4 najlepsze klawiatury do gier dla systemu Linux

Udostępnij teraz w social media:

Czy potrzebujesz dobrej klawiatury do gier na komputer z systemem Linux? Czy jesteś przytłoczony wszystkimi dostępnymi opcjami i nie masz pewności, jakie klawiatury obsługują platformę Linux?

Możemy pomóc – oto nasza lista najlepszych klawiatur do gier do użycia w systemie Linux!

Rodzaje klawiatury do gier

Możesz myśleć, że wszystkie klawiatury do gier są takie same, ale pomylisz się. Jak się okazuje, istnieją obecnie dwa różne typy klawiatur do gier na PC. Te typy są membranowe i mechaniczne.

Klawiatury membranowe: zasilane prostymi gumowymi przełącznikami. Przełączniki te są używane w większości klawiatur, ponieważ technologia za klawiaturą membranową jest znacznie tańsza niż w przypadku innych rozwiązań. Klawiatury membranowe są niezwykle trudne do czyszczenia, ponieważ zwykle nie można ich wymienić. Są również mniej wrażliwe niż mechaniczne.

Klawiatury mechaniczne: zasilane przez przełączniki mechaniczne, klawiatury mechaniczne nie są nowe. Technologia, która je napędza, sięga wczesnych dni na PC / Mac, a technologia od tamtej pory niewiele się zmieniła. Klawiatury mechaniczne są bardzo atrakcyjne dla graczy, ponieważ oferują szybszą reakcję na naciśnięcie klawisza niż klawisze membranowe. Klawiatury mechaniczne zwykle kosztują więcej, ponieważ przełączniki nie są tanie w produkcji.

Jak wybraliśmy

Rodzaj klawiatury, której używasz podczas grania, ma duże znaczenie. Jeśli nie masz pewności, czego szukać, wybierając klawiaturę do gier, która działa dobrze w systemie Linux, ta sekcja pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.

Kierowcy

Ponieważ Linux nie jest tak dobrze obsługiwany, jak systemy operacyjne Windows i Mac, najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie klawiatury do gier, jest to, czy kupowana klawiatura ma obsługę sterowników w systemie Linux.

Większość klawiatur działa w systemie Linux po wyjęciu z pudełka. Jednak wszystkie używają ogólnego sterownika klawiatury systemu Linux. Aby w pełni wykorzystać klawiaturę do gier w systemie Linux, musisz dowiedzieć się, czy jest ona wyposażona w sterowniki kompatybilne z systemem Linux, które umożliwią zaprogramowanie niestandardowych klawiszy, zmianę oświetlenia RGB, pozwolenie na dołączenie klawiszy multimediów funkcjonować itp.

  Co to jest ładowarka bezprzewodowa „z certyfikatem Qi”?

Producent

Jeśli chodzi o obsługę Linuksa, producent powinien wziąć pod uwagę. Powód? Niewielu producentów klawiatur do gier nie chce obsługiwać Linuksa. Jeśli planujesz wydać ciężko zarobione pieniądze na nową klawiaturę do gier, spójrz na producenta i sprawdź, czy ma on historię obsługi Linuksa, a przynajmniej jeśli urządzenie jest wystarczająco popularne w społeczności, aby mieć otwarte oprogramowanie wsparcie.

Komfort

Wygoda korzystania z klawiatury ma duże znaczenie podczas grania i będziesz mieć o wiele lepsze wrażenia, jeśli używane urządzenie jest przyjemne w użyciu. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę konstrukcję klawiatury i upewnić się, że może ona zapewnić komfort wymagany do przyjemnego korzystania.

Oświetlenie

Większość nowoczesnych klawiatur do gier ma oświetlenie RGB, ale nie wszystkie obsługują zmianę ustawień oświetlenia w systemie Linux. Jeśli zależy ci na dostosowaniu oświetlenia RGB klawiatury do gier, upewnij się, że masz taką, która obsługuje zmianę w systemie Linux.

Najlepsze klawiatury do gier dla użytkowników systemu Linux?

W oparciu o nasze szeroko zakrojone badania są to najlepsze klawiatury do gier dla systemu Linux dostępne obecnie na rynku.

The Corsair K70 RGB MK.2 RAPIDFIRE to mechaniczna klawiatura do gier zbudowana przez sprzedawcę akcesoriów komputerowych Corsair. Wykorzystuje przełączniki Cherry MX Speed ​​i zapowiada się niski profil i wygoda pisania.

Jak każda klawiatura Corsair, K70 RGB MK.2 RAPIDFIRE ma doskonałe sterowanie multimediami, regulację głośności i gwiezdny system oświetlenia RGB. Chociaż te klawisze multimedialne są świetne, klawiatura ma oficjalną obsługę systemu Linux od firmy Corsair. Na szczęście klawiatura K70 RGB MK.2 RAPIDFIRE działa bardzo dobrze w systemie Linux z projektem CKB typu open source.

Z naszych doświadczeń związanych z Corsair K70 RGB MK.2 RAPIDFIRE, stwierdziliśmy, że działało bardzo dobrze w systemie Linux po zainstalowaniu narzędzia CKB typu open source. Odkryliśmy również, że klucze multimediów nie działały w każdym systemie operacyjnym Linux, ale można to naprawić za pomocą Playerctl.

Plusy

Solidna aluminiowa rama oznacza, że ​​klawiatura jest wytrzymała. Dedykowane klawisze multimedialne / klawisze głośności. K70 RGB MK.2 RAPIDFIRE to klawiatura mechaniczna i sportowe przełączniki Cherry MX. Użytkownicy mogą przechowywać do 3 różnych profili klawiatury w K70 RGB MK .2 Pamięć RAPIDFIRE. Przejście USB umożliwia użytkownikom podłączenie ulubionych urządzeń USB bezpośrednio do klawiatury. Funkcja „Lock” zapobiega zminimalizowaniu się gier. Plastikowe podparcie nadgarstka sprawia, że ​​pisanie jest wygodniejsze. Obsługiwane w systemie Linux za pośrednictwem oprogramowania typu open source Projekt CKB.

  Dlaczego mam połączenie z Wi-Fi, ale nie z Internetem?

Cons

Brak programowalnego rzędu kluczy. Oświetlenie RGB i inne funkcje nie mogą być modyfikowane bez instalacji narzędzia innej firmy w systemie Linux. Klawisze multimedialne nie działają w przypadku niejasnych dystrybucji systemu Linux bez Playerctl. Cena jest nieco droga.

The Corsair K55 RGB klawiatura do gier jest membranową klawiaturą do gier na PC zbudowaną przez firmę Corsair. Ma w pełni programowalny wiersz kluczy, którego użytkownicy mogą używać do niestandardowych działań, zestaw kluczy multimedialnych, które pozwalają użytkownikom kontrolować odtwarzanie multimediów, oraz system kontroli głośności.

Obsługa klawiatury do gier Corsair K55 RGB nie pochodzi oficjalnie od firmy Corsair. Jednak klawiatura nadal cieszy się doskonałą obsługą systemu Linux dzięki ciężkiej pracy projektu CKB typu open source, który oferuje sterowniki klawiatury i narzędzie konfiguracyjne dla prawie wszystkich urządzeń Corsair na rynku.

W naszych testach z Klawiatura Corsair K55 RGB, stwierdziliśmy, że działał bardzo dobrze po wyjęciu z pudełka, ale klawisze multimedialne nie działały w każdej dystrybucji Linuksa. Na szczęście Playerctl rozwiązuje ten problem.

Plusy

Posiada rząd 6 programowalnych klawiszy klawiatury. Bardzo przystępna cena. Jest wyposażony w plastikową podpórkę na nadgarstek. Kompatybilny z Xbox One do gier wideo z klawiaturą. Dedykowane klawisze multimedialne / klawisze głośności. Dziesięć wstępnie skonfigurowanych trybów oświetlenia. jest obsługiwany w systemie Linux za pośrednictwem projektu CKB typu open source.

Cons

Klawisze membranowe są tanie w porównaniu z modelami mechanicznymi. Klawisze multimedialne nie działają w mało znanych dystrybucjach Linuksa bez Playerctl. Klawiszy makr i oświetlenia RGB nie można modyfikować bez instalowania narzędzia innej firmy w systemie Linux.

The Razer Hunstman Elite to kompaktowa klawiatura do gier na PC zbudowana przez firmę Razer. Jest w pełni RGB i podobnie jak Ornata Chroma, oferuje programowalne makra kluczowe, które mogą być używane do grania lub innych funkcji, a także miękką podpórkę na nadgarstek, przyciski sterowania multimediami i przełącznik głośności do kontrolowania głośności głośnika.

Huntsman Elite to klawiatura Razer, co oznacza, że ​​nie cieszy się oficjalnym wsparciem dla kierowców. Jeśli jednak wybierzesz Huntsman Elite, nadal będziesz cieszyć się doskonałym wsparciem typu open source dzięki aplikacji RazerGenie na Flathub.

  Jak włączyć lub wyłączyć Find My iPad

W naszych testach stwierdziliśmy, że Elita Huntsman działało od razu w większości dystrybucji Linuksa. Jednak, podobnie jak Chroma Ornata, Huntsman Elite ma pewne funkcje, które nie działają bardzo dobrze bez Aplikacja RazerGenie zainstalowany.

Plusy

Mechaniczne klawisze zapewniają wygodne pisanie. Dedykowane sterowanie multimediami. Jest obsługiwany w systemie Linux za pośrednictwem aplikacji RazerGenie. Magnetyczne, pluszowe podparcie nadgarstka zapewnia najwyższy komfort. Doskonałe mechaniczne klawisze Razer Purple są bardziej klarowne, bardziej responsywne i cichsze niż standardowe przełączniki MX Obsługuje 16,8 miliona kolorów na indywidualnie podświetlanych klawiszach.

Cons

Nie potwierdzono, że Razer Chroma współpracuje z Linuksem. Drogie tagi. Wymaga aplikacji RazerGenie innej firmy, aby uzyskać dostęp do niektórych zaawansowanych funkcji.

The Razer Ornata Chroma klawiatura do gier jest w pełni RGB, ma klawisze membranowe i wygodny podparcie nadgarstka do długotrwałego użytkowania. Pod względem funkcji Razer Ornata Chroma oferuje „w pełni konfigurowalny” system klawiszy makr, który pomoże w skrótach klawiszowych gier, wbudowanych makrach sterowania multimediami i funkcji blokady, która zapobiega przypadkowemu minimalizowaniu gier.

Obecnie Razer nie oferuje oficjalnego narzędzia do konfiguracji myszy / klawiatury dla użytkowników systemu Linux. Jednak Ornata Chroma nadal cieszy się znakomitą obsługą Linuksa dzięki Aplikacja RazerGenie na Flathubie, który pozwala użytkownikom zmieniać programowalne ustawienia klawiatury.

Z naszych doświadczeń związanych z Razer Ornata Chroma, stwierdziliśmy, że działało bardzo dobrze w systemie Linux. Jednak niektóre funkcje klawiatury w ogóle nie działały bez użycia Aplikacja RazerGenie.

Plusy

Stosunkowo niedroga cena. Odłączany pluszowy nadgarstek. Programowalne klawisze makr. Obsługiwane w systemie Linux za pośrednictwem aplikacji RazerGenie. 16,8 miliona opcji oświetlenia RGB. Dedykowane sterowanie multimediami.

Cons

Klucze membranowe Wymaga aplikacji RazerGenie innej firmy, aby uzyskać dostęp do niektórych zaawansowanych funkcji. Razer Chroma nie jest potwierdzony do pracy z Linuksem.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy jedne z najlepszych klawiatur do gier, których można używać w systemie Linux. Rozmawialiśmy o ich funkcjach, a także o niektórych problemach, które wszyscy mają na platformie. Nie są to jednak jedyne dostępne klawiatury do gier z doskonałą obsługą systemu Linux. Opowiedz nam o swojej ulubionej klawiaturze do gier w systemie Linux w sekcji komentarzy poniżej!

newsblog.pl

BIULETYN

x