajne, ale nie każdy może za nie zapłacić. Dobrym lekarstwem na to jest użycie Otwórz SUSE Leap zamiast. To doskonały zamiennik, ponieważ wymaga dużej ilości technologii używanej we własnej dystrybucji SUSE Enterprise Linux i udostępnia ją bezpłatnie.

Podobnie jak SUSE Enterprise Linux, system operacyjny koncentruje się głównie na stabilności i niezawodności. Jest to idealne rozwiązanie dla środowiska pracy. Podobnie jak Debian, Leap ma trochę krzywej uczenia się.

4. Linux Mint

Nie wszystkie systemy operacyjne w miejscu pracy muszą mieć profesjonalne funkcje. Czasami najlepszy system operacyjny w miejscu pracy to taki, który każdy może łatwo odebrać i używać na co dzień.

Wchodzić Linux Mint. Jest to system operacyjny w dużej mierze oparty na Ubuntu, który bardzo ciężko pracuje, aby być początkującym systemem operacyjnym Linux. Sam pulpit czerpie wiele inspiracji z tradycyjnej konfiguracji systemu Windows, dzięki czemu jest idealny dla każdego w biurze.

Większość wydań Linux Mint ma długoterminowe wsparcie. Dzięki temu użytkownicy otrzymują aktualizacje zabezpieczeń i oprogramowania przez ponad 3 lata. Pomimo faktu, że większość wydań to „LTS”, zespołowi programistycznemu udaje się co roku wprowadzać nowe funkcje, które poprawiają wydajność, a także produktywność.

Głównym powodem korzystania z Linux Mint jest zróżnicowane środowisko pracy (zwłaszcza gdy próbujemy zadowolić wielu różnych typów użytkowników). Ten system operacyjny nie tylko spełnia swoje zadanie ze względu na jego zrównoważony charakter. Zaawansowani użytkownicy mogą poczuć się jak w domu dzięki ulubionym narzędziom terminalowym i wcale nie odbierze to początkującym użytkownikom, którzy wykonują swoją pracę w pakiecie Office lub przeglądarce internetowej.

Wniosek

Od dłuższego czasu biura używają systemu Windows, a Microsoft o to zadbał. Obecnie system Windows podupada, a alternatywne systemy operacyjne zaczęły się przebijać w miejscu pracy. Główny powód? Koszt. O wiele bardziej efektywne jest zainstalowanie czegoś takiego jak Ubuntu LTS za darmo, niż wydanie kilku tysięcy dolarów na licencje Windows i MS Office.